Людям із порушенням зору
Стандартна версія

Мелітопольська районна державна адміністрація
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Надходження і видатки районного бюджету

0
429

Щодо виконаних виконавчих документів про стягнення коштів з рахунків боржника та попереджень про неналежне виконання бюджетного законодавстваПідсумки виконання районного бюджету у 2021 році

Протягом  2021 року до загального фонду районного бюджету Мелітопольського району надійшло 13739,2 тис. грн. при плані 13959,8 тис. грн.

Надходження власних доходів районного бюджету у  2021 року склали 1571,4 тис. грн. Перевиконання складає 1471,4 тис. грн.

Виконання річного плану доходів районного бюджету в розрізі податків за 2021 рік становить:

  • податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - при плані 19,0 тис. грн. виконано 32,7 тис. грн., або 172%,
  • частина чистого прибутку комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету  - при плані 6,0 тис. грн. виконано 1,1 тис. грн., або 18,4%,
  • адміністративні штрафи та інші санкції – виконання склало 850,8 тис. грн., надходження по цьому коду не планувалися,
  • плата за надання адміністративних послуг - при плані 20,0 тис. грн. надходження склали 303,4 тис. грн.,
  • надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності – при плані 40,0 тис. грн. виконано 60,2 тис. грн., або 150,6%,
  • інші надходження – при плані 15,0 тис. грн. виконано 323,1 тис. грн.


Прогноз доходів районного бюджету на 2022 рік

Формування доходів районного бюджету здійснено на основі норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України, проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та інших законодавчих актів із врахуванням децентралізації та поліпшення умов ведення бізнесу.

Основними джерелами районного бюджету визначено надходження від управління комунальною власністю (орендна плата, податок на прибуток комунальних підприємств, частина чистого прибутку) та адміністративні збори (адміністративні штрафи та інші санкції, адміністративний збір за проведення реєстрації юридичних осіб,фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, адміністративний збір за державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень).

Прогноз обсягу податку на прибуток підприємств комунальної власності районної ради обраховано відповідно до положень розділу III Податкового кодексу України на підставі динаміки надходжень за попередні роки та очікуваного фінансового результату підприємств до оподаткуванню за 2020 рік. Розрахункова сума податку становить 5,0 тис. грн..

Плата за оренду цілісним майновим комплексом та нерухомого майна на 2022 рік відповідно до укладених договорів оренди визначена у сумі 40,4 тис. грн.

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та її об’єднань, що вилучаються до бюджету здійснювався на рівні очікуваних надходжень 2021 року та склав 0,5 тис. грн.

Плата за надання адміністративних послуг  прогнозується у сумі 149,1 тис. грн.

Прогнозна сума інших надходжень до районного бюджету склала 5,0 тис. грн.

Крім того в проєкт  районного бюджету враховано субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад спрямованих на виконання їх повноважень у сумі 1297,9 тис. грн.

Загальні підходи до формування видатків районного бюджету на 2022 рік

Проєкт районного бюджету на 2022 рік складено із застосуванням програмно-цільового методу у бюджетному процесі відповідно до частини I статті 20 та статті 18 прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України.

При формуванні районного бюджету на 2022 рік по головних розпорядниках коштів передбачені видатки в межах наявного фінансового ресурсу.

Розподіл видатків районного бюджету по головним розпорядникам бюджетних коштів

Районна рада

На утримання виконавчого апарату районної ради пропонується виділити видатки по загальному фонду в загальній сумі 1438,9 тис. грн., в тому числі за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад спрямованих на виконання їх повноважень у сумі 1297,9 тис. грн. та за рахунок власних надходжень районного бюджету у сумі 141,0 тис. грн. На заробітну плату з нарахуваннями пропонується 1181,9 тис. грн., на енергоносії 246,1 тис. грн. Інші видатки складають 10,9 тис. грн.

Районна державна адміністрація

З районного бюджету у 2022 році по загальному фонду заплановано фінансування районних програм у сумі 39,0 тис. грн.,    За рахунок власних доходів у сумі 39,0 тис. грн. планується фінансувати дві програми, а саме програму фінансування заходів, необхідних для забезпечення належного утримання спільної власності територіальних громад району на суму 29,0 тис. грн. та програму фінансового забезпечення звання «Почесний громадянин Мелітопольського району» у сумі 10,0 тис. грн.

Відділ освіти,охорони здоров’я, культури та спорту райдержадміністрації

За рахунок власних надходжень пропонується виділити по загальному фонду 10,0 тис. грн. на реалізацію програми «Відзначення святкових та урочистих подій у Мелітопольському районі на 2022 рік» .

Служба у справах дітей райдержадміністрації

За рахунок власних надходжень пропонується виділити по загальному фонду 10,0 тис. грн.. на реалізацію програми соціального захисту дітей на 2021-2022 роки.

Кредитування районного бюджету у 2022 році

Також рішенням передбачено кредитування по програмі «Сільське подвір’я» у загальній сумі 220,0 тис. грн. До районного бюджету буде повернуто дострокові кредити які були надані індивідуальним забудовникам житла на селі у сумі 220,0 тис. грн., а потім ці кошти підуть на надання дострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі у сумі 220,0 тис. грн. Надходження коштів враховано з урахуванням всіх територій об’єднаного району.