Людям із порушенням зору
Стандартна версія

Мелітопольська районна державна адміністрація
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Важлива інформація! Тренування !

2
161

У разі отримання офіційного повідомлення від органів державної влади та місцевого самоврядування про загрозу настання надзвичайної ситуації, пов'язаною з ЗАЕС необхідно діяти відповідно наступного алгоритму:

 • Уникати паніки та зберігати спокій.
 • Допомагати один одному. Попередьте сусідів, надайте допомогу людям з інвалідністю, дітям та людям похилого віку.
 • Заберіть у помешкання домашніх тварин.
 • Зайдіть в укриття, підвал або всередину будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівлі, тому найкраще триматися якнайдалі від стін і даху будівлі.
 • Здійсніть герметизацію приміщень (вікон, дверей) (не підходьте до них без нагальної потреби), відключіть кондиціонери, вентилятори, закрийте вентиляційні віддушини, димоходи тощо.
 • Будьте в готовності за окремою вказівкою органів місцевої влади провести йодну профілактику всьому населенню до 40 років (необхідні дози та порядок проведення розміщений на сайті облдержадміністрації).
 • Зробіть запас води у герметичних ємностях так, щоб вистачило на кілька днів. Загорніть продукти в плівку та покладіть у холодильник або шафу.

Зберіть «Екстрену валізу», зокрема до неї герметично упакуйте харчові продукти, воду, комплект запасного одягу, документи і цінні речі.

Здійсніть евакуацію дітей, вагітних жінок, хворих максимально використовуючи особистий автотранспорт за допомогою родичів, сусідів, друзів, знайомих, а у разі неможливості направте їх у збірні пункти евакуації.

 • Залишаючи приміщення (квартиру, будинок) вимкніть джерела електро, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.
 • Забороняється знаходження на відкритій місцевості без гострої потреба.

У разі виходу на вулицю – обов’язково одягніть захисні засоби (чоботи, плащ, накидки, головні убори, респіратори тощо).

 • Обмежте приймання їжі місцевого виробництва.
 • Не рухайтесь на автотранспорті по узбіччю та по дорогах без жорсткого покриття.

Будьте готові до:

 • проведення дезактивації територій та запобіганню запиленню на відкритих місцевостях;
 • організації санітарних бар’єрів на входах до приміщень (груп приміщень), будинків, тобто зняття верхнього одягу та перевзування.

Стежте за додатковими повідомленнями від органів влади, ДСНС, поліції.

Будьте уважні та обережні!

Евакуація

 • Отримавши повідомлення про початок евакуації, зберігайте спокій.
 • Вимкніть джерела водо-, електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах.
 • Повідомте сусідів та близьких про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, особам з інвалідністю, людям похилого віку.
 • Візьміть екстрену валізу та вирушайте власним автотранспортом за спланованим маршрутом в безпечну зону, а у разі неможливості це зробити – вирушайте до збірного пункту евакуації вашого населеного пункту.
 • Якщо  не можете самостійно вийти з приміщення, Вам необхідно вивісити за вікном або прив'язати до ручки вхідних дверей біле полотно так, щоб було видно з вулиці, та повідомити органи місцевого самоврядування, підрозділи ДСНС, Національної поліції. Вам на допомогу будуть направлені працівники соціальних служб.

Після прибуття до збірного пункту евакуації Вас буде евакуйовано до проміжного пункту евакуації для проведення дозиметричного контролю та санітарної обробки у разі необхідності. Ще раз наголошуємо на важливості ретельного захисту речей, які берете з собою, від контакту з навколишнім середовищем та забруднення радіацією (речі повинні бути герметично запаковані).

По закінченню дозиметричного контролю Вас буде переміщено до безпечної зони.

Біленьківська громада:

 • Збірні пункти розташовані за адресами: ХХХХХ▪️Евакуація власним транспортом - рекомендований маршрут - дорога ХХХХХ▪️Пішим ходом - напрямок руху - автодорога ХХХХХХ

Широківська громада:

 • Збірні пункти розташовані за адресами: ХХХХХ▪️Евакуація власним транспортом - рекомендований маршрут - дорога ХХХХХ▪️Пішим ходом - напрямок руху автодорога ХХХХХ

Долинська громада:

 • Збірні пункти розташовані за адресами: ХХХХХ▪️Евакуація власним транспортом - рекомендований маршрут -дорога ХХХХХ▪️Пішим ходом - напрямок руху автодорога ХХХХХХ

м. Запоріжжя (Дніпровський, Хортицький райони):

 • Збірні пункти розташовані за адресами: ХХХХХ▪️Евакуація власним транспортом - рекомендований маршрут -дорога ХХХХХ▪️Пішим ходом - напрямок руху автодорога ХХХХХХ

Алгоритм дій для громадян України, які проживають на тимчасово захоплених територіях

Задля збереження життя і здоров’я Вас та Ваших близьких необхідно евакуюватися на безпечні території наближені до узбережжя Азовського моря у будь-який доступний для вас спосіб.

Звертаємо Вашу увагу на можливе замінування територій, агресивні дії та застосування зброї з боку окупантів. Прохання взяти з собою лише документи та речі першої потреби в герметичному пакуванні.

Керівництво Держави та області звернулось до Міжнародного Червоного Хреста для надання вам допомоги у проведенні евакуації.

Будьте максимально ОБЕРЕЖНІ!

Також за темою

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.Читати далі

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.

  У середу, 5 червня 2024 року з 15.00  до 16.00 відбудеться телефонна "гаряча лінія" спілкування із громадянами, під час якої ...
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОГОЛОШЕННЯ ДОБОРУ НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИЧитати далі

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОГОЛОШЕННЯ ДОБОРУ НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ ДЕРЖАВНО...

  Мелітопольська  районна державна адміністрація Запорізької області повідомляє про добір на вакантну  посаду державної служби  ...
УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.Читати далі

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.

  УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ. У четвер, 16 травня 2024 року з 11:00 до 12.00 відбудеться телефонна "гаряча лінія" спілкування із громадян...