Людям із порушенням зору
Стандартна версія

Мелітопольська районна державна адміністрація
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Міністри закордонних справ обговорюють підготовку до Вільнюського саміту і наближення України до НАТО

0
56

На саміті «ми будемо приймати рішення про подальше зміцнення нашого стримування і оборони. Будемо узгоджувати нові інвестиційні зобов’язання, до 2% ВВП на оборону буде мінімумом. І поглиблюватимемо наші відносини з нашими партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні», –  сказав Генеральний секретар. Він зазначив: «Наша увага сьогодні була зосереджена на тому, як ми можемо наблизити Україну до НАТО, де її належне місце», наголосивши, що Альянс працює над багаторічним пакетом підтримки з потужним фінансуванням.

Міністри закордонних справ також обговорили підвищення статусу нинішньої Комісії Україна – НАТО до рівня Ради Україна – НАТО. «Це було б значним кроком для створення спільного консультативного форуму з Україною, сидячи за столом на рівних і обговорюючи ключові питання нашої безпеки», –  сказав пан Столтенберг. Він підтвердив, що двері НАТО залишаються відкритими і що рішення про членство прийматимуть лише члени Альянсу і Україна. «Ми не знаємо, коли завершиться війна»,  –  сказав він.  – Але ми повинні зробити так, щоб коли вона закінчиться, ми мали надійні гарантії безпеки України у майбутньому, і розірваний цикл російської агресії». 

Генеральний секретар зазначив, що він наполегливо працює над тим, щоб завершення процесу вступу Швеції до НАТО відбулось якомога швидше, і що ми відправимось до Туреччини  найближчим часом. Він також вітав набуття чинності шведськими новими антитерористичними законами сьогодні. «Це свідчить про те, що Швеція виконала свої обіцянки за Тристороннім меморандумом, укладеним минулого року в Мадриді. І демонструє, що швидкий вступ Швеції посилить безпеку Альянсу», –  підсумував він.

Також за темою

Увага! Графік проведення "гарячих" телефонних лінійЧитати далі

Увага! Графік проведення "гарячих" телефонних ліні...

Графік проведення "гарячих" телефонних ліній з керівництвом Запорізької обласної державної адміністрації у грудні 2023 року  Ме...
УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.Читати далі

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.

Шановні громадяни! 29 листопада 2023 року  пройде "гаряча лінію" спілкування із громадянами, під час якої мешканці ...
УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.Читати далі

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.

Шановні громадяни! 29 листопада 2023 року  пройде "гаряча лінію" спілкування із громадянами, під час якої мешканці ...