Людям із порушенням зору
Стандартна версія

Мелітопольська районна державна адміністрація
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

З 1 січня 2022 року для аграріїв запрацювали нові податкові правила

3
181

Від початку року власникам сільськогосподарських ділянок буде нараховуватися мінімальне податкове зобов'язання (МПЗ). Цей податок стосується як сільськогосподарської землі, на якій нічого не вирощується, так і фермерів чи аграріїв, які обробляють власну чи орендовану землю.

Із кожного гектару землі потрібно сплатити конкретну суму обов’язкових податків, і вона не може бути меншою від встановленого МПЗ - орієнтовано 1 тисяча гривень (залежно від розміру нормативно грошової оцінки землі). 

У мінімальне податкове зобов'язання землі входять такі податки: 

  • податок на землю;
  • податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці;
  • податок на доходи фізичних осіб;
  • військовий збір із зарплати найманих працівників.

60% від зібраних коштів МПЗ надійде до місцевих бюджетів, 25% до державного бюджету, а 15% до обласного.  

Винятки по сплаті мінімального податкового зобов’язання є тільки для сільських фермерських господарств розміром до 20 гектарів. Для них це 50% пільги.

Важливо, якщо земельна спадщина не успадкована і на ділянку немає власника, то МПЗ не сплачує ніхто. Якщо власник є, то сплачує або орендар (у разі укладення офіційного договору), або власник паю (сам обробляє ділянку, або здає тіньовому фермеру). 

Щодо польових доріг, пасовищ і сінокосів, то вони теж підпадають під сплату МПЗ у залежності від розміру  нормативно грошової оцінки землі. У свою чергу, «нічийні» дороги (між паями) не підпадають під оподаткування. Землі запасу та резерву оподатковуються цим податком тільки якщо вони в оренді.

Також за темою

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.Читати далі

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.

  У середу, 5 червня 2024 року з 15.00  до 16.00 відбудеться телефонна "гаряча лінія" спілкування із громадянами, під час якої ...
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОГОЛОШЕННЯ ДОБОРУ НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИЧитати далі

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОГОЛОШЕННЯ ДОБОРУ НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ ДЕРЖАВНО...

  Мелітопольська  районна державна адміністрація Запорізької області повідомляє про добір на вакантну  посаду державної служби  ...
УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.Читати далі

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.

  УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ. У четвер, 16 травня 2024 року з 11:00 до 12.00 відбудеться телефонна "гаряча лінія" спілкування із громадян...