Запрошена до вступу в НАТО держава приєднується до цієї Заяви.
- Сьогодні Рада Україна-НАТО (РУН) вперше зібралась на рівні міністрів закордонних справ, у той час як Росія продовжує свою жорстоку агресивну війну, щоб спільними діями й надалі поглиблювати відносини між НАТО і Україною. Союзники залишаються рішуче налаштованими дотримуватись свого зобов’язання щодо подальшого нарощування політичної та практичної підтримки для України, в той час як вона продовжує відстоювати свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах, і вони надаватимуть свою підтримку стільки часу, скільки це буде потрібно. Сильна та незалежна Україна є життєво важливою для стабільності у євроатлантичному регіоні.
- Міністри розглянули стан реалізації узгодженого на Вільнюському саміті розширеного пакету політичної та практичної підтримки України. Міністри схвалили структуру РУН та амбітну програму її діяльності на 2024 рік. У цьому контексті НАТО та Україна вже працюють разом та ухвалюють спільні рішення, як рівні, з широкого кола питань, включаючи взаємосумісність, енергетичну безпеку, інновації, кібербезпеку та стійкість. Ми й надалі розвиватимемо ці напрями роботи. РУН також виявилася надійним консультаційним механізмом у кризових ситуаціях. НАТО продовжує надавати Україні вкрай необхідну допомогу нелетального характеру. Спільними зусиллями ми перетворюємо Комплексний пакет допомоги на багаторічну програму, щоб допомогти відновити український сектор безпеки і оборони та підтримати заходи зі стримування і оборони України у довгостроковій перспективі. У контексті цих зусиль ми розробляємо дорожню карту переходу України до повної оперативної взаємосумісності з НАТО. Ми також розробляємо нові проєкти з гуманітарного розмінування, медичної реабілітації поранених українських військових та розвиваємо оборонно-промислові спроможності України на основі огляду стратегічних оборонних закупівель.
- Україна черговий раз підтвердила свою відданість продовженню демократичних реформ та реформ у секторі безпеки. Союзники надали Україні рекомендації щодо першочергових реформ. Рада Україна-НАТО вітає представлення Україною адаптованої Річної національної програми на 2024 рік і чекає на її виконання. Міністри закордонних справ держав-членів НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес країни за допомогою адаптованої Річної національної програми. Альянс підтримуватиме Україну у здійсненні цих реформ на її шляху до майбутнього членства в НАТО.