Генеральний секретар заявив, що союзники по НАТО і партнери надають Україні безпрецедентну підтримку. Він вітав оголошення, які зробили США, Сполучене Королівство та інші європейські члени Альянсу про те, що вони готові розпочати тренування українських пілотів на літаках-винищувачах четвертого покоління, в тому числі на F-16. Він наголосив, що це частина нашого довгострокового зобов’язання зробити Україну повністю обороноздатною.
Пан Столтенберг закликав до ще більш тісного співробітництва між НАТО і Європейським союзом з метою збільшити виробництво боєприпасів і оборонного обладнання як для підтримки України, так і для поповнення наших запасів. Він окреслив унікальну роль НАТО у встановленні стандартів для усіх союзників по НАТО, наданні чіткого сигналу щодо потреб через цілі обороноспроможності НАТО і регулярної взаємодії з промисловістю з метою виявлення вузьких місць. Генеральний секретар сказав, що НАТО переглядає цілі спроможності, особливо щодо основних боєприпасів на полі бою, надаючи промисловості сигнал про довгострокові потреби, необхідний їй для планування інвестицій. Він також наголосив на необхідності забезпечення оперативної сумісності і взаємозамінності боєприпасів, а також відсутності нових бар’єрів між європейськими і північноамериканськими союзниками по НАТО.
Генеральний секретар оголосив, що НАТО проведе неформальний захід з лідерами промисловості на трансатлантичному рівні на полях наступного засідання міністрів оборони в Брюсселі 15 – 16 червня, на яке він також запросив Високого представника ЄС Бореля, єврокомісара Тьєрі Бретона і українських представників.
Генеральний секретар також наголосив на важливості співпраці між НАТО і ЄС з питань стійкості і критичної інфраструктури, в тому числі за допомогою спільної робочої групи.