Людям із порушенням зору
Стандартна версія

Мелітопольська районна державна адміністрація
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Аналіз виробничого травматизму за 2021 рік від Мелітопольського відділення управління виконавчої дирекції ФССУ у Запорізькій області

16
253

З метою розроблення дієвих заходів щодо профілактики виробничого травматизму та запобігання нещасним випадкам Мелітопольським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (далі – Мелітопольське відділення) проведено аналіз стану виробничого травматизму на підприємствах м. Мелітополь і Мелітопольського, Якимівського та Приазовського районів у 2021 році.

У 2021 році у Мелітопольському відділенні зареєстровано 103 повідомлення про нещасні випадки/гострі професійні захворювання (отруєння), із них:

  • 17 повідомлень про нещасні випадки на виробництві;
  • 86 повідомлень про гострі професійні захворювання медичних працівників на коронавірусну хворобу COVID-19.

У 2020 році у Мелітопольському відділенні було зареєстровано 253 повідомлення:

  • 19 повідомлень про нещасні випадки на виробництві;
  • 234 повідомлень про гострі професійні захворювання медичних працівників на коронавірусну хворобу COVID-19 (далі – ГПЗ).

У 2021 році Мелітопольським відділенням зареєстровано 17 (з них 7 – смертельно) потерпілих від нещасних випадків/гострих професійних захворювань на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1. Порівняно з 2020 роком кількість нещасних випадків зменшилась з 19 до 17, кількість смертельно травмованих осіб зменшилась з 11 до 7.

У 2021 році Мелітопольським відділенням зареєстровано 30 (із них 3 – смертельно) потерпілих від нещасних випадків/гострих професійних захворювань на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1/П, із них 19 – ГПЗ, 8 – нещасних випадків на виробництві, в тому числі 3 випадки із смертельним наслідком (в тому числі 1 – ГПЗ). Порівняно з 2020 роком кількість нещасних випадків збільшилась на 17, в тому числі кількість смертельно травмованих – 1 особа.

Основними галузями економічної діяльності на підприємствах (в установах, організаціях), на яких сталися нещасні випадки у 2021 році, є:

- заклади охорони здоров’я – 86 випадків;

- машинобудування і металообробка – 6 випадків;

- комунальні підприємства – 4 випадки;

- заклади освіти – 3 випадки;

- по одному випадку біло зареєстровано на підприємствах у таких галузях виробництва: виробництво інших харчових продуктів, допоміжна діяльність у рослинництві; перероблення молока, виробництво масла та сиру; розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи.

Виходячи з аналізу стану виробничого травматизму, видно, що основними причинами страхових нещасних випадків у 2021 році виступають організаційні причини – 24 випадки, технічні причини – 3 випадки, психофізіологічні – 1 випадок.

Проте у 2020 році внаслідок технічних причин стався 1 випадок, організаційних причин – 9 випадків, психофізіологічних причин – 1 випадок.

Загалом причинами травмування працівників є: невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення технологічної та трудової дисципліни; невикористання засобів індивідуального захисту за їх наявності; незадовільний технічний стан засобів виробництва, будівель та споруд; невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків щодо організації безпечних умов праці та контролю за виконанням підлеглими працівниками вимог інструкцій з охорони праці; особиста необережність.

Основними видами подій, які призвели до страхових нещасних випадків у 2021 році, є:

  • інші види (контакт з інфекційними хворими, інфікованими матеріалами чи переносниками захворювань СOVID-19) – 20 потерпілих;
  • падіння потерпілого під час пересування – 4 потерпілих;
  • дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються, – 3 потерпілих;
  • вибух – 1 потерпілий.

У 2021 році травмувалися працівники таких професій: сестра медична, молодша медична сестра, лікарі, лаборанти, помічник вихователя, слюсар з механоскладальних робіт, лаборант (освіта), оператор верстатів із програмним керуванням, токар, слюсар-сантехнік, терміст, електрогазозварник.

Моніторинг часу настання нещасних випадків показав, що більша кількість травмувань сталася саме в денну зміну.

У 2020 та 2021 роках випадків хронічних професійних захворювань у Мелітопольському відділенні зафіксовано не було.

Фахівці Мелітопольського відділення закликають роботодавців вживати заходи щодо усунення виробничих небезпек і ризиків, зниження впливу на працівників шкідливих та небезпечних факторів, що можуть призвести до настання нещасних випадків та професійних захворювань.

Інформацію або консультацію щодо організації роботи з охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності роботодавці, керівники підприємств, особи, відповідальні за охорону праці на підприємствах, в установах, організаціях, та інші можуть отримати у сервісному центрі з надання консультаційних послуг із питань профілактики нещасних випадків, охорони праці та соціального страхування за адресою Мелітопольського відділення: м. Мелітополь, вул. Бейбулатова, 16 та за телефоном: (0619) 42-67-51.

Також за темою

«Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».Читати далі

«Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Б...

23 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років – страшного геноциду, що забрав мільйони украї...
УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.Читати далі

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ.

  У середу, 5 червня 2024 року з 15.00  до 16.00 відбудеться телефонна "гаряча лінія" спілкування із громадянами, під час якої ...
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОГОЛОШЕННЯ ДОБОРУ НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИЧитати далі

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОГОЛОШЕННЯ ДОБОРУ НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ ДЕРЖАВНО...

  Мелітопольська  районна державна адміністрація Запорізької області повідомляє про добір на вакантну  посаду державної служби  ...