До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшли інформаційні повідомлення, отримані по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF):
- від 19 січня 2022 року № 2021.7139 стосовно виявлення металевих фрагментів (1-7 см х 0,9 мм) у кукурудзяному крохмалі, що експортувався з Франції (виробник: Tereos Starch & Sweeteners Europe) до України (отримувач: ТОВ «Техінпром», вул. Погребняка, 22, кв. 44, м. Дніпро, 49010);
- від 20 січня 2022 року № 2021.5316 стосовно виявлення незадекларованого молочного інгредієнту в темному шоколаді з апельсиновою цедрою, що експортувався з Франції (роздрібний продавець: Auchan Centrale d`Achat) до України (отримувач: ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет»);
- від 20 січня 2022 року № 2021.6457 стосовно виявлення несанкціонованого барвнику Sudan Blue II (0,022 мг/кг - ppm), що використовувався для виробництва морозива та експортувався з Іспанії (виробник, оптовик: Lucta S.A.) до України (отримувач: ТОВ «Шафран Спайс», вул. Щекавицька, 30/39, кв. 88, м. Київ, 04071; ТОВ «Форест», вул. Мартиненка, 75А, м. Слов’янськ, Донецька обл., 84100);
- від 21 січня 2022 року № 2021.3949 стосовно виявлення 2-хлоретанолу (>2,5 мг/кг – pmm) в екстракті бамбука, що експортувався в якості харчової добавки Bamboo Silicon з Франції (виробник: Laboratoire Phytobiologic Francais, Rosheim) до України (отримувач: ТОВ «Компанія Вітамакс», просп. Науки, 11А, м. Київ, 03028).
З метою недопущення в обіг такої продукції, Мелітопольське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області доводить до відома операторів ринку, що згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» вони зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.
У разі встановлення наявності та реалізації вищезазначеної продукції необхідно негайно інформувати Мелітопольське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області на електронну адресу [email protected]
Довідково: Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) - система швидкого обміну інформацією щодо наявності ризику для здоров’я людини, пов’язаного з харчовими продуктами і кормами.
RASFF - це інструмент для обміну інформацією, який допомагає країнам ЄС діяти швидше та скоординовано у відповідь на загрозу здоров'я, спричинену харчовою продукцією або кормом. Мережа RASFF об’єднує контролюючі органи в сфері безпечності харчової продукції країн ЄС та таких країн як Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, які відповідають за безпечність харчових продуктів та кормів.
У разі загрози:
- Член мережі передає Європейській Комісії інформацію про харчовий продукт чи корм, які несуть пряму чи опосередковану загрозу людині.
- Комісія відразу передає таку інформацію всім членам мережі.
- Комісія публікує щотижневий огляд таких повідомлень.
Повідомлення можна переглядати онлайн на порталі RASFF.