Показати меню

Соціальний захист

meet_your_child

Матеріали соціальної реклами щодо протидії торгівлі людьми та дитячого жебракування

Інформація щодо процесу отримання грошової допомоги особами, що отримали тілесні ушкодження під час революції гідності

.

Грошова підтримка інвалідів війни

30 листопада 2017 року відбулася сесія Запорізької обласної ради. За результатами сесії внесені зміни та доповнення до обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015–2019 роки.  Так, з 01.01.2018 передбачено надання щомісячної допомоги інвалідам війни, статус яким встановлено за безпосередню участь в локальних війнах, у Другій Світовій війні:

інвалідам І групи – 1000 грн. на 1 особу;

інвалідам ІІ групи – 700 грн. на 1 особу;

інвалідам ІІІ групи – 500 грн. на 1 особу.

Протягом 2017 року такі виплати проводились 10 інвалідам війни, мешканцям Мелітопольського району, статус яким встановлено за безпосередню участь у зоні проведення антитерористичної операції. Вони отримуватимуть цю допомогу також і у 2018 році.

_________________________________________________________________________

Допомога ветеранам як частка безмежної вдячності та поваги

veteransКожного року, відзначаючи світле свято Перемоги, ми з щемом у серці вдивляємося в світлі обличчя ветеранів зі зморшками від життєвих випробувань та відчуваємо, що тепер наша черга захистити їхню старість, захистити від самотності та безнадії.

За ініціативи голови районної державної адміністрації Олександра Мангула було прийнято рішення до Дня Перемоги надати інвалідам – учасникам бойових дій Другої світової війни матеріальну допомогу у розмірі 1 тисячі гривень. Згідно Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, в Мелітопольському районі проживають 24 ветерани зазначеної категорії. Найстаршому з них виповнилося 95 років, наймолодшому – 90. Сподіваємось, що така підтримка буде дуже доречною.

Крім допомоги з районного бюджету, до свята отримають разову грошову допомогу  з державного бюджету всі категорії ветеранів війни.

Так, інвалідам війни 1 групи  вона складатиме 3500 грн, інвалідам війни 2 та 3 групи 3100 грн та 2700 грн відповідно. Учасники бойових дій цього року отримають по 1200 грн, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни — по 600 грн, учасники війни — по 500 грн. Виплату вже здійснено 1225 особам на загальну суму 1 млн. 139 тис. 900 грн.

Також, за рахунок коштів обласної програми «Назустріч людям», до Дня  Перемоги 20 учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років виплачено по 500 грн кожному, на загальну суму 10 тис. грн.

Маємо сподівання, що виділені кошти допоможуть нашим ветеранам у вирішенні соціально-побутових проблем та будуть часткою нашої вдячності та уваги до героїв Другої світової війни, які мешкають на території Мелітопольського району.

Щиро дякуємо нашим дорогим ветеранам за самопожертву, на яку вони пішли заради нашого майбутнього! Бажаємо всім міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років щасливого та мирного життя.

_________________________________________________________________________

Грошова компенсація на придбання твердого палива та скрапленого балонного газу

vugillaКабінетом Міністрів України визначено розміри вартості твердого палива та скрапленого газу для розрахунку надання пільг та субсидій у 2016 році:

 • одна тонна твердого палива – 1532,89 грн.;
 • один балон скрапленого газу – 196,66 грн.

Управлінням соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації розпочато призначення грошової компенсації на придбання твердого палива та скрапленого газу особам, які мають право на таку пільгу, та подали заяви для її надання у січні – березні 2016 року.

Виплата нарахованих грошових компенсацій буде здійснюватися протягом поточного року при надходженні коштів з державного бюджету.

_________________________________________________________________________

Виплати колишнім військовополоненим Червоної Армії

berlinНімецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу, як визнання завданої їм кривди.

Право отримати відшкодування з розрахунку 2500 Євро мають особи, які були червоноармійцями та в період між 22.06.1941 р. та 08.05.1945 р. як військовополонені перебували під вартою. Відшкодування не отримують особи, які вчинили військові злочини або злочини проти людства, або сприяли вчиненню цих злочинів.

Зазначене відшкодування є персональним і видаватиметься лише за заявами осіб згаданої категорії. Заяви необхідно подати до 30.09.2017 р. до Федерального відомства центральних послуг та невирішених майнових питань (Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen), що розташоване за адресою: DGZ Ring 12, 13086 Berlin.

Спадкоємці колишніх військовополонених не мають правових підстав на отримання відшкодування. Лише у випадку, коли особа, яка має право отримати відшкодування, подала заяву і після того померла, кошти можуть отримати або його дружина, або діти.

Виплата проводиться тільки за поданою заявою шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок правомочного претендента.

Формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами, а також подальшу інформацію можна отримати на сайті Федерального відомства централізованих служб і відкритих майнових питань (BADV, http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html).

Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви.

_________________________________________________________________________

Пріоритет Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – реалізація законних прав найманих працівників

beremМинулий рік для Мелітопольської міської виконавчої дирекції Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності був напруженим і складним та разом з цим насиченим та продуктивним.

У зв’язку з прийняттям Закону України» від 28.12.2014 №77 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» в умовах підготовки до реорганізації Фондів соціального страхування необхідно було забезпечити виконання бюджету, своєчасного і в повному обсязі фінансування заявок страхувальників – роботодавців на матеріальне забезпечення листків непрацездатності застрахованих осіб (найманих працівників) у зв’язку з хворобами, по догляду за хворим членом сім’ї, побутовими травмами, вагітністю та пологами, похованням, на що і були направлені зусилля колективу дирекції.

У 2015 році за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам Мелітопольського району було оплачено 20189 днів тимчасової непрацездатності, у тому числі 11292 дні – по тимчасовій непрацездатності (без догляду за хворою дитиною або хворим членом сім`ї), 637 днів – по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім`ї,   8260 днів – по вагітності та пологах на загальну суму 1 млн. 702403 грн. Виплати на 8 випадків поховання застрахованих осіб склали 17600грн. із розрахунку по 2200грн. на кожне поховання.

Всі заявки страхувальників на матеріальне забезпечення лікарняних найманих працівників профінансовано дирекцією Фонду у встановлені законом терміни (протягом 10 робочих днів), в середньому на 4-5 день і в повному обсязі.

Слід звернути увагу, що роботодавці деколи порушують терміни розгляду та розрахунку наданих працівниками лікарняних листків, позбавляючи їх законного права на отримання матеріального забезпечення у встановлений законом термін. Нагадаємо, що згідно статті 32 Закону України №1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» розгляд документів для нарахування допомоги з тимчасової втрати працездатності здійснюється не пізніше 10 календарних днів з дня подачі їх працівником роботодавцю, а виплата, в найближчий день виплати заробітної плати, після перерахування коштів Фондом на спеціальний рахунок підприємства. Кошти Фонду, що призначені для оплати лікарняних листків працівників, із спецрахунку використовуються виключно на ці цілі і не підлягають арешту органами виконавчої служби. Дирекція Фонду постійно проводить моніторинг додержання роботодавцями термінів призначення та виплати всіх видів допомог. Керівникам підприємств, у яких виявлено порушення, було направлено 8 листів з вимогою усунення порушень та проведені перевірки, на що отримані відповіді про прийняті заходи та складено акти.

Потрібно розуміти, що оплата лікарняних листків безпосередньо залежить від офіційної середньої зарплати за останніх 12 місяців, тобто розрахункового періоду. Тому отримуючи офіційно мінімальну зарплату, а решту в «конверті» тим самим працівник робить послугу роботодавцеві у вигляді зменшення суми єдиного соціального внеску, який він зобов’язаний нараховувати з 01.01.2016 у розмірі 22% на фонд оплати праці. Лікарняний у цьому випадку оплачуватиметься у розмірі офіційної мінімальної заробітної плати, а непрацездатність у зв’язку з хворобою або побутовою травмою може бути тривалою та потребує значних коштів на лікування, не кажучи вже і про розмір майбутньої пенсії.

Нагадаємо, що з 04.07.2015, відповідно до нової редакції Порядку №1266, оплата лікарняних здійснюється за період непрацездатності в календарних днях, у тому числі перші 5 днів за рахунок роботодавця, а починаючи з шостого дня до відновлення працездатності за рахунок коштів Фонду.

Окрім цього одним з найважливіших завдань, що стоять перед колективом дирекції є контроль над цільовим використанням коштів Фонду. У 2015 році фахівцями дирекції проведено 363 перевірки страхувальників по коштах Фонду, у тому числі 290 планових, 73 по заявах страхувальників, 7 у зв’язку з ліквідацією. За результатами перевірок 88,3 тис.грн. не прийняті до заліку у зв’язку з неправомірним використанням коштів Фонду, 12,5 тис.грн. склали штрафи. На 31 посадову особу підприємств, що допустили нецільове використання коштів Фонду, складені протоколи про адміністративне правопорушення та застосовані штрафи на суму 4,8 тис.грн. Всі ці кошти направлені в дохід бюджету Фонду.

Як відомо з 1 січня 2015 року така соціальна послуга, як виділення санаторно-курортних путівок застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виключена із Закону України №1105, але путівки в реабілітаційні відділення санаторіїв, як продовження лікування після стаціонару збережені. У 2015 році пройти лікування по путівках Фонду мали можливість 14 застрахованих осіб Мелітопольського району згідно направлень відбіркової комісії центральної районної лікарні. У тому числі в санаторії «Великий луг», «Бердянськ» по кардіологічних хворобах – 4, неврологічним – 4, патології вагітності – 2, органів руху – 4.

Зараз Фонд знаходиться в стані реформування відповідно до Закону України №77, але до закінчення процедури виконує всі функції в повному об’ємі в співпраці з органам районної влади для реалізації законних прав працюючих жителів Мелітопольщини на отримання соціальних послуг передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності.

_________________________________________________________________________

Професійна адаптація для військовослужбовців, звільнених у запас

reab atoДля соціальної адаптації до цивільного життя осіб, звільнених з військової служби у Збройних силах України, необхідно забезпечити їх професійним навчанням за новими спеціальностями, сприяти працевлаштуванню.

Одним з освітніх закладів, які надають відповідні послуги, є Науковий парк Київського національного економічного університету, який безоплатно здійснює перепідготовку військовослужбовців, звільнених у запас, з метою надання їм знань з основ ведення бізнесу (економіка, фінанси, облік, тощо).

Термін навчання складає 1,5 – 2 місяці. Заняття проводитимуться у вечірні години та вихідні дні. Після закінчення навчання за результатами складання іспитів видається свідоцтво про підвищення кваліфікації Київського національного економічного університету державного зразка.

До перепідготовки запрошуються військовослужбовці, які звільнені в запас протягом останніх 5 – ти років, або планують звільнення в запас протягом року та мають вищу освіту.

Для зарахування необхідно надати наступні документи:

 • заява
 • копія документа, що підтверджує звільнення у запас протягом останніх 5-ти років, або довідку з військової частини про те, що військовослужбовець планується до звільнення протягом року ( у разі необхідності)
 • згода на обробку персональних даних.

За додатковою інформацією необхідно звертатись до Наукового парку Київського національного економічного університету ( керівник проекту: Козак Вадим Григорович, моб.тел. 093-014-67-13, ел. пошта: imexport_ua@ukr.net )

_________________________________________________________________________

Про програму «Сільське подвір’я», умови та порядок надання пільгових кредитів за рахунок бюджетних коштів

sil podvirНа виконання Указу Президента України від 27.03.1998 № 222/98 розпорядженням Голови Запорізької обласної державної адміністрації від 10.07.1998р. за № 376 у Запорізькій області створено Обласний Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (далі – Фонд), який виконує державну програму забезпечення сільських громадян житлом.

Діяльність Фонду чітко регламентована нормативними актами, згідно з якими основним джерелом формування коштів Фонду є бюджетні кошти. Надання пільгових кредитів є єдиним видом діяльності Фонду.

Кредити надаються відповідно до Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.98 № 1597 (зі змінами і доповненнями) та Правил надання пільгових довгострокових кредитів мешканцям села за програмою «Сільське подвір’я», затверджених Розпорядженням Голови Запорізької обласної державної адміністрації.

Пільгові довгострокові кредити надаються на спорудження нового житла з надвірними підсобними приміщеннями, добудову або реконструкцію незавершеного будівництвом житла; спорудження інженерних мереж і підключення їх до існуючих комунікацій; придбання за експертною оцінкою незавершеного будівництвом житла з проведенням його добудови чи реконструкції та готового житла; розвиток фермерського чи особистого селянського (підсобного) господарств; придбання сільськогосподарської техніки, обладнання, насіння та посадкового матеріалу, птиці і тварин та інше згідно з Програмою.

За користування кредитом встановлюється плата у розмірі трьох відсотків річних. Позичальник, який на дату укладання кредитного договору має трьох і більше дітей, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом.

Позичальниками можуть бути громадяни України, які постійно проживають або переселяються на постійне проживання у сільську місцевість, працюють на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, переробних та обслуговуючих галузей агропромислового комплексу області незалежно від форм власності, в інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, а також у школах, дитячих садках, аптеках, лікарнях, поліклініках, фельдшерсько-акушерських пунктах, закладах швидкої та медичної допомоги, будинках культури, клубах, дільницях районних відділів Міністерства внутрішніх справ України, філіях зв’язку та пошти, в місцевих органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування (райдержадміністраціях, районних, сільських, селищних і міських радах, їх виконавчих органах тощо), а також працівники підприємств, товариств, господарств, незалежно від форм власності, наступного профілю: агропромислових, переробних, постачальних, комунальних, побутових, дорожніх, будівельних, торговельних, громадського харчування, споживчої кооперації, автотранспорту, агросервісу, майстерень, що розташовані в межах району або мають фермерське чи особисте селянське (підсобне) господарство та інше в рамках дії Програми.

Кредит позичальнику надається за умови постійного його проживання або переселення на постійне місце проживання у сільську місцевість та зареєстрованому в іншому населеному пункті за умови подальшого проживання у збудованому (придбаному) будинку, а також підтвердження ним своєї платоспроможності.

Кредит надається позичальнику на термін:

– до 20 років на спорудження нового житла з надвірними підсобними приміщеннями, добудову або реконструкцію незавершеного будівництвом житла; придбання житла з проведенням його добудови чи реконструкції та готового житла;

– до 10 років на розвиток фермерського та особистого селянського (підсобного) господарств, придбання сільськогосподарської техніки, обладнання, насіння та посадкового матеріалу, птиці і тварин, а також на вирішення інших соціальних питань.

Сума кредиту визначається з урахуванням платоспроможності позичальника: у сумі двісті п’ятдесят тисяч гривень для спорудження нового житла з надвірними підсобними приміщеннями;у сумі сто тисяч гривень для добудови або реконструкції незавершеного будівництвом житла, придбання за експертною оцінкою незавершеного будівництвом житла з проведенням його добудови чи реконструкції та готового житла;у сумі тридцять тисяч гривень для розвитку фермерського чи особистого селянського (підсобного) господарств, придбання сільськогосподарської техніки, обладнання, насіння та посадкового матеріалу, птиці і тварин та інше.

Зобов’язання позичальника за кредитним договором мають забезпечуватися такими способами: договором про іпотеку будівель, які придбаваються або споруджуються за рахунок кредиту і, які за правом приватної власності, належать позичальнику чи його майновому поручителю, а у разі коли житло будується на земельній ділянці, яка належить позичальнику за правом приватної власності,   також договором про іпотеку земельної ділянки;договором застави іншого майна;договором поруки, за яким поручителем може бути за рекомендаціями місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування юридична особа або один чи кілька громадян.

Кредит надається в залежності від умов кредитного договору шляхом перерахування коштів: на рахунки продавців майна (на підставі укладених договорів купівлі-продажу, рахунків або заявок), що належить їм на праві власності; на рахунки юридичних або фізичних осіб для оплати будівельних матеріалів (на підставі заявок та рахунків).

За детальною інформацією звертатися до КУ ЗОР «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі».

69063, м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, буд.13, тел. (061)764-66-18

_________________________________________________________________________

Про роботу «Мобільного соціального офісу»

officepod_07

Згідно графіку виїзного обслуговування мешканців населених пунктів Мелітопольського району «Мобільним соціальним офісом» на 2015 рік, відбувся виїзний прийом робочої групи «Мобільного соціального офісу» в селі Промінь Мелітопольського району.

В складі робочої групи «мобільного соціального офісу» працювали спеціалісти управління соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі та районного центру зайнятості. В ході проведення виїзного прийому 14 мешканцям Промінівської сільської ради були надані роз’яснення стосовно надання субсидій та пільг за новими Порядками, перерахунків діючих субсидій в зв’язку зі зміною тарифів та надання матеріальної допомоги.

Також, надавались консультації з питань працевлаштування та надання допомоги по безробіттю, перерахунку пенсій у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму з 1 вересня 2015 року.

_________________________________________________________________________

Професійна реабілітація для інвалідів

reab invКомунальною установою «Запорізький обласний центр професійної реабілітації інвалідів» Запорізької обласної ради продовжує набір навчальних груп на професійну реабілітацію згідно індивідуальних програм за наступними професіями з січня 2016 р.:

 • Адміністратор
 • Оператор комп’ютерного набору
 • Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних
 • Кравець

Продовжується набір на наступні навчальні періоди за професіями:

 • Адміністратор
 • Оператор комп’ютерного набору
 • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
 • Перукар
 • Автослюсар
 • Флорист
 • Майстер манікюру, педикюру
 • Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних
 • Кравець

Звертаємо вашу увагу, що крім отримання професії в Центрі здійснюється:

– соціально-психологічна реабілітація (діагностика, індивідуальні консультації, психокорекція, проведення соціально-психологічних тренінгів, семінарів);

– медичне спостереження (ЛФК, масаж, фізіотерапевтичне лікування, медична допомога);

– культурно-оздоровчі заходи.

Усі види послуг, проживання, 4-х разове харчування – безкоштовні.

Для отримання направлення на професійну реабілітацію необхідно звертатись до управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації за адресою: м. Мелітополь, вул. К. Маркса, 10, Приймальня громадян, тел. 42-65-61.

_________________________________________________________________________

З 1 вересня 2015 року підвищено соціальні стандарти

sots standartВерховною Радою України схвалено Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік.»

Зазначеним законом передбачено збільшення прожиткового мінімуму з 1 вересня 2015 року.

У 2015 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2015 року – 1176,0 гривень, з 1 вересня – 1330,0 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

– дітей віком до 6 років: з січня 2015 року – 1032,0 гривні, з 1 вересня – 1167,0 гривень;

– дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2015 року – 1286,0 гривень, з 1 вересня – 1455,00 гривень;

– працездатних осіб: з 1 січня 2015 року – 1218,0 гривень, з 1 вересня – 1378,0 гривень;

– осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2015 року – 949,0 гривень, з 1 вересня – 1074,0 гривень;

Управлінням соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації зроблено перерахунок допомог, які надаються з урахуванням прожиткового мінімуму.

Одержувачі соціальних допомог отримають у жовтні доплату за вересень місяць 2015 року та виплату жовтня у новому розмірі.

У разі необхідності додаткову інформацію з цього питання можна отримати в управлінні соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації за телефоном: 44-01-19.

_________________________________________________________________________

Збільшення обсягів фінансування

obs finansРішенням Запорізької обласної ради від 24.09.2015 року №8 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 16.01.2015 № 12 «Про обласний бюджет на 2015 рік»» було збільшено обсяг видатків на виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям, соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сумі 5733364,00 грн.

Збільшення коштів дає змогу у повному обсязі здійснити виплати допомоги малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми та інших виплат, передбачених законодавством з урахуванням підвищення соціальних стандартів з 01.09.2015 року.

Доплати державних допомог за вересень 2015 року будуть перераховано одержувачам у жовтні 2015 року.

_________________________________________________________________________

torg ludmy

sz zvonki

sz internet

_________________________________________________________________________

Гендерна політика, як напрям державної діяльності

gender Державна політика щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків спрямована на:

– утвердження гендерної рівності;

– недопущення дискримінації за ознакою статі;

– подолання гендерного насильства;

– застосування позитивних дій;

– встановлення юридичного захисту прав жінок і чоловіків на засадах рівності та забезпечення ефективного захисту в судах від будь-якої дискримінації;

– забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень;

– забезпечення рівних можливостей жінкам і чоловікам щодо поєднання професійних та сімейних обов’язків;

– підтримку сім’ї, формування відповідального материнства і батьківства;

– виховання і пропаганду серед населення України культури гендерної рівності,

– поширення просвітницької діяльності у цій сфері;

захист суспільства від інформації, спрямованої на дискримінацію за ознакою статі.

Інституційний механізм реалізації державної політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Реалізація державної політики, спрямована на забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, залежить від дієвості національного механізму – ключової ланки забезпечення гендерної рівності. До інституційного механізму входить розгалужена мережа державних органів, установ та закладів, що реалізують політику рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. На даний час інституційний механізм забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків представлено такими органами: Верховна Рада України Комітет Верховної Ради України з потань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин; Уповноважений Верховної Ради України з прав людини; Міжфракційне депутатське об’єднання « Рівні можливості», до якого увійшли 26 депутатів із різних фракцій. Кабінет Міністрів України При Кабінеті Міністрів України діє Міжвідомча рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. До складу ради входять представники міністерств, наукові працівники та представники громадських організацій. Центральні органи виконавчої влади Міністерство соціальної політики України – спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків. При Міністерстві соціальної політики України діє Експертна рада з питань протидії дискримінації за ознакою статі, головним завданням якої є сприяти у формуванні та реалізації державної політики  щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення дискримінації зо ознакою статі. Місцеві органи виконавчої влади У регіонах України визначено заступників голів обласних державних адміністрацій, до компетенції яких належить питання гендерної політики.

 Законодавство з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Питання рівності прав і можливостей жінок і чоловіків в Україні закріплено статтею 24 Конституції України, згідно з якою рівність прав жінки і чоловіка забезпечується наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності; у здобутті освіти і професійній підготовці; у праці та винагороді за неї. Однак конституційні норми можуть бути реалізовані лише тоді, коли вони мають подальший розвиток у законодавстві.  З  цією метою прийнято такі законодавчі акти: 1)    2005 рік: –    Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», яким закріплено паритетне становище жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства; –    Указ Президента України від 26.07.2005 № 1135/2005 «Про вдосконалення роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків»; 2)    2006 рік –    постанову Кабінету Міністрів України від 12.04.2006 № 504 «Про проведення гендерно-правової експертизи», що суттєво сприяє розвитку демократії і дотриманню європейських стандартів прав людини в Україні; 3)    2008 рік –    Закон України «Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України», яким передбачено, що колективним договором встановлюється рівні права і можливості для жінок і чоловіків; –    Закон України «Про внесення зміни до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», яким передбачено, що Уповноважений з прав людини здійснює контроль за дотриманням прав та можливостей жінок і чоловіків; 4)    2012 рік –    Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». 5)    2013 –    постанова Кабінету Міністрів України від 26.09.2013 № 717 «Про затвердження Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року».

Державна програма зебезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року

Метою Програми є впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства. Очікувані результати, ефективність Програми: Виконання Програми дасть змогу: удосконалити нормативно-правову базу у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, привести її у відповідність з міжнародними стандартами та законодавством Європейського Союзу; створити умови та можливості для паритетної участі жінок і чоловіків у прийнятті політичних, економічних та соціальних рішень; підвищити рівень поінформованості роботодавців з питань запровадження міжнародних стандартів рівності співробітників у сфері праці; створити належні умови для забезпечення жінкам і чоловікам можливості суміщати трудову діяльність із сімейними обов’язками; підвищити рівень поінформованості населення з питань рівного розподілу сімейних обов’язків та відповідальності між жінками і чоловіками щодо виховання дитини; підвищити рівень компетенції фахівців з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; забезпечити включення до навчальних програм стандартів гендерної освіти; забезпечити проведення інформаційних кампаній за участю засобів масової інформації, закладів культури та навчальних закладів з метою подолання стереотипних уявлень про роль жінки і чоловіка; удосконалити механізм реагування на факти дискримінації за ознакою статі; скоротити кількість випадків використання у рекламі, засобах масової інформації та Інтернеті елементів, що закріплюють у свідомості населення ідею нерівності жінок і чоловіків; забезпечити подальшу співпрацю з міжнародними організаціями та громадськими об’єднаннями, діяльність яких спрямована на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Номер телефону урядової “гарячої лінії”:

0-800-507-309

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової “гарячої лінії”:

+38 044 284 19 15

Урядова “гаряча лінія” працює цілодобово. Надіслати звернення до органів виконавчої влади можна через веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua

Інформація щодо роботи консультативно-дорадчих органів відділу у справах сім’ї та дітей Департаменту соціальної захисту населення Запорізької облдержадміністрації

№ з.п. Назва органу Дата створення та номер розпорядчого акту Які громадські організації входять до складу Основні питання
1 Експертна рада з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі при голові обласної державної адміністрації Затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.01.2013 № 15 Запорізька обласна організація Всеукраїнського політичного об’єднання «Жінки за байбутнє»;«Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія» Розгляд, облік та узагальнення звернень з питань дискримінації за ознакою статі та підготовка пропозицій
2 Координаційна рада з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства при голові облдержадміністрації Затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації     від 13.02.2013 № 64 Громадська обласна організація «Родина. Перспектива – ХХІ»; фонд «Українська родина»; громадська організація жінок козацтва «Берегиня»; благодійний фонд «Сподівання»; благодійна організація «Жіночий кризовий центр «Гармонія»; благодійна організація «Міське об’єднання багатодітних сімей»; Запорізький Благодійний фонд «Єврейський громадський центр Мазаль Тов»; Запорізька обласна організація «Спілка жінок України»; Запорізька обласна організація «Товариство Червоного Хреста» Ефективна взаємодія між органами державної влади та недержавними організаціями у сфері сімейної політики, попередженні насильства в сім’ї
3 Гендерний ресурсний центр Затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації     від 22.05.2013 № 236 (зі змінами від 16.06.2014 № 270) «Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія»; Запорізький благодійний фонд «Єдність за майбутнє»; Запорізьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України»; Запорізька обласна асоціація жінок-депутатів Реалізація державної гендерної політики в Запорізькій області, координація діяльності інституцій, що працюють у сфері реалізації гендерної політики.

Співпраця з громадськими організаціями, фондами та закладами

www.deti.zp.ua Запорізький обласний благодійний фонд «Щаслива дитина”

spodivannya.at.ua – Благодійний фонд «Сподівання»

www.znu.edu.ua – Запорізький національний університет

redcross.zp.ua – Товариство червоного хреста України Запорізька обласна організація

www.vzayemodiya.net – Запорізька обласна громадська організація Об’єднання психологів та психоаналітиків «ВЗАЄМОДІЯ»

www.la-strada.org.ua  – Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда Україна»

Міжнародний Союз Мужніх Татусів (МСМТ)

є міжнародною громадською організацією інвалідів, яка на добровільних засадах об’єднує розлучених татусів-інвалідів, що самотужки виховують дітей без рідної матері. МСМТ створений для здійснення соціальної, консультаційно-юридичної та іншої допомоги дітям та їх розлученим татусям-інвалідам, сприяння захисту законних прав і інтересів дітей та допомоги в оздоровленні і відпочинку дітей.

Контактна інформація організації: а/с 61, м. Слов’янськ, Донецька область, 84122; тел. 066-3535574, 095-0518491; E-mail: papakind@mail.ru

www.uwf.kiev.ua – Міжнародний благодійний фонд Український жіночий фонд

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить