Показати меню

Соціальний захист

Виплата до Дня захисників і захисниць України

Відповідальні особи у сфері забезпечення гендерної рівності та протидії домашньому насильству в Мелітопольському районі

Переговорна процедура (електропостачання)

Повідомлення про намір укласти договір про послуги соціального захисту

Графік особистого прийому на 2021

Інформаційні матеріали

База відеоанкет дітей-сиріт

Паспорт бюджетної програми мiсцевого бюджету на 2019 рiк (22 МБ)

Звiт про виконання паспорта бюджетної програми мiсцевого бюджету за 2018 рiк (24 МБ)

**********************

Нові умови отримання соціальних допомог

29 березня 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив постанову № 277 «Про додаткові заходи щодо організації  виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України», якою передбачено, що з 1 вересня 2021 року виплата пенсій та грошової допомоги здійснюватиметься через поточні рахунки уповноважених банків для всіх одержувачів, крім:

 • одержувачів з числа осіб з інвалідністю І групи;
 • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
 • осіб, які досягли 80-річного віку;
 • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсію та грошову допомогу за власним вибором: або через оператора поштового зв’язку, визначеного за результатами конкурсу, який проводитиметься Пенсійним фондом України, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених, які визначаються відповідно до Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1231.

Відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою КМУ від 30.08.1999 № 1596, виплата пенсій та грошової допомоги здійснюється за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувачів в населених пунктах у межах України, в яких функціонують вибрані одержувачами уповноважені банки, їх відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва тощо).

Одержувачі самостійно вибирають уповноважений банк для відкриття поточного рахунка. Для внутрішньо переміщених осіб уповноваженим банком залишається АТ «Ощадбанк». Одержувачі, які ще не обрали собі уповноважений банк, зможуть це зробити до 1 вересня 2021 року. У разі, якщо до 1 вересня 2021 року одержувач не визначить для себе уповноважений банк, то рахунок йому (крім осіб з вищезазначених  категорій) буде відкрито в уповноваженому банку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за зверненням органів соціального захисту, який проінформує одержувача про необхідність укладення договору банківського рахунка. Але за власним бажанням у будь-який час є можливість змінити банк, подавши заяву до відповідного уповноваженого банку або органу соціального захисту населення.

Уповноважені банки за бажанням одержувачів надаватимуть послуги з виплати пенсій та грошових допомог з доставкою додому відповідно до умов договорів. Оплата послуг з доставки пенсій та грошової допомоги за фактичним місцем проживання одержувачам з числа людей з інвалідністю І групи, осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, осіб, які досягли 80-річного віку, одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету. Для інших одержувачів оплата послуг з доставки пенсій та грошової допомоги проводитиметься одержувачами самостійно в розмірі, обумовленому договором між уповноваженим банком та одержувачем.

**********************

Про стан виплати державної соціальної допомоги

06 травня 2021 року надійшли кошти I траншу державної субвенції на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям,  особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку та державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам – вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”, послуг із здійснення патронату над дитиною та соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя мешканцям укрупненого Мелітопольського району сумі 17,279 млн. грн.

Одержувачам кошти надійдуть через банківські установи в одноденний термін, через поштові відділення – згідно встановленого графіка.

**********************

Щорічна разова грошова допомога ветеранам до 5 травня

Постановою КМУ від 08.04.2021 № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» визначені розміри грошової допомоги, яку у поточному році отримають ветерани війни.

Ветерани в термін до 5 травня отримають цю допомогу у таких розмірах:

 • особи з  інвалідністю внаслідок війни І групи – 4 421 гривня;
 • особи з  інвалідністю внаслідок війни ІІ групи – 3 906 гривень;
 • особи з  інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 3 391 гривня;
 • учасники бойових дій – 1 491 гривня;
 • члени сімей загиблих та дружини (чоловіки) померлих ветеранів війни – 966 гривень;
 • учасники війни – 612 гривень.

Кошти будуть перераховані через поштові відділення зв’язку або на особові рахунки ветеранів у банківських установах за місцем отримання пенсії.

Особам, які не є пенсіонерами, виплата буде здійснюватися на їх рахунки в банківських установах на підставі списків, поданих до управління соціального захисту Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією та іншими силовими структурами.

Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів районними органами соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби.

Особи, які мають право на зазначену виплату у поточному році (мають вказаний статус та відповідне посвідчення, видане до 5 травня 2021 року), але своєчасно її не отримають, мають право звернутися та отримати її до 30 вересня.

**********************

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє

Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації повідомляє, що станом на 01.04.2021 року 19 дітей з інвалідністю перебувають на черзі щодо направлення до реабілітаційних установ для отримання реабілітаційних послуг згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» у 2021 році. Відповідно до виділених бюджетних коштів 5 дітей з інвалідністю будуть направлені до наступних реабілітаційних установ.

№ з/п

Дата постановки на облік

Ступінь обмеження

Найменування реабілітаційного центру та дата направлення  дитини до реабілітаційної  установи

1 11.03.2020 ІІІ ст. ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» з 09.08.2021
2 05.06.2020 ІІ ст. Одеський обласний благодійний фонд реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє» з 03.05.2021
3 07.09.2020 ІІ ст. Запорізький центр медико-соціальної реабілітації  у складі КНП  «Запорізька обласна  клінічна дитяча лікарня»  ЗОР з 17.05.2021
4 05.01.2021 ІІІ ст. Запорізький центр медико-соціальної реабілітації у складі КНП  «Запорізька обласна  клінічна дитяча лікарня» ЗОР з 12.04.2021
5 25.01.2021 ІІІ ст. Одеський обласний благодійний фонд реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє» з 03.05.2021

**********************

До уваги отримувачів соціальних виплат

В умовах реформування системи соціального захисту запроваджується єдиний механізм організації надання адміністративних послуг у сфері соціального захисту, зокрема в частині виконання функцій прийому громадян виключно посадовими особами виконавчих органів сільських рад або центрів надання адміністративних послуг. З 1 січня 2021 року заяву з необхідними документами для отримання державної соціальної допомоги потрібно подавати уповноваженій посадовій особі виконавчого органу сільської, селищної ради відповідної територіальної громади або посадовій особі центру надання адміністративних послуг. З 1 березня 2021 року заяви з необхідними документами будуть прийматися посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи.

Управління соціального захисту населення районної держадміністрації, яке здійснює призначення і виплату всіх видів державної соціальної допомоги, з 1 січня 2021 року приймає заяви з необхідними документами від громадян лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

**********************

Зміни у наданні житлових субсидій та державних соціальних допомог окремим категоріям громадян

У грудні 2020 року Урядом прийнято постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1282 та від 23.12.2020 № 1324, якими внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (зі змінами), Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751, Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, та постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

Відповідно до внесених змін житлова субсидія з 1 листопада 2020 року може призначатися на загальних підставах особам, які набули право власності на житло, земельну ділянку, транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії в будь-який законний спосіб, крім купівлі на суму, що перевищує 50 тис. гривень, та особам, у яких відсутня сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, але вони звільнені від такої сплати відповідно до законодавства.

Також субсидію можна буде призначити за рішенням комісії домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у будь-яких країнах та документально підтверджують набуття страхового стажу шляхом надання легалізованих в Україні документів, або підтверджують факт догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, перебуваючи за кордоном.

При встановленні права на призначення житлової субсидії змінено граничний показник площі житлового приміщення, а саме враховуватиметься загальна, а не опалювана площа житлового приміщення, як було раніше, яка не повинна перевищуватиме 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 230 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

Для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, скасовано застосування граничного місячного соціального нормативу користування послугами з електропостачання, в межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату комунальних послуг, і таким домогосподарствам в розрахунок субсидії враховуватиметься встановлений соціальний норматив на місяць на сім’ю (домогосподарство) та додатково на кожного члена сім’ї (домогосподарства) без обмежень.

Також передбачена можливість призначення на загальних підставах житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, яким надається допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, без вимоги обов’язковості сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи, при призначенні цих видів державної допомоги.

**********************

Удосконалено порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання усіх видів державної соціальної допомоги

Внесені зміни до механізму обчислення розміру житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, а саме при призначенні цих видів допомоги до середньомісячного сукупного доходу будуть враховані фактичні доходи осіб, якщо вони отримують щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи.

Також до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким призначатиметься державна допомога, розмір призначеної їм житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу  враховуватися не буде.

**********************

З 1 січня збільшуються розміри державних соціальних допомог

Враховуючи збільшення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю з надбавкою на догляд та особам з інвалідністю з дитинства, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» управлінням соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації з 1 січня 2021 року проведено автоматичний перерахунок соціальних допомог, а саме:

 • 416 малозабезпеченим сім’ям;
 • 108 одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю з надбавкою на догляд.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

З 1 січня 2021 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить:

 • для працездатних осіб – 35 відсотків відповідного прожиткового мінімуму,
 • для дітей – 130 відсотків відповідного прожиткового мінімуму,
 • для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Нові розміри державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

 • особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд – 4830,80 грн;
 • особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд – 3538,00 грн;
 • особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 1769,00 грн;
 • одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 2741,95 грн;
 • особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 1769,00 грн;
 • одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 2388,15 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком до 18 років – 1769,00 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд – 4119,80 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком до 6 років з надбавкою на догляд – 2198,80 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 4830,80 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2435,80 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком до 18 років, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС – 1857,45 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, до 6 років з надбавкою на догляд – 4738,95 грн;
 • на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком до 6 років з надбавкою на догляд – 2817,95 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 5499,95 грн;
 • на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком від 6 до 18 років надбавкою на догляд – 3054,95 грн

Виплату збільшених розмірів державних допомог одержувачі отримають у другому періоді січня, при надходженні фінансування.

**********************

До відома зацікавлених осіб

Відповідно до наказу начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від 11.01.2021 затверджено графік проведення прямих «гарячих» телефонних ліній керівництвом управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.

 1. Начальник управління Узунова Світлана Юріївна – перший вівторок місяця з 10:00 до 11:00, громадська приймальня (тел. 42-65-61), кабінет начальника управління (тел. 44-82-59).
 2. Перший заступник начальника управління Захарченко Тетяна Іванівна – другий вівторок місяця з 10:00 до 11:00, громадська приймальня (тел. 42-65-61), кабінет першого заступника начальника управління (тел. 42-30-06).
 3. Заступник начальника управління – начальник відділу контролю за дотриманням трудового та пенсійного законодавства Гончаренко Інна Олексіївна – третій понеділок місяця з 10:00 до 11:00, громадська приймальня (тел. 42-65-61), кабінет заступника начальника управління (тел. 44-07-35).

**********************

На порталі Дія.цифрова освіта з’явився серіал про цифрові технології для людей з інвалідністю

Міністерство цифрової трансформації України разом із Фондом Східна Європа презентували інклюзивний освітній серіал «Цифрові технології для людей з інвалідністю». Серіал налічує 10 серій, має вбудовані титри українською мовою та переклад жестовою мовою. Безкоштовно ознайомитись з освітнім серіалом можна на порталі Дія.Цифрова освіта.

Освітній серіал охоплює теми:

 • Як вбудована функція допомагає людям із порушеннями слуху або зору.
 • Програми для озвучення друкованого тексту.
 • Месенджери та особливості їхнього використання для людей з інвалідністю.
 • Купівля найпотрібніших товарів та послуг онлайн.
 • Дистанційна освіта для людей з інвалідністю.
 • Інтернет-технології для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан зазначила, що згідно із соціологічним дослідженням 2019 року, 65 % людей з вадами слуху зацікавлені у навчанні цифрових навичок.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях зауважив, що люди з інвалідністю повинні мати достатньо навичок, знань, мотивації та розуміння IT-продуктів. Тому Фонд Східна Європа підтримав створення такого курсу, який розміщено на платформі Дія.Цифрова освіта.

Серіал реалізовано ГО «Паросток» у межах конкурсу IT-ініціатив #HackCorona in Ukraine, який проводився Мінцифрою та Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією. Подкаст-партнер освітнього серіалу — Радіо Сковорода.

Участь в освітньому серіалі взяли:

 • Уляна Пчолкіна, громадська діячка, телеведуча, лідерка ГО «Група активної реабілітації» та координаторка напрямку інклюзіі StarLightMedia
 • Дмитро Щебетюк, громадський діяч, засновник організації «Доступно.UA», автор проекту Рейтингу доступності міст України «Тостер», спортсмен, блогер, ведучий рубрики «Інклюзія» програми «Телебачення Торонто».
 • Віталія Ясінко, гідеса музею «Третя після опівночі», співробітниця школи-інтернат №5.
 • Олександр Гордійко, директор Навчально-інформаційного комп’ютерного центру УТОГ
 • Наталія Кравцова, перекладачка жестової мови
 • Андрій Корнієнко, експерт із жестової мови
 • Вадим Вінниченко, експерт з медіадосліджень і жестової мови
 • Дмитро Гладчук, начальник управління моніторингу дотримання прав людини МВС.

Онлайн-трансляція презентації освітнього серіалу доступна на YouTube-каналі Кабміну.

**********************

«Пакунок малюка» відновлено

Уряд затвердив порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» за рахунок коштів державного бюджету.

Наразі батьки, у яких діти народилися до 23 жовтня 2020 року включно та які не отримали «пакунок малюка», отримують грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Батьки, у яких діти народилися з 24 жовтня 2020 року, матимуть змогу отримати одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» протягом 30 днів з дати народження дитини.

У разі неотримання «пакунка малюка» з незалежних від батьків обставин вони отримають грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

З 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

**********************

Про оздоровлення та відпочинок дітей в період оздоровчої кампанії 2020 року

З метою організованого проведення оздоровчої кампанії 2020 року та керуючись Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» у Мелітопольському районі передбачено фінансування заходів з організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Так, з місцевого бюджету на придбання путівок у оздоровчих закладах Запорізької області в літній період та на перевезення дітей до місць оздоровлення та у зворотному напрямку передбачено виділити 115,00 тис. грн.

Під час оздоровчої кампанії право на оздоровлення мають діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме: діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з інвалідність, здатні до самообслуговання (за відсутності медичних протипоказань); діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; діти із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям; діти із багатодітних; діти, які перебувають на диспансерному обліку; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; талановиті та обдаровані діти – переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; відмінники навчання; лідери дитячих громадських організацій; діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

Також протягом літнього періоду всі діти вищезазначених категорій мають право на безоплатне оздоровлення та відпочинок за рахунок обласного бюджету.

Крім того, в державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса) та державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ) право на безоплатні путівки мають: діти-сироти; діти, позбавленні батьківського піклування; діти з інвалідністю, здатні до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань); діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; діти із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям; діти із багатодітних сімей;

із частковою оплатою в розмірі 20 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством): діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; діти, які перебувають на диспансерному обліку; члени дитячих творчих колективів і спортивних команд – переможців міжнародних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; талановиті та обдаровані діти – переможці міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад,

із частковою оплатою в розмірі 30 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством): діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; члени дитячих творчих колективів і спортивних команд – переможців всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; талановиті та обдаровані діти – переможці обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

із частковою оплатою в розмірі 50 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством): відмінники навчання; лідери дитячих громадських організацій; члени дитячих творчих колективів і спортивних команд – переможців обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; талановиті та обдаровані діти – переможці міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад.

За більш детальною інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації за адресою: м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 10, каб. 8.

**********************

З 1 грудня 2019 року змінюються соцстандарти

В Україні з 1 грудня 2019 року підвищено прожитковий мінімум. Він становить 2027,00 грн (був 1936,00 грн) на одну особу на місяць. Відповідно зросли і всі соціальні допомоги, які до нього прив’язані. Це підвищення прожиткових мінімумів для різних категорій громадян передбачено у Держбюджеті на 2019 рік.

Прожиткові мінімуми для основних соціальних і демографічних груп населення

З 1 грудня вони складають:

 • для дітей віком до 6 років — 1779 грн (був 1699 грн);
 • дітей віком від 6 до 18 років — 2218 грн (2118 грн):
 • працездатних осіб — 2102 грн (2007 грн);
 • осіб, які втратили працездатність — 1638 грн (1564 грн).

Відповідно до нових розмірів прожиткового мінімуму нараховуватимуть і нові суми соціальних допомог.

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

Цю допомогу надають у розмірі 100 % середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але вона не може бути меншою ніж 25 % розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто, з 1 грудня 2019 року вона не може бути меншою, ніж 525,50 грн (була 501,75 грн).

Право на цю допомогу мають усі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Допомога при народженні дитини

У 2019 році розмір виплати при народженні дитини залишився на попередньому рівні, встановленому 1 липня 2014 року. 41280 грн — це єдиний розмір допомоги на першу, другу і наступну дитину. Ця сума не залежить від кількості дітей в сім’ї і виплачується протягом 3-х років.

Допомога одиноким матерям

У кожного сума цієї допомоги буде різною, бо її розмір дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

З 1 грудня максимальний розмір цієї допомоги становитиме:

 • для дітей до 6 років становитиме 1779 грн (1699 грн);
 • від 6 до 18 років — 2218 грн (2118 грн);
 • від 18 до 23 років (якщо навчаються на стаціонарі) — 2102 грн (2007 грн).

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

 1. Для дітей до 6 років вона надається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини цього віку — 3558 грн (була 3398 грн) та середньомісячним розміром аліментів, допомог та пенсій (крім соціальних допомог на дітей з інвалідністю) за попередні шість місяців, які призначені дитині.
 2. Від 6 до 18 років: як різниця між двома прожитковими мінімумами для дітей цього віку — 4436 грн (була 4236 грн) та середньомісячним розміром аліментів та пенсій (крім соціальних допомог на дітей з інвалідністю) за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Допомога малозабезпеченим сім’ям

Розмір цієї державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може бути більший, ніж 75 % прожиткового мінімуму для сім’ї.

З 1 грудня   розміри прожиткових мінімумів для нарахування цієї допомоги є такі:

 • для працездатних — 441,42 грн (раніше 421,47 грн);
 • для непрацездатних та осіб з інвалідністю — 1638 грн (1564 грн);
 • для дітей до 6 років — 1512,15 грн (1444,15 грн);
 • для дітей 6–18 — 1885,30 грн (1800,30 грн);
 • для дітей 18–23 (за умови навчання у ВНЗ) — 1786,70 грн (1705,95 грн).

Допомога особам з інвалідністю з дитинства

 • особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд — 3364,60 грн;
 • особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд — 2457,00 грн;
 • особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд — 1638,00 грн;
 • особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд — 1638,00 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком до 18 років (без надбавки на догляд) — 1638,00 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд — 2 925,60 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи Б віком до 6 років з надбавкою на догляд — 2036,10 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд — 3364,60 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд — 2255,60 грн;

Допомога малозабезпеченій особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І чи ІІ групи (психічні розлади)

Розмір даної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більший ніж мінімальна заробітна плата.

Ця допомога надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з особою з інвалідністю.

З 1 липня максимальний розмір цієї допомоги становитиме 2027,00 грн (досі був 1936 грн).

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію (бракує стажу)

 1. Громадяни, які досягли віку 63 роки та не мають права на пенсію відповідно до чинного законодавства, з липня 2019 року отримуватимуть допомогу у розмірі 1638 грн (1564 грн).
 2. Державна соціальна допомога особам з інвалідністю І, ІІ і ІІІ груп — 1638 грн (1564 грн).

Допомога за померлого годувальника

Якщо у померлого годувальника не було необхідного страхового стажу для призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, його дітям може бути призначена державна соціальна допомога. Гроші виплачуються щомісяця до досягнення дитиною повноліття. Студентам допомога по втраті годувальника надається до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення 23 років.

Сума державної соціальної допомоги по втраті годувальника в 2019 році встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на одну дитину померлого годувальника — 1638,00 грн. (100 %), на двох — 1956,60 грн. (120 %), на трьох і більше дітей — 2457,00 грн (150 %).

Розмір аліментів

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менший, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, розмір аліментів з грудня  2019 року такий:

 • для дітей до 6 років не менше 899,50 грн (1799 х 50 %);
 • для дітей від 6 до 18 років — 1109,00 грн (2218 х 50 %).

Допомога дітям, яким не встановлена інвалідність

Розмір допомоги з 1 грудня становить 1638 гривні.

Управлінням соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації зроблено перерахунок допомог, які надаються з урахуванням прожиткового мінімуму. Одержувачі соціальних допомог отримають у грудні 2019 року соціальні допомоги  у новому розмірі.

У разі необхідності додаткову інформацію з цього питання можна отримати в управлінні соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації за телефоном: 42 30 06.

**********************

Про обласний дитячий конкурс малюнків та фоторобіт з протидії насильству

У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», на виконання рішення Запорізької обласної ради від 26 січня 2017 року № 57 «Про Комплексну обласну програму з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2017–2021 роки» та з метою залучення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, проявів гендерної дискримінації, проводиться обласний дитячий конкурс малюнків та фоторобіт з протидії насильству (далі — Конкурс).

Конкурс проводиться з метою залучення уваги громадськості до трьох актуальних проблем: насильства в сім’ї, торгівлі людьми і будь-яким проявом гендерної дискримінації шляхом опосередкованого звернення до його представників через дитяу аудіторію.

Завдання Конкурсу:

 • залучення дітей віком від 4 до 18 років до привернення уваги суспільства до прав дитини;
 • виховання толерантної ненасильницької повединки у дітей дошкільного та шкільного віку;
 • популярізація загальнолюдських та сімейних цінностей;
 • підвищення рівня обізнаності дітей до проблеми торгівлі людьми та ризику нелегального працевлаштування як в Україні, так і за її межами;
 • виховання високих моральних якостей та відповідального ставлення до оточуючих;
 • розвиток творчого потенціалу дітей, виявлення та підтримка талановитих дітей.

Організаторами Конкурсу є Департамент соціального захисту населенння Запорізької обласної державної адміністрації, Комунальний заклад «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» Запорізької обласної ради.

Конкурс проводиться за чотирма віковими категоріями та шістьма номінаціями:

 • для дітей віком від 4 до 6 років — номінація «Кращий малюнок на тему: «Безпека навколо мене»;
 • для дітей віком від 7 до 10 років — номінація «Кращий малюнок на тему: «Світ без насильства»;
 • для дітей віком від 11 до 15 років — номінація «Кращий малюнок на тему: «Зупинимо насильство разом» та номінація «Краща фоторобота на тему: «Подорожуй безпечно»;
 • для дітей віком від 16 до 18 років (включно) — номінація «Кращий малюнок на тему: «Ці руки не скривдять» та номанація «Краща фоторобота на тему: «Торгівля людьми — це злочин проти свободи і гідності людини».

Від кожного учасника приймається не більше 3-х робіт.

Малюнки подаються форматом А4 (стандартний альбомний лист) виконані олівцями, фломастерами, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

Фотороботи подаються на Конкурс будь-якої техніки виконання, формату не менш ніж 21*30 см.

Роботи мають бути наклеєні на картон чи щільний аркуш паперу, дозволяється робити аплікації та витинанки, як частину художньої роботи.

На зворотьмому боці кожної конкурсної роботи необхідно зазначити:

 • назву роботи;
 • прізвище, ім’я, по батькові, вік та адресу автора;
 • найменування навчального закладу, контактний телефон його керівника.

Роботи учасників Конкурсу оцінюються за п`ятибальною шкалою.

Критерії оцінювання творчих робіт:

 • актуальість та повнота розкриття теми;
 • авторська позиція;
 • оригінальність оформлення;
 • ступінь самостійності автора у виконанні роботи;
 • якість роботи;
 • естетичний вигляд роботи.

Переможці Конкурсу визначаються журі в кожній віковій категорії відповідно до критеріїв оцінювання та за відповідним напрямом твочих робіт. Переможці нагороджуються почесними грамотами та подарунками.

**********************

Умови надання соціальної послуги стаціонарного догляду особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади

До будинку-інтернату на державне утримання приймаються особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та особи з інвалідністю (у тому числі й особи, що страждають на психічні розлади), які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким за медичним висновком не протипоказане перебування у будинку-інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

За наявності вільних місць до будинку-інтернату можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, які відповідно до чинного законодавства зобов’язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування будинку-інтернату витрат на їх утримання.

Як виняток, до будинку-інтернату можуть прийматися особи похилого віку та особи з інвалідністю, які мають працездатних дітей або родичів, зобов’язаних відповідно до чинного законодавства їх утримувати, якщо вони з об’єктивних причин не можуть цього робити. У такому разі щодо кожного окремого випадку, на підставі підтверджувальних документів (інформації про доходи, стан здоров’я, залежність від психоактивних речовин, алкоголю, перебування у місцях позбавлення волі, належність осіб до малозабезпечених верств населення, утриманні інших осіб, дітей, ін.) колегією Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації може бути прийняте рішення щодо оформлення особи до будинку-інтернату на безоплатній основі.

Якщо особою, її законним представником, органом опіки та піклування приховано або подано недостовірну інформацію, що вплинуло на встановлення права на надання їй безоплатно соціальних послуг, внаслідок чого було надмірно витрачено кошти, особа, її законний представник, орган опіки та піклування повинні будуть повернути надміру витрачені кошти згідно з обсягом та строками погашення, визначеними надавачем соціальних послуг (будинком-інтернатом), добровільно, а уразі відмови — в судовому порядку.

Додаткову інформацію зацікавлені мешканці Мелітопольського району можуть отримати в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 10, тел. 42 65 61.

**********************

Про проведення інформаційно-просвітницької акції з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

Міжнародною організацією з міграції в Україні – Агентством ООН з питань міграції, Координатором проектів ОСЄ в Україні та представництвом громадської організації «Кампанія А 21» в Україні, згідно з планом, погодженим Міністерством соціальної політики України, у приміщеннях залізничних вокзалів обласних центрів заплановано на 30 липня 2019 року проведення акції з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми з використанням інсталяції «Невидимі». Відомо, що одним із найбільш поширених місць вербування потенційних постраждалих залишаються залізничні вокзали та привокзальні території. Але досить часто пропозиції з працевлаштування, які можна отримати, є небезпечними і призводять до потрапляння в ситуації торгівлі людьми, як на території України, так і найближчого зарубіжжя. Запрошуються до участі у заходах керівники суб’єктів національного механізму взаємодії, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, зокрема: територіального підрозділу Національної поліції; охорони здоров’я; освіти; міграційної служби; прокуратури; центру зайнятості; центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; служби у справах дітей та інших.

**********************

Про оздоровлення та відпочинок дітей Мелітопольського району

Управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації інформує мешканців району, що в рамках Комплексної обласної програми з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної  політики та протидії торгівлі людьми на 2017–2021 роки, затвердженої рішенням Запорізької обласної ради від 26 січня 2017 року № 57, з метою забезпечення послугами оздоровлення та відпочинку дітей, які виховуються в сім’ях, де один із батьків працює у бюджетній установі, внесено зміни до Порядку надання адресної соціальної допомоги для оздоровлення дітей, які виховуються в сім’ях, де один із батьків працює у бюджетній установі.

Згідно Порядку, право на отримання соціальної допомоги окремо на кожну дитину має один із батьків, який працює не менше ніж 6 місяців у бюджетній установі, та має реєстрацію місця проживання у Мелітопольському районі.

Заявник має право самостійного та вільного вибору дитячого закладу оздоровлення та відпочинку дітей, який розташований на території Запорізької області.

Розмір соціальної допомоги становить 50 % від загальної вартості  путівки, але не більше розміру двох прожиткових мінімумів на одну працездатну особу в розрахунку на місяць та на момент звернення заявника.

Прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у 2019 році: в період 01.01.2019 – 30.06.2019 — 1921 грн;

в період 01.07.2019 – 30.11.2019 — 2007 грн;

в період 01.12.2019 – 31.12.2019 — 2102 грн.

Для оформлення соціальної допомоги заявник подає до управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації наступний пакет документів:

 • заяву про надання адресної соціальної допомоги за встановленою формою;
 • копію свідоцтва про народження дитини;
 • копію паспорта громадянина України;
 • копію витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання (у випадку надання копії паспорта у формі картки);
 • копію документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. У разі, якщо особа через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган, подається копія паспорта з відміткою про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;
 • довідку з місця роботи;
 • копію путівки до дитячого закладу;
 • оригінал документа, виданий дитячим закладом про фактичний строк перебування в ньому дитини (зворотній талон/довідка/лист);
 • оригінал платіжного документа з зазначенням суми оплати заявником із зазначенням у графі призначення платежу: ПІБ платника, ПІБ дитини, за яку внесено оплату, назва дитячого закладу.

Соціальна допомога надається один раз на рік для оздоровлення одного або декількох дітей, які виховуються в сім’ї заявника, шляхом часткової оплати вартості путівки до дитячого закладу, за умови перебування дитини в дитячому закладі не менше 18 днів.

За більш детальною інформацією просимо звертатися до управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації (кабінет № 8).

**********************

Щодо надання допомоги багатодітним сім’ям у 1700 гривень з 1 квітня 2019 року

З 01.04.2019 набрала чинності постанова КМУ від 13.03.2019 № 250, якою затверджено Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину віком до 6 років. Допомога призначається з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно, але не довше, ніж по дату закінчення (втрати) статусу багатодітної сім’ї.
Заява для призначення допомоги подається до управління соціального захисту населення через уповноважених осіб селищної (сільських) рад за місцем фактичного проживання багатодітної сім’ї. Заява подається одним з батьків, з яким постійно проживає дитина (за умови пред’явлення паспорта та ідентифікаційного коду), та додаються  копії таких документів:
–    посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
–    посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
–    свідоцтва про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).
Особам, які звернуться за наданням допомоги у період з квітня по червень 2019 року включно, зазначена допомога призначатиметься з 01.04.2019.
За додатковими роз’ясненнями можна також подзвонити на телефон «Гарячої лінії» 42-65-61 управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації.

**********************

Підвищено виплати багатодітним сім’ям

З 1 квітня 2019 року в Україні збільшується допомога багатодітним сім’ям. Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 грн. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років.

Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину.

Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6 років, держава буде надавати допомогу на кожну з них по 1 700 грн. Також, якщо в сім’ї народились близнюки, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину. Це додатково до щомісячних 860 грн допомоги при народженні дитини.

Як отримати виплату?

Для того, щоб оформити допомогу на дитину, мамі або татові слід звернутися в управління соціального захисту населення або в сільську раду за місцем проживання та, за умови пред’явлення паспорта та ідентифікаційного коду,  написати заяву  на отримання грошей.

При собі також потрібно мати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї, без якого оформити допомогу буде неможливо, посвідчення старших дітей та свідоцтва про народження всіх дітей.

Виплати здійснюватимуться шляхом перерахування коштів на рахунок отримувача допомоги, відкритий у банківській установі, або через Укрпошту за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн.

Навіть, якщо дитині 5 років, допомогу варто оформити, оскільки 1700 гривень щомісячно не будуть зайвими в кожній родині, а за рік держава фінансово підтримає сім’ю, надавши безповоротно 20 400 гривень на третю і кожну наступну дитину.

Шановні мешканці Мелітопольського району! За додатковими роз’ясненнями можна подзвонити на телефон «гарячої лінії» 42-65-61 або звернутись до уповноважених осіб ваших сільських рад, де вам нададуть професійні консультації та приймуть заяву для отримання вищезазначеної допомоги.

**********************

Щорічна разова грошова допомога ветеранам

Постановою КМУ від 20.03.2019 № 237 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» визначені розміри грошової допомоги, яку у поточному році отримають ветерани війни.

Ветерани в термін до 5 травня отримають цю допомогу у таких розмірах:

 • інваліди війни І групи — 3 850 гривень;
 • інваліди війни ІІ групи — 3 400 гривень;
 • інваліди війни ІІІ групи — 2 950 гривень;
 • учасники бойових дій — 1 295 гривень;
 • члени сімей загиблих та дружини (чоловіки) померлих ветеранів війни — 840 гривень;
 • учасники війни — 530 гривень.

Кошти будуть перераховані через поштові відділення зв’язку або на особові рахунки ветеранів у банківських установах за місцем отримання пенсії.

Особам, які не є пенсіонерами, виплата буде здійснюватися на їх рахунки в банківських установах на підставі списків, поданих до управління соціального захисту Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією та іншими силовими структурами.

Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів органами соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби.

Особи які мають право на зазначену виплату у поточному році (мають вказаний статус та відповідне посвідчення, видане до 5 травня 2019 року), але своєчасно її не отримають, мають право звернутися та отримати її до 30 вересня.

**********************

До уваги осіб з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації повідомляє, що Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації отримано бланки посвідчень нового зразку для осіб з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1 та розпочато роботу по заміні посвідчень старого зразку.

Для заміни посвідчень мешканцям Мелітопольського району, які є учасниками  ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації за адресою: вул. М. Грушевського, 10, каб. № 4, тел. 42-30-72.

При собі необхідно мати наступні документи:

 • копію та оригінал паспорту (при наявності ID – картки – довідка про місце реєстрації);
 • посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії з вкладкою;
 • 2 фотокартки (3х4 см).

**********************

Соціальний захист учасників бойових дій, які брали участь у бойових діях на території інших держав

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги по Мелітопольському району, занесена інформація про 182 особи, які брали участь у бойових діях на території інших держав (Республіка Афганістан, Угорщина, Єгипет, Ірак, Косово, Лаос, Чехословаччина, Югославія, Куба, Ангола) та про 19 сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій локальних війн в зазначених країнах.

Усі учасники бойових дій, які брали участь у бойових діях на території інших держав та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни користуються правом на отримання знижки за оплату користування житлом, комунальних послуг та вартості твердого палива та скрапленого газу в межах норм, передбачених чинним законодавством, у розмірі: 100 % для осіб з інвалідністю внаслідок війни; 75 % для учасників бойових дій, 50 % для членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

В приймальні громадян управління соціального захисту населення районної державної адміністрації (далі — управління) надаються безкоштовні консультації всім громадянам Мелітопольського району, в т. ч. і особам вищезазначеної категорії.

Управління щорічно проводить виплату разової грошової допомоги до Дня Перемоги ветеранам війни у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

У 2018 році 6 учасників бойових дій на території інших держав були забезпечені санаторно-курортним лікуванням. Згідно з районною програмою «Швидка соціальна допомога» була надана одноразова матеріальна допомога 18 таким особам. Здійснено безоплатне поховання 4 померлих у 2018 році воїнів-інтернаціоналістів. Згідно з Програми пільгового зубопротезування в Мелітопольському районі на 2015–2019 роки,  затвердженої рішенням районної ради від 25.06.2015 № 6, надані стоматологічні послуги 8 особам з цієї категорії. Згідно обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015–2019 роки 2 особам — членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав, щомісячно надається компенсація вартості житлово-комунальних послуг у розмірі додаткової 50-відсоткової знижки в межах норм, передбачених чинним законодавством.

**********************

Про розмір пільг для тих, хто опалює житло твердим паливом

Урядом встановлено нові показники вартості твердого палива та скрапленого балонного газу для надання населенню пільг. У 2019 році вартість 1 тонни твердого палива складає 2603,55 грн за 1 тонну, а вартість 1 балону газу — 260,36 грн.

Виходячи з оновлених нормативів для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 100 % (особи з інвалідністю внаслідок війни, пенсіонери освіти та медицини, тощо), грошова компенсація на придбання твердого палива складатиме 2603,55 грн та 260,36 грн на скраплений газ. Відповідно для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 75 % (учасники бойових дій), грошова компенсація на придбання твердого палива складатиме 1952,66 грн та 195,27 грн на скраплений газ. Для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 50 % (учасники війни, багатодітні сім’ї та інші), грошова компенсація на придбання твердого палива складатиме 1301,78 грн та 130,18 грн на скраплений газ.

Управління соціального захисту населення вже розпочало призначення зазначених компенсацій пільговикам, які подали заяви у 2019 році. При надходженні коштів з державного бюджету відповідні суми будуть перераховані отримувачам пільг.

**********************

Наскільки зростуть соціальні допомоги з 1 грудня 2018 року?

В Україні з 1 грудня 2018 року зросте прожитковий мінімум. Він становитиме 1853 грн (був 1777 грн) на одну особу на місяць. Відповідно зростуть і всі соціальні допомоги, які до нього прив’язані. Це підвищення прожиткових мінімумів для різних категорій громадян передбачено у держбюджеті на 2018 рік.

Прожиткові мінімуми для основних соціальних і демографічних груп населення

З 1 грудня вони будуть такі:

 • для дітей віком до 6 років — 1626 грн (був 1559 грн);
 • дітей віком від 6 до 18 років — 2027 грн (1944 грн);
 • працездатних осіб — 1921 грн (1841 грн);
 • осіб, які втратили працездатність — 1497 грн (1435 грн).

Відповідно до нових розмірів прожиткового мінімуму нараховуватимуть і нові суми соціальних допомог.

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

Цю допомогу надають у розмірі 100 % середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але вона не може бути меншою ніж 25 % розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто, з 1 грудня 2018 року вона не може бути меншою, ніж 485,25 грн (була 460,25 грн).

Право на цю допомогу мають усі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Допомога при народженні дитини

Державна допомога, яка виплачується при народженні дитини, наразі не підвищується, вона залишається такою, якою була досі — 41 280 грн (10320 грн – одноразова виплата і 860 грн — щомісяця протягом 3 років).

Допомога одиноким матерям

У кожного сума цієї допомоги буде різною, бо її розмір дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

З 1 грудня максимальний розмір цієї допомоги становитиме:

 • для дітей до 6 років становитиме 1626 грн (1559 грн);
 • від 6 до 18 років — 2027 грн (1944 грн);
 • від 18 до 23 років (якщо навчаються на стаціонарі) — 1921 грн (1841 грн).

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Сума допомоги залежить від віку дитини. Для дітей до 6 років вона надається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини цього віку — 3252 грн (була 3118 грн) та середньомісячним розміром аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Від 6 до 18 років: як різниця між двома прожитковими мінімумами для дітей цього віку — 4054 грн (3888 грн) та середньомісячним розміром аліментів та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Якщо дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов’язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, ця допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. Для дітей до 6 років розмір допомоги становитиме 3252 грн, для дітей віком від 6 до 18 років — 4054 грн.

Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, а також тим, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме.

Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років з грудня становить 813 грн (779,50 грн), від 6 до 18 років — 1013,50 грн (972 грн).

Допомога малозабезпеченим сім’ям

Розмір цієї державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може бути більший, ніж 75 % прожиткового мінімуму для сім’ї.

З 1 грудня розміри прожиткових мінімумів для нарахування цієї допомоги є такі:

 • для працездатних осіб — 403,41 грн (386,61 грн);
 • для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів — 1497 грн (1435 грн);
 • для дітей віком до 6 років —1382,10 грн (1325,15 грн);
 • для дітей віком від 6 до 18 років — 1722,95 грн (1652,40 грн);
 • для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) — 1632,85 грн (1564,85 грн).

Допомога особам з інвалідністю з дитинства

Особи з інвалідністю з дитинства 1 групи: підгрупа А — 3074,90 грн (раніше — 2960,40 грн); підгрупа Б — 2245,50 грн (2178,00 грн); особи з інвалідністю з дитинства II групи — 1497,00 грн (1452,00 грн); особи з інвалідністю з дитинства III групи — 1497,00 грн (1452,00 грн).

Допомога малозабезпеченій особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І чи ІІ групи (психічні розлади)

Розмір даної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більший ніж мінімальна заробітна плата.

Ця допомога надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з особою з інвалідністю.

З 1 грудня максимальний розмір цієї допомоги становитиме 1853 грн (досі був 1777 грн).

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію (бракує стажу):

 1. Громадяни, які досягли віку 63 роки та не мають права на пенсію відповідно до чинного законодавства, з грудня 2018 року отримуватимуть допомогу у розмірі 1497 грн (1435 грн).
 2. Державна соціальна допомога інвалідам з грудня 2018 року для інвалідів І, ІІ і ІІІ груп – 1497 грн (1435 грн).
 3. Державна допомога матерям-героїням становитиме 1497 грн (1435 грн ).
 4. Державна соціальна допомога священнослужителям, церковнослужителям та особам, які не менше 10 років до введення в дію ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації» займали посади в релігійних організаціях, становитиме 1497 грн (1435 грн).

Допомога за померлого годувальника

Вона виплачується тоді, коли дитина не отримує пенсію по втраті годувальника.

З 1 грудня розміри цієї допомоги будуть такі:

 • на одну дитину — 1497,00 грн;
 • на двох дітей — 1796,00 грн;
 • на трьох дітей і більше — 2245,50 грн.

Розмір аліментів

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менший, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, розмір аліментів з грудня 2018 року буде такий:

 • для дітей до 6 років не менше 813 грн (1626 х 50 %);
 • для дітей від 6 до 18 років — 1013,5 грн (2017 х 50 %).

**********************

До уваги отримувачів соціальних видів допомог

У зв’язку із зміною поточних рахунків 2625, а також для своєчасного зарахування та отримання соціальних допомог через АТ «Ощадбанк» просимо всіх одержувачів соціальних виплат, які обслуговуються у цьому банку, завітати до відділення Банку або Ощад 24/7 для уточнення своїх рахунків.

Після уточнення рахунків обов’язково копії документу про зміну рахунку надати до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Запорізької області, або до уповноваженої особи з питань соціального захисту  сільських рад.

**********************

Соціальний захист бездомних осіб

З метою забезпечення соціального захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, розроблено і затверджено Районний план заходів щодо забезпечення соціального захисту зазначених осіб в осінньо-зимовий період 2018–2019 років у складних погодних умовах та під час надзвичайних ситуацій.

Для надання своєчасної соціальної допомоги особам, звільнених з місць позбавлення волі, та людям, які втратили соціальні зв’язки, забезпечено постійний облік  цих громадян.

Для вжиття термінових заходів, спрямованих на раннє виявлення самотньо проживаючих людей похилого віку, інвалідів, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, бездомних осіб, безпритульних та бездоглядних дітей з метою запобігання їх переохолодженню та обмороженню в осінньо-зимовий період, на базі Мирненської та Новобогданівської ОТГ створено оперативні штаби.

Організовано роботу телефонів «гарячої лінії»:

 • 44-82-59 (управління соціального захисту населення районної державної адміністрації);
 • 44-43-88 (КУ «ТЦСО МРР ЗО»);
 • 44-71-35 (терапевтичне відділення № 1 Мелітопольської центральної районної лікарні).

Також забезпечена робота телефонів «гарячої лінії» оперативних штабів сільських рад.

Для надання екстреної допомоги бездомним особам забезпечена робота утвореного на базі КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) МРР ЗО» банку одягу та взуття зимового асортименту.

В лікувально-профілактичних закладах району забезпечена можливість тимчасового перебування бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Передбачено розгортання додаткових ліжок у терапевтичних відділеннях № 1 та № 2 Мелітопольської центральної районної лікарні.

**********************

Про процедуру реєстрації дитини після народження

Що потрібно зробити після народження дитини?

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Заявниками можуть бути як батьки дитини, так і інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.

Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

Як визначається походження дитини?

Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров’я про народження нею дитини.

Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подається:

 • паспорт заявника, якщо заявниками є не її батьки;
 • документ, який підтверджує факт народження — медичний документ, виданий закладом охорони здоров’я;
 • паспорти батьків або одного з них;
 • документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини або заява матері).

За відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Як визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини?

При державній реєстрації народження дитині присвоюється прізвище, ім’я та по батькові, які індивідуалізують особу, виділяють її з-поміж інших.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг в усіх регіонах України надається послуга щодо прийому документів, необхідних для державної реєстрації народження, та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках. Загалом у 477 медичних установах. За 2016–2017 роки цією послугою скористалися 238 166 громадян.

Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції (https://minjust.gov.ua).

Які додаткові послуги можна отримати разом зі свідоцтвом?

За бажанням батьків чи одного з них під час проведення державної реєстрації народження дитини можуть бути прийняті документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 153 грн).

**********************

Здорові умови праці та правовий захист молоді — це гарантія процвітання держави

Здоров’я — це перша і найважливіша потреба людини, яка визначає його здібність до праці і забезпечує гармонійний розвиток особистості. Воно є найважливішою передумовою до пізнання оточуючого світу, до самоутвердження та щастя людини. Збереження молодого покоління — це  безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

Держава покладає певні обов’язки з охорони праці на власників підприємств. Зокрема, з метою забезпечення сприятливих для здоров’я умов праці, високого рівня працездатності, профілактики травматизму і професійних захворювань, отруєнь та відвернення іншої можливої шкоди для здоров’я на підприємствах, в установах і організаціях різних форм власності повинні встановлюватися єдині санітарно-гігієнічні вимоги до організації виробничих процесів, пов’язаних з діяльністю людей, а також до якості машин, обладнання, будівель та інших об’єктів, які можуть мати шкідливий вплив на здоров’я.

Всі державні стандарти, технічні умови і промислові зразки обов’язково погоджуються з органами охорони здоров’я в порядку, встановленому законодавством.

Власники і керівники підприємств, установ та організацій зобов’язані забезпечити в своїй діяльності виконання правил техніки безпеки, виробничої санітарії та інших вимог щодо охорони здоров’я, передбачених законодавством.

Власник зобов’язаний створити в кожному структурному підрозділі й на робочому місці умови праці відповідно до вимог нормативних актів, а також забезпечити дотримання прав працівників, гарантованих чинним законодавством.

З метою підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Відповідно до статті 191 КЗпП України усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щорічно підлягають обов’язковому медичному огляду. При встановленні факту, що робота негативно впливає на здоров’я неповнолітнього, він негайно звільняється з цієї роботи і переводиться на більш легку роботу.

Забороняється залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

На кожному підприємстві, в установі, організації, має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

Забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Законодавством України чітко встановлено межі робочого часу неповнолітніх. Для осіб у віці від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень. Працівники віком 15-16 років, а також учні 14-15 років, що працюють під час канікул, можуть працювати по 24 години на тиждень. Тривалість робочого дня для таких осіб не може перевищувати 4 години на день при 6-денному робочому тижню і дорівнювати 5 годинам при 5-денному. Дещо іншим є робочий час для неповнолітніх, які працюють протягом навчального року. Тривалість їх робочого часу не повинна перевищувати половини відповідних максимальних норм скороченого робочого часу.

Тобто, якщо працівнику 17 років і він працює під час навчання, то тривалість його робочого часу має бути не більшою 18 годин на тиждень (максимально допустима для його віку 36 годин, відповідно половина — 18 годин).

Робота підлітків з вантажами не повинна становити більше 1/3 робочого часу.

Для працівників віком до вісімнадцяти років норми виробітку встановлюються виходячи з норм виробітку для дорослих робітників пропорційно скороченому робочому часу для осіб, що не досягли вісімнадцяти років.

Слід нагадати, що суворе дотримання норм законодавства збереже молоде покоління та гарантує сталий розвиток держави в цілому.

_________________________________________________________________________

torg ludmy

sz zvonki

sz internet

_________________________________________________________________________

Номер телефону урядової “гарячої лінії”:

0-800-507-309

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової “гарячої лінії”:

+38 044 284 19 15

Урядова “гаряча лінія” працює цілодобово. Надіслати звернення до органів виконавчої влади можна через веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua

Інформація щодо роботи консультативно-дорадчих органів відділу у справах сім’ї та дітей Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації

№ з.п. Назва органу Дата створення та номер розпорядчого акту Які громадські організації входять до складу Основні питання
1 Експертна рада з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі при голові обласної державної адміністрації Затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.01.2013 № 15 Запорізька обласна організація Всеукраїнського політичного об’єднання «Жінки за байбутнє»;«Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія» Розгляд, облік та узагальнення звернень з питань дискримінації за ознакою статі та підготовка пропозицій
2 Координаційна рада з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства при голові облдержадміністрації Затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації     від 13.02.2013 № 64 Громадська обласна організація «Родина. Перспектива – ХХІ»; фонд «Українська родина»; громадська організація жінок козацтва «Берегиня»; благодійний фонд «Сподівання»; благодійна організація «Жіночий кризовий центр «Гармонія»; благодійна організація «Міське об’єднання багатодітних сімей»; Запорізький Благодійний фонд «Єврейський громадський центр Мазаль Тов»; Запорізька обласна організація «Спілка жінок України»; Запорізька обласна організація «Товариство Червоного Хреста» Ефективна взаємодія між органами державної влади та недержавними організаціями у сфері сімейної політики, попередженні насильства в сім’ї
3 Гендерний ресурсний центр Затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації     від 22.05.2013 № 236 (зі змінами від 16.06.2014 № 270) «Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія»; Запорізький благодійний фонд «Єдність за майбутнє»; Запорізьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України»; Запорізька обласна асоціація жінок-депутатів Реалізація державної гендерної політики в Запорізькій області, координація діяльності інституцій, що працюють у сфері реалізації гендерної політики.

Співпраця з громадськими організаціями, фондами та закладами

www.deti.zp.ua Запорізький обласний благодійний фонд «Щаслива дитина”

spodivannya.at.ua – Благодійний фонд «Сподівання»

www.znu.edu.ua – Запорізький національний університет

redcross.zp.ua – Товариство червоного хреста України Запорізька обласна організація

www.vzayemodiya.net – Запорізька обласна громадська організація Об’єднання психологів та психоаналітиків «ВЗАЄМОДІЯ»

www.la-strada.org.ua  – Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда Україна»

Міжнародний Союз Мужніх Татусів (МСМТ)

є міжнародною громадською організацією інвалідів, яка на добровільних засадах об’єднує розлучених татусів-інвалідів, що самотужки виховують дітей без рідної матері. МСМТ створений для здійснення соціальної, консультаційно-юридичної та іншої допомоги дітям та їх розлученим татусям-інвалідам, сприяння захисту законних прав і інтересів дітей та допомоги в оздоровленні і відпочинку дітей.

Контактна інформація організації: а/с 61, м. Слов’янськ, Донецька область, 84122; тел. 066-3535574, 095-0518491; E-mail: papakind@mail.ru

www.uwf.kiev.ua – Міжнародний благодійний фонд Український жіночий фонд

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить