Показати меню

КНП «Мелітопольська центральна районна лікарня» Мелітопольської районної ради

Другий етап медичної реформи стартував в Україні 1 квітня і передбачав зміни у фінансуванні вторинної ланки та впровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом» для лікарень. Тобто фінансується не кількість місць в медзакладі, а кількість пацієнтів, які скористалися послугами лікарні.

Оплачує ці послуги Національна служба здоров’я України за встановленими тарифами.

Для підписання договору з Національною службою здоров’я України необхідно було виконати низку умов, зокрема провести перетворення (реорганізацію) медустанови у комунальне некомерційне підприємство.

Рішенням сесії  Мелітопольської районної ради  від 17.01.2019 року № 6 Мелітопольську центральну районну лікарню було перетворено в комунальне некомерційне підприємство «Мелітопольська центральна районна лікарня» Мелітопольської районної ради, що дозволило підписати договір з Національною службою здоров’я України і працювати в нових умовах господарювання.

10.12.2020 рішенням сесії Мелітопольської районної ради КНП «Мелітопольська центральна районна лікарня» було передано до комунальної власності територіальної громади м. Мелітополя.

Сьогодні КНП «Мелітопольська центральна районна лікарня» ММР це спеціалізований лікувальний заклад на 200 ліжок, який у своїй структурі має:

 • Об’єднане відділення хірургічного профілю;
 • Інфекційне відділення;
 • Педіатричне відділення;
 • Пологове відділення;
 • Відділення анестезіології та інтенсивної терапії;
 • Об’єднане відділення терапевтичного профілю;
 • Рентгенологічне відділення;
 • Консультативно-діагностичне відділення;
 • Відділення екстренної (невідкладної) медичної допомоги;
 • Жіночу консультацію;
 • Клініко-діагностичну лабораторію.

Між КНП «Мелітопольська центральна районна лікарня» та Національною службою здоров’я України підписано договори про надання медичних послуг, а саме: хірургічні операції дорослим та дітям, амбулаторна вторинна та третинна медична допомога, стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій, медична допомога при пологах, гістероскопія, гемодіаліз, стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям, медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату, медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи. Всього 9 видів медичних послуг.

В цілому КНП «Мелітопольська центральна районна лікарня» надає висококваліфіковану стаціонарну і консультативну допомогу жителям не тільки Мелітопольського району, а й інших прилеглих територій.

За 2020 рік проліковано 4 421 хворих, в т. ч. 948 дітей. Забезпеченість населення амбулаторно-поліклінічною допомогою на 10 тис. населення складає за 12 місяців 2020 року – 13 108,37. Лікарями поліклініки за минулий рік прийнято 63 476 чол.