Показати меню

Розпочався новий навчальний рік

вівторок, 1 Вересень 2015, 15:39
denznan

Перше вересня – свято, яке назавжди поєднує кожного з нас з дитинством. Це особливий день, коли веселим гомоном дітлахів наповнюється все навкруги, переплітаючись з запахом осінніх квітів та безмежним відчуттям щастя. Дзвенить шкільний дзвоник і починається цікава подорож до країни Знань. Яким буде цей процес багато в чому залежить і від підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів, створення особливої атмосфери, яка надихає на натхненну працю та викликає бажання пізнавати нове, незвідане.

Школи Мелітопольського району зустрічають своїх вихованців з добре підготовленою матеріально-технічною базою. Кожен педагогічний колектив старанно попрацював, щоб першого вересня учні зайшли у відремонтовані класи, в яких створена атмосфера домашнього затишку та тепла. В багатьох навчальних закладах району замінені старі дерев’яні вікна та двері на металопластикові, відремонтовані покрівлі, замінені мережі водопостачання, зовнішні мережі теплопостачання, промито системи опалення. Як відмітила начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Безбородих, в цьому році на проведення ремонтних робіт використано значно більше коштів, ніж в попередні роки. Ремонти відбувалися як за рахунок державної освітянської субвенції, коштів районного бюджету та органів місцевого самоврядування, так і за рахунок добровільного залучення коштів батьків та спонсорів.

Відділ освіти райдержадміністрації в повному обсязі закупив тверде паливо для шкіл району. Крім того, було вжито заходів щодо економії енергоносіїв протягом опалювального сезону 2014/2015 навчального року. Ці заходи дали можливість заощадити 276864 кВт електроенергії, 132 тонни вугілля та понад 185 тис.м3 газу і підійти до нового навчального року без боргів та мати певні резерви для підготовки системи опалення загальноосвітніх закладів району до осінньо-зимового періоду. Тому є всі підстави для впевненості, що новий навчальний рік відбуватиметься планомірно, як і передбачено наказом відділу освіти від 31серпня 2015 року № 347 « Про погодження структури 2015/2016 навчального року в закладах освіти Мелітопольського району», який визначає організацію навчальних занять за семестровою системою: І семестр – з 01.09 по 25.12.2015, ІІ семестр – з 11.01 по 27.05.2016.

Збільшення навантаження на учнів за рахунок перенесення канікулярного часу не передбачено, канікули плануються проводити у звичному режимі: осінні – з 26 жовтня по 01 листопада, зимові – з 28 грудня по 10 січня та весняні – з 21 по 27 березня.

Навчальний рік розпочався і районна влада робитиме все можливе, щоб ніякі життєві негаразди не могли внести зміни в процес його проходження та успішне завершення.