Показати меню

Голова Мелітопольської райдержадміністрації Ігор Судаков: «Соціальний захист – надважливий напрямок нашої роботи»

понеділок, 26 Липень 2021, 16:42
interviewsudakov

Дуже важливою є сфера відповідальності райдержадміністрації в напрямку забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення. Про це повідомив голова районної державної адміністрації ігор Судаков під час інтерв’ю місцевим ЗМІ.

Ігор Ігорович зазначив, що на сьогодні управління соціального захисту населення райдержадміністрації надає бльзько 40 видів соціальних послуг для всього Мелітопольського району. Заяви про призначення та надання усіх видів соціальної допомоги приймаються від громадян Управлінням соціального захисту населення лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг). Також прийом заяв та документів для надання соціальної допомоги  здійснюється уповноваженими особами територіальних громад.

Тому, сьогодні надважливе питання – це забезпечення організаційної, методичної взаємодії органів місцевого самоврядування з управлінням соціального захисту населення для того, аби всі види виплат та соціальних послуг були доступними для всіх без виключення громадян наших територій, враховуючи особливості сільської місцевості.

Результатом цієї роботи є призначення та виплата соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України (а їх управління соціального захисту населення райдержадміністрації надає біля 40 видів) для більше ніж 45 тис. мешканців нашого району.

Велика увага приділяється дітям, які втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки. На сьогодні не в усіх  територіальних громадах є фахівці, які займаються питаннями захисту таких дітей. Тому, служба у справах дітей Мелітопольської райдержадміністрації продовжує працювати з відповідними родинами та надавити необхідну допомогу.

На території об’єднаного Мелітопольського району функціонують 12 дитячих будинків сімейного типу, 30 прийомних сімей та 2 родини патронатних вихователів, в яких виховується 156 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом квітня-липня 2021 року на території Мелітопольського району створено 2 дитячих будинки сімейного типу, а саме: на базі прийомної сім’ї Сергєєвих (влаштовано 6 дітей позбавлених батьківського піклування) та на базі прийомної сім’ї Зленків з с. Данило-Іванівка, до якої влаштовано 6 дітей позбавлених батьківського піклування.

Так, наразі сім’я Зленків є прикладом позитивного досвіду щодо розвитку сімейних форм виховання в Мелітопольському районі. Подружжя виховує 7 дітей, 6 з яких – прийомні. Вони наймолодші батьки-вихователі в Запорізькій області: голові родини 33, а дружині 27 років.  У родині панує взаємоповага, підтримка  та  любов.

Варто зазначити, що районна державна адміністрація і надалі буде опікуватися всіма родинами, які перебувають на обліку служби у справах дітей та  надаватиме всіляку допомогу у вирішенні буденних питань.