Показати меню

До відома зацікавлених осіб

п’ятниця, 11 Червень 2021, 13:12
inform

16 червня 2021 року Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) проведе публічну онлайн-презентацію результатів Громадського моніторингу окремих аспектів роботи митниці.

Захід проводиться в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» (Ініціатива), який реалізується ІЕД за сприяння Європейського Союзу, та співфінансування МФ «Відродження» та ATLAS Network.

У 2021 році ІЕД та 4 партнерських громадських організації, що були обрані на відкритому конкурсі, зібрали данні та провели моніторинг роботи семи регіональних митниць Держмитслужби — Волинської, Поліської, Одеської, Київської, Галицької, Вінницької та Північної.

У ході Громадського моніторингу 2021 були проаналізовані оцінки, очікування, думки та ставлення бізнесу, експертів, представників ділових та професійних об’єднань щодо нововведень на митниці (режим спільного транзиту, авторизований економічний оператор), нових цифрових продуктів митниці (портал «Єдине вікно міжнародної торгівлі», особистий кабінет користувача на цьому порталі та аналітичний модуль BusinessIntelligence), стану прикордонної інфраструктури та сервісу на митниці, рівня корупції, а також підготовлені рекомендації щодо конкретних кроків з покращення умов здійснення міжнародної торгівлі.

Для збору інформації при проведенні Громадського моніторингу роботи митниці використовувався метод глибинних напівструктурованих інтерв’ю із представниками зацікавлених сторін: експортерами, імпортерами, митними брокерами, представниками митних та контролюючих органів, а також з експертами у сфері зовнішньої торгівлі. Інтерв’ю проводились регіональними організаціями-партнерами. Для всіх інтерв’ю було визначено основну тематику запитань, що дозволило, з одного боку, порівняти відповіді, а з іншого – узагальнити отриману інформацію.

Основні результати:

Оцінка реформи митниці: більше 43% респондентів вважають, що реформа митниці рухається у правильному або у скоріше правильному напрямку, тоді як майже 35% вважають напрямок реформ митниці неправильним або швидше неправильним. Основні очікування від реформи митниці: зменшення часових витрат, автоматизація процедур та зменшення черг на кордонах.

Опитані очікують активізацію роз’яснювальної роботи стосовно переваг і можливостей NCTS та АЕО із акцентом на підприємців у регіонах;

Представники підприємств-учасників ЗЕД найгірше поінформовані про цифрові продукти, порівняно з іншими групами респондентів. Необхідно доопрацювати функціонал цифрових продуктів, забезпечити їхню безперебійну роботу та активніше інформувати бізнес про нові IT рішення.

Респонденти очікують поступового переходу до так зв «розумних» пунктів пропуску, які мінімізують участь людей у відповідних процедурах. Зокрема, впровадження «електронної черги» та інших цифрових рішень на кордоні. Один із можливих шляхів систематизації заходів у цій сфері – розробка стратегії розвитку прикордонної інфраструктури.

Респонденти заявили про необхідність заборони втручання СБУ у діяльність митних органів та здійснення митних процедур;

Рівень корупції оцінено на 3,7 бали за шкалою від 1 (низький рівень або немає корупції) до 5 (високий рівень корупції).

Запрошуємо взяти участь у зазначеному заході.

Дата:16 червня 2021

Час: 15:00–16:50

Місце: платформа ZOOM

Реєстрація: https://forms.gle/y8UiUQr2jqrQPkdD7

Мова заходу українська, буде здійснюватися синхронний переклад на англійську мову.

У додатку два файли:

1) проєкт програми;

2) основні результати та рекомендаціїГромадського моніторингу митниці.

Контактна особа: Олена Рубанік, Асистентка проєкту Громадська Ініціатива «За чесну та прозору митницю»

+38 (097)-352-04-11, rubanik@ier.kyiv.ua.