Показати меню

Центр надання допомоги учасникам антитерористичної операції

centr ato

Розпорядження Про створення Центру допомоги учасникам АТО

Положення про Центр допомоги учасникам АТО

Структура та схема взаємодії Центру надання допомоги

.

.

.

Турбота про учасників АТО

letniy-otdyhОдним із пріоритетних завдань районної влади є соціальний захист незахищених верств населення. Нещодавно, у зв’язку з подіями на сході країни, до цих категорій додалась ще одна – демобілізовані учасники АТО, які як ніхто потребують уваги зі сторони влади. Від соціального захисту звільнених учасників АТО, не аби як залежить бойовий настрій захисників Україні, які нині знаходяться на передовій.
Всебічну допомогу демобілізованим воїнам АТО надають представники Громадської організації «Центр взаємодопомоги «Побратим», які заручилися підтримкою районної та міської влади. За словами голови райдержадміністрації Олександра Мангула, в минулому році на підтримку воїнів АТО Центру «Побратим» з районного бюджету було перераховано кошти у сумі 34 тис. грн. Завдяки допомозі районного керівництва кваліфіковані психологи та юристи щоденно допомагають та надають консультації учасникам АТО та їх сім’ям.
За словами психологів, однією з умов покращення морального стану людини, яка нещодавно перенесла стресову ситуацію, є отримання позитивних емоції та комфортний відпочинок. Одним із найкращих місць реабілітації воїнів АТО Мелітопольського району та міста Мелітополя є, звичайно, Азовське узбережжя з теплим морем, піщаним пляжем та яскравим сонцем.
Нещодавно, голова райдержадміністрації Олександр Мангул надав коментарі Мелітопольській міськрайонній газеті «Новий день» з приводу оздоровлення військовослужбовців із зони АТО. Очільник району підкреслив, що учасники АТО разом їх сім’ями та одна родина учасника АТО з м. Мелітополя, який, нажаль, загинув при виконанні бойового завдання цього року безкоштовно відпочивали на базі відпочинку «Акваторія» смт Кирилівка.
За ініціативи Олександра Мангула та завідуючого кардіологічним відділенням № 1 КУ «ТМО Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування» № 2 Віктора Орлова, через організацію «Побратим» було організовано безкоштовний відпочинок учасників АТО із родинами в комфортабельних номерах класу «Люкс» з дерев’яного зрубу. В зручних номерах надані всі зручності: санвузол, душ, телевізор. На цьому безкоштовне оздоровлення воїнів АТО не закінчилось, наступного року районною владою заплановано продовжити організовувати безкоштовний відпочинок зазначеним категорія населення.
Слід зазначити, що за словами координаторів Центру «Побратим» 5 сімей учасників АТО вже прибули з відпочинку, інші чекають своєї черги. Відпочиваючі залишились задоволені таким подарунком, отримали масу позитивних емоцій, поліпшили загальний стан свого здоров’я.

 

До уваги учасників Антитерористичної операції

Доводимо до Вашого відому інформацію про діючі бюджетні програми у сфері соціального захисту, зокрема:

«Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221);

«Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення І втратили функціональні можливості нижніх кінцівок» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 407);

«Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (Порядок використання коштів, передбачених V державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200);

«Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179).

Додатково повідомляємо, що вичерпну і оновлену інформацію щодо соціального захисту ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції можна отримувати на офіційному сайті Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції обласної державної адміністрації: http://dsvv.gov.ua