Показати меню

АКТУАЛЬНЕ

diia_platforma

telefon_doviry

===============================================

До 100-річчя Другого Зимового походу і завершення збройної боротьби Армії УНР за українську державність (17 мб)

Пункти щеплення від COVID-19 на території Мелітопольського району

Інформаційні матеріали до річниці вигнання нацистських окупантів з України

Інформаційні матеріали до Дня захисників і захисниць України

180 років від дня народження Михайла Драгоманова

Інформаційні матеріали до Дня незалежності України

Обережно, настає спека!

Графік проведення Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби прямої телефонної лінії у ІІ півріччі 2021 року

Інформаційні матеріали до 80-х роковин масових розстрілів у тюрмах НКВД у червні-липні 1941 року

Інформаційні матеріали до 25-річчя з Дня ухвалення Конституції України

Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2020 рік

Міністерство цифрової трансформації України. Центральний засвідчувальний орган

План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році

Звіт голови Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області за 2020 рік

ID-картка – обов’язкова умова для участі в ЗНО 2021

Звіт голови Мелітопольської районної державної адміністрації за 2019 рік

Місцева схема формування екологічної мережі Мелітопольського району (77 мб)

Звіт голови Мелітопольської районної державної адміністрації за 2018 рік

Звіт про роботу Мелітопольської районної спостережної комісії у 2018 році

Роздільний збір сміття

Графік особистого прийому громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

Звіт Мелітопольської районної державної адміністрації про результати роботи за 2017 рік

Державна реєстрація змін до відомостей про громадське об’єднання зі статусом юридичної особи

Памятка змін по податковому кодексу до статту

Списки ліквідованих установ Мелітопольського району

===============================================

sluzhbaditey

===============================================

До відома

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про поштовий зв’язок» встановлено, що для задоволення державних потреб національний оператор на договірних засадах може здійснювати діяльність, пов’язану з виплатою та доставкою пенсій, грошової допомоги малозабезпеченим громадянам, надавати інші послуги відповідно до законодавства України. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 січня 2002 року № 10 – р функції національного оператора поштового зв’язку покладено на Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта». Таким чином, АТ «Укрпошта» набула виключне право на здійснення послуг по доставці усіх видів допомог, пенсій та інших соціальних виплат. Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.07.2015 року №728-р АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “УКРПОШТА” є правонаступником Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» із розгалуженою системою дирекцій та відділень. Згідно з пунктом 7 частиною 2 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, оператори поштового зв’язку самостійно визначають перелік послуг поштового зв’язку, що надаються об’єктам поштового зв’язку, з урахуванням попиту користувачів, державних замовлень, а також відповідних нормативів, які затверджуються в установленому законодавством порядку. Відповідно до Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальної допомоги національним оператором поштового зв’язку, затвердженої спільним наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 28.04.2009 року № 464/156, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 02.07.2009 за №592/16608, послуги з виплати та доставки пенсій, соціальної допомоги надають підрозділи національного оператора – пошти, вузли (центри), відділення та пункти поштового зв’язку. Таким чином, зазначені послуги поштового зв’язку можуть бути надані тільки певним виконавцем, відповідно до пункту 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме, відсутня конкуренція ( в тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.

Також, проінформувала, що до участі у переговорах на закупівлю: Поштові послуги ДК 021:2015 -64110000-0 Поштові послуги (послуги з виплати та доставки соціальних допомог, а також інших виплат населенню) запрошений директор філії Запорізької дирекції АТ «УКРПОШТА» Боровик Юлія Дмитрівна.

Згідно з річним планом закупівель на 2021 рік (зі змінами), очікувана вартість предмета закупівлі: Поштові послуги ДК 021:2015 -64110000-0 Поштові послуги (послуги з виплати та доставки пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі та з виплати та доставки соціальних допомог, а також інших виплат населенню) запланована у сумі 1097371,54 грн (Один мільйон дев’яносто сім тисяч триста сімдесят одна гривня 54 копійок) без ПДВ.

Джерело фінансування закупівлі: кошти державного бюджету та кошти ОТГ.

Місце надання послуг: Мелітопольський район Запорізької області.

Строк постачання:  квітень – грудень 2021 року.

===============================================

Шановні громадяни та представники підприємств, установ, організацій, закладів!!!

Протоколом позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області від 12.04.2021 №11 з 00 год. 00 хв. 14.04.2021:

1) обмежено перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах, які забезпечують сполучення Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Полог та Енергодара із сусідніми населеними пунктами (протяжністю до 50 км.). Проїхати можна буде лише за спеціальною перепусткою. Отримати довідки встановленого зразка за місцем своєї роботи можуть працівники важливих галузей економіки – об’єктів критичної інфраструктури, охорони здоров’я, правопорядку, оборони, цивільного захисту, транспорту, фінансової та банківської сфери, зв’язку та комунікацій, житлово-комунального господарства, торгівлі та харчової промисловості, а також ті, що мають безперервний виробничий цикл. Також проїхати у приміських маршрутах зможуть вихованці дитсадків та спеціалізованих шкіл-інтернатів, їхні батьки та працівники закладів освіти. (зразок довідки додається)

2) скасовано внутрішньообласні міжміські автобусні рейси, які забезпечують сполучення Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Полог та Енергодара із сусідніми населеними пунктами (протяжністю понад 50 км).

На підставі вищевказаного протоколу облдержадміністрацією як організатором перевезень сформовано:

 • перелік міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутів, рух на яких заборонено з 00 год. 00 хв. 14.04.2021 (додається);
 • перелік приміських автобусних маршрутів, перевезення на яких здійснюватиметься виключно за довідками з 00 год. 00 хв. 14.04.2021 (додається).

Всі інші автобусні маршрути, які не увійшли до цих переліків, будуть працювати у звичайному режимі.

===============================================

Cамовільне спалення сухостою та сміття заборонено

spalvogonОстанніми роками навесні спалювання сухої трави, торішнього опалого листя та побутового сміття набуло масштабних розмірів. Це не тільки шкодить довкіллю, а й несе загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, які можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття.

Так, 26 березня близько 17:00 у Нововолинську Володимир-Волинського району Волинської області трапилося загоряння сміття у дворі будинків позаду торгового центру (за інформацією місцевих ЗМІ). Ймовірною причиною займання стало спалювання сухого листя та трави мешканцями будинків. Унаслідок загоряння сталося коротке замикання кабелю живлення і було знеструмлено проспект Перемоги – одну із центральних вулиць, на якій розташовано чимало споживачів електроенергії та медустанови.

Попереджаємо, що винні у таких самовільних діях притягуються до відповідальності відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 900 до 1 260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, не можна розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі. Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.

Для запобігання пожеж в охоронних зонах енергетичних об’єктів забороняється:

 • розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки;
 • розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);
 • складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
 • розміщувати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів.

Також Правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а й навколо них на відстані ближче 100 м.

Нагадуємо, що вздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі та на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проєкції крайніх проводів:

2 м – до проводів напругою до 1 кВ;

10 м – до проводів напругою до 20 кВ;

15 м – до проводів напругою до 35 кВ;

20 м – до проводів напругою до 110 кВ;

25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ.

30 м – до проводів напругою до 330 кВ.

По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Відповідно до статті 270 Кримінального Кодексу України за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі, передбачено штраф від 1 000 до 4 020 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. За теж саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки – карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.

===============================================

Фонд державного майна України оголосив конкурс на посаду директора ДП «МЗ «Гідромаш»

Конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора Державного підприємства «Мелітопольський завод «Гідромаш» призначили на 11 травня 2021 року.

Пріоритетним завданням для майбутніх керівників є проведення ефективного управління та підготовка активів до приватизації.

Заяви та конкурсні пропозиції приймаються до 11 квітня включно.

З детальними умовами та описом пропозицій можна знайти на сайті Фонду держмайна за посиланням: http://www.spfu.gov.ua/userfiles/files/hgidromash.pdf.

===============================================

До відома

Доводимо до відома оновлену інформацію про роботу Громадської приймальні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області.

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області Бізденежний Сергій Романович проводить прийом громадян у перший та третій понеділок щомісяця з 9:00 до 12:00 за адресою: просп. Соборний, 164, м. Запоріжжя, 69000 (Запорізька облдержадміністрація, каб. 104). Довідки за телефоном: 0671056569.

===============================================

Захисти рідну землю – підпиши контракт із Збройними Силами України!

arm kontСлужба за контрактом – це:

 1. Грошове забезпечення вже на початку служби – від 7 тисяч гривень, щорічна матеріальна допомога на соціально-побутові потреби та оздоровлення у розмірі місячного грошового утримання (14 зарплат на рік!)
 2. Повне та безкоштовне речове забезпечення
 3. Безкоштовна медична допомога у спеціалізованих медичних закладах для військовослужбовців та членів їх родин
 4. Щорічна оплачувана відпустка від 30 до 45 днів
 5. Можливість отримання першого офіцерського звання навіть для тих, хто не служив в армії
 6. Можливість отримати гідну пенсію (значно вищу, ніж у цивільному секторі), вийти на пенсію за вислугою років
 7. Можливість безкоштовного отримання вищої освіти без відриву від служби
 8. Суспільна повага і дяка захисникам України

За додатковою інформацією звертатись до районних військових комісаріатів або за телефонами:

(061) 764-54-45, (061) 295-23-22, (061) 764-13-54

Дізнатися більше – http://www.mil.gov.ua/contract

=================================================

Перелік об’єктів топоніміки Мелітопольського району, назви яких були змінені відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»

Назва ради / населеного пункту

Назва населеного пункту/вулиці/провулку, що підпадає під обмеження Закону

Змінена назва

Промінівська с. р. с. Совєтське с. Волошкове

 

Населений пункт

Назва вулиці (провулку), що підпадає під обмеження Закону

Змінена назва

с. Світлодолинське вул. Леніна вул. Паркова
вул. Жовтнева вул. Привокзальна
с. Травневе вул. Леніна вул. Травнева
с. Орлово вул. Радянська вул. Вишнева
с. Нове вул. Дзержинського вул. Березова
вул. Комсомольська вул. Молодіжна
вул. Жовтнева вул. Дружби
с. Данило-Іванівка вул. Фрунзе вул. Зелена
вул. Свердлова вул. Садова
вул. Леніна вул. Шкільна
с. Зелене вул. Комсомольська вул. Нова
вул. Пролетарська вул. Паркова
с. Садове вул. Жовтнева вул. Вишнева
с. Мордвинівка вул. 50 років Жовтня вул. Центральна
с. Костянтинівка пров. Ковпака пров. Парковий
пров. Калініна пров. Авіаконструктора Калініна
вул. Дзержинського вул. Дружби
вул. Комсомольська вул. Незалежності
вул. Калініна вул. Укр. Авіаконструктора Калініна К.О.
вул. Жовтнева вул. Весняна
вул. Радянська вул. Лугова
вул. Леніна вул. Головна
вул. Фрунзе вул. Центральна
вул. Щорса вул. Соборна
вул. Кірова вул. Миру
пров. Щорса пров. Соборний
вул. Чапаєва вул. Зелена
пров. Калініна пров. Укр. авіаконструктора Калініна К.О.
пров. Леніна пров. Тихий
вул. Піонерська вул. Зарічна
вул. Пархоменко вул. Вишнева
с. Новомиколаївка вул. Дзержинського вул. Садова
І-пров. Дзержинського І пров. Садова
ІІ-пров.  Дзержинського ІІ пров. Садова
вул. Леніна вул. Миру
І-пров. Леніна І пров. Миру
ІІ-пров Леніна ІІ пров. Миру
вул. Щорса вул. Молодіжна
вул. Чапаєва вул. Дружби
вул. О. Островського вул. Каденюка
пров. О. Островського пров. Каденюка
с. Трудове вул. Кірова вул. ім. Загноя
вул. Радянська вул. Центральна
с. Зеленчук вул. Щорса вул. Центральна
с. Семенівка вул. Пролетарська вул. Мелітопольська
пров. Пролетарський пров. Мелітопольський
вул. Жовтнева вул. Михайлівська
вул. Червонофлотська вул. Дружби
пров. Жовтневий пров. Михайлівський
пров. Червонофлотський пров. Дружби
с. Тамбовка вул. Леніна вул. Річна
вул. Радянська вул. Весняна
пров. Радянський пров. Піщаний
с. Обільне вул. Щорса вул. Аграрна
вул. Чапаєва вул. Лінейна
вул. Комсомольська вул. Молодіжна
с. Новобогданівка вул. Дзержинського вул. Весняна
вул. Калініна вул. Поштова
вул. Кірова вул. Спортивна
вул. Котовського вул. Вишнева
вул. Леніна вул. Центральна
вул. Фрунзе вул. Дружби
вул. Щорса вул. Молодіжна
вул. Чапаєва вул. Магістральна
вул. Пархоменко вул. Ювілейна
вул. Червоноармійська вул. Гвардійська
вул. Карла Маркса вул. Дніпровська
с. Привільне вул. Жовтнева вул. Свободи
с. Відродження вул. Радгоспна вул. Квіткова
с. Троїцьке вул. Леніна вул. Миру
с. Промінь вул. Кірова вул. Миру
с. Новгородківка вул. Леніна вул. Центральна
вул. Жовтнева вул. Широка
с. Високе вул. Леніна вул. Вишнева
вул. Комсомольська вул. Садова
вул. Терешкової вул. Щастя
с. Малий Утлюг вул. Радянська вул. Миру
с. Маяк вул. Леніна вул. Центральна
с. Долинське вул. Жовтнева вул. Широка
пров. Жовтневий пров. Вільний
с. Ромашки вул. Тельмана вул. Молодіжна
с. Терпіння вул. Калініна вул. Яблунева
вул. Карла Маркса вул. Дружби
вул. Чапаєва вул. Зелена
вул. Кірова вул. Миру
вул. Леніна вул. Таврійська
вул. Фрунзе вул. Успішна
вул. Жовтнева вул. Річна
вул. Радянська вул. Українська
вул. Комсомольська вул. Степна
вул. Червоноармійська вул. Піщана
вул. Піонерська вул. Ювілейна
с. Спаське вул. Леніна вул. Вишнева
пров. Червоноармійський пров. Криничний
вул. Піонерська вул. Молодіжна
вул. Жовтнева вул. Лугова
вул. Комсомольська вул. Миру
с. Зарічне вул. Комсомольська вул. Мала
вул. Радянська вул. Грушева
с. Федорівка вул. Калініна вул. Центральна
вул. Жовтнева вул. Шкільна
вул. Радянська вул. Східна
вул. Кірова вул. Незалежності
вул. Фрунзе вул. Зелена
вул. Піонерська вул. Степова
с. Північне вул. Кірова вул. Миру
вул. Жовтнева вул. Дружби
с. Новопилипівка вул. Луначарського вул. Лугова
вул. Леніна вул. Центральна
с. Полянівка пров. Комсомольський пров. Дружби
с. Мар’ївка вул. Жовтнева вул. Сонячна
с. Вознесенка вул. Кірова вул. Миру
вул. Калініна вул. Шкільна
вул. Жовтнева вул. Дружби
вул. 50 років СРСР вул. Молодіжна
вул. Чапаєва вул. ім. Зубенко Г.М.
с. Мирне вул. Леніна вул. Центральна
вул. Комсомольська вул. Миру
вул. 70-річчя Великого Жовтня вул. Дружби

Веселівський район (колишній)

смт Веселе вул. Ворошилова вул. Паркова
вул. Комсомольська вул. Вишнева
вул. Свердлова вул. Зелена
вул. Чекістів вул. Лісова
вул. Білорецька вул. Продольна
вул. Воровського вул. Спортивна
вул. Дзержинського вул. Чумацька
вул. Жовтнева вул. Незалежності України
вул. Калініна вул. Козацька
вул. Карла Маркса вул. Мисливська
вул. Кірова вул. Південна
вул. Леніна вул. Центральна
вул. Пролетарська вул. Патріотична
вул. Радянська вул. Покровська
вул. Рози Люксембург вул. Лесі Українки
вул. Фрунзе вул. Хліборобна
вул. Чапаєва вул. Чарівна
пров. Чапаєва пров. Чарівний
вул. Щорса вул. Таврійська
вул. Жовтнева вул. Зелена
вул. Олексія Кириченка вул. Веселівська
с. Єлизаветівка вул. Дзержинського вул. Степова
вул. Комсомольська вул. Культурна
вул. Чапаєва вул. Лісова
с. Новоолександрівка вул. Леніна вул. Богдана Хмельницького
вул. Чапаєва вул. Українська
с. Широке вул. Червоногвардійська вул. Медова
вул. Комсомольська вул. Центральна
пров. 40 років Жовтня пров. Горіховий
пров. Комсомольський пров. Молодіжний
с. Ясна Поляна вул. Ворошилова вул. Сонячна
вул. Свердлова вул. Польова
с. Матвіївка вул. Жовтнева вул. Козацька
с. Новоіванівка вул. Дем’яна Бідного вул. Степова
вул. Леніна вул. Східна
вул. Радянська вул. Мирна
вул. Червоногвардійська вул. Центральна
вул. Щорса вул. Весняна
вул. Свердлова вул. Польова
с. Новоуспенівка вул. Жовтнева вул. Аграрна
вул. Комсомольська вул. Дружна
вул. Крупської вул. Покровська
вул. Леніна вул. Сонячна
вул. Чапаєва вул. Північна

Приазовський район (колишній)

Нововасилівка с. р. с. Жовтневе с. Домузли
смт Приазовське вул. Володарського вул. Південна
вул. Дем’яна Бєдного вул. Лугова
вул. Карла Маркса вул. Азовська
вул. Калініна вул. Центральна
вул. Кірова вул. Квіткова
вул. Куйбишева вул. Вишнева
вул. Леніна вул. Покровська
вул. Петровського вул. Зарічна
вул. Фрунзе вул. Дружби
вул. Щорса вул. Чарівна
вул. Радянська вул. Садова
пров. Калінінський пров. Центральний
с. Білорічанське вул. Пролетарська вул. Білорічанська
смт Нововасилівка вул. Калініна вул. Нова
вул. Леніна вул. Дружби
пров. Комсомольський пров. Кооперативний
с. Новоолександрівка вул. Будьоного вул. Азовська
вул. Фрунзе вул. Польова
с. Богданівка вул. Леніна вул. Центральна
с. Степанівка Друга вул. Леніна вул. Центральна
с. Ботієве вул. Калініна  вул. Незалежності
вул. Карла Маркса вул. Тараса Шевченка
вул. Леніна вул. Українська
с. Володимирівка вул. Будьонного вул. Зарічна
вул. Чапаєва вул. Степна
вул. Леніна вул. Центральна
с. Воскресенка вул. Леніна вул. Шкільна
с. Іванівка вул. Радянська вул. Українська
с. Ганнівка вул. Калініна вул. Свободи
вул. Леніна вул. Центральна
вул. Фрунзе вул. Нова
с. Ганно-Опанлинка вул. Леніна вул. Шкільна
с. Георгіївка вул. Леніна вул. Центральна
с. Гірсівка вул. Кірова вул. Роднікова
вул. Радянська вул. Молодіжна
вул. Леніна вул. Центральна
вул. Фрунзе вул. Дружби
с. Дівнинське вул. Кірова вул. Східна
вул. Свердлова вул. Шкільна
вул. Леніна вул. Центральна
с. Дмитрівка вул. Леніна вул. Центральна
вул. Щорса вул. Молодіжна
с. Добрівка вул. Леніна вул. Вишнева
с. Дунаївка вул. Котовського вул. Сонячна
вул. Фрунзе вул. Шкільна
с. Маківка вул. Калініна вул. Центральна
с. Миколаївка вул. Кірова вул. Прокольна
вул. Чапаєва вул. Молодіжна
вул. Щорса вул. Шевченка
с. Надеждине вул. Луначарського вул. Зарічна
с. Волна вул. Будьоного вул. Степова
с. Нечкине вул. Щорса вул. Степова
с. Новокостянтинівка вул. Леніна вул. Центральна
вул. Жовтнева вул. Азовська
вул. Комунарів вул. Зелена
с. Новомиколаївка вул. Кірова вул. Задунаївська
вул. Жовтневу вул. Степова
с. Новоспаське вул. Кірова вул.  Шавкайська
с. Мар’янівка вул. Ворошилова вул. Центральна
с. Оріхівка вул. Радянська вул. Польова
с. Олександрівка вул. Леніна вул. Центральну
вул. Щорса вул. Тиха
вул. Радянська вул. Молодіжна
с. Приморський Посад вул. Тельмана вул. Центральну
с. Розівка вул. Леніна вул. Миру
вул. Комінтерна вул. Шевченка
с. Калинівка вул. Жовтнева вул. Вишнева
с. Степанівка Перша вул. Леніна вул. Молодіжна
вул. Петровського вул. Берегова
вул. Жовтнева вул. Азовська
с. Федорівка вул. Леніна вул. Центральна
вул. Щорса вул. Молодіжна
с. Чкалове вул. Леніна вул. Вишнева
с. Шевченка вул. Фрунзе вул. Миру
с. Петрівка вул. Петрівська вул. Петрова

Якимівський район (колишній)

Якимівська с. р. с. Ленінське с. Мирне
Якимівська с. р. с. Червоноармійське с. Таврійське
Якимівська с. р. с. Куйбишева с. В’язівка
смт. Якимівка вул. 50 років Жовтня вул. Комунальна
вул. Свердлова вул. Паркова
вул. Леніна вул. Центральна
вул. Щорса вул. Широка
вул. Будьонного вул. Благодатна
вул. Ворошилова вул. Чарівна
вул. Дзержинського вул. Елеваторна
вул. Калініна вул. Калинова
вул. Кірова вул. Квіткова
вул. Чапаєва вул. Незалежності
вул. Радянська вул. Вишнева
вул. Жовтнева вул. Ігоря Щербини
вул. Революції вул. Героїв 23-го батальйону
вул. Толбухіна вул. Визволителів Якимівки
вул. Колгоспна вул. Хліборобів
вул. Піонерська вул. Історична
пров. Димитрова пров. Дмитрівський
смт. Кирилівка вул. Леніна,вул. Радянська, буд. № 1– 61, № 2–50вул. Калініна, буд. № 1 – 17, № 2 – 30 проспект Азовський
вул. Калініна, буд. № 19 – 97, № 32 – 280 вул. Приморський бульвар
вул. Радянська, буд. № 63 –129,№ 52 – 108 вул. Вишнева
вул. Петровського вул. Центральна
вул. Свердлова вул. Пшенична
вул. Кирова вул. Квіткова
вул. Маршала Жукова вул. Затишна
вул. Чапаєва вул. Сонячна
вул. Жовтнева вул. Українська
с. Атманай вул. Жовтнева вул. Вишнева
вул. Леніна вул. Центральна
вул. Радянська вул. Зелена
с. Солоне вул. Комсомольська вул. Миру
с. Володимирівка вул. Леніна вул. Миру
вул. Калініна вул. Центральна
вул. Кірова вул. Таврійська
вул. Дзержинського вул. Дружби
вул. Ватутіна вул. Зелена
с. Олександрівка вул. Леніна вул. Центральна
вул. Димитрова вул. Зарічна
вул. Коларова вул.  Хуторська
с. Юріївка вул. Щорса вул. ім. Оболенцева
вул. Калініна вул. Садова
вул. Чапаєва вул. ім. Шевченка
с. М.Горького вул. Червоногвардійська вул. Житника
вул. Радянська вул. Дружби
вул. Гайдара вул. Центральна
с. Степове вул. Червонознаменна вул. Степна
с. Весняне вул. Комсомольська вул. Івана Франка
с. Давидівка вул. Косигіна вул. Зелена
вул. Крупської вул. Вишнева
вул. Леніна вул. Аграрна
вул. Красіна вул. Таврійська
вул.  Карла Маркса вул. Медова
вул.  Радянська вул.  Сонячна
с. Вовчанське вул.  Радянська вул.  Зарічна
вул. Піонерська вул. Щастя
вул. Жовтнева вул. Нова
с. Андріївка вул. Кірова вул. Зарічна
с. Новоданилівка вул. Жовтнева вул. Садова
вул. Леніна вул. Центральна
вул. К. Маркса вул.  Крамська
вул. Петровського вул. Сонячна
вул. Крупської вул. Джерельна
вул. Чапаєва вул. Зарічна
вул. Калініна вул.  Фруктова
вул. Будьонного вул. Таврійська
вул. Кочергіна вул. Зелена
с. Велика Тернівка вул. Леніна вул. Миру
вул. Димитрова вул. Хліборобів
с. Ганнівка вул. Радянська вул. Центральна
с. Єлизаветівка вул. Свердлова вул. Зелена
с. Охрімівка вул. Кірова вул. Степова
вул. Леніна вул. Центральна
вул. Радянська вул. Шкільна
с. Косих вул. Жовтнева вул. Лиманська
с. Переможне вул. Леніна вул. Центральна
вул. Жовтнева вул. Садова
вул. Гайдара пров. Незалежності
с. Трудове вул. К. Маркса вул. Миру
вул. Червоноармійська вул. Таврійська
с. Якимівське вул. Леніна вул.  Робоча
вул. Радянська вул. Козацька
с. Радивонівка вул. Леніна вул. Центральна
вул. Чапаєва вул. Зарічна
вул. Карла Маркса вул. Садова
с. Ленінське вул. Леніна вул. Шкільна
с. Розівка вул. Тельмана вул. Медова
с. Зірка вул. Воровського вул. Степова
вул. Котовського вул. Калинова
с. Таврійське вул. 60 років СРСР вул. Молодіжна
вул. Фрунзе вул. Шкільна
вул. Леніна вул. Миру
вул. Калініна вул. Центральна
с. Чорноземне вул. Толбухіна вул. Історична
вул. Леніна вул. Мирна
пров. Радянський вул. Дружби
с. Шевченко пров. та вул. Чапаєва вул. Садова
вул. Щорса вул. Нова
вул. Малиновського вул. Сонячна
с. Мала Тернівка вул. Калініна вул. Миру
вул. Радянська вул. Трудова
с. Шелюги вул. Леніна вул. Центральна

=================================================

Про діяльність Мелітопольського міськрайонного відділу Філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області

Начальник відділу — Виперайленко Віталій Вікторович, підполковник внутрішньої служби.

Заступник начальника відділу — Ломакіна Наталія Сергіївна, підполковник внутрішньої служби.

Контактні дані: поштова адреса: вул. М. Грушевського, 10, м. Мелітополь, 72312; тел.: 098-559-59-34; електронна скринька: zp19_probation@ukr.net

Графік роботи: понеділок — четвер: 08:00 – 17:00, п’ятниця: 08:00 – 15:45, обідня перерва: 12:00 – 12:45, вихідний: субота, неділя.

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ — ЦЕ …

 • забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 • надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 • організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
 • пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 • допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 • особа, щодо якої складається досудова доповідь;
 • особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 • особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
 • особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
 • звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
 • особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

 1. ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
 • можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
 • збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
 • збереження роботи та житла;
 • позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.
 1. ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
 • убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
 • справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.
 1. ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
 • зниження злочинності;
 • зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
 • позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
 • дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

Досудова пробація — забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

Наглядова пробація — здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

Пенітенціарна пробація — це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації. Більше інформації про пробацію можна знайти за посиланням: www.probation.gov.ua

=================================================

Сплачений єдиний соціальний внесок — запорука добробуту та соціальної захищеності громадян

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області інформує керівників підприємств регіону, фізичних осіб-підприємців, осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність та мають заборгованість зі сплати єдиного страхового внеску (ЄСВ) та платежів до Пенсійного фонду про необхідність вжиття вичерпних заходів щодо її погашення до кінця поточного року.

Відповідно до чинного законодавства, періоди роботи зараховуються до страхового стажу тільки за умови сплати ЄСВ, тому його несплата призводить до втрати необхідних періодів для нарахування пенсії.

Сьогодні Пенсійний фонд надає можливість громадянам контролювати дані, що впливають на їх пенсійні права, у т. ч. розмір нарахованої заробітної плати та сплачені страхові внески. Кожен найманий працівник, який турбується про своє майбутнє, може і повинен перевіряти свого роботодавця щодо сплати ним ЄСВ.

Отримання інформації з персоніфікованого обліку про нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески (для працюючих громадян), отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів), формування запитів на попередню підготовку документів, подача звернень, запис на прийом до фахівців Фонду, отримання інформації про стан розрахунків платників з ПФУ (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), контроль за сплатою роботодавцем ЄСВ — всі ці можливості надають сервіси  веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Фахівці органів Фонду готові допомогти  всім бажаючим як зареєструватись на веб-порталі, так і налагодити відповідні його електронні сервіси.

=================================================

До уваги зацікавлених осіб

Для організації прийому громадян Представником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області Дємєнєвою Оленою Василівною в облдержадміністрації виділені такі дні та години: перший та третій понеділок місяця з 9:00 до 12:00. Прийом буде проводитися у кабінеті № 104 відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації.

=================================================

Надання безкоштовної правової допомоги населенню

Центром з надання правової допомоги за підтримки Ради громадських організацій при Запорізькій обласній державній адміністрації розпочато програму з надання безкоштовної юридичної допомоги населенню.

В приміщенні Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області (м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 5) проводиться безкоштовний прийом громадян з надання юридичної допомоги з питань захисту майнових та земельних прав, реєстрації рухомого та нерухомого майна, представництва в судах всіх інстанцій у сфері цивільного, господарського та кримінального права.

Графік прийому юристами: кожного вівторка та четверга з 9:00 до 14:00, каб. № 22. За більш детальною інформацією звертатися за телефонами: +38 (097) 182 64 62, +38 (098) 048 99 02, +38 (066) 738 23 49.

=================================================

До уваги найманих працівників організацій та підприємств м. Мелітополя,  Мелітопольського, Приазовського та  Якимівського районів!

З метою запобігання спробам окремих роботодавців щодо приховування нещасних випадків на виробництві або неналежного стану охорони  праці, що загрожує здоров’ю і життю працюючих осіб та своєчасного інформування Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, у Мелітопольському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області з 01.11.2017  започатковано функціонування «телефону довіри» за номером: (0619) 42-67-03.

Зателефонувавши на «телефон довіри» можна повідомити страхових експертів Фонду про порушення вимог безпечних умов праці, отримати безкоштовну консультацію щодо прав та обов’язки працівників, роботодавців у випадках травматизму на виробництві.

Також можна звернутися безпосередньо до Сервісного центру з надання консультаційних послуг з питань профілактики нещасних випадків, охорони праці та соціального страхування, який працює у приміщенні Мелітопольського відділення управління ВД ФСС України у Запорізькій області за адресою: м. Мелітополь вул. Бейбулатова,16. Режим роботи з 8:00 до 17:00, перерва з 12:00 до 12:45.

===============================================

До уваги зацікавлених осіб

tgatuІз набранням чинності Закону України «Про державну службу» суттєвих змін зазнав порядок вступу на державну службу. Так, однією із загальних вимог до осіб, які претендують на вступ на державну службу, встановлених положеннями статті 20 згаданого Закону, є вільне володіння державною мовою. Нормами статті 25 Закону визначено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має подати посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

Одним із уповноважених вищих навчальних закладів, що проводить атестацію осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою і має право видавати посвідчення встановленого зразка, відповідно до «Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 301, є Таврійський державний агротехнологічний університет.

З порядком реєстрації на участь в атестації та графіком її проведення Ви можете ознайомитись на сайті вищезазначеного університету за посиланням: http://www.tsatu.edu.ua/navchannya/atestacija-z-ukrajinskoji-movy/

===============================================

До уваги!

На сьогодні в області склалася загрозлива ситуація, пов’язана зі збільшенням кількості випадків зловмисного пошкодження та порушення цілісності телекомунікаційних мереж Запорізької філії ПАТ «Укртелеком». Через умисне пошкодження кабельних ліній порушується робота систем зв’язку органів влади і управління, правоохоронних органів, екстрених, служб, підприємств життєзабезпечення в регіоні, без стаціонарного виду зв’язку залишаються жителі області.

З метою запобігання розкраданню телекомунікаційних мереж ПАТ «Укртелеком» оголошена грошова винагорода за надання інформації про крадіїв.

Про факти скоєння злочинів з розкрадання кабельних ліній зв’язку просимо повідомляти ПАТ «Укртелеком» (тел. (0619) 44-00-02, (061) 225-60-37) та Національну поліцію (тел. 42-66-61, 102)

===============================================

Доступні ліки: як мешканцям Мелітопольського району отримати препарати в аптеках безкоштовно

dostup likyЗ 1 квітня в Україні стартувала нова соціальна програма – компенсація вартості ліків. Відтепер ліки для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу можна отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

На реалізацію урядової програми Мелітопольському району виділено з державного бюджету понад 500 тис.грн.

Для участі в програмі було запрошено всі аптечні заклади міста Мелітополя та району. Наразі 6 мереж аптек задекларували свою готовність до співпраці. На аптеках, які приєдналися до програми «Доступні ліки», ви побачите відповідну позначку.

Мешканці Мелітопольського району можуть отримати безкоштовні ліки  в 25 аптечних закладах за адресами:

 1. ПП «Вотан», тел. 44-01-97, адреси:

– с. Фруктове, вул. Молодіжна, 7А

– с. Семенівка, вул. Першотравнева, 92

– м. Мелітополь, вул. Кізіярська. 55

 1. КП «Центральна міська аптека № 171», тел. 6-89-87, адреси:

– м. Мелітополь, вул. Гризодубової, 39

– м. Мелітополь, вул. Університетська, 15

 1. ФОП «Брага Едуард Леонідович», тел. 42-32-00, адреси:

– м. Мелітополь, вул. Гетманська, 129

– м. Мелітополь, вул. Чкалова, 338

– м. Мелітополь, б-р 30 річчя Перемоги, 1

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 87

– м. Мелітополь, вул. Героїв України, 48

– м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 388/1

– с. Терпіння,вул. Таврійська, 82

– м. Мелітополь, пр- т 50 річчя Перемоги, 26

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 25

– м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 21-23

– м. Мелітополь, вул. Гвардійська, 2/3

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 69

– м. Мелітополь, пр-т 50 річчя Перемоги, 31

– м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 394

– м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 7

– м. Мелітополь, вул. Фролова, 21

– м. Мелітополь, вул.  Брив-ла-Гайард, 19

 1. ТОВ «Фармацевтична компанія «Фармекс», тел. 44-26-00, адреса: с. Костянтинівка, вул. Головна, 11-1
 2. ФОП Лось Олена Анатоліївна, тел. 44-65-94, адреса: с. Новобогданівка, вул. Спортивна, 2
 3. ТОВ «Реній Фарм», тел. 5-67-88, адреса: м. Мелітополь, пр-т 50 річчя Перемоги, 36/1.

Для того, щоб отримати ліки безкоштовно чи зі знижкою, потрібен рецепт лікаря, виписаний за встановленою формою. У ньому лікар пише не «фірмову» назву ліків, а діючу речовину. В аптеці пацієнту пропонують різні препарати з цією речовиною, і він може обрати безкоштовний або з більшою чи меншою доплатою. Держава компенсує аптеці вартість препарату за найнижчою ціною виробника, який подав заявку на участь у програмі. Такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. А трохи дорожчий препарат, вартість якого не перевищує граничну ціну, можна отримати, доплативши різницю.

Наприклад, ліки, що містять речовину «Аміодарон» від серцево-судинних хвороб, можуть обійтися в 74 грн.(імпортні), у 7-9 грн. або й безкоштовно.

У випадках, якщо в аптеці відсутні ліки, які можна отримати безкоштовно, доведеться зачекати, поки вони надійдуть, або ж звернутися в іншу аптеку. Інформацію про наявність «доступних ліків» можна отримати за вказаними телефонами аптечних мереж.

Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці. Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Додаткова інформація

Перелік ліків, які можна отримати безкоштовно, без будь-якої доплати. Вартість цих препаратів повністю відшкодовує держава.

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

 • Аміодарон (Amiodarone)
 • Амлодипін (Amlodipine)
 • Атенолол (Atenolol)
 • Верапаміл (Verapamil)
 • Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)
 • Спіронолактон (Spironolactone)
 • Фуросемід (Furosemide)
 • Дигоксин (Digoxin)
 • Еналаприл (Enalapril)
 • Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)
 • Карведілол (Carvedilol)
 • Клопідогрель (Clopidogrel)
 • Метопролол (Metoprolol)
 • Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)
 • Симвастатин (Simvastatin)
 • Бісопролол (Bisoprolol)

БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

 • Беклометазон (Beclometasone)
 • Будесонід (Budesonide)
 • Сальбутамол (Salbutamol)

ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

 • Метформін (Metformin)
 • Гліклазид (Gliclazide)

=================================================

Шановні мешканці міста та району!

У Мелітопольському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України створені сприятливі умови для прийому жителів різного віку, в тому числі для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Приміщення управління включають основну будівлю та одноповерхову, в якій знаходиться відділ обслуговування громадян. Вони оснащені зручними пандусами і кнопками виклику фахівців для надання необхідної допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями. З метою поліпшення доступності до отримання послуг в сфері пенсійного забезпечення, а також спрощення інформування жителів Мелітополя і Мелітопольського району, приділяючи особливу увагу людям з особливими потребами, управлінням впроваджені додаткові засоби дистанційного спілкування.

Отримати усну консультацію у працівників управління Пенсійного фонду з будь-яких питань Ви зможете:

 • за телефоном «гарячої лінії» – 42-08-25;
 • використовуючи комп’ютерною програму “SКYРE” за адресою звернення: skype «melitpfu» (щовівторка та щочетверга з 14.00 до 15.00);
 • звернувшись з питаннями за електронною адресою: e-mail: melitopol@zp.pfu.gov.ua, Ви отримаєте швидку і повну відповідь на своє запитання.

На Веб-сайті управління: www.melitpfu.gov.ua Ви зможете ознайомитися з актуальною інформацією в сфері пенсійного забезпечення.

Успішно функціонує оновлений Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua, зареєструвавшись на якому та отримавши електронний цифровий підпис через персональний кабінет, Ви, не виходячи з дому, зможете перевірити свої доходи, отримавши виписку з системи персоніфікованого обліку або пенсійної справи. Крім того, подати заяву на призначення, перерахунок пенсії, а також записатися на прийом, направити запит на підготовку документів на паперових носіях, направити скаргу або звернення, отримати необхідну консультацію (тел. для довідок 44-89-35).

Відділ обслуговування громадян Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області проводить прийом:

з 8-30 до 16-00 понеділок – четвер

з 8-30 до 15-30 п’ятниця

вихідні дні: субота, неділя

обідня перерва з 12-00 до 12-45

за адресою м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва (раніше вул.Крупскої), 2а.

================================================

До відома мешканців району

KadastrНа офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua/ (у розділі “Публічна кадастрова карта”) працює електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Сервіс дозволяє здійснити оплату послуги за допомогою електронного платіжного засобу та замовити одержання витягу у будь-якому зручному для вас центрі надання адміністративних послуг.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить