Показати меню

АКТУАЛЬНЕ

Графік роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги

Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

=================================================

Актуальні питання пенсійного забезпечення

=================================================

Про стан надання та використання місцевими бюджетами субвенцій, отриманних з держбюджету, станом на 01.07.2017

=================================================

Державна реєстрація змін до відомостей про громадське об’єднання зі статусом юридичної особи

Памятка змін по податковому кодексу до статту

=================================================

Подорожуємо по безвізу: запитання – відповідь

Пам’ятка-інструкція для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму

===============================================

Увага! Пряма лінія

У вівторок, 26 вересня 2017 року в облдержадміністрації відбудеться пряма «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме заступник голови обласної державної адміністрації Скобліков Віктор Вікторович.

Звертатися з 10:00 до 11:00 за телефоном 0-800-503-508. Дзвінки безкоштовні.

===============================================

Шановні мешканці!

25 вересня 2017 року з 10.00 до 11.00 відбудеться телефонна «гаряча» лінія на тему: «Актуальні питання реформи децентралізації та зміни адміністративно-територіального устрою Запорізької області».

На ваші питання відповідатиме начальник управління містобудування та архітектури Запорізької обласної державної адміністрації Билим Олександр Миколайович.

Звертатися за номером 0-800-503-508 (дзвінки безкоштовні).

===============================================

Повідомлення

Мелітопольське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області повідомляє роботодавцям усіх форм власності, що вищезазначене відділення працює за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь,  вул. Бейбулатова, 16.

У разі нещасного випадку на виробництві інформацію надавати до сектору профілактики виробничого травматизму за телефоном (0619) 42-67-52 (завідувач сектору профілактики виробничого травматизму – страховий експерт з охорони праці Ткаченко Володимир Петрович, страховий експерт з охорони праці сектору профілактики виробничого травматизму Лупандіна Олена Петрівна).

Крім того, інженери з охорони праці підприємств можуть отримати консультації з питань охорони праці та профілактики виробничого травматизму в консультаційному центрі з охорони праці сектору профілактики  виробничого травматизму.

Сектор профілактики виробничого травматизму Мелітопольського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України рекомендує керівникам підприємств усіх форм власності у разі відрядження працівників інструктувати їх з питань правил поводження на воді, уникнення переохолодження, перегріву, врахування перепадів атмосферного тиску тощо.

===============================================

Оголошення про вибори

В приміщенні Мелітопольської районної державної адміністрації за адресою: м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, буд. 5, в каб. № 20, з 9:00 до 16:00, здійснюється прийом документів до Мелітопольської районної виборчої комісії щодо формування складу сільських виборчих комісій. Телефон для довідок: 43-13-83.

===============================================

До уваги!

На сьогодні в області склалася загрозлива ситуація, пов’язана зі збільшенням кількості випадків зловмисного пошкодження та порушення цілісності телекомунікаційних мереж Запорізької філії ПАТ «Укртелеком». Через умисне пошкодження кабельних ліній порушується робота систем зв’язку органів влади і управління, правоохоронних органів, екстрених, служб, підприємств життєзабезпечення в регіоні, без стаціонарного виду зв’язку залишаються жителі області.

З метою запобігання розкраданню телекомунікаційних мереж ПАТ «Укртелеком» оголошена грошова винагорода за надання інформації про крадіїв.

Про факти скоєння злочинів з розкрадання кабельних ліній зв’язку просимо повідомляти ПАТ «Укртелеком» (тел. (0619) 44-00-02, (061) 225-60-37) та Національну поліцію (тел. 42-66-61, 102).

===============================================

Увага! Пожежонебезпечний період

mns101Розпочався сезон збору врожаю хліба, подія, яка для мешканців міста здається не такою вже і значною. Але кожен з них, щодня купує до дому свіжу паляницю, а отже таким чином, долучається до процесу, який повторюється з року в рік і є невід’ємною частиною нашого життя. Саме тому кожна людина має усвідомити, що вона повинна дбати про безпеку полів, і не тому, що це потрібно комусь, а тому, що це, в першу чергу, необхідно їй самій.

Перед тим, як потрапити на стіл, хліб проходить складний шлях, починаючи з засівання полів та закінчуючи перевезенням вже готової продукції до магазинів. Але ця низка може легко перерватися, якщо на кожному етапі суворо не дотримуватися визначених правил пожежної безпеки.

Мелітопольський район – це один з найбільших виробників сільськогосподарської продукції серед інших районів Запорізької області. На території району існує безліч сільськогосподарських об’єктів, які потребують дотримання правил пожежної безпеки на кожній ланці виробничого процесу, яка, в першу чергу, залежить від господарів полів, елеваторів та інших об’єктів сільгоспдіяльності.

До пожежі зі значними матеріальними збитками може призвести звичайна технічна несправність збиральних машин і порушення правил безпеки при їх експлуатації. Тому власники таких об’єктів повинні слідкувати за станом всієї техніки й за тим, щоб трактористи, комбайнери та їх помічники, що задіяні на роботах по збиранню врожаю, вчасно проходили необхідні інструктажі. Кожен керівник має володіти водороздавачами, пристосованими до гасіння пожеж, які повинні входити до складу збирально-транспортних загонів.

При пожежах на хлібних полях вогнем знищуються зростаючі, скошені, укладені у валки або копиці злакові, а іноді сільськогосподарська техніка. Подібні займання нерідко поширюються на трав’яний покрив степів, лісів та будівлі, що знаходяться поблизу. Великі площі, які займають хлібні масиви, зазвичай, знаходяться далеко від населених пунктів або водних об’єктів і мають недостатню кількість засобів зв’язку, тому про пожежу на полі рятувальники нерідко дізнаються від мешканців околиці міста, які на власні очі бачать дим. Ці негативні фактори сприяють поширенню вогню на значні площі й ускладнюють їх гасіння. Крім того, через віддаленість сільськогосподарських об’єктів пожежні машини не мають змогу прибути вчасно.

Тому власники аграрних підприємств мають забезпечити приміщення для зберігання і обробки зерна елементарними протипожежними засобами. До цього переліку має входити два вогнегасники, дві лопати, дві сокири, два відра та ящик з піском.

Велика кількість хлібних полів в Мелітопольському районі знаходяться вздовж траси Харків-Сімферополь та Маріуполь-Одеса, які влітку стають великою небезпекою. Не лише мешканці України, а й з ближнього зарубіжжя, прямують в південному напрямку на відпочинок та, думками перебуваючи вже на курорті, забувають про правила як дорожнього руху, так і пожежної безпеки. Зупинившись, щоб відпочити, «туристи» розводять багаття, забуваючи після себе його загасити або, проїжджаючи біля поля, з вікна свого авто кидають недопалки. Здавалося б, що величезному полю буде з того маленького недопалка?.. Але жоден відпочивальник не замислюється над тим, що стебло пшениці має температуру самонагрівання у 800С, а самозаймання – 3100С і навіть найменша іскра здатна спричинити пожежу на всій території посівів. Крім того, дим, який виникає під час пожежі, може спричинити задимленість траси, особливо у нічний час, що може привести до значних аварій на шосе.

Саме тому, як бачимо, відповідальність за безпеку хлібних полів лежить не тільки на плечах власників, а й на кожному свідомому громадянинові. Важка праця і зусилля великої кількості людей можуть бути зведені нанівець через одну маленьку необережність. Якщо ми будемо пам’ятати про це і суворо дотримуватися правил пожежної безпеки на пшеничних полях, то в центрі нашого столу завжди буде смачний та запашний хліб.

===============================================

Про недопущення торгівлі забороненим знаряддям лову

ribaВідповідно до вимог статті 52-1 «Про тваринний світ», пункту 47 «Правил торгівлі на ринках» затверджених спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової Адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002 № 57/188/84/105 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.03.2002 за № 288/6576, п. 3.14 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 № 19 зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 28.04.1999 № 269/3562 для добування об’єктів тваринного світу забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), електрогону, петель, самоловів, самострілів, вибухових речовин, пташиного клею та монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших засобів, заборонених законом.

Забороняються знаряддя добування об’єктів тваринного світу, що призводять до калічення диких тварин, їх страждань та масового безконтрольного знищення.

Відповідальність за виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу, та збут незаконно добутої продукції, рекламу та будь-яку іншу діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу передбачена статтею 85-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

===============================================

Взаємовідносини Україна–НАТО

ukr natoВажливим напрямком зовнішньої політики України є євроатлантична інтеграція. Її необхідність обумовлена прагненням забезпечити надійний захист територіальної цілісності та суверенітету, недоторканість кордонів. Найпотужнішим військово-політичним союзом у світі та Європі є НАТО.

Існуючі межі і характер відносин між Україною і НАТО беруть початок від пропозицій Альянсу країнам Центральної та Східної Європи і новим незалежним державам, які утворилися після розпаду Радянського Союзу, розвивати консультації, співробітництво і партнерство. Принципові основи розвитку стосунків між НАТО та її партнерами закладені в багатьох документах.

Регулярні контакти і співробітництво України з НАТО на постійній основі почалися після підписання Україною рамкового документа «Партнерство заради миру». Україна розцінює цю програму як важливий елемент загальної структури європейської стабільності й безпеки. Вона спрямована на дальший розвиток і практичне поглиблення стосунків НАТО з країнами-членами Ради Євроатлантичного партнерства в галузі оборони, військово-цивільного співтовариства та миротворчих операцій. Основні завдання та особливості програми «Партнерство заради миру» полягають в:  забезпеченні основних свобод і прав людини, захисті свободи, справедливості і миру. Для участі у програмі «Партнерство заради миру» Україна виділила сили та засоби.

З середини 90-х років ХХ ст. відкрито нову сторінку в розвитку відносин між Україною і НАТО. Індивідуальна програма партнерства Україна–НАТО офіційно схвалена на спеціальному засіданні Північно-Атлантичної ради НАТО. Прийнято спільну заяву, що проголошувала розширення і поглиблення відносин Україна–НАТО, які мали в своїй еволюції особливі ефективні результати; закладено основу для початку офіційних переговорів про формалізацію відносин особливого партнерства між Україною та Альянсом.

Активно розвивається співробітництво на політичному, військовому і військово-технічному рівнях, у тому числі в межах Ради Євроатлантичного співробітництва та програми Партнерство заради миру. Створено необхідні внутрішньодержавні механізми: засновано Державну міжвідомчу комісію з питань співробітництва з НАТО. Затверджена Державна програма співробітництва з НАТО. Правильність обраного Україною курсу на тісне співробітництво з НАТО підтвердили й результати першого засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. У прийнятій спільній Декларації глав держав і урядів країн НАТО ще раз підтверджувалась підтримка незалежності, територіальної цілісності та демократичного розвитку України як ключових факторів стабільності і безпеки в Центральній та Східній Європі й на континенті.

З початку XXI ст. розгортається інтеграція України в НАТО. Приймається рішення про підготовку нової стратегії відносин України з НАТО, кінцевою метою якої має стати вступ України до НАТО. Щоб стати членом НАТО країна-претендент має відповідати базовим принципам, викладеним у Вашингтонському договорі, де від країни-претендента вимагається: по-перше, вирішувати міжнародні суперечки мирним шляхом; по-друге, демонструвати відданість принципам верховенства права та прав людини; по-третє, вирішувати мирним шляхом міжетнічні конфлікти і зовнішні територіальні суперечки, спірні питання внутрішньої юрисдикції, відповідно до принципів ОБСЄ та з метою прагнення до встановлення добросусідських відносин; по-четверте, встановлювати належний демократичний та цивільний контроль над своїми збройними силами; по-п’яте, утримуватися від загрози силою чи застосування сили будь-яким методом, що не відповідає меті ООН; сприяти розвитку мирних та дружніх міжнародних відносин шляхом зміцнення своїх вільних інститутів та завдяки сприянню зміцнення стабільності й благополуччя; продовжувати надавати цілковиту підтримку та брати участь у Раді євроатлантичного партнерства, в програмі Партнерство заради миру та розвитку співробітництва з країнами-партнерами, що не є членами НАТО; по-шосте, демонструвати відданість справі зміцнення стабільності та благополуччя через дотримання принципів економічної свободи, соціальної справедливості та відповідальності за охорону навколишнього середовища; брати участь у роботі установ Альянсу та ін. Наразі Україна на шляху реалізації критеріїв вступу до НАТО демонструє певний прогрес.

===============================================

Пам’ятка для населення щодо профілактики ботулізму

botulizmБотулізм – це дуже небезпечне гостре інфекційне захворювання, яке характеризується розвитком м’язових паралічів і може закінчитися летальним результатом. Тому його легше попередити, ніж лікувати.

Ботулотоксинє самою токсичною отрутою в світі, тому знання про особливості токсину і бактерій, що його виробляють, допоможе уникнути захворювання і правильно організувати запаси продуктів без потенційної шкоди для здоров’я і життя.

Збудник захворювання існує в умовах відсутності кисню. У несприятливому середовищі мікроорганізм утворює спори, які тривалий час можуть жити в ґрунті. Джерелом інфекції виступають ґрунт, кишковий вміст тварин, птахів, риб і людей.

Зараження людини відбувається при вживанні продуктів харчування, що містять бактерії, які не піддалися необхідної термічній обробці або зберігалися в умовах відсутності кисню. У даний час консерви фабричного виробництва рідко є причиною захворювання. В основному зараження відбувається внаслідок вживання грибів, м’ясних консервів і продуктів тривалого зберігання (солона риба, ковбаса), приготованих в домашніх умовах без дотримання санітарних норм. Паличка ботулізму не змінює зовнішній вигляд, смак, колір, запах продуктів, а лише викликає здуття банок в результаті скупчення газів. У разі упаковки консервів в бляшані банки все просто: істинний бомбаж упаковки (тобто здуття бляшанки і зверху і з боку дна) вказує на розвиток анаеробної мікрофлори. Однак з консервами, упакованими в скляну тару справа складніша, і вже зовсім важко виявити розвиток бактерій в продуктах, упакованих в модній нині вакуумній упаковці.

У скляну тару зазвичай упаковуються мариновані продукти, мед, варення, джеми. У таких консервах на забруднення бактеріями може вказувати надмірне утворення бульбашок газу, особливо в «солодких» консерваціях. М’які кришки під тиском газу можуть ставати опуклими, як і в випадку з бляшаними банками. Бульбашки газу у вакуумній упаковці відразу ж наштовхнуть на думку, що продукт або упакований неякісно, ​​або зіпсований. Однак ботулізм в разі якісної вакуумної упаковки ковбас і копченостей може і не проявлятися явним газоутворенням. Ніщо не заважає мікробам розвиватися безпосередньо всередині продукту.

Сприйнятливість людей до цієї хвороби дуже висока.

Оскільки основною причиною виникнення ботулізму є вживання в їжу неякісно приготовлених, зіпсованих продуктів, найголовнішим у профілактиці цього захворювання є ретельне дотримання  правил та технологій домашнього консервування овочів, фруктів, грибів, м’яса, тощо.

Обов’язковою умовою є підтримання чистоти в місцях, де готують їжу. Продукти перед консервацією необхідно ретельно мити і чистити, а тару стерилізувати. Рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно звільнити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні. Гриби складно повністю звільнити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх у герметично закритих банках у домашніх умовах.При домашньому консервуванні, особливо овочів, що містять мало природної кислоти, необхідно додавати за рецептурою оцтову, лимонну кислоти, тому що збудник ботулізму не любить кисле середовище. Важливо добре стерилізувати банки й кришки безпосередньо перед закладкою в них продуктів.

При консервуванні в домашніх умовах, особливо м’ясних і рибних продуктів, необхідно проводити тиндалізацію (протягом двох діб прогрівати при температурі 100°С 5 хвилин для переходу спор у вегетативну форму), після чого простерилізувати консерви при температурі 100°С – не менше 40 – 60 хвилин з подальшою їх герметичною упаковкою.

У жодному разі не можна вживати в їжу м’ясні та рибні консерви, якщо залізна банка роздута, деформована.

Також краще утриматися від придбання домашніх заготовок у невідомого виробника або «з рук» в місцях несанкціонованої торгівлі.

При найменшій підозрі на ботулізм (порушення зору, туман і двоїння в очах, м’язова слабкість – хворим стає важко утримувати голову у вертикальному положенні, сухість у роті,  зміна тембру голосу, утруднене ковтання) хворого необхідно якнайшвидше відправити в спеціалізоване відділення, тому що тільки там йому зможуть надати належну медичну допомогу, спрямовану на нейтралізацію, зв’язування і виведення токсинів з організму.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Прислухайтесь до вищевказаних порад.

===============================================

До уваги зацікавлених осіб

kpi_logoТеплоенергетичний факультет Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» готує фахівців за спеціальностями 142 Енергетичне машинобудування та 144 Теплоенергетика. Прийом електронних заяв на перший курс розпочинається 12 липня 2017 року.

Особливу занепокоєність викликає низький інтерес серед випускників шкіл за останні роки до спеціальності 144 Енергетичне машинобудування, в рамках якої на факультеті уже понад 85 років готуються фахівці з проектування, монтажу, налагодження, експлуатації та ремонту котельних установок. Потреба в таких фахівцях на сьогоднішній день зростає у зв’язку з необхідністю вирішення низки проблем енергетичної галузі, зокрема, комунальної теплоенергетики в напрямі підвищення енергоефективності, переходу на альтернативні види палива тощо.

===============================================

Інформація щодо правил безпеки життєдіяльності серед дітей

vazhlyvoДбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях — сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих. Адже у нинішній час діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не можуть знайти вірно. З початком літнього сезону особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей.

За статистикою Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, лише з початку 2017 року на водних об’єктах загинуло 9 осіб. Вдалось врятувати 93 особи, з них 35 дітей.

Нажаль, чимала кількість пожеж виникає через пустощі дітей з вогнем. Небезпека особливим чином впливає на свідомість дітей, тому саме малеча, при виникненні біди, найбільш гостро відчуває страх, піддається паніці та втрачає контроль над собою.

З початку року в Запорізькій області виникло 1546 пожеж, на яких загинуло 40 осіб з них 3 дитини, травмовано 20 осіб, з них 2 дитини. Натомість, завдяки професійним діям підрозділів служби порятунку врятовано 56 осіб, з них 5 дітей.

Так, 12 травня о 07:00 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення від диспетчера медичної швидкої допомоги смт Приазовське про те, що в селі Степанівка Перша в будинку по вулиці Горького родина з п’яти осіб отруїлася чадним газом. Чоловік 1975 р. н. і дитина 2003 р. н. знаходились в реанімаційному відділенні центральної районної лікарні смт Приазовське. Жінка 1979 р. н. з дітьми 2005 р. н. та 2009 р. н. знаходились в дитячому відділенні центральної районної лікарні смт Приазовське.

11 квітня о 23:13 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в одній із багатоповерхівок по вул. Кронштадтській у Вознесенському районі м. Запоріжжя. По прибуттю рятувальники встановили, що на третьому поверсі в житловій кімнаті горять домашні речі та меблі на площі 2 кв. м. Бійці ДСНС за допомогою висувної автодробини увійшли до квартири через вікно, щоб загасити вогонь. Під час події травмувалися 39-річна жінка та двоє дітей віком 12 та 3 роки. Їх каретою швидкої допомоги  госпіталізували до 5-ї міської лікарні з попереднім діагнозом: отруєння чадним газом. Ймовірно, причиною пожежі стало коротке замикання в розетці.

26 квітня о 9:14 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що у будинку по вулиці Степовій с. Козаківське Вільнянського району, сталася пожежа. Прибувши на місце події рятувальники встановили, що у кімнаті житлового будинку горять меблі та домашні речі на загальній  площі 30 кв. м. Під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіло дитини без ознак життя. Крім цього, внаслідок події постраждав чоловік. З опіками тіла 36-річного господаря госпіталізували каретою швидкої медичної допомоги до центральної районної лікарні. Як з’ясувалося в ході розслідування, в будинку знаходився батько із сином. Дворічна дитина дивилася телевізор, а чоловік відпочивав і іншій кімнаті. Він прокинувся від сильного задимлення та почав шукати сина. Але вогонь вже встиг поширитися на значну площу, тому дитину врятувати не вдалося. Ймовірно, через те, що в будинку знаходилась тільки одна працююча розетка, всі електроприлади були підключені до неї через саморобні переноски, в результаті чого сталося коротке замикання.

26 квітня о 17:25 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на території приватного домоволодіння по вул. Космічна, с.  Переможне, Якимівського р-н виникла пожежа. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що у кімнаті житлового будинку горять домашні речі на загальній площі 15 кв. м. Як з’ясувалося, до прибуття пожежно-рятувального підрозділу матір винесла дітей, які знаходилися у палаючому будинку. Односелець на власному автомобілі доставив малюків до лікарні. На жаль, хлопчика 2015 р. н. та дівчинку 2014 р. н. врятувати не вдалося. У ході попереднього розслідування встановлено, що на момент виникнення загоряння діти знаходилися вдома без нагляду дорослих.

Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що в більшості їх можна було б запобігти. І профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість. Отже, вони не тільки повинні мати чітке уявлення про причини нещасних випадків і заходи щодо їх запобігання, але й зуміти, при необхідності, надати правильну першу допомогу.

Шановні батьки!

Відомо, що людина може нескінченно дивитися на вогонь. Але, для того, щоб вогонь завжди залишався другом і ніколи не став вашим ворогом, треба пам’ятати й про величезну небезпеку, яку несе в собі вогняна стихія. Особливу увагу цьому питанню повинні приділяти батьки під час виховання дітей.

Нещастя стається саме тоді, коли діти залишаються напризволяще, а небезпека чатує на кожному кроці: вдома — коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників та запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці — в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку: у лісі, горах, біля водоймищ. Діти стають заручниками обставин, а їх легковажне ставлення до вогню, води, незнання елементарних правил безпеки нерідко стають першопричинами сумних та трагічних наслідків.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області дуже занепокоєне станом загибелі дітей. Отже, звертаємось до батьків: не допускайте трагедії в Вашій родині! Розповідайте своїм дітям про небезпеку гри з вогнем, навчайте їх правил безпеки життєдіяльності. Особливо у літній період пильнуйте за дитиною біля водних об’єктів. Не залишайте дітей без нагляду, дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Навчайте дітей навичкам культури поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, водою, газо- та електроприладами, різного виду небезпечними речовинами та предметами.

Шановні батьки!

Пам’ятайте: безпека наших дітей залежить тільки від нас самих!

Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо вирішити основну проблему людства, збережемо найцінніший скарб — дитяче життя!

Правила поведінки при пожежі:

Треба завжди пам’ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід — пожежі.

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше — не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 — чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

 • невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху);
 • не витягай з вогню предмети, що горять — це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
 • при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

 • Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;
 • при пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика;
 • по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот;
 • під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.

Ознаки отруєння чадним газом:

 • запаморочення;
 • блювота;
 • головний біль;
 • червоний колір обличчя;
 • непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

 • постраждалого необхідно винести на свіже повітря;
 • негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ «101»!

===============================================

Доступні ліки: як мешканцям Мелітопольського району отримати препарати в аптеках безкоштовно

dostup likyЗ 1 квітня в Україні стартувала нова соціальна програма – компенсація вартості ліків. Відтепер ліки для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу можна отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

На реалізацію урядової програми Мелітопольському району виділено з державного бюджету понад 500 тис.грн.

Для участі в програмі було запрошено всі аптечні заклади міста Мелітополя та району. Наразі 6 мереж аптек задекларували свою готовність до співпраці. На аптеках, які приєдналися до програми «Доступні ліки», ви побачите відповідну позначку.

Мешканці Мелітопольського району можуть отримати безкоштовні ліки  в 25 аптечних закладах за адресами:

 1. ПП «Вотан», тел. 44-01-97, адреси:

– с. Фруктове, вул. Молодіжна, 7А

– с. Семенівка, вул. Першотравнева, 92

– м. Мелітополь, вул. Кізіярська. 55

 1. КП «Центральна міська аптека № 171», тел. 6-89-87, адреси:

– м. Мелітополь, вул. Гризодубової, 39

– м. Мелітополь, вул. Університетська, 15

 1. ФОП «Брага Едуард Леонідович», тел. 42-32-00, адреси:

– м. Мелітополь, вул. Гетманська, 129

– м. Мелітополь, вул. Чкалова, 338

– м. Мелітополь, б-р 30 річчя Перемоги, 1

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 87

– м. Мелітополь, вул. Героїв України, 48

– м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 388/1

– с. Терпіння,вул. Таврійська, 82

– м. Мелітополь, пр- т 50 річчя Перемоги, 26

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 25

– м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 21-23

– м. Мелітополь, вул. Гвардійська, 2/3

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 69

– м. Мелітополь, пр-т 50 річчя Перемоги, 31

– м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 394

– м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 7

– м. Мелітополь, вул. Фролова, 21

– м. Мелітополь, вул.  Брив-ла-Гайард, 19

 1. ТОВ «Фармацевтична компанія «Фармекс», тел. 44-26-00, адреса: с. Костянтинівка, вул. Головна, 11-1
 2. ФОП Лось Олена Анатоліївна, тел. 44-65-94, адреса: с. Новобогданівка, вул. Спортивна, 2
 3. ТОВ «Реній Фарм», тел. 5-67-88, адреса: м. Мелітополь, пр-т 50 річчя Перемоги, 36/1.

Для того, щоб отримати ліки безкоштовно чи зі знижкою, потрібен рецепт лікаря, виписаний за встановленою формою. У ньому лікар пише не «фірмову» назву ліків, а діючу речовину. В аптеці пацієнту пропонують різні препарати з цією речовиною, і він може обрати безкоштовний або з більшою чи меншою доплатою. Держава компенсує аптеці вартість препарату за найнижчою ціною виробника, який подав заявку на участь у програмі. Такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. А трохи дорожчий препарат, вартість якого не перевищує граничну ціну, можна отримати, доплативши різницю.

Наприклад, ліки, що містять речовину «Аміодарон» від серцево-судинних хвороб, можуть обійтися в 74 грн.(імпортні), у 7-9 грн. або й безкоштовно.

У випадках, якщо в аптеці відсутні ліки, які можна отримати безкоштовно, доведеться зачекати, поки вони надійдуть, або ж звернутися в іншу аптеку. Інформацію про наявність «доступних ліків» можна отримати за вказаними телефонами аптечних мереж.

Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці. Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Додаткова інформація

Перелік ліків, які можна отримати безкоштовно, без будь-якої доплати. Вартість цих препаратів повністю відшкодовує держава.

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

 • Аміодарон (Amiodarone)
 • Амлодипін (Amlodipine)
 • Атенолол (Atenolol)
 • Верапаміл (Verapamil)
 • Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)
 • Спіронолактон (Spironolactone)
 • Фуросемід (Furosemide)
 • Дигоксин (Digoxin)
 • Еналаприл (Enalapril)
 • Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)
 • Карведілол (Carvedilol)
 • Клопідогрель (Clopidogrel)
 • Метопролол (Metoprolol)
 • Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)
 • Симвастатин (Simvastatin)
 • Бісопролол (Bisoprolol)

БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

 • Беклометазон (Beclometasone)
 • Будесонід (Budesonide)
 • Сальбутамол (Salbutamol)

ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

 • Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

=================================================

Захисти рідну землю – підпиши контракт із Збройними Силами України!

arm kontСлужба за контрактом – це:

 1. Грошове забезпечення вже на початку служби – від 7 тисяч гривень, щорічна матеріальна допомога на соціально-побутові потреби та оздоровлення у розмірі місячного грошового утримання (14 зарплат на рік!)
 2. Повне та безкоштовне речове забезпечення
 3. Безкоштовна медична допомога у спеціалізованих медичних закладах для військовослужбовців та членів їх родин
 4. Щорічна оплачувана відпустка від 30 до 45 днів
 5. Можливість отримання першого офіцерського звання навіть для тих, хто не служив в армії
 6. Можливість отримати гідну пенсію (значно вищу, ніж у цивільному секторі), вийти на пенсію за вислугою років
 7. Можливість безкоштовного отримання вищої освіти без відриву від служби
 8. Суспільна повага і дяка захисникам України

За додатковою інформацією звертатись до районних військових комісаріатів або за телефонами:

(061) 764-54-45, (061) 295-23-22, (061) 764-13-54

Дізнатися більше – http://www.mil.gov.ua/contract

=================================================

До уваги сільгосптоваровиробників!

grainДоводимо до Вашого відому про початок форвардних закупівель врожаю 2017 року. ПАТ «ДПЗКУ» розпочало весняну програму закупівель озимих культур зернових – пшениці та ячменю врожаю 2017 року.

Метою форвардної програми – є підтримка українського сільгоспвиробника! Основне завдання – допомогти сільгоспвиробникам з обіговими коштами, натомість мати 100%-у гарантію поставки обумовленого в договорі зерна в зазначені терміни і в повному обсязі. Тому відбір контрагентів буде досить ретельний.

Основні переваги форвардної програми ДПЗКУ:

 • Проста та прозора процедура оформлення договорів,
 • Своєчасне фінансування аграріїв,
 • Низький відсоток за користування коштами,
 • Застава не майно, а майбутній врожай,
 • Вигідні умови зберігання на філіях ПАТ «ДПЗКУ».

Реалізація даної програми проводиться в два етапи:

Перший етап (березень-липень): сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділень заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів, здійснити з представниками ПАТ «ДПЗКУ» та страхових компаній огляд посівів. На підставі позитивного акту огляду посівів  в центральному офісі ПАТ «ДПЗКУ» укласти договори поставки та застави майбутнього врожаю. Після підписання договору на поточний рахунок сільгоспвиробника в березні-липні 2017 року, згідно умов договору буде здійснюватися попередня оплата. Авансовий платіж за одну тонну зерна, пшениці або ячменю, складатиме 2580 грн., з урахуванням ПДВ.

Другий етап передбачає: поставку зерна сільгосптоваровиробниками в кількості та якості згідно умов договору на філії ПАТ «ДПЗКУ», а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу (згідно  формули).

Термін поставки ранніх зернових (пшениця, ячмінь) до 1 вересня 2017 року.

Отримати відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання договорів і отримання коштів, можливо, звернувшись до керівника регіонального відділу  ПАТ «ДПЗКУ» Подвижної Людмили Миколаївни, тел. (067) 523-33-71, (050) 243-93-40. E-mail: dnipropetrovsk@pzcu.gov.ua

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» знаходиться за адресою: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 1. тел: +38 (044) 206-15-09,  факс: +38 (044) 206-15-34, e-mail: office@pzcu.gov.ua, сайт: www.pzcu.gov.ua

Завантажити документ Додаткові матеріали

=================================================

Варто уваги!

Шановні друзі, доводимо до вашого відома, що в мережі Facebook створено офіційну сторінку Мелітопольської районної державної адміністрації.

Запрошуємо підписатися на сторінку та бути в курсі останніх подій, які відбуваються на теренах Мелітопольського району за посиланням

=================================================

Перелік об’єктів топоніміки Мелітопольського району, назви яких були змінені відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»

Назва ради

Назва населеного пункту, що підпадає під обмеження Закону

Змінена назва

1

2

3

Промінівська сільська рада С.Совєтське С.Волошкове

 

Населений пункт

Назва вулиці (провулку), що підпадає під обмеження Закону

Змінена назва

1

2

3

Світлодолинська с.р.
с.Світлодолинське Вул. Леніна Вул. Паркова
Вул. Жовтнева Вул. Привокзальна
с.Травневе Вул. Леніна Вул. Травнева
с.Орлово Вул. Радянська Вул. Вишнева
Новенська с.р.
с.Нове Вул. Дзержинського Вул. Березова
Вул. Комсомольська Вул. Молодіжна
Вул. Жовтнева Вул. Дружби
с.Данило-Іванівка Вул. Фрунзе Вул. Зелена
Вул. Свердлова Вул. Садова
Вул. Леніна Вул. Шкільна
с.Зелене Вул. Комсомольська Вул. Нова
вул. Пролетарська Вул. Паркова
с.Садове Вул. Жовтнева Вул. Вишнева
Мордвинівська с.р. Вул. 50 років Жовтня Вул. Центральна
Костянтинівська с.р.
с. Костянтинівка Вул. Дзержинського Вул. Дружби
Вул. Комсомольська Вул. Незалежності
Вул. Калініна Вул. Укр. авіаконструктора Калініна К.О.
Вул.. Жовтнева Вул. Весняна
Вул. Радянська Вул. Лугова
Вул. Леніна Вул. Головна
Вул. Фрунзе Вул. Центральна
Вул. Щорса Вул. Соборна
Вул. Кірова Вул. Миру
Пров. Щорса Пров. Соборний
Вул. Чапаєва Вул. Зелена
Пров. Калініна Пров. Укр. авіаконструктора Калініна К.О.
Пров. Леніна Пров. Тихий
вул. Піонерська Вул. Зарічна
Вул. Пархоменко Вул. Вишнева
Новомиколаївська с.р.
с.Новомиколаївка Вул. Дзержинського Вул. Садова
І-пров. Дзержинського І пров. Садова
ІІ-пров.  Дзержинського ІІ пров. Садова
Вул. Леніна Вул. Миру
І-пров. Леніна І пров. Миру
ІІ-пров Леніна ІІ пров. Миру
Вул. Щорса Вул. Молодіжна
Вул. Чапаєва Вул. Дружби
Вул. О.Островського Вул.. М.О.Островського
Пров. О.Островського Пров. М.О.Островського
с.Трудове Вул. Кірова Вул. ім. Загноя
Вул. Радянська Вул. Центральна
с.Зеленчук Вул. Щорса Вул. Центральна
Семенівська с.р.
с.Семенівка Вул. Жовтнева Вул. Михайлівська
  Вул. Червонофлотська Вул. Дружби
  Пров. Жовтневий Пров. Михайлівський
  Пров. Червонофлотський Пров. Дружби
с.Тамбовка Вул. Леніна Вул. Річна
Вул. Радянська Вул. Весняна
Пров. Радянський Пров. Піщаний
с. Обільне Вул. Щорса Вул. Аграрна
Вул. Чапаєва Вул. Лінейна
Вул. Комсомольська Вул. Молодіжна
Новобогданівська с.р.
с. Новобогданівка Вул. Дзержинського Вул. Весняна
Вул. Калініна Вул. Поштова
Вул. Кірова Вул. Спортивна
Вул. Котовського Вул. Вишнева
Вул. Леніна Вул. Центральна
Вул. Фрунзе Вул. Дружби
Вул. Щорса Вул. Молодіжна
Вул. Чапаєва Вул. Магістральна
Вул. Пархоменко Вул. Ювілейна
Вул. Червоноармійська Вул. Гвардійська
Вул. Карла Маркса Вул. Дніпровська
с.Привільне вул.. Жовтнева Вул. Свободи
с.Відродження вул. Радгоспна Вул. Квіткова
с.Троїцьке вул. Леніна Вул. Миру
Проміннівська с.р.
с.Промінь вул. Кірова Вул. Миру
Новгородківська с.р.
с.Новгородківка вул. Леніна Вул. Центральна
вул. Жовтнева Вул. Широка
с.Високе вул. Леніна Вул. Вишнева
вул. Комсомольська Вул. Садова
вул. Терешкової Вул. Щастя
с.Малий Утлюг вул. Радянська Вул. Миру
с.Маяк вул. Леніна Вул. Центральна
Фруктовська с.р.
с.Долинське Вул. Жовтнева Вул. Широка
Пров. Жовтневий Пров. Вільний
С.Ромашки Вул. Тельмана Вул. Молодіжна
Терпіннівська с.р.
с.Терпіння Вул. Калініна Вул. Яблунева
Вул. Карла Маркса Вул. Дружби
Вул. Чапаєва Вул. Зелена
Вул. Кірова Вул. Миру
Вул. Леніна Вул. Таврійська
Вул. Фрунзе Вул. Успішна
Вул. Жовтнева Вул. Річна
Вул. Радянська Вул. Українська
Вул. Комсомольська Вул. Степна
Вул. Червоноармійська Вул. Піщана
вул. Піонерська Вул. Ювілейна
с.Спаське Вул. Леніна Вул. Вишнева
Пров. Червоноармійський Пров. Криничний
вул. Піонерська Вул. Молодіжна
Вул. Жовтнева Вул. Лугова
Вул. Комсомольська Вул. Миру
с.Зарічне Вул. Комсомольська Вул. Мала
Вул. Радянська Вул. Грушева
с.Федорівка Вул. Калініна Вул. Центральна
Вул. Жовтнева Вул. Шкільна
Вул.. Радянська Вул. Східна
Вул. Кірова Вул. Незалежності
Вул. Фрунзе Вул. Зелена
вул. Піонерська Вул. Степова
с.Північне Вул. Кірова Вул. Миру
Вул. Жовтнева Вул. Дружби
Новопилипівська с.р.
с.Новопилипівка Вул. Луначарського Вул. Лугова
Вул. Леніна Вул. Центральна
Полянівська с.р.
с. Полянівка Пров. Комсомольський Пров. Дружби
с. Мар`ївка Вул. Жовтнева Вул. Сонячна
Вознесенська с.р.
с.Вознесенка Вул. Кірова Вул. Миру
  Вул. Калініна Вул. Шкільна
  Вул. Жовтнева Вул. Дружби
  Вул. 50 років СРСР Вул. Молодіжна
  Вул.. Чапаєва Вул. ім.. Зубенко Г.М.
Мирненська селищна рада
с. Мирне Вул. Леніна Вул. Центральна
Вул. Комсомольська Вул. Миру
Вул. 70-річчя Великого Жовтня Вул. Дружби

=================================================

Шановні мешканці міста та району!

У Мелітопольському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України створені сприятливі умови для прийому жителів різного віку, в тому числі для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Приміщення управління включають основну будівлю та одноповерхову, в якій знаходиться відділ обслуговування громадян. Вони оснащені зручними пандусами і кнопками виклику фахівців для надання необхідної допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями. З метою поліпшення доступності до отримання послуг в сфері пенсійного забезпечення, а також спрощення інформування жителів Мелітополя і Мелітопольського району, приділяючи особливу увагу людям з особливими потребами, управлінням впроваджені додаткові засоби дистанційного спілкування.

Отримати усну консультацію у працівників управління Пенсійного фонду з будь-яких питань Ви зможете:

 • за телефоном «гарячої лінії» – 42-08-25;
 • використовуючи комп’ютерною програму “SКYРE” за адресою звернення: skype «melitpfu» (щовівторка та щочетверга з 14.00 до 15.00);
 • звернувшись з питаннями за електронною адресою: e-mail: melitopol@zp.pfu.gov.ua, Ви отримаєте швидку і повну відповідь на своє запитання.

На Веб-сайті управління: www.melitpfu.gov.ua Ви зможете ознайомитися з актуальною інформацією в сфері пенсійного забезпечення.

Успішно функціонує оновлений Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua, зареєструвавшись на якому та отримавши електронний цифровий підпис через персональний кабінет, Ви, не виходячи з дому, зможете перевірити свої доходи, отримавши виписку з системи персоніфікованого обліку або пенсійної справи. Крім того, подати заяву на призначення, перерахунок пенсії, а також записатися на прийом, направити запит на підготовку документів на паперових носіях, направити скаргу або звернення, отримати необхідну консультацію (тел. для довідок 44-89-35).

Відділ обслуговування громадян Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області проводить прийом:

з 8-30 до 16-00 понеділок – четвер

з 8-30 до 15-30 п’ятниця

вихідні дні: субота, неділя

обідня перерва з 12-00 до 12-45

за адресою м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва (раніше вул.Крупскої), 2а.

================================================

Мелітопольське управління Державної казначейської служби України Запорізької області для збільшення надходження коштів від оренди державного майна до Державного бюджету України надає інформацію про потенційні об’єкти оренди нерухомого майна, яке знаходиться на балансі управління та може бути передане в оренду  згідно з додатком.

У разі зацікавленості об’єктами оренди за додатковою інформацією просимо звертатись до начальника управління (тел. 44-87-67) та/або до регіонального відділення фонду державного майна України по Запорізькій області: тел.(0612) 2260785, факс (0612) 2242703, вул. Перемоги,50, м. Запоріжжя, 69001.

Перелік об’єктів нерухомого майна

=================================================

Урядова «гаряча лінія»

call-centerУрядова «гаряча лінія» – механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

Звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.

Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово.

Дзвінки на урядову «гарячу лінію» як зі стаціонарних, так і телефонів мобільних операторів (Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл) безкоштовні.

На даний час короткий номер працює в тестовому режимі.

Також тимчасово працює номер 0 800 507 309.

Для мешканців м. Київ та громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 (044) 284-19-15.

Працює «гаряча лінія» для підприємців 0 800 503 045

(Режим роботи: у робочі дні з 09-00 до 18-00, у п’ятницю до 17-45, у вихідні, святкові дні та у неробочий час дзвінки на «гарячу лінію» для підприємців за бажанням заявника цілодобово переадресовуються на урядову «гарячу лінію»).

Громадяни також мають можливість подати електронне звернення до органів виконавчої влади через веб-сайт Урядового контактного центру: www.ukc.gov.ua

На базі Урядового контактного центру цілодобово працюють спеціалізовані «гарячі лінії»:

– з питань інформування громадян України, які переселяються із тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та регіонів проведення антитерористичної операції в інші регіони України;

– з питань корупційних діянь у центральних і місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах.

Будь ласка, звертайтесь на вищезазначені спеціалізовані «гарячі лінії» за номерами телефонів 1545, +38 (044) 284-19-15 (для мешканців м. Київ та громадян України, які перебувають за кордоном), а також через веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua

=================================================

Про порядок проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям та працівникам силових структур

pfuЗгідно статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Закон) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Законом України від 15.07.2015 року № 614-VIII внесено зміни до статті 51 Закону, а саме: перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

При цьому, зазначений Закон не передбачає здійснення перерахунку пенсій з 01.01.2016 року, а лише регламентує порядок їх проведення в окремих випадках.

Згідно Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі – особи), або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного рішення Кабінету Міністрів України відповідні державні органи повідомляють у п’ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям, про що Пенсійний фонд України повинен повідомляти у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів головні управління в областях (у тому числі ГУ ПФУ в Запорізькій області) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

На теперішній час з Пенсійного фонду України повідомлення про перерахунок пенсій до Головного управління в області не надходило, тому підстав для перерахунку пенсій нема.

=================================================

Зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування пенсій підписані Президентом України

opod pensЗміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій діють з 1 липня 2016 року (ЗУ від 02.06.2016 № 1411-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій”).

Змінами до ст. 164.2.19. Податкового кодексу України передбачено, що базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення.

Після набрання чинності Законом, податком на доходи фізичних осіб у розмірі 18% суми перевищення будуть обкладатися пенсії, якщо їх розмір перевищує 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Для розрахунку взято розмір прожиткового мінімуму (мінімальної пенсії) на 1 січня 2016 року (1074 х 10 = 10740грн.). Продовжиться і утримання військового збору -1,5%.

Оподаткуванню підлягають пенсії працюючих і не працюючих пенсіонерів.

До набрання чинності вищенаведеного Закону об’єктом оподаткування є частина суми пенсії, що перевищує 4134,0 грн., тобто три мінімальні заробітні плати станом на 01.01.2016 року (в частині перевищення) та утримання з цієї суми 1,5% військового збору.

Звертаємо увагу, що ЗУ № 1411-VIII не скасовує дію норми щодо виплати пенсій працюючим пенсіонерам у розмірі 85%, але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (з 01.01.2016 – 1611,0 грн., 01.05.2016 року – 1695,0 грн., 01.12.2016 – 1870,50 грн.) Працюючі пенсіонери, чий розмір пенсії перевищує 150% мінімальної пенсії, отримують не повну пенсію, це обмеження не має нічого спільного з оподаткуванням.

У зв’язку з тим, що зберігається порядок обмеження пенсії працюючим пенсіонерам у розмірі 85%, залишається і існуючий порядок оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Оподаткування буде проводитися після проведення обмеження пенсійної виплати.

Примітка: Оподаткування не торкнеться пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія ст. 10 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Довідково: На сьогоднішній день оподаткуванню підлягають пенсії 526 пенсіонерів, в бюджет щомісяця перераховується близько 100,0 тис. грн. податку та військового збору. З 1 липня 2016 року лише 13 пенсіонерів відчують на собі дію Закону, місячна сума податків спрямованих до бюджету складе близько 10,5 тис. грн.

=================================================

До уваги пасажирів!

passПорядок обслуговування пасажирів на автостанціях визначений Законом України «Про автомобільний транспорт» та Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 № 176 (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до статті 36 Закону України «Про автомобільний транспорт» автостанції надають пасажирам  послуги, пов’язані з їх проїздом автобусними маршрутами загального користування. За надання обов’язкових послуг автостанцій з осіб, які придбавають проїзні квитки, стягують автостанційний збір, що входить до вартості квитка.

До обов’язкових послуг, що повинні надаватися автостанціями пасажирам, належать:

-продаж квитків;

-користування приміщеннями для чекання поїздки, облаштованими місцями для сидіння;

-можливість користування громадськими вбиральнями;

-інформування щодо розкладу руху автобусів та вартості поїздки.

=================================================

До відома мешканців району

KadastrНа офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua/ (у розділі “Публічна кадастрова карта”) працює електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Сервіс дозволяє здійснити оплату послуги за допомогою електронного платіжного засобу та замовити одержання витягу у будь-якому зручному для вас центрі надання адміністративних послуг.

=================================================

Офіційне попередження щодо запобігання незаконному обігу алкогольних напоїв

alcoholКеруючись ст.ст. 16,20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», та з метою додержання Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», районна державна адміністрація попереджає про заборону незаконного обігу алкогольних напоїв, та продажу їх неповнолітнім особам на території району.

За продаж неповнолітнім особам алкогольних напоїв суб’єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність згідно чинного законодавства.

У разі виявлення фактів продажу алкогольних напоїв неповнолітнім особам просимо негайно інформувати за телефонами: 43-10-84, 43-10-13.

=================================================

В Мелітополі утворено центр з надання безоплатної правової допомоги

bpd

П Е Р В И Н Н А

безоплатна правова допомога

полягає в інформуванні особи:

про її права і свободи, порядок їх реалізації,

відновлення її прав і свобод у випадку їх порушення,

порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

 Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Хто надає безоплатну первинну правову допомогу?

1) органи виконавчої влади;

2) органи місцевого самоврядування;

3) фізичні та юридичні особи приватного права;

4) спеціалізовані установи.

Відповідно до Закону надають первинну правову допомогу в межах компетенції міністерства, інші центральні органи виконавчої влади; їх територіальні органи в областях, районах та містах; обласні та районні державні адміністрації; міські державні адміністрації у містах Києві та Севастополі; сільські, селищні та міські ради; обласні та районні ради.

Крім державних органів, на які покладено обов’язок надавати правову допомогу при захисті прав, таку допомогу надають і різноманітні громадські приймальні при юридичних та правозахисних організаціях, а також студентські юридичні клініки при юридичних вищих навчальних закладах та правових факультетах.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування для надання безоплатної первинної правової допомоги з питань, що належать до їх компетенції, зобов’язані проводити особистий прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги

 Куди звертатися:

   Мелітопольське міськрайонне управління юстиції Запорізької області

розташоване за адресою: 72311, м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, 99,

тел/фах -43-10-68, 43-73-90 електронна адреса: 2gnbws@mail.ru.

В управлінні юстиції діє громадська приймальня з надання первинної правової допомоги. Прийом у громадській приймальні здійснюється начальником управління та начальниками структурних підрозділів 2 та 4 четвер щомісяця, часи прийому – 9 – 12 та 14-17.

    Мелітопольська міська рада Запорізької області розташована за адресою: 72312, м. Мелітополь. вул. К.Маркса, 5, тел. 6-34-70, електронна адреса: mail@mlt.gov.ua

    Мелітопольська районна державна адміністрація розташована за адресою: 72319, м. Мелітополь, вул. Крупської, 5, тел. +38(0619) 43-13-93 електронна адреса: melrda@i.ua

   Начальники відділів апарату, структурних підрозділів районної державної адміністрації приймають відвідувачів щодня протягом робочого тижня з 8-00 до 17-00

   Мелітопольська районна рада розташована за адресою: 72319, м. Мелітополь, вул. Крупської, 5, приймальня: 0(619) 43-13-15 електронна адреса: mrr.gov@ukr.net

 Види правових послуг безоплатної первинної правової допомоги:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Для отримання первинної безоплатної правової допомоги особа повинна звернутися до центральних або місцевих органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування відповідно до їхньої компетенції про надання одного із зазначених видів правової послуги

У разі коли питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, до якого надійшло звернення особи, цей орган повинен надіслати це звернення до відповідного уповноваженого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування та повідомити про це особу, яка його подала.

Якщо під час розгляду звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги встановлено, що особа потребує надання безоплатної вторинної правової допомоги, орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, який розглядає звернення, зобов’язаний роз’яснити особі або її законному представникові порядок подання звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 В Т О Р И Н Н А

безоплатна правова допомога

полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя – представництві інтересів у судах в цивільних та адміністративних судових спорах для соціально незахищених категорій громадян.

 Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають такі категорії осіб:

1)малозабезпечені, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії

2) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї

3) особи, на яких поширюється дія Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”

4) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.

5) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

6) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.

7) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.

 Хто надає безоплатну вторинну правову допомогу?

1) центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;

2) адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

    Види правових послуг вторинної правової допомоги:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру

    Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги надає безоплатну правову допомогу для вище перелічених категорій осіб у цивільних та адміністративних справах.

У разі прийняття рішення про надання безоплатної правової допомоги Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги призначає адвоката, послуги якого оплачуються державою. Надання безоплатної вторинної правової допомоги припиняється у разі повного виконання захисником взятих на себе зобов’язань.

   Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області надає безоплатну правову допомогу для осіб:

1) до яких застосовано адміністративне затримання, – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»;

2) до яких застосовано адміністративний арешт, – на правові послуги,   передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»;

3) які   відповідно   до   положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими, – на правові послуги, передбачені пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»;

4) стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, – на правові послуги, передбачені пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»;%

5)   у   кримінальних   провадженнях стосовно яких відповідно   до   положень Кримінального процесуального кодексу України   захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, – на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

Куди звертатися:

Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

розташований за адресою:72312. місто Мелітополь, вул. Леніна, 109. Режим роботи з 8-00 до 17-00. Вихідні дні: субота, неділя, т. 096 5239855, 448810, 421808, melitopol.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області.

розташований за адресою: проспект Леніна, 77, 8 поверх, м. Запоріжжя, 69002, Україна

Контактний телефон: 0891-20-00-67

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103

Електронна адреса: office.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Веб-сайт: http://zaporizhya.legalaid.gov.ua/ua

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить