Показати меню

АКТУАЛЬНЕ

Роздільний збір сміття

Графік особистого прийому громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

Звіт Мелітопольської районної державної адміністрації про результати роботи за 2017 рік

Державна реєстрація змін до відомостей про громадське об’єднання зі статусом юридичної особи

Памятка змін по податковому кодексу до статту

Списки ліквідованих установ Мелітопольського району

=================================================

Варто уваги

Мелітопольська районна державна адміністрація Запорізької області на виконання програми «Відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань» повідомляє, що станом на 01.10.2018 відшкодовано вартість лікарських засобів у сумі 164 987,74 грн, відповідно до звітів про відпущення лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню, за рецептами, наданими аптеками, з якими укладені договори, а саме з ПП «Вотан», КП «Центральна міська аптека № 171», ФОП Лось О. А., ТОВ «ФК Фармекс», ФОП Брага Е. Л.

=================================================

До уваги громадян району

tvt2На виконання міжнародних зобов’язань в Україні триває процес переходу ефірного телевізійного мовлення від аналогового до цифрового стандарту.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 509 «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України» 31 серпня 2018 року аналогове телевізійне мовлення буде відключено по всій території України. Реформа не стосується глядачів, які користуються кабельним, супутниковим або Інтернет-телебаченням. Користувачі ефірних телевізійних антен мають можливість підключитися до кабельного, Інтернет-телебачення або придбати Т2-пертворювач.

Цифрове мовлення дає можливість безкоштовного перегляду 32-х загальнонаціональних та місцевих телеканалів у покращеній якості. Для приймання цифрового телевізійного сигналу необхідно використовувати тюнер/приставку/set-top-box, який підтримає стандарт DVB-T2 разом з телевізором, або телевізійний приймач із вбудованим тюнером стандарту DVB-T2.

Для прийому цифрового телевізійного сигналу не потрібна спеціальна антена, оскільки наразі цифровий телевізійний сигнал поширюється в діапазоні дециметрових хвиль. Слід мати на увазі, що один  тюнер підходить лише для одного телевізора, тобто, якщо в квартирі є кілька телевізорів, то стільки ж має бути і тюнерів.

=================================================

Триває кампанія «Лікар для кожної сім’ї»

849233_l

В Мелітопольському районі майже місяць триває кампанія «Лікар для кожної сім’ї». За цей період понад 10 000 пацієнтів підписали декларації з сільськими лікарями.

Найбільше декларацій підписано в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини сіл Костянтинівка, Новобогданівка, та Семенівка.

У всіх амбулаторіях організовано кабінети для підписання декларацій, розміщені інформаційні плакати, які допомагають пацієнтам зорієнтуватись у виборі лікаря, постійно висвітлюється інформація в засобах масової інформації.

Основа успіху кампанії «Лікар для кожної сім’ї» — відповідальне ставлення до оснащення закладів первинної медичної допомоги. За підтримки місцевої влади медичні заклади району забезпечені всім необхідним для підписання декларацій.

Кожний українець має право на вільний та свідомий вибір лікаря для себе та своєї родини! В Центрі первинної медико-санітарної допомоги ви можете обрати свого лікаря серед 23 лікарів (22 сімейних лікаря, 1 — лікар-терапевт).

Лікарі Мелітопольського району разом із районною владою роблять все можливе, щоб підписати договір з національною службою здоров’я України в першу хвилю — з 02.07.2018.

Інформація про лікарів Центру ПМСД МРР, з якими можна укласти договір про медичне обслуговування

=================================================

До уваги абітурієнтів

Державний навчальний заклад «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» запрошує на безкоштовне навчання.

mptu

=================================================

Відкрийте своє серце, розділіть свою любов та душевне тепло, почуйте такі довгоочікувані слова «тато» і «мама»

Щоб дитинство було безтурботним, радісним і щасливим кожній дитині необхідна батьківська любов і родинний затишок. Кожного дня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, обділених долею. Адже бути батьками — один із найважливіших обов`язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш жаданий і гідний старань.

Якщо ви небайдужі до сирітської долі та маєте бажання взяти дитину у свою родину, звертайтеся до служби у справах дітей Мелітопольської райдержадміністрації (м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва, 5, 4-й поверх, кабінети № 60, 44, 43).

=================================================

Реабілітаційне лікування за кошти Фонду соціального страхування України

Рік тому в Україні проведено реформу фондів соціального страхування. Новостворений Фонд соціального страхування України (далі — Фонд) об’єднав Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та Фонд професійних захворювань і з тимчасової втрати працездатності. Попри складність реорганізації, Фонд у короткі терміни провів переформатування механізму направлення застрахованих осіб на медичну реабілітацію, перевівши її на адресність. Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) визначено, що для забезпечення відновлення здоров’я застраховані особи мають право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду.

З метою вдосконалення механізму забезпечення права застрахованих осіб на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, відповідно до вимог Закону № 1105 та на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту застрахованих осіб» від 16.03.2017 № 145 постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Отримати відновлювальне лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу має право кожна людина, яка є застрахованою особою, за наявності медичних показань.

Медична реабілітація рекомендується лікуючим лікарем після закінчення гострого періоду захворювання або травми в разі наявності обмежень життєдіяльності й виконання трудової діяльності та спрямована на відновлення здоров’я працюючої особи, повернення її до суспільно корисної праці, на профілактику ускладнень хвороб і зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

З 2018 року застрахованим особам надано право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторію для проходження лікування, процедура направлення на реабілітацію суттєво спростилась. Сьогодні для отримання відновлювального лікування за кошти Фонду особам, які мають показання, засвідченні висновком лікарсько-консультаційної комісії лікувального закладу, де перебувають на стаціонарному лікуванні, потрібно лише пред’явити оригінал паспорта та ідентифікаційний номер представнику Фонду та після отриманих роз’яснень скласти заяву.

Усю подальшу роботу щодо визначення перебування пацієнта на обліку в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, узгодження можливості прийому хворого на реабілітаційне лікування до вибраного санаторно-курортного закладу та інше виконує представник Фонду.

Зокрема, отримати реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду можливо у разі підгострого періоду інсультів, інфаркту міокарда, оперативних втручань на серці, опорно-руховому апараті, органах травлення, зору, сечостатевої системи, на жіночих статевих органах, ускладненого перебігу вагітності, опіків, цукрового діабету.

У цьому році вперше застрахована особа, яка брала безпосередню участь в АТО, має право на лікування у супроводі членів сім’ї (чоловік/дружина, неповнолітні діти) за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації.

Так, у Мелітопольському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області з 1 січня 2018 року кількість осіб, які пройшли реабілітаційне лікування за кошти Фонду, збільшилось на 54,3 % порівняно з першим півріччям 2017 року (114 особи пройшли реабілітаційне лікування у першому півріччі 2018 року проти 52 осіб за цей період у 2017 році). За профілями медичної реабілітації:

— нейрореабілітація — 17 осіб;

— м’язово-скелетна реабілітація — 35;

— кардіопульмонарна реабілітація — 51;

— реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність) — 3;

— інша соматична реабілітація — 8.

Нагадуємо механізм отримання реабілітації за кошти Фонду:

— після надання висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем лікувальний заклад повідомляє робочий орган Фонду про наявність на лікуванні особи, що має показання для проходження відновного лікування;

— не пізніше наступного дня у стаціонар лікарні до пацієнта прибуває представник Фонду, який за наданим паспортом та ідентифікаційним кодом самостійно перевіряє, чи є особа застрахованою, та разом із хворим заповнює заяву на відновне лікування;

— пацієнту надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам за профілем його хвороби, і він самостійно вибирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування;

— орган Фонду узгоджує із санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір — між Фондом, санаторієм і хворим;

— застрахована особа направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування зі стаціонару лікарні; на час реабілітації продовжується лікарняний листок, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати особі втрачений за час лікування заробіток;

— після проходження реабілітації застрахованою особою підписується акт приймання-передачі наданих послуг.

Новий механізм забезпечення можливістю реабілітації, впроваджений з 1 січня цього року, дозволив значно збільшити ефективність соціального захисту в разі важкої хвороби та перетворив подекуди вибіркову систему на гарантовану допомогу застрахованим особам.

=================================================

До уваги зацікавлених осіб

Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій Мелітопольський коледж Університету «Україна» запрошує всіх бажаючих здобути вищу освіту. З’явилась унікальна можливість вступити на старші курси або здобути ступінь магістра без сертифікатів ЗНО.

Згідно із правилами прийому 2018 року, абітурієнти можуть бути зараховані:

— до коледжу за спеціальностями «Соціальна робота», «Екологія», «Комп’ютерні науки» на основі диплому кваліфікованого робітника;

— до інституту за спеціальностями «Соціальна робота», «Екологія», «Фізична терапія, ерготерапія», «Комп’ютерні науки» на основі диплому молодшого спеціаліста, здобутого за спорідненою або іншою спеціальністю;

— до магістратури за спеціальностями «Соціальна робота», «Екологія», «Фізична терапія, ерготерапія» на основі базової та повної вищої освіти, здобутою за іншою спеціальністю.

Форма навчання: денна, заочна, дистанційна.

Студенти з інвалідністю навчаються безкоштовно.

З більш детальними з умовами зарахування можна ознайомитися на сайті www.miest.org.ua.

Контактна інформація:

Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій Університету «Україна»

72316, м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 380

Тел.: (0619) 44 44 27; (0619) 44 43 12     Моб. тел.: (096) 598 067 00; (096) 557 53 39; (067) 797 45 77

e-mail: miest.melitopol@gmail.com

=================================================

До відома абітурієнтів

Криворізький факультет Національного університету «Одеська юридична академія» запрошує на навчання у 2018 році та пропонує здобути вищу освіту за напрямками:

Освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр:

 • Право, термін навчання — 4 роки (денна форма, вартість — 19 200 грн; заочна форма, вартість — 11 620 грн);
 • Журналістика, термін навчання — 4 роки (денна форма, вартість навчання — 15 050 грн).

Освітньо-кваліфікаційний рівень магістр (на базі диплому бакалавра):

 • магістр з публічного управління та адміністрування, термін навчання — 2 роки 6 місяців (заочна форма, вартість навчання — 14 950 грн);
 • магістр права, термін навчання — 1 рік 4 місяці (заочна та денна форми, вартість навчання — 23 950 грн);
 • магістр з правоохоронної діяльності, термін навчання — 1 рік 4 місяці (денна форма, вартість навчання — 22 875 грн).

Крім того, на Криворізькому факультеті НУ «ОЮА» можливо отримати другу вищу (юридичну) освіту.

При факультеті працює юридичний коледж Національного університету «Одеська юридична академія», який здійснює підготовку молодших спеціалістів з права (на базі 9-ти та 11 класів), по закінченню якого випускники коледжу мають можливість продовжити навчання на 3 курсі Криворізького факультету.

По завершенню навчання на Криворізькому факультеті видається диплом Національного університету «Одеська юридична академія».

Строк прийому заяв до 26.07.2018 року.

м. Кривий Ріг, проспект Миру, 22    тел. 098 80 90 150, (0564) 92-16-21    www.krog.onua.edu.ua

=================================================

Про набір до магістратури Запорізького національного університету за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» за державним замовленням

У Запорізькому національному університеті на факультеті соціології та управління триває набір до магістратури за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» (колишня спеціальність «Державна служба», спеціалізація -«Територіальне управління та місцеве самоврядування»). Цього року набір проходить у рамках відзначення 100-річчя державної служби України та 10-ліття заснування відповідної магістратури у Запорізького національного університету. На заочній формі навчання заплановано отримання до 45 бюджетних місць. Строк навчання слухачів — 30 місяців (5 семестрів).

Вступна компанія в магістратуру проваджується відповідно до норм чинного законодавства, зокрема Порядку прийому на навчання за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» галузі знань «Публічне управління та адміністрування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 року № 789.

На навчання за заочною формою за державним замовленням приймаються державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, які здобули ступінь вищої освіти магістра(спеціаліста)/бакалавра, працюють в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування, мають стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік, не досягли на момент подання документів 45 років.

До заяви про вступ на навчання вступники додають:

 • 4 кольорові фотокартки розміром 3×4см;
 • копію диплома про вищу освіту (бакалавра, спеціаліста, магістра з будь-якого напряму та спеціальності), а також додатка до нього;
 • копію трудової книжки;
 • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків
  (ідентифікаційний код);
 • копію паспорта громадянина України;
 • копію військового квитка (для військовозобов’язаних).

Усі копії засвідчуються в установленому порядку відбірковою комісією Запорізького національного університету. Паспорт громадянина України та військовий квиток (для військовозобов’язаних) пред’являються особисто.

Прийом документів проводиться до 20 липня 2018 року за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровська, 33-А (IV корпус), каб. 315.

Конкурсний відбір осіб на навчання здійснюватиметься 26-31 липня 2018 року на базі Запорізького національного університету за результатами таких вступних випробувань: «Іноземна мова» (26 липня), «Основи держави і права» (27 липня), «Основи економіки» (30 липня), співбесіда з питань, що стосуються державного управління (31 липня). Лінк на сторінку Приймальної комісії ЗНУ: web.znu.edu.ua/pk/specialistmagistr/.

Консультації по вступу до магістратури – за телефонами: (061) 228-75-73, 050-010-55-34, 066-606-54-79.

=================================================

Становлення державної служби в Україні

Державна служба України своїм корінням сягає доби княжої Русі й набуває свого розвитку за козацьких часів Богдана Хмельницького, коли паралельно з військовою структурою була розвинута ієрархія цивільних посад.

У період національно-визвольних звершень 1917–1920 років в Україні державна служба була інституціалізована.

Як окремий інститут національної держави, державна служба, в її нинішньому розумінні, з’явилася у 1918 році — за часів Гетьманату Павла Скоропадського, у час спроб у XX столітті побудови на теренах наших земель незалежної Української Держави.

З метою побудови державного апарату за часів Гетьманату в доповнення до основного закону, що отримав назву «Закони про тимчасовий державний устрій» від 29 квітня 1918 року, було прийнято та значною мірою впроваджено цілу низку системних законів, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріпили основу інституту державної служби.

29 квітня 1918 року була проголошена Українська Держава, яка змінила Українську Народну Республіку. Кардинально новим у цій добі було становлення абсолютно протилежної моделі державного управління, яка сформувалася за Центральної Ради (перехід від парламентської до президентської республіки). Главою держави та виконавчої влади був Гетьман Павло Петрович Скоропадський. У добу Української Держави 1918 року було зроблено чимало для державного будівництва. За різними оцінками, було прийнято близько 400 нормативно-правових актів різних за статусом для врегулювання нових суспільних відносин.

Чільне місце тут посідає Закон про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі від 30 травня 1918 року.

Стосовно визначення статусу, місця та ролі державної служби в ті часи потрібно зазначити, що ці питання вирішувалися досить системно та професійно. Був визначений реєстр державних посад, зв’язок службовця з державою, порядок призначення та звільнення, започаткування та ведення службово-посадових реєстрів, а також спеціальний орган, який був відповідальний за організацію та супроводження державної служби в Українській Державі.

Варто зауважити, що такого змісту систематизація та впорядкованість інституту державної служби України відбулась лише в добу гетьманату П. Скоропадського. На виконання рішення Малої Ради Міністрів для впорядковування штатної структури та уніфікації Гетьман П. Скоропадський 25 червня 1918 року підписав за поданням Ради Міністрів Закон «Про нормальний розпис, утримання службовців в центральних урядових установах цивільних відомств». Усі державні службовці поділялись на класи за посадою і пенсійним забезпеченням.

Згідно штатного розпису посад державних службовців у вищих та центральних органах державної влади Української Держави 1918 року, старші фахівці та фахівці мали дуже високі класи посад та оклади, до речі, їх було в кожному міністерстві від 2 до 5 осіб. Вони були дійсно професіоналами й тією аналітичною групою, яка розробляла законопроекти й внутрішньонормативні документи міністерств та відомств. По-друге, урядовці з особливих доручень теж мали високий статус, здебільшого виконували специфічні доручення міністра або директорів департаментів. Але в основному на них було покладено здійснення ревізійних та контролюючих функцій щодо територіальних підрозділів міністерств. По-третє, урядовці 1-го – 3-го рангів (їх ще називали канцелярськими урядовцями) разом з практикантами, були найнижчою та найбільш численною ланкою в центральному апараті, виконували всю повсякденну та рутинну роботу.

Так само, як і в наш час, державні службовці повинні були скласти урочисту обітницю, яка була затверджена окремим законом 30 травня 1918 року. До речі, сам текст цієї обітниці дуже лаконічний та схожий на нашу присягу державного службовця.

Урядовці 1918 року, що на державній службі цивільних відомств Української Держави, а також ті особи, що знов мають вступити на цю службу, повинні були дати таку обітницю на вірність Українській Державі: «Урочисто обіцяю вірно служити Державі Українській, визнавати її державну владу, виконувати її закони всіма силами, охороняти її інтереси й добробут».

Коли особи відмовлялися від урочистої обітниці, то їх не приймали на службу, а ті, що вже знаходилися на службі, звільняються від неї.

Закон Української Держави про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі 30 травня 1918 року був ухвалений Радою міністрів і затверджений гетьманом Павлом Скоропадським.

У січні 1919 року Директорія УНР затвердила закон «Про службу в державних установах урядовців чужоземних підданців», що було абсолютною новацією того часу.

Таким чином, незважаючи на складний та суперечливий етап національного піднесення, в добу Української Держави, сто років тому, було розпочато процес формування та становлення інституту вітчизняної державної служби в Україні. Незважаючи на складнощі, керівництво Української Держави визначило, що без врегулювання цих важливих відносин будувати державу вкрай важко. Досвід попередників, які взяли на себе відповідальність за створення та запровадження нової системи державної служби, не повинен бути забутий, а ретельно вивчений і впроваджений у практику.

З метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв, постановою Верховної Ради України від 8 лютого 2018 року № 2287-VІІІ «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році», встановлено поряд з іншими пам’ятними датами і ювілеями урочисто відзначити на державному рівні 30 травня 2018 року 100 років з дня формування української державної служби — ухвалення закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі.

=================================================

До уваги автомобільних перевізників

dortempЗ початку червня по всій Україні введено обмеження руху в світлу пору доби для транспортних засобів загальною масою понад 24 тонни або з навантаженням на вісь більше 7 тонн.

На виконання вимог Закону України «Про автомобільні дороги», Закону України «Про дорожній рух» та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування», з метою збереження дорожнього покриття доріг під час спекотного періоду (при температурі повітря більше +28 ºС) з 01.06.2018 введено тимчасове обмеження в русі великовагових транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування Запорізької області.

Причина таких вимушених заходів — висока температура повітря в літній період, яка призводить до нагрівання асфальтобетонного покриття. За даними науковців, при температурі плюс 28 градусів за Цельсієм дорожнє покриття нагрівається до плюс 40–42 градуси. В результаті погіршуються його міцнісні характеристики. Відповідно, рух великовагового транспорту за таких умов спричиняє катастрофічні руйнування дорожнього полотна.

Дотримання цих вимог перевізниками жорстко контролюватиметься співробітниками Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області та Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Запорізькій області.

=================================================

До уваги зацікавлених осіб

Для організації прийому громадян Представником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області Дємєнєвою Оленою Василівною в облдержадміністрації виділені такі дні та години: перший та третій понеділок місяця з 9:00 до 12:00. Прийом буде проводитися у кабінеті № 104 відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації.

=================================================

Про весняно-літню (нерестову) заборону на лов водних біоресурсів

З 1 квітня на водоймах Запорізької області стартує весняно-літня (нерестова) заборона на лов водних біоресурсів. В цей період повністю заборонене промислове рибальство, а любительський лов дозволено за межами нерестовищ на ділянках для любительського рибальства тільки з берега на одну вудку або донну снасть з одним гачком.

Заборона триватиме:

 • на Запорізькому водосховищі — з 01 квітня по 09 червня 2018 року;
 • на Каховському водосховищі — з 10 квітня по 18 червня 2018 року;
 • на річках: в корінних водах — з 01 квітня по 21 травня, в придаткових системах — з 01 квітня по 30 червня 2018 року.

Відповідно до п. 4 ст. 13 Закону України «Про аквакультуру» штучне розведення (відтворення), вирощування об’єктів аквакультури та їх використання, пов’язане з подальшим вселенням у водні об’єкти (їх частини), здійснюються суб’єктами аквакультури за рахунок їх власних коштів, коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, відповідно до затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері рибного господарства, порядку.

Порядок штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання затверджено Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.07.2012 № 414 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 липня 2017 року за № 1270/21582.

=================================================

До уваги зацікавлених осіб

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ier.com.ua<http://www.ier.com.ua/ua>) у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони» (http://www.ier.com.ua/ua/regions_for_reforms), який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом «Відродження» проводить спеціальні конкурси грантів для ОГС.

 • Конкурс грантів «Підтримка регіонального діалогу в пенсійній реформі» (Всі деталі за посиланням: http://www.ier.com.ua/ua/announce?pid=5868).
 • Конкурс грантів «Підтримка регіонального діалогу в реформі освіти» (Всі деталі за посиланням: http://www.ier.com.ua/ua/announce?pid=5867).
 • Конкурс грантів «Підтримка регіонального діалогу в реформі охорони здоров’я» (Всі деталі за посиланням: http://www.ier.com.ua/ua/announce?pid=5866 )

Дивіться ці та інші грантові конкурси за посиланням: http://www.ier.com.ua/ua/announce

=================================================

Надання безкоштовної правової допомоги населенню

Центром з надання правової допомоги за підтримки Ради громадських організацій при Запорізькій обласній державній адміністрації розпочато програму з надання безкоштовної юридичної допомоги населенню.

В приміщенні Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області (м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 5) проводиться безкоштовний прийом громадян з надання юридичної допомоги з питань захисту майнових та земельних прав, реєстрації рухомого та нерухомого майна, представництва в судах всіх інстанцій у сфері цивільного, господарського та кримінального права.

Графік прийому юристами: кожного вівторка та четверга з 9:00 до 14:00, каб. № 22. За більш детальною інформацією звертатися за телефонами: +38 (097) 182 64 62, +38 (098) 048 99 02, +38 (066) 738 23 49.

=================================================

До уваги найманих працівників організацій та підприємств м. Мелітополя,  Мелітопольського, Приазовського та  Якимівського районів!

З метою запобігання спробам окремих роботодавців щодо приховування нещасних випадків на виробництві або неналежного стану охорони  праці, що загрожує здоров’ю і життю працюючих осіб та своєчасного інформування Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, у Мелітопольському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області з 01.11.2017  започатковано функціонування «телефону довіри» за номером: (0619) 42-67-03.

Зателефонувавши на «телефон довіри» можна повідомити страхових експертів Фонду про порушення вимог безпечних умов праці, отримати безкоштовну консультацію щодо прав та обов’язки працівників, роботодавців у випадках травматизму на виробництві.

Також можна звернутися безпосередньо до Сервісного центру з надання консультаційних послуг з питань профілактики нещасних випадків, охорони праці та соціального страхування, який працює у приміщенні Мелітопольського відділення управління ВД ФСС України у Запорізькій області за адресою: м. Мелітополь вул. Бейбулатова,16. Режим роботи з 8:00 до 17:00, перерва з 12:00 до 12:45.

===============================================

До уваги зацікавлених осіб

tgatuІз набранням чинності Закону України «Про державну службу» суттєвих змін зазнав порядок вступу на державну службу. Так, однією із загальних вимог до осіб, які претендують на вступ на державну службу, встановлених положеннями статті 20 згаданого Закону, є вільне володіння державною мовою. Нормами статті 25 Закону визначено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має подати посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

Одним із уповноважених вищих навчальних закладів, що проводить атестацію осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою і має право видавати посвідчення встановленого зразка, відповідно до «Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 301, є Таврійський державний агротехнологічний університет.

З порядком реєстрації на участь в атестації та графіком її проведення Ви можете ознайомитись на сайті вищезазначеного університету за посиланням: http://www.tsatu.edu.ua/navchannya/atestacija-z-ukrajinskoji-movy/

===============================================

Захисти рідну землю – підпиши контракт із Збройними Силами України!

arm kontСлужба за контрактом – це:

 1. Грошове забезпечення вже на початку служби – від 7 тисяч гривень, щорічна матеріальна допомога на соціально-побутові потреби та оздоровлення у розмірі місячного грошового утримання (14 зарплат на рік!)
 2. Повне та безкоштовне речове забезпечення
 3. Безкоштовна медична допомога у спеціалізованих медичних закладах для військовослужбовців та членів їх родин
 4. Щорічна оплачувана відпустка від 30 до 45 днів
 5. Можливість отримання першого офіцерського звання навіть для тих, хто не служив в армії
 6. Можливість отримати гідну пенсію (значно вищу, ніж у цивільному секторі), вийти на пенсію за вислугою років
 7. Можливість безкоштовного отримання вищої освіти без відриву від служби
 8. Суспільна повага і дяка захисникам України

За додатковою інформацією звертатись до районних військових комісаріатів або за телефонами:

(061) 764-54-45, (061) 295-23-22, (061) 764-13-54

Дізнатися більше – http://www.mil.gov.ua/contract

===============================================

Перелік об’єктів топоніміки Мелітопольського району, назви яких були змінені відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»

Назва ради

Назва населеного пункту, що підпадає під обмеження Закону

Змінена назва

1

2

3

Промінівська сільська рада С.Совєтське С.Волошкове

 

Населений пункт

Назва вулиці (провулку), що підпадає під обмеження Закону

Змінена назва

1

2

3

Світлодолинська с.р.
с.Світлодолинське Вул. Леніна Вул. Паркова
Вул. Жовтнева Вул. Привокзальна
с.Травневе Вул. Леніна Вул. Травнева
с.Орлово Вул. Радянська Вул. Вишнева
Новенська с.р.
с.Нове Вул. Дзержинського Вул. Березова
Вул. Комсомольська Вул. Молодіжна
Вул. Жовтнева Вул. Дружби
с.Данило-Іванівка Вул. Фрунзе Вул. Зелена
Вул. Свердлова Вул. Садова
Вул. Леніна Вул. Шкільна
с.Зелене Вул. Комсомольська Вул. Нова
вул. Пролетарська Вул. Паркова
с.Садове Вул. Жовтнева Вул. Вишнева
Мордвинівська с.р. Вул. 50 років Жовтня Вул. Центральна
Костянтинівська с.р.
с. Костянтинівка Пров. Ковпака Пров. Парковий
Пров. Калініна Пров. Авіаконструктора Калініна
Вул. Дзержинського Вул. Дружби
Вул. Комсомольська Вул. Незалежності
Вул. Калініна Вул. Укр. авіаконструктора Калініна К.О.
Вул.. Жовтнева Вул. Весняна
Вул. Радянська Вул. Лугова
Вул. Леніна Вул. Головна
Вул. Фрунзе Вул. Центральна
Вул. Щорса Вул. Соборна
Вул. Кірова Вул. Миру
Пров. Щорса Пров. Соборний
Вул. Чапаєва Вул. Зелена
Пров. Калініна Пров. Укр. авіаконструктора Калініна К.О.
Пров. Леніна Пров. Тихий
вул. Піонерська вул. Зарічна
Вул. Пархоменко Вул. Вишнева
Новомиколаївська с.р.
с.Новомиколаївка Вул. Дзержинського Вул. Садова
І-пров. Дзержинського І пров. Садова
ІІ-пров.  Дзержинського ІІ пров. Садова
Вул. Леніна Вул. Миру
І-пров. Леніна І пров. Миру
ІІ-пров Леніна ІІ пров. Миру
Вул. Щорса Вул. Молодіжна
Вул. Чапаєва Вул. Дружби
Вул. О.Островського Вул. Каденюка
Пров. О.Островського Пров. Каденюка
с.Трудове Вул. Кірова Вул. ім. Загноя
Вул. Радянська Вул. Центральна
с.Зеленчук Вул. Щорса Вул. Центральна
Семенівська с.р.
с.Семенівка Вул. Пролетарська Вул. Мелітопольська
Пров. Пролетарський Пров. Мелітопольський
Вул. Жовтнева Вул. Михайлівська
  Вул. Червонофлотська Вул. Дружби
  Пров. Жовтневий Пров. Михайлівський
  Пров. Червонофлотський Пров. Дружби
с.Тамбовка Вул. Леніна Вул. Річна
Вул. Радянська Вул. Весняна
Пров. Радянський Пров. Піщаний
с. Обільне Вул. Щорса Вул. Аграрна
Вул. Чапаєва Вул. Лінейна
Вул. Комсомольська Вул. Молодіжна
Новобогданівська с.р.
с. Новобогданівка Вул. Дзержинського Вул. Весняна
Вул. Калініна Вул. Поштова
Вул. Кірова Вул. Спортивна
Вул. Котовського Вул. Вишнева
Вул. Леніна Вул. Центральна
Вул. Фрунзе Вул. Дружби
Вул. Щорса Вул. Молодіжна
Вул. Чапаєва Вул. Магістральна
Вул. Пархоменко Вул. Ювілейна
Вул. Червоноармійська Вул. Гвардійська
Вул. Карла Маркса Вул. Дніпровська
с.Привільне вул.. Жовтнева Вул. Свободи
с.Відродження вул. Радгоспна Вул. Квіткова
с.Троїцьке вул. Леніна Вул. Миру
Проміннівська с.р.
с.Промінь вул. Кірова Вул. Миру
Новгородківська с.р.
с.Новгородківка вул. Леніна Вул. Центральна
вул. Жовтнева Вул. Широка
с.Високе вул. Леніна Вул. Вишнева
вул. Комсомольська Вул. Садова
вул. Терешкової Вул. Щастя
с.Малий Утлюг вул. Радянська Вул. Миру
с.Маяк вул. Леніна Вул. Центральна
Фруктовська с.р.
с.Долинське Вул. Жовтнева Вул. Широка
Пров. Жовтневий Пров. Вільний
С.Ромашки Вул. Тельмана Вул. Молодіжна
Терпіннівська с.р.
с.Терпіння Вул. Калініна Вул. Яблунева
Вул. Карла Маркса Вул. Дружби
Вул. Чапаєва Вул. Зелена
Вул. Кірова Вул. Миру
Вул. Леніна Вул. Таврійська
Вул. Фрунзе Вул. Успішна
Вул. Жовтнева Вул. Річна
Вул. Радянська Вул. Українська
Вул. Комсомольська Вул. Степна
Вул. Червоноармійська Вул. Піщана
вул. Піонерська Вул. Ювілейна
с.Спаське Вул. Леніна Вул. Вишнева
Пров. Червоноармійський Пров. Криничний
вул. Піонерська Вул. Молодіжна
Вул. Жовтнева Вул. Лугова
Вул. Комсомольська Вул. Миру
с.Зарічне Вул. Комсомольська Вул. Мала
Вул. Радянська Вул. Грушева
с.Федорівка Вул. Калініна Вул. Центральна
Вул. Жовтнева Вул. Шкільна
Вул.. Радянська Вул. Східна
Вул. Кірова Вул. Незалежності
Вул. Фрунзе Вул. Зелена
вул. Піонерська Вул. Степова
с.Північне Вул. Кірова Вул. Миру
Вул. Жовтнева Вул. Дружби
Новопилипівська с.р.
с.Новопилипівка Вул. Луначарського Вул. Лугова
Вул. Леніна Вул. Центральна
Полянівська с.р.
с. Полянівка Пров. Комсомольський Пров. Дружби
с. Мар`ївка Вул. Жовтнева Вул. Сонячна
Вознесенська с.р.
с.Вознесенка Вул. Кірова Вул. Миру
  Вул. Калініна Вул. Шкільна
  Вул. Жовтнева Вул. Дружби
  Вул. 50 років СРСР Вул. Молодіжна
  Вул.. Чапаєва Вул. ім.. Зубенко Г.М.
Мирненська селищна рада
с. Мирне Вул. Леніна Вул. Центральна
Вул. Комсомольська Вул. Миру
Вул. 70-річчя Великого Жовтня Вул. Дружби

=================================================

До уваги!

На сьогодні в області склалася загрозлива ситуація, пов’язана зі збільшенням кількості випадків зловмисного пошкодження та порушення цілісності телекомунікаційних мереж Запорізької філії ПАТ «Укртелеком». Через умисне пошкодження кабельних ліній порушується робота систем зв’язку органів влади і управління, правоохоронних органів, екстрених, служб, підприємств життєзабезпечення в регіоні, без стаціонарного виду зв’язку залишаються жителі області.

З метою запобігання розкраданню телекомунікаційних мереж ПАТ «Укртелеком» оголошена грошова винагорода за надання інформації про крадіїв.

Про факти скоєння злочинів з розкрадання кабельних ліній зв’язку просимо повідомляти ПАТ «Укртелеком» (тел. (0619) 44-00-02, (061) 225-60-37) та Національну поліцію (тел. 42-66-61, 102

===============================================

Доступні ліки: як мешканцям Мелітопольського району отримати препарати в аптеках безкоштовно

dostup likyЗ 1 квітня в Україні стартувала нова соціальна програма – компенсація вартості ліків. Відтепер ліки для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу можна отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

На реалізацію урядової програми Мелітопольському району виділено з державного бюджету понад 500 тис.грн.

Для участі в програмі було запрошено всі аптечні заклади міста Мелітополя та району. Наразі 6 мереж аптек задекларували свою готовність до співпраці. На аптеках, які приєдналися до програми «Доступні ліки», ви побачите відповідну позначку.

Мешканці Мелітопольського району можуть отримати безкоштовні ліки  в 25 аптечних закладах за адресами:

 1. ПП «Вотан», тел. 44-01-97, адреси:

– с. Фруктове, вул. Молодіжна, 7А

– с. Семенівка, вул. Першотравнева, 92

– м. Мелітополь, вул. Кізіярська. 55

 1. КП «Центральна міська аптека № 171», тел. 6-89-87, адреси:

– м. Мелітополь, вул. Гризодубової, 39

– м. Мелітополь, вул. Університетська, 15

 1. ФОП «Брага Едуард Леонідович», тел. 42-32-00, адреси:

– м. Мелітополь, вул. Гетманська, 129

– м. Мелітополь, вул. Чкалова, 338

– м. Мелітополь, б-р 30 річчя Перемоги, 1

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 87

– м. Мелітополь, вул. Героїв України, 48

– м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 388/1

– с. Терпіння,вул. Таврійська, 82

– м. Мелітополь, пр- т 50 річчя Перемоги, 26

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 25

– м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 21-23

– м. Мелітополь, вул. Гвардійська, 2/3

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 69

– м. Мелітополь, пр-т 50 річчя Перемоги, 31

– м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 394

– м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 7

– м. Мелітополь, вул. Фролова, 21

– м. Мелітополь, вул.  Брив-ла-Гайард, 19

 1. ТОВ «Фармацевтична компанія «Фармекс», тел. 44-26-00, адреса: с. Костянтинівка, вул. Головна, 11-1
 2. ФОП Лось Олена Анатоліївна, тел. 44-65-94, адреса: с. Новобогданівка, вул. Спортивна, 2
 3. ТОВ «Реній Фарм», тел. 5-67-88, адреса: м. Мелітополь, пр-т 50 річчя Перемоги, 36/1.

Для того, щоб отримати ліки безкоштовно чи зі знижкою, потрібен рецепт лікаря, виписаний за встановленою формою. У ньому лікар пише не «фірмову» назву ліків, а діючу речовину. В аптеці пацієнту пропонують різні препарати з цією речовиною, і він може обрати безкоштовний або з більшою чи меншою доплатою. Держава компенсує аптеці вартість препарату за найнижчою ціною виробника, який подав заявку на участь у програмі. Такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. А трохи дорожчий препарат, вартість якого не перевищує граничну ціну, можна отримати, доплативши різницю.

Наприклад, ліки, що містять речовину «Аміодарон» від серцево-судинних хвороб, можуть обійтися в 74 грн.(імпортні), у 7-9 грн. або й безкоштовно.

У випадках, якщо в аптеці відсутні ліки, які можна отримати безкоштовно, доведеться зачекати, поки вони надійдуть, або ж звернутися в іншу аптеку. Інформацію про наявність «доступних ліків» можна отримати за вказаними телефонами аптечних мереж.

Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці. Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Додаткова інформація

Перелік ліків, які можна отримати безкоштовно, без будь-якої доплати. Вартість цих препаратів повністю відшкодовує держава.

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

 • Аміодарон (Amiodarone)
 • Амлодипін (Amlodipine)
 • Атенолол (Atenolol)
 • Верапаміл (Verapamil)
 • Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)
 • Спіронолактон (Spironolactone)
 • Фуросемід (Furosemide)
 • Дигоксин (Digoxin)
 • Еналаприл (Enalapril)
 • Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)
 • Карведілол (Carvedilol)
 • Клопідогрель (Clopidogrel)
 • Метопролол (Metoprolol)
 • Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)
 • Симвастатин (Simvastatin)
 • Бісопролол (Bisoprolol)

БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

 • Беклометазон (Beclometasone)
 • Будесонід (Budesonide)
 • Сальбутамол (Salbutamol)

ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

 • Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

=================================================

Шановні мешканці міста та району!

У Мелітопольському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України створені сприятливі умови для прийому жителів різного віку, в тому числі для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Приміщення управління включають основну будівлю та одноповерхову, в якій знаходиться відділ обслуговування громадян. Вони оснащені зручними пандусами і кнопками виклику фахівців для надання необхідної допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями. З метою поліпшення доступності до отримання послуг в сфері пенсійного забезпечення, а також спрощення інформування жителів Мелітополя і Мелітопольського району, приділяючи особливу увагу людям з особливими потребами, управлінням впроваджені додаткові засоби дистанційного спілкування.

Отримати усну консультацію у працівників управління Пенсійного фонду з будь-яких питань Ви зможете:

 • за телефоном «гарячої лінії» – 42-08-25;
 • використовуючи комп’ютерною програму “SКYРE” за адресою звернення: skype «melitpfu» (щовівторка та щочетверга з 14.00 до 15.00);
 • звернувшись з питаннями за електронною адресою: e-mail: melitopol@zp.pfu.gov.ua, Ви отримаєте швидку і повну відповідь на своє запитання.

На Веб-сайті управління: www.melitpfu.gov.ua Ви зможете ознайомитися з актуальною інформацією в сфері пенсійного забезпечення.

Успішно функціонує оновлений Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua, зареєструвавшись на якому та отримавши електронний цифровий підпис через персональний кабінет, Ви, не виходячи з дому, зможете перевірити свої доходи, отримавши виписку з системи персоніфікованого обліку або пенсійної справи. Крім того, подати заяву на призначення, перерахунок пенсії, а також записатися на прийом, направити запит на підготовку документів на паперових носіях, направити скаргу або звернення, отримати необхідну консультацію (тел. для довідок 44-89-35).

Відділ обслуговування громадян Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області проводить прийом:

з 8-30 до 16-00 понеділок – четвер

з 8-30 до 15-30 п’ятниця

вихідні дні: субота, неділя

обідня перерва з 12-00 до 12-45

за адресою м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва (раніше вул.Крупскої), 2а.

================================================

Мелітопольське управління Державної казначейської служби України Запорізької області для збільшення надходження коштів від оренди державного майна до Державного бюджету України надає інформацію про потенційні об’єкти оренди нерухомого майна, яке знаходиться на балансі управління та може бути передане в оренду  згідно з додатком.

У разі зацікавленості об’єктами оренди за додатковою інформацією просимо звертатись до начальника управління (тел. 44-87-67) та/або до регіонального відділення фонду державного майна України по Запорізькій області: тел.(0612) 2260785, факс (0612) 2242703, вул. Перемоги,50, м. Запоріжжя, 69001.

Перелік об’єктів нерухомого майна

=================================================

До відома мешканців району

KadastrНа офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua/ (у розділі “Публічна кадастрова карта”) працює електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Сервіс дозволяє здійснити оплату послуги за допомогою електронного платіжного засобу та замовити одержання витягу у будь-якому зручному для вас центрі надання адміністративних послуг.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить