Показати меню

АКТУАЛЬНЕ

Графік роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги

Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

=================================================

Додаток № 1 до постанови № 1 Мелітопольської районної виборчої комісії

Державна реєстрація змін до відомостей про громадське об’єднання зі статусом юридичної особи

Памятка змін по податковому кодексу до статту

=================================================

Подорожуємо по безвізу: запитання – відповідь

Пам’ятка-інструкція для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму

=================================================

Зміни в режимі роботи районної державної адміністрації

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 03.11.2017 № 187-к «Про тимчасові заходи», з метою економії використання паливно-енергетичних ресурсів та за згодою профспілкового комітету, вирішено встановити для працівників районної державної адміністрації тимчасово, з 06.11.2017 по 01.01.2018, наступний режим роботи:

початок робочого дня (понеділок – п’ятниця) – 8.00;

обідня перерва – 12.00–12.15;

закінчення робочого дня (понеділок – четвер) – 16.30, п’ятниця – 15.15.

=================================================

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 13.11.2017 № 4300/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведенняз 18 листопада 2017 року по 23 січня 2018 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

 • Зареєструватися на веб-сторінціhttp://contest.legalaid.gov.uaз 18 листопада до 17 грудня 2017 року включно, де заповнити онлайн анкету та біографічну довідку; зазначити адресу електронної пошти для отримання інформації у зв’язку з конкурсом та регіон, у якому адвокат проходитиме індивідуальну співбесіду з конкурсною комісією; завантажити посвідчені (підписані) адвокатом скановані копії заяви, усіх заповнених сторінок паспорта (чи іншого документа, що посвідчує особу), свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та мотиваційного листа (у довільній формі обсягом до 500 слів).

УВАГА! За фактом реєстрації адвокат отримає повідомлення Координаційного центру з надання правової допомоги про прийняття заявки на опрацювання. Після перевірки наявності надісланих копій документів, адвоката буде поінформовано про їх відповідність чи невідповідність встановленим вимогам за вказаною адвокатом адресою електронної пошти. У разі отримання повідомлення про невідповідність документів встановленим вимогам реєстрацію можна пройти повторно (до завершення строку реєстрації).

 • Впродовж 19 – 25 грудня 2017 року включно пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги», ознайомившись з його матеріалами та склавши перевірочні тестові завдання, що оцінюються автоматично (адреса веб-сторінки дистанційного курсу, логін та пароль будуть зазначені в електронному повідомленні Координаційного центру з надання правової допомоги).
 • Впродовж 9 – 12 січня 2018 року (конкретні дата, час і місце проведення будуть повідомлені кожному адвокатові додатково) пройти індивідуальні співбесіди з конкурсною комісією, під час якої адвокати оцінюватимуться за критеріями мотивації до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правової допомоги.

УВАГА! Під час проходження співбесіди із конкурсними комісіями адвокати повинні пред’явити оригінали паспорта та свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Крім того, з 27 по 29 грудня 2017 року включно конкурсні комісії розглядатимуть подані адвокатами документи, оцінюючи адвокатів за критеріями стажу адвокатської діяльності, наявності або відсутності застосованих до адвоката дисциплінарних стягнень та враховуючи результат проходження адвокатом дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги». Цей етап відбувається без персональної участі адвокатів.

Адвокати, які пройдуть конкурс, залучатимуться до надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору відповідно до Порядку і умов укладення контрактів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі, та договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі, затверджених постановою КМУ від 11.01.2012 № 8.

Контакти для зворотного зв’язку з адвокатами:

Поплавська Галина Євгенівна, заступниця начальника відділу взаємодії з адвокатами та органами адвокатського самоврядування управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги, (044)  364 17 59 (понеділок – четвер: з 09:00 до 18:00, п’ятниця: з 09:00 до 16:45, обідня перерва із 13:00 до 13:45), halyna.poplavska@legalaid.gov.ua.

Переглянути порядок і умови проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджений постановою КМУ від 28 грудня 2011 р. № 1362 (у редакції постанови КМУ від 9 серпня 2017 р. № 575).

Переглянути Порядок і умови укладення контрактів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі, та договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі, затверджені постановою КМУ від 11.01.2012 № 8.

Переглянути наказ Мін’юсту від 13.11.2017 № 4300/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Переглянути Порядок оцінювання адвокатів за результатами конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджений наказом Мін’юсту від 13.11.2017 № 3552/5 (документ знаходиться на державній реєстрації та буде доступний для перегляду найближчим часом).

adv bpd 1

=================================================

До уваги найманих працівників організацій та підприємств м. Мелітополя,  Мелітопольського, Приазовського та  Якимівського районів!

З метою запобігання спробам окремих роботодавців щодо приховування нещасних випадків на виробництві або неналежного стану охорони  праці, що загрожує здоров’ю і життю працюючих осіб та своєчасного інформування Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, у Мелітопольському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області з 01.11.2017  започатковано функціонування «телефону довіри» за номером: (0619) 42-67-03.

Зателефонувавши на «телефон довіри» можна повідомити страхових експертів Фонду про порушення вимог безпечних умов праці, отримати безкоштовну консультацію щодо прав та обов’язки працівників, роботодавців у випадках травматизму на виробництві.

Також можна звернутися безпосередньо до Сервісного центру з надання консультаційних послуг з питань профілактики нещасних випадків, охорони праці та соціального страхування, який працює у приміщенні Мелітопольського відділення управління ВД ФСС України у Запорізькій області за адресою: м. Мелітополь вул. Бейбулатова,16. Режим роботи з 8:00 до 17:00, перерва з 12:00 до 12:45.

=================================================

Стартує третій благодійний марафон до Дня Збройних Сил України

З метою збору коштів для надання адресної допомоги ветеранам АТО, родинам загиблих та поранених бійців у Запорізькому регіоні стартує третій благодійний марафон до Дня Збройних Сил України. В минулому році до нього були залучені близько 800 підприємств, установ і організацій, зусиллями яких було зібрано більше одного мільйона гривень.

Мелітопольщина небайдужа до долі наших захисників і два роки поспіль бере активну участь у марафоні. Одержувачем коштів марафону визначена громадська організація «Центр «Побратим», яка  працює з демобілізованими солдатами задля надання їм соціальної, психологічної та юридичної допомоги.

Всі кошти, які будуть зібрані в ході марафону, спрямовуватимуться  на адресну допомогу колишнім бійцям, в першу чергу, інвалідам і пораненим військовим, сім’ям загиблих героїв, ветеранам, які потребують поліпшення соціально-побутових умов або перебувають у складних життєвих обставинах.

Контролювати розподіл коштів буде Спостережна рада, до складу якої входять дев’ять представників ветеранських організацій зі всієї області.

До участі у заході запрошуються підприємства, установи, організації, громадськість — усі, хто своїм благодійним внеском може підтримати наших героїв.

Інформаційна довідка про банківські реквізити благодійного марафону:

 1. Одержувач коштів: громадська організація «Центр «Побратим».
 2. Розрахунковий рахунок: 26006300373614 у ТРБВ 10007/0292 Запорізькому обласному управлінні АТ «Державний ощадний банк України».
 3. Код ЄДРПОУ 40111109.
 4. МФО – 313957.
 5. Призначення платежу – участь у обласному благодійному марафоні до Дня Збройних Сил України (назва підприємства, установи, організації, дані фізичної особи) для Мелітопольського району.

=================================================

Пам’ятка щодо профілактики отруєнь дикорослими грибами

gribyУкраїна належить до країн, де вживання грибів є традиційним. Це своєрідний харчовий продукт, який має особливий хімічний склад. У грибах знаходиться велика кількість мінеральних та азотистих речовин, у тому числі білків, жирів, вуглеводів, деякі вітаміни.

Проте, гриби мають властивості вбирати з землі весь спектр отруйних речовин, таких як ртуть, свинець, цинк, миш’як та інші. Їх вживання іноді закінчується трагічно — отруєннями, а деколи й призводить до смерті людини.

Основні причини отруєнь:

 • вживання отруйних грибів;
 • неправильне приготування умовно-їстівних грибів;
 • вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
 • вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації.

Необхідно запам’ятати, що не слід порівнювати зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідника, вони не завжди відповідають дійсності, куштувати сирі гриби на смак, збирати сумнівні гриби. Крім того, варто зазначити, що гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.

Задля недопущення отруєння дикорослими грибами радимо краще відмовитися від споживання дикорослих грибів, а споживати штучно вирощені печериці, гливи. Не варто купувати гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше придбати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль. Якщо Ви все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов’язково пам’ятайте наступне: ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте. Остерігайтеся пластинчатих грибів. Не збирайте старих перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно-забруднених територіях. Під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопчує токсини. Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі. Не вживайте сирих грибів. Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби. Гриби — не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв дітям.

Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, які годують груддю. Ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібної ложки — вони помилкові. Срібло темніє при взаємодії з амінокислотами, які є як у їстівних, так і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, які містяться в усіх грибах.

До первинних ознак отруєння відносяться нудота, блювота, біль у животі, пронос — з’являються через 1–4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості спожитих грибів. Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6–48 годин, а смерть настає через 5–10 днів після отруєння.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювання, головний біль, галюцинації, біль у животі), негайно викликайте «Швидку допомогу». До її приїзду промийте шлунок 1–2 літрами слабкого розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини. Навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчого лікувального закладу. Недоїдених грибів не викидайте, їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила до організму.

Після надання первинної допомоги дайте випити потерпілому міцний чай, каву або злегка підсолену воду; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану. Заборонено вживати будь-які ліки, їжу, алкогольні напої, молоко (може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишковику) та займатися будь-якими іншими видами самолікування.

=================================================

Обережно — сказ!

У зв’язку з напруженою епізоотичною ситуацією щодо сказу тварин, збільшенням бродячих собак та котів в населених пунктах району доцільно знати, що таке  хвороба сказ і як можна її запобігти.

Сказ — особливо небезпечна інфекційна хвороба всіх теплокровних тварин і людини, що характеризується ураженням центральної нервової системи у багатьох випадках з летальними наслідками. Щорічно  від сказу у світі гинуть десятки тисяч людей та мільйони тварин.

На сказ хворіють всі види домашніх та диких тварин. Найбільш чутливі  — лисиці, вовки, коти, собаки, велика рогата худоба. Джерелом збудника є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною.

Розрізняють дві форми епізоотії сказу: міську, при якій головна роль належить безпритульним собакам і котам, та лісову, при якій вірус циркулює серед диких м’ясоїдних тварин.

Зараження свійських тварин відбувається при контакті з хворими представниками дикої фауни, безпритульними собаками та котами. Свійські тварини, як і людина, заражається через укус або при обслинені пошкодженої шкіри чи слизових оболонок.

Збудник не стійкий до високих температур. Низькі температури консервують вірус, температура 60 °С  інактивує вірус за 5–10 хвилин; 70 °С — миттєво; згубно діють дезінфікуючі речовини.

У разі зараження сказом, вірус потрапляє в нервову систему, починає розповсюджуватись по нервовим шляхам, досягає спинного та головного мозку, спричиняючи на фінішній стадії хвороби парези, паралічі та явища енцефаліту. Рухаючись до головного мозку, вірус також вбудовується в слинну залозу та починає виділятися зі слиною за декілька днів (3–5) до появи основних клінічних ознак хвороби сказу.

Інкубаційний період хвороби триває від 10–14 діб до 3 місяців, іноді понад рік і залежить від наступних причин:

 • віку тварин, чим молодша тварина, тим він коротший;
 • ступеню індивідуальної сприйнятливості;
 • характеру укусів (наявність або відсутність нервово-рецепторної зони);
 • глибини укусів та їх кількості;
 • біологічних характеристик вірусу сказу;
 • кількості занесеного вірусу в рану.

У розвитку захворювання розрізняють три стадії. Продромальна стадія (триває 12–72 години) характеризується підвищенням чутливості тварин до шуму, світла, дотику, погіршенням апетиту, порушенням зору та підвищенням температури тіла. Стадії збудження притаманні приступи буйства, люті, розлади чутливості, судоми, параліч жувальних м’язів та м’язів гортані, звуження зіниць, лихоманка. На стадії паралічів знижується та зникає больова чутливість,  порушується робота центрів кровообігу та дихання, температура тіла знижується. Хвороба закінчується летально.

Для профілактики сказу у домашніх тварин застосовують  інактивовані вакцини, для профілактики сказу у сільськогосподарських тварин застосовують живі та інактивовані вакцини, а для проведення ефективної профілактики серед диких тварин застосовують живі вакцини для пероральної імунізації.

У випадку укусу будь-якої тварини необхідно провести місцеву обробку рани, поверхню рани необхідно промити водою з господарським милом або детергентом, а її краї обробити 70 % розчином етилового спирту  або 5 % настойкою йоду. Після місцевої обробки рани треба негайно звернутися до лікаря в травмпункт за місцем проживання, де постраждалому нададуть антирабічну допомогу. Тварину, що вкусила, забивати забороняється, її необхідно ізолювати  та звернутися в державну установу ветеринарної медицини.

Власнику тварин необхідно:

 1. Щороку доставляти собак і котів у державну ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок. Суворо дотримуватись схем вакцинації та ревакцинації.
 2. Обов’язково вакцинувати собак і котів  починаючи з 3-х місячного віку.
 3. Негайно повідомляти заклади охорони здоров’я та ветеринарну службу про випадки укусів або травмування собакою, котом або хижою твариною  людини, свійської чи домашньої тварини, а також доставляти у державну ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин або заподіяли їм травми, для огляду і карантинування  протягом 10 днів, а покусаних тварин – для огляду і лікування.
 4. Купувати, продавати, брати участь у виставках тварин, а також перевозити в інші населені пункти собак, котів та інших тварин дозволяється при наявності ветеринарного свідоцтва або ветеринарної довідки та ветеринарного паспорту на собаку чи кота з відміткою про імунізацію проти сказу, що проведена не більше 12 місяців і не менше 30 днів до вивозу.
 5. При виїзді за кордон необхідно мати результати дослідження сироватки крові тварин на наявність антитіл до вірусу сказу.
 6. Допускати до полювання тільки щеплених проти сказу собак, про що у мисливців повинні бути відповідні документи.
 7. У випадку загибелі собак, котів або інших тварин негайно повідомляти ветеринарну установу.

=================================================

Шлюб за добу

shlubЗ метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у зазначеній сфері, та для забезпечення реалізації гарантованого державною права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 502-р запроваджено реалізація пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.

Наведений пілотний проект передбачає можливість проведення державної реєстрації шлюбу у місці та у строк, визначений заявниками, у тому числі в день подання відповідної заяви.

Так, даний пілотний проект розпочав свою роботу у місті Запоріжжі.

Для того, щоб зареєструвати шлюб за добу необхідно виконати прості кроки.

Крок 1 – обрати дату та місце реєстрації шлюбу шляхом звернення до організатора.

У місті Запоріжжі діють три організатора шлюбу:

– Позашкільний навчальний захід «Комунарський районний центр молоді та школярів» Запорізької міської ради Запорізької області, який розташовано за адресою: м. Запоріжжя, вул. Ситова, 17а (контактні телефони 769-23-88, (066) 427-41-61) вартість цієї послуги – 2500,00 грн.,

– Комунальне підприємство Балабинської селищної ради “Центр надання послуг”, який розташовано за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сергія Серікова, 30 (контактні телефони (063) 309-67-68) вартість цієї послуги – 3000,00 грн.,

– Комунальний заклад «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради, який розташовано за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 183 (контактні телефони 236-88-88) вартість цієї послуги – 3500,00 грн.

Крок 2 – підготувати документи для реєстрації.

Нареченим необхідно підготувати та надати наступні документи:

 1. Паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства. У разі, якщо заявником є іноземець, особа без громадянства, додається документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України.
 2. У разі, якщо заявники або один з них раніше перебували у шлюбі – документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).
 3. Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами на українську мову, засвідченому в установленому порядку (вірність документів має бути засвідчена дипломатичним представництвом або консульською установою України, посольством (консульством) держави, громадянином якої є іноземець (країни постійного проживання особи без громадянства), Міністерством закордонних справ, іншим відповідним органом цієї держави або нотаріусом).

Крок 3 – удвох, в обраний час, в обраному місці зареєструвати шлюб та отримати свідоцтва про укладення шлюбу.

Механізм надання даної послуги доволі простий, чоловік та жінка, за умови досягнення шлюбного віку або отримання в судовому порядку прав на шлюб, звертаються до організатора державної реєстрації шлюбу (незалежно від місця проживання та громадянства), обирають місце та час реєстрації, узгоджують з організатором всі процедурні питання. Після цього між організатором і заявниками укладається договір у письмовій формі, подається заявка на проведення державної реєстрації шлюбу, сплачується державне мито та платні послуги.

Подана заявка невідкладно передається до відділу ДРАЦС.

Працівник відділу ДРАЦС перевіряє документи, складає та надає на підписання нареченим заяву про державну реєстрацію шлюбу, після чого забезпечує проведення державної реєстрації шлюбу, в тому числі урочистої церемонії весілля у місці та в певний час, що були обрані нареченими. На підтвердження проведеної державної реєстрації видаються свідоцтва про шлюб. Відомості про реєстрацію шлюбу вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у встановленому законодавством порядку.

Інформація та документи

===============================================

До уваги зацікавлених осіб

tgatuІз набранням чинності Закону України «Про державну службу» суттєвих змін зазнав порядок вступу на державну службу. Так, однією із загальних вимог до осіб, які претендують на вступ на державну службу, встановлених положеннями статті 20 згаданого Закону, є вільне володіння державною мовою. Нормами статті 25 Закону визначено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має подати посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

Одним із уповноважених вищих навчальних закладів, що проводить атестацію осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою і має право видавати посвідчення встановленого зразка, відповідно до «Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 301, є Таврійський державний агротехнологічний університет.

З порядком реєстрації на участь в атестації та графіком її проведення Ви можете ознайомитись на сайті вищезазначеного університету за посиланням: http://www.tsatu.edu.ua/navchannya/atestacija-z-ukrajinskoji-movy/

===============================================

Захисти рідну землю – підпиши контракт із Збройними Силами України!

arm kontСлужба за контрактом – це:

 1. Грошове забезпечення вже на початку служби – від 7 тисяч гривень, щорічна матеріальна допомога на соціально-побутові потреби та оздоровлення у розмірі місячного грошового утримання (14 зарплат на рік!)
 2. Повне та безкоштовне речове забезпечення
 3. Безкоштовна медична допомога у спеціалізованих медичних закладах для військовослужбовців та членів їх родин
 4. Щорічна оплачувана відпустка від 30 до 45 днів
 5. Можливість отримання першого офіцерського звання навіть для тих, хто не служив в армії
 6. Можливість отримати гідну пенсію (значно вищу, ніж у цивільному секторі), вийти на пенсію за вислугою років
 7. Можливість безкоштовного отримання вищої освіти без відриву від служби
 8. Суспільна повага і дяка захисникам України

За додатковою інформацією звертатись до районних військових комісаріатів або за телефонами:

(061) 764-54-45, (061) 295-23-22, (061) 764-13-54

Дізнатися більше – http://www.mil.gov.ua/contract

===============================================

Повідомлення

Мелітопольське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області повідомляє роботодавцям усіх форм власності, що вищезазначене відділення працює за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь,  вул. Бейбулатова, 16.

У разі нещасного випадку на виробництві інформацію надавати до сектору профілактики виробничого травматизму за телефоном (0619) 42-67-52 (завідувач сектору профілактики виробничого травматизму – страховий експерт з охорони праці Ткаченко Володимир Петрович, страховий експерт з охорони праці сектору профілактики виробничого травматизму Лупандіна Олена Петрівна).

Крім того, інженери з охорони праці підприємств можуть отримати консультації з питань охорони праці та профілактики виробничого травматизму в консультаційному центрі з охорони праці сектору профілактики  виробничого травматизму.

Сектор профілактики виробничого травматизму Мелітопольського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України рекомендує керівникам підприємств усіх форм власності у разі відрядження працівників інструктувати їх з питань правил поводження на воді, уникнення переохолодження, перегріву, врахування перепадів атмосферного тиску тощо.

===============================================

До уваги!

На сьогодні в області склалася загрозлива ситуація, пов’язана зі збільшенням кількості випадків зловмисного пошкодження та порушення цілісності телекомунікаційних мереж Запорізької філії ПАТ «Укртелеком». Через умисне пошкодження кабельних ліній порушується робота систем зв’язку органів влади і управління, правоохоронних органів, екстрених, служб, підприємств життєзабезпечення в регіоні, без стаціонарного виду зв’язку залишаються жителі області.

З метою запобігання розкраданню телекомунікаційних мереж ПАТ «Укртелеком» оголошена грошова винагорода за надання інформації про крадіїв.

Про факти скоєння злочинів з розкрадання кабельних ліній зв’язку просимо повідомляти ПАТ «Укртелеком» (тел. (0619) 44-00-02, (061) 225-60-37) та Національну поліцію (тел. 42-66-61, 102).

===============================================

Про недопущення торгівлі забороненим знаряддям лову

ribaВідповідно до вимог статті 52-1 «Про тваринний світ», пункту 47 «Правил торгівлі на ринках» затверджених спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової Адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002 № 57/188/84/105 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.03.2002 за № 288/6576, п. 3.14 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 № 19 зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 28.04.1999 № 269/3562 для добування об’єктів тваринного світу забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), електрогону, петель, самоловів, самострілів, вибухових речовин, пташиного клею та монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших засобів, заборонених законом.

Забороняються знаряддя добування об’єктів тваринного світу, що призводять до калічення диких тварин, їх страждань та масового безконтрольного знищення.

Відповідальність за виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу, та збут незаконно добутої продукції, рекламу та будь-яку іншу діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу передбачена статтею 85-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

===============================================

Взаємовідносини Україна–НАТО

ukr natoВажливим напрямком зовнішньої політики України є євроатлантична інтеграція. Її необхідність обумовлена прагненням забезпечити надійний захист територіальної цілісності та суверенітету, недоторканість кордонів. Найпотужнішим військово-політичним союзом у світі та Європі є НАТО.

Існуючі межі і характер відносин між Україною і НАТО беруть початок від пропозицій Альянсу країнам Центральної та Східної Європи і новим незалежним державам, які утворилися після розпаду Радянського Союзу, розвивати консультації, співробітництво і партнерство. Принципові основи розвитку стосунків між НАТО та її партнерами закладені в багатьох документах.

Регулярні контакти і співробітництво України з НАТО на постійній основі почалися після підписання Україною рамкового документа «Партнерство заради миру». Україна розцінює цю програму як важливий елемент загальної структури європейської стабільності й безпеки. Вона спрямована на дальший розвиток і практичне поглиблення стосунків НАТО з країнами-членами Ради Євроатлантичного партнерства в галузі оборони, військово-цивільного співтовариства та миротворчих операцій. Основні завдання та особливості програми «Партнерство заради миру» полягають в:  забезпеченні основних свобод і прав людини, захисті свободи, справедливості і миру. Для участі у програмі «Партнерство заради миру» Україна виділила сили та засоби.

З середини 90-х років ХХ ст. відкрито нову сторінку в розвитку відносин між Україною і НАТО. Індивідуальна програма партнерства Україна–НАТО офіційно схвалена на спеціальному засіданні Північно-Атлантичної ради НАТО. Прийнято спільну заяву, що проголошувала розширення і поглиблення відносин Україна–НАТО, які мали в своїй еволюції особливі ефективні результати; закладено основу для початку офіційних переговорів про формалізацію відносин особливого партнерства між Україною та Альянсом.

Активно розвивається співробітництво на політичному, військовому і військово-технічному рівнях, у тому числі в межах Ради Євроатлантичного співробітництва та програми Партнерство заради миру. Створено необхідні внутрішньодержавні механізми: засновано Державну міжвідомчу комісію з питань співробітництва з НАТО. Затверджена Державна програма співробітництва з НАТО. Правильність обраного Україною курсу на тісне співробітництво з НАТО підтвердили й результати першого засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. У прийнятій спільній Декларації глав держав і урядів країн НАТО ще раз підтверджувалась підтримка незалежності, територіальної цілісності та демократичного розвитку України як ключових факторів стабільності і безпеки в Центральній та Східній Європі й на континенті.

З початку XXI ст. розгортається інтеграція України в НАТО. Приймається рішення про підготовку нової стратегії відносин України з НАТО, кінцевою метою якої має стати вступ України до НАТО. Щоб стати членом НАТО країна-претендент має відповідати базовим принципам, викладеним у Вашингтонському договорі, де від країни-претендента вимагається: по-перше, вирішувати міжнародні суперечки мирним шляхом; по-друге, демонструвати відданість принципам верховенства права та прав людини; по-третє, вирішувати мирним шляхом міжетнічні конфлікти і зовнішні територіальні суперечки, спірні питання внутрішньої юрисдикції, відповідно до принципів ОБСЄ та з метою прагнення до встановлення добросусідських відносин; по-четверте, встановлювати належний демократичний та цивільний контроль над своїми збройними силами; по-п’яте, утримуватися від загрози силою чи застосування сили будь-яким методом, що не відповідає меті ООН; сприяти розвитку мирних та дружніх міжнародних відносин шляхом зміцнення своїх вільних інститутів та завдяки сприянню зміцнення стабільності й благополуччя; продовжувати надавати цілковиту підтримку та брати участь у Раді євроатлантичного партнерства, в програмі Партнерство заради миру та розвитку співробітництва з країнами-партнерами, що не є членами НАТО; по-шосте, демонструвати відданість справі зміцнення стабільності та благополуччя через дотримання принципів економічної свободи, соціальної справедливості та відповідальності за охорону навколишнього середовища; брати участь у роботі установ Альянсу та ін. Наразі Україна на шляху реалізації критеріїв вступу до НАТО демонструє певний прогрес.

===============================================

Інформація щодо правил безпеки життєдіяльності серед дітей

vazhlyvoДбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях — сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих. Адже у нинішній час діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не можуть знайти вірно. З початком літнього сезону особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей.

За статистикою Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, лише з початку 2017 року на водних об’єктах загинуло 9 осіб. Вдалось врятувати 93 особи, з них 35 дітей.

Нажаль, чимала кількість пожеж виникає через пустощі дітей з вогнем. Небезпека особливим чином впливає на свідомість дітей, тому саме малеча, при виникненні біди, найбільш гостро відчуває страх, піддається паніці та втрачає контроль над собою.

З початку року в Запорізькій області виникло 1546 пожеж, на яких загинуло 40 осіб з них 3 дитини, травмовано 20 осіб, з них 2 дитини. Натомість, завдяки професійним діям підрозділів служби порятунку врятовано 56 осіб, з них 5 дітей.

Шановні батьки!

Пам’ятайте: безпека наших дітей залежить тільки від нас самих!

Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо вирішити основну проблему людства, збережемо найцінніший скарб — дитяче життя!

Правила поведінки при пожежі:

Треба завжди пам’ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід — пожежі.

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше — не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 — чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

 • невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху);
 • не витягай з вогню предмети, що горять — це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
 • при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

 • Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;
 • при пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика;
 • по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот;
 • під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.

Ознаки отруєння чадним газом:

 • запаморочення;
 • блювота;
 • головний біль;
 • червоний колір обличчя;
 • непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

 • постраждалого необхідно винести на свіже повітря;
 • негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ «101»!

===============================================

Доступні ліки: як мешканцям Мелітопольського району отримати препарати в аптеках безкоштовно

dostup likyЗ 1 квітня в Україні стартувала нова соціальна програма – компенсація вартості ліків. Відтепер ліки для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу можна отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

На реалізацію урядової програми Мелітопольському району виділено з державного бюджету понад 500 тис.грн.

Для участі в програмі було запрошено всі аптечні заклади міста Мелітополя та району. Наразі 6 мереж аптек задекларували свою готовність до співпраці. На аптеках, які приєдналися до програми «Доступні ліки», ви побачите відповідну позначку.

Мешканці Мелітопольського району можуть отримати безкоштовні ліки  в 25 аптечних закладах за адресами:

 1. ПП «Вотан», тел. 44-01-97, адреси:

– с. Фруктове, вул. Молодіжна, 7А

– с. Семенівка, вул. Першотравнева, 92

– м. Мелітополь, вул. Кізіярська. 55

 1. КП «Центральна міська аптека № 171», тел. 6-89-87, адреси:

– м. Мелітополь, вул. Гризодубової, 39

– м. Мелітополь, вул. Університетська, 15

 1. ФОП «Брага Едуард Леонідович», тел. 42-32-00, адреси:

– м. Мелітополь, вул. Гетманська, 129

– м. Мелітополь, вул. Чкалова, 338

– м. Мелітополь, б-р 30 річчя Перемоги, 1

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 87

– м. Мелітополь, вул. Героїв України, 48

– м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 388/1

– с. Терпіння,вул. Таврійська, 82

– м. Мелітополь, пр- т 50 річчя Перемоги, 26

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 25

– м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 21-23

– м. Мелітополь, вул. Гвардійська, 2/3

– м. Мелітополь, пр-т Б. Хмельницького, 69

– м. Мелітополь, пр-т 50 річчя Перемоги, 31

– м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 394

– м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 7

– м. Мелітополь, вул. Фролова, 21

– м. Мелітополь, вул.  Брив-ла-Гайард, 19

 1. ТОВ «Фармацевтична компанія «Фармекс», тел. 44-26-00, адреса: с. Костянтинівка, вул. Головна, 11-1
 2. ФОП Лось Олена Анатоліївна, тел. 44-65-94, адреса: с. Новобогданівка, вул. Спортивна, 2
 3. ТОВ «Реній Фарм», тел. 5-67-88, адреса: м. Мелітополь, пр-т 50 річчя Перемоги, 36/1.

Для того, щоб отримати ліки безкоштовно чи зі знижкою, потрібен рецепт лікаря, виписаний за встановленою формою. У ньому лікар пише не «фірмову» назву ліків, а діючу речовину. В аптеці пацієнту пропонують різні препарати з цією речовиною, і він може обрати безкоштовний або з більшою чи меншою доплатою. Держава компенсує аптеці вартість препарату за найнижчою ціною виробника, який подав заявку на участь у програмі. Такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. А трохи дорожчий препарат, вартість якого не перевищує граничну ціну, можна отримати, доплативши різницю.

Наприклад, ліки, що містять речовину «Аміодарон» від серцево-судинних хвороб, можуть обійтися в 74 грн.(імпортні), у 7-9 грн. або й безкоштовно.

У випадках, якщо в аптеці відсутні ліки, які можна отримати безкоштовно, доведеться зачекати, поки вони надійдуть, або ж звернутися в іншу аптеку. Інформацію про наявність «доступних ліків» можна отримати за вказаними телефонами аптечних мереж.

Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці. Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Додаткова інформація

Перелік ліків, які можна отримати безкоштовно, без будь-якої доплати. Вартість цих препаратів повністю відшкодовує держава.

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

 • Аміодарон (Amiodarone)
 • Амлодипін (Amlodipine)
 • Атенолол (Atenolol)
 • Верапаміл (Verapamil)
 • Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)
 • Спіронолактон (Spironolactone)
 • Фуросемід (Furosemide)
 • Дигоксин (Digoxin)
 • Еналаприл (Enalapril)
 • Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)
 • Карведілол (Carvedilol)
 • Клопідогрель (Clopidogrel)
 • Метопролол (Metoprolol)
 • Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)
 • Симвастатин (Simvastatin)
 • Бісопролол (Bisoprolol)

БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

 • Беклометазон (Beclometasone)
 • Будесонід (Budesonide)
 • Сальбутамол (Salbutamol)

ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

 • Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

=================================================

Варто уваги!

Шановні друзі, доводимо до вашого відома, що в мережі Facebook створено офіційну сторінку Мелітопольської районної державної адміністрації.

Запрошуємо підписатися на сторінку та бути в курсі останніх подій, які відбуваються на теренах Мелітопольського району за посиланням

=================================================

Перелік об’єктів топоніміки Мелітопольського району, назви яких були змінені відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»

Назва ради

Назва населеного пункту, що підпадає під обмеження Закону

Змінена назва

1

2

3

Промінівська сільська рада С.Совєтське С.Волошкове

 

Населений пункт

Назва вулиці (провулку), що підпадає під обмеження Закону

Змінена назва

1

2

3

Світлодолинська с.р.
с.Світлодолинське Вул. Леніна Вул. Паркова
Вул. Жовтнева Вул. Привокзальна
с.Травневе Вул. Леніна Вул. Травнева
с.Орлово Вул. Радянська Вул. Вишнева
Новенська с.р.
с.Нове Вул. Дзержинського Вул. Березова
Вул. Комсомольська Вул. Молодіжна
Вул. Жовтнева Вул. Дружби
с.Данило-Іванівка Вул. Фрунзе Вул. Зелена
Вул. Свердлова Вул. Садова
Вул. Леніна Вул. Шкільна
с.Зелене Вул. Комсомольська Вул. Нова
вул. Пролетарська Вул. Паркова
с.Садове Вул. Жовтнева Вул. Вишнева
Мордвинівська с.р. Вул. 50 років Жовтня Вул. Центральна
Костянтинівська с.р.
с. Костянтинівка Вул. Дзержинського Вул. Дружби
Вул. Комсомольська Вул. Незалежності
Вул. Калініна Вул. Укр. авіаконструктора Калініна К.О.
Вул.. Жовтнева Вул. Весняна
Вул. Радянська Вул. Лугова
Вул. Леніна Вул. Головна
Вул. Фрунзе Вул. Центральна
Вул. Щорса Вул. Соборна
Вул. Кірова Вул. Миру
Пров. Щорса Пров. Соборний
Вул. Чапаєва Вул. Зелена
Пров. Калініна Пров. Укр. авіаконструктора Калініна К.О.
Пров. Леніна Пров. Тихий
вул. Піонерська Вул. Зарічна
Вул. Пархоменко Вул. Вишнева
Новомиколаївська с.р.
с.Новомиколаївка Вул. Дзержинського Вул. Садова
І-пров. Дзержинського І пров. Садова
ІІ-пров.  Дзержинського ІІ пров. Садова
Вул. Леніна Вул. Миру
І-пров. Леніна І пров. Миру
ІІ-пров Леніна ІІ пров. Миру
Вул. Щорса Вул. Молодіжна
Вул. Чапаєва Вул. Дружби
Вул. О.Островського Вул.. М.О.Островського
Пров. О.Островського Пров. М.О.Островського
с.Трудове Вул. Кірова Вул. ім. Загноя
Вул. Радянська Вул. Центральна
с.Зеленчук Вул. Щорса Вул. Центральна
Семенівська с.р.
с.Семенівка Вул. Жовтнева Вул. Михайлівська
  Вул. Червонофлотська Вул. Дружби
  Пров. Жовтневий Пров. Михайлівський
  Пров. Червонофлотський Пров. Дружби
с.Тамбовка Вул. Леніна Вул. Річна
Вул. Радянська Вул. Весняна
Пров. Радянський Пров. Піщаний
с. Обільне Вул. Щорса Вул. Аграрна
Вул. Чапаєва Вул. Лінейна
Вул. Комсомольська Вул. Молодіжна
Новобогданівська с.р.
с. Новобогданівка Вул. Дзержинського Вул. Весняна
Вул. Калініна Вул. Поштова
Вул. Кірова Вул. Спортивна
Вул. Котовського Вул. Вишнева
Вул. Леніна Вул. Центральна
Вул. Фрунзе Вул. Дружби
Вул. Щорса Вул. Молодіжна
Вул. Чапаєва Вул. Магістральна
Вул. Пархоменко Вул. Ювілейна
Вул. Червоноармійська Вул. Гвардійська
Вул. Карла Маркса Вул. Дніпровська
с.Привільне вул.. Жовтнева Вул. Свободи
с.Відродження вул. Радгоспна Вул. Квіткова
с.Троїцьке вул. Леніна Вул. Миру
Проміннівська с.р.
с.Промінь вул. Кірова Вул. Миру
Новгородківська с.р.
с.Новгородківка вул. Леніна Вул. Центральна
вул. Жовтнева Вул. Широка
с.Високе вул. Леніна Вул. Вишнева
вул. Комсомольська Вул. Садова
вул. Терешкової Вул. Щастя
с.Малий Утлюг вул. Радянська Вул. Миру
с.Маяк вул. Леніна Вул. Центральна
Фруктовська с.р.
с.Долинське Вул. Жовтнева Вул. Широка
Пров. Жовтневий Пров. Вільний
С.Ромашки Вул. Тельмана Вул. Молодіжна
Терпіннівська с.р.
с.Терпіння Вул. Калініна Вул. Яблунева
Вул. Карла Маркса Вул. Дружби
Вул. Чапаєва Вул. Зелена
Вул. Кірова Вул. Миру
Вул. Леніна Вул. Таврійська
Вул. Фрунзе Вул. Успішна
Вул. Жовтнева Вул. Річна
Вул. Радянська Вул. Українська
Вул. Комсомольська Вул. Степна
Вул. Червоноармійська Вул. Піщана
вул. Піонерська Вул. Ювілейна
с.Спаське Вул. Леніна Вул. Вишнева
Пров. Червоноармійський Пров. Криничний
вул. Піонерська Вул. Молодіжна
Вул. Жовтнева Вул. Лугова
Вул. Комсомольська Вул. Миру
с.Зарічне Вул. Комсомольська Вул. Мала
Вул. Радянська Вул. Грушева
с.Федорівка Вул. Калініна Вул. Центральна
Вул. Жовтнева Вул. Шкільна
Вул.. Радянська Вул. Східна
Вул. Кірова Вул. Незалежності
Вул. Фрунзе Вул. Зелена
вул. Піонерська Вул. Степова
с.Північне Вул. Кірова Вул. Миру
Вул. Жовтнева Вул. Дружби
Новопилипівська с.р.
с.Новопилипівка Вул. Луначарського Вул. Лугова
Вул. Леніна Вул. Центральна
Полянівська с.р.
с. Полянівка Пров. Комсомольський Пров. Дружби
с. Мар`ївка Вул. Жовтнева Вул. Сонячна
Вознесенська с.р.
с.Вознесенка Вул. Кірова Вул. Миру
  Вул. Калініна Вул. Шкільна
  Вул. Жовтнева Вул. Дружби
  Вул. 50 років СРСР Вул. Молодіжна
  Вул.. Чапаєва Вул. ім.. Зубенко Г.М.
Мирненська селищна рада
с. Мирне Вул. Леніна Вул. Центральна
Вул. Комсомольська Вул. Миру
Вул. 70-річчя Великого Жовтня Вул. Дружби

=================================================

Шановні мешканці міста та району!

У Мелітопольському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України створені сприятливі умови для прийому жителів різного віку, в тому числі для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Приміщення управління включають основну будівлю та одноповерхову, в якій знаходиться відділ обслуговування громадян. Вони оснащені зручними пандусами і кнопками виклику фахівців для надання необхідної допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями. З метою поліпшення доступності до отримання послуг в сфері пенсійного забезпечення, а також спрощення інформування жителів Мелітополя і Мелітопольського району, приділяючи особливу увагу людям з особливими потребами, управлінням впроваджені додаткові засоби дистанційного спілкування.

Отримати усну консультацію у працівників управління Пенсійного фонду з будь-яких питань Ви зможете:

 • за телефоном «гарячої лінії» – 42-08-25;
 • використовуючи комп’ютерною програму “SКYРE” за адресою звернення: skype «melitpfu» (щовівторка та щочетверга з 14.00 до 15.00);
 • звернувшись з питаннями за електронною адресою: e-mail: melitopol@zp.pfu.gov.ua, Ви отримаєте швидку і повну відповідь на своє запитання.

На Веб-сайті управління: www.melitpfu.gov.ua Ви зможете ознайомитися з актуальною інформацією в сфері пенсійного забезпечення.

Успішно функціонує оновлений Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua, зареєструвавшись на якому та отримавши електронний цифровий підпис через персональний кабінет, Ви, не виходячи з дому, зможете перевірити свої доходи, отримавши виписку з системи персоніфікованого обліку або пенсійної справи. Крім того, подати заяву на призначення, перерахунок пенсії, а також записатися на прийом, направити запит на підготовку документів на паперових носіях, направити скаргу або звернення, отримати необхідну консультацію (тел. для довідок 44-89-35).

Відділ обслуговування громадян Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області проводить прийом:

з 8-30 до 16-00 понеділок – четвер

з 8-30 до 15-30 п’ятниця

вихідні дні: субота, неділя

обідня перерва з 12-00 до 12-45

за адресою м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва (раніше вул.Крупскої), 2а.

================================================

Мелітопольське управління Державної казначейської служби України Запорізької області для збільшення надходження коштів від оренди державного майна до Державного бюджету України надає інформацію про потенційні об’єкти оренди нерухомого майна, яке знаходиться на балансі управління та може бути передане в оренду  згідно з додатком.

У разі зацікавленості об’єктами оренди за додатковою інформацією просимо звертатись до начальника управління (тел. 44-87-67) та/або до регіонального відділення фонду державного майна України по Запорізькій області: тел.(0612) 2260785, факс (0612) 2242703, вул. Перемоги,50, м. Запоріжжя, 69001.

Перелік об’єктів нерухомого майна

=================================================

Урядова «гаряча лінія»

call-centerУрядова «гаряча лінія» – механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

Звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.

Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово.

Дзвінки на урядову «гарячу лінію» як зі стаціонарних, так і телефонів мобільних операторів (Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл) безкоштовні.

На даний час короткий номер працює в тестовому режимі.

Також тимчасово працює номер 0 800 507 309.

Для мешканців м. Київ та громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 (044) 284-19-15.

Працює «гаряча лінія» для підприємців 0 800 503 045

(Режим роботи: у робочі дні з 09-00 до 18-00, у п’ятницю до 17-45, у вихідні, святкові дні та у неробочий час дзвінки на «гарячу лінію» для підприємців за бажанням заявника цілодобово переадресовуються на урядову «гарячу лінію»).

Громадяни також мають можливість подати електронне звернення до органів виконавчої влади через веб-сайт Урядового контактного центру: www.ukc.gov.ua

На базі Урядового контактного центру цілодобово працюють спеціалізовані «гарячі лінії»:

– з питань інформування громадян України, які переселяються із тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та регіонів проведення антитерористичної операції в інші регіони України;

– з питань корупційних діянь у центральних і місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах.

Будь ласка, звертайтесь на вищезазначені спеціалізовані «гарячі лінії» за номерами телефонів 1545, +38 (044) 284-19-15 (для мешканців м. Київ та громадян України, які перебувають за кордоном), а також через веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua

=================================================

До уваги пасажирів!

passПорядок обслуговування пасажирів на автостанціях визначений Законом України «Про автомобільний транспорт» та Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 № 176 (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до статті 36 Закону України «Про автомобільний транспорт» автостанції надають пасажирам  послуги, пов’язані з їх проїздом автобусними маршрутами загального користування. За надання обов’язкових послуг автостанцій з осіб, які придбавають проїзні квитки, стягують автостанційний збір, що входить до вартості квитка.

До обов’язкових послуг, що повинні надаватися автостанціями пасажирам, належать:

-продаж квитків;

-користування приміщеннями для чекання поїздки, облаштованими місцями для сидіння;

-можливість користування громадськими вбиральнями;

-інформування щодо розкладу руху автобусів та вартості поїздки.

=================================================

До відома мешканців району

KadastrНа офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua/ (у розділі “Публічна кадастрова карта”) працює електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Сервіс дозволяє здійснити оплату послуги за допомогою електронного платіжного засобу та замовити одержання витягу у будь-якому зручному для вас центрі надання адміністративних послуг.

=================================================

Офіційне попередження щодо запобігання незаконному обігу алкогольних напоїв

alcoholКеруючись ст.ст. 16,20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», та з метою додержання Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», районна державна адміністрація попереджає про заборону незаконного обігу алкогольних напоїв, та продажу їх неповнолітнім особам на території району.

За продаж неповнолітнім особам алкогольних напоїв суб’єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність згідно чинного законодавства.

У разі виявлення фактів продажу алкогольних напоїв неповнолітнім особам просимо негайно інформувати за телефонами: 43-10-84, 43-10-13.

=================================================

В Мелітополі утворено центр з надання безоплатної правової допомоги

bpd

П Е Р В И Н Н А

безоплатна правова допомога

полягає в інформуванні особи:

про її права і свободи, порядок їх реалізації,

відновлення її прав і свобод у випадку їх порушення,

порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

 Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Хто надає безоплатну первинну правову допомогу?

1) органи виконавчої влади;

2) органи місцевого самоврядування;

3) фізичні та юридичні особи приватного права;

4) спеціалізовані установи.

Відповідно до Закону надають первинну правову допомогу в межах компетенції міністерства, інші центральні органи виконавчої влади; їх територіальні органи в областях, районах та містах; обласні та районні державні адміністрації; міські державні адміністрації у містах Києві та Севастополі; сільські, селищні та міські ради; обласні та районні ради.

Крім державних органів, на які покладено обов’язок надавати правову допомогу при захисті прав, таку допомогу надають і різноманітні громадські приймальні при юридичних та правозахисних організаціях, а також студентські юридичні клініки при юридичних вищих навчальних закладах та правових факультетах.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування для надання безоплатної первинної правової допомоги з питань, що належать до їх компетенції, зобов’язані проводити особистий прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги

 Куди звертатися:

   Мелітопольське міськрайонне управління юстиції Запорізької області

розташоване за адресою: 72311, м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, 99,

тел/фах -43-10-68, 43-73-90 електронна адреса: 2gnbws@mail.ru.

В управлінні юстиції діє громадська приймальня з надання первинної правової допомоги. Прийом у громадській приймальні здійснюється начальником управління та начальниками структурних підрозділів 2 та 4 четвер щомісяця, часи прийому – 9 – 12 та 14-17.

    Мелітопольська міська рада Запорізької області розташована за адресою: 72312, м. Мелітополь. вул. К.Маркса, 5, тел. 6-34-70, електронна адреса: mail@mlt.gov.ua

    Мелітопольська районна державна адміністрація розташована за адресою: 72319, м. Мелітополь, вул. Крупської, 5, тел. +38(0619) 43-13-93 електронна адреса: melrda@i.ua

   Начальники відділів апарату, структурних підрозділів районної державної адміністрації приймають відвідувачів щодня протягом робочого тижня з 8-00 до 17-00

   Мелітопольська районна рада розташована за адресою: 72319, м. Мелітополь, вул. Крупської, 5, приймальня: 0(619) 43-13-15 електронна адреса: mrr.gov@ukr.net

 Види правових послуг безоплатної первинної правової допомоги:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Для отримання первинної безоплатної правової допомоги особа повинна звернутися до центральних або місцевих органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування відповідно до їхньої компетенції про надання одного із зазначених видів правової послуги

У разі коли питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, до якого надійшло звернення особи, цей орган повинен надіслати це звернення до відповідного уповноваженого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування та повідомити про це особу, яка його подала.

Якщо під час розгляду звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги встановлено, що особа потребує надання безоплатної вторинної правової допомоги, орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, який розглядає звернення, зобов’язаний роз’яснити особі або її законному представникові порядок подання звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 В Т О Р И Н Н А

безоплатна правова допомога

полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя – представництві інтересів у судах в цивільних та адміністративних судових спорах для соціально незахищених категорій громадян.

 Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають такі категорії осіб:

1)малозабезпечені, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії

2) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї

3) особи, на яких поширюється дія Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”

4) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.

5) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

6) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.

7) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.

 Хто надає безоплатну вторинну правову допомогу?

1) центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;

2) адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

    Види правових послуг вторинної правової допомоги:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру

    Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги надає безоплатну правову допомогу для вище перелічених категорій осіб у цивільних та адміністративних справах.

У разі прийняття рішення про надання безоплатної правової допомоги Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги призначає адвоката, послуги якого оплачуються державою. Надання безоплатної вторинної правової допомоги припиняється у разі повного виконання захисником взятих на себе зобов’язань.

   Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області надає безоплатну правову допомогу для осіб:

1) до яких застосовано адміністративне затримання, – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»;

2) до яких застосовано адміністративний арешт, – на правові послуги,   передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»;

3) які   відповідно   до   положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими, – на правові послуги, передбачені пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»;

4) стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, – на правові послуги, передбачені пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»;%

5)   у   кримінальних   провадженнях стосовно яких відповідно   до   положень Кримінального процесуального кодексу України   захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, – на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

Куди звертатися:

Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

розташований за адресою:72312. місто Мелітополь, вул. Леніна, 109. Режим роботи з 8-00 до 17-00. Вихідні дні: субота, неділя, т. 096 5239855, 448810, 421808, melitopol.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області.

розташований за адресою: проспект Леніна, 77, 8 поверх, м. Запоріжжя, 69002, Україна

Контактний телефон: 0891-20-00-67

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103

Електронна адреса: office.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Веб-сайт: http://zaporizhya.legalaid.gov.ua/ua

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить