Показати меню

Субсидії

До уваги одержувачів субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання  скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації нагадує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

З метою недопущення переплати бюджетних коштів громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств-виробників (виконавців) житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування, купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.

У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява і декларація.

Нагадуємо Вам, що надання раніше призначеної субсидії припиняється у таких випадках:

 • за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами;
 • якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, у тому числі про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, або не повідомив про купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.;
 • у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи);
 • за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення.

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомленням громадянином про зміни, зазначені вище, повертається за вимогою органу, що призначив субсидію, або безпосередньо отримувачем, або шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах-виробниках (виконавцях) житлово-комунальних послуг.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру виплачену суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

_______________________________________________

Грошова винагорода енергоощадним родинам

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації було прийнято майже 4 тисячі заяв від мешканців району на виплату грошової винагороди за енергоефективність — монетизацію.

Монетизація частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам — еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу.

Ці кошти будуть перераховані на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачено через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» відповідно  до поданих заяв.

Станом на 1 листопада 2017 року таку грошову винагороду вже  отримали 1853 сім’ї району. Наразі, виплати тривають.

_______________________________________________

До уваги мешканців Мелітопольського району

Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації інформує, що у зв’язку зі збільшенням кількості отримувачів житлових субсидій, для своєчасного призначення та проведення масового перерахунку субсидій на новий опалювальний період 2017 – 2018 років, для працівників відділу прийняття рішень запроваджено подовжений  режим робочого дня та роботу у вихідні дні.

Субсидії на природній газ та електроенергію для індивідуального опалення на новий опалювальний період будуть нараховані на період з 16.10.2017 по 15.04.2018.

Після 25 жовтня інформація про нараховані суми субсидій за жовтень місяць буде передана до підприємств-надавачів комунальних послуг для зарахування їх на рахунки абонентів.

_______________________________________________

Зміни до законодавчих актів стосовно призначення субсидій населенню

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Зокрема:

 • змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів. Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні буде проводитися на підставі доходів за І та ІІ квартали 2017 року;
 • при призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(17грн*20=340 грн);
 • передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання;
 • надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію на оплату послуги з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення виплачувати одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася;
 • надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу та твердого палива, таку субсидію виплачувати одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.

Також вищезазначеною постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». Так, соціальні нормативи та норми на послугу газопостачання для побутових потреб становитимуть:

– плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 м куб. на особу (було 7,1м3);

– плита газова та водонагрівач – 10,5 м куб. на особу (було 14м3).

Шановні мешканці району!

Тим громадянам, які отримували субсидію впродовж опалювального періоду з 01.10.2016 по 30.04.2017, не потрібно звертатись до управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації, перерахунок субсидії з початком опалювального періоду з 1 жовтня 2017 року їм буде проведено автоматично, без звернення громадян. За роз’ясненнями та консультаціями, стосовно призначення або перерахунків житлових субсидій в зв’язку з нововведеннями, можете подзвонити на телефон «Гарячої лінії» управління 42-65-61 або звернутись до уповноважених осіб ваших сільських рад та отримати професійні консультації.

_______________________________________________

Розмір пільг для тих, хто опалює житло твердим паливом

vugolУрядом встановлено нові показники вартості твердого палива та скрапленого балонного газу для надання населенню пільг у 2017 році. Тепер вартість 1 тони твердого палива складає 2162 грн. за 1 тону, а вартість 1 балону газу – 216,2 грн.

Виходячи з оновлених нормативів для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 100% (інваліди війни, пенсіонери освіти та медицини тощо) грошова компенсація на придбання твердого палива складатиме 2162 грн та 216,2 грн на скраплений газ; відповідно для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 75% (учасники бойових дій) грошова компенсація на придбання твердого палива складатиме 1621,5 грн та 162,15 грн на скраплений газ; для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 50% (учасники війни та інші)  грошова компенсація на придбання твердого палива складатиме 1081 грн та 108,1 грн на скраплений газ.

Управління соціального захисту вже розпочали призначення зазначених компенсацій пільговикам, які подали заяви у 2017 році. При надходженні коштів з державного бюджету відповідні суми будуть перераховані отримувачам пільг.

_______________________________________________

Терміни, на які призначається субсидія

subsСубсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на дванадцять місяців і розраховується:

 • на неопалювальний сезон з першого травня по тридцяте вересня;
 • на опалювальний сезон з першого жовтня по тридцяте квітня;

За наявності договору оренди субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на дванадцять місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору оренди.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Після закінчення строку отримання субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно здійснює розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, без звернення громадян (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються за субсидією на скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо).

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця інформувати органи соціального захисту про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг.

За додатковою інформацією щодо призначення житлової субсидії громадяни Мелітопольського району можуть звернутися до уповноважених осіб селищної та сільських рад або у приймальню громадян, яка розташована за адресою : м. Мелітополь, вул. М. Грушевського, буд. № 10. А також зателефонувати на гарячу лінію за номером: 42-65-61.

_______________________________________________

«Гаряча лінія» з питань надання житлових субсидій

lineВ управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації забезпечена безперебійна робота «гарячої лінії» з питань надання населенню житлових субсидій.

В Приймальні громадян управління соціального захисту населення працює телефон «гарячої лінії», 42-65-61, за яким впродовж 2016 року отримали консультації 1571 мешканець району. Також в Приймальні громадян отримали особисті консультації ще 4589 громадян з питань надання житлових субсидій та з інших питань..

Шановні громадяни Мелітопольського району! За роз’ясненнями та консультаціями, стосовно призначення або перерахунків житлових субсидій, можна звертатись до управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації за телефоном 42-65-61 або до уповноважених осіб сільських рад, де Вам нададуть професійні консультації та допоможуть правильно заповнити заяву та декларацію.

_______________________________________________

Оформлення субсидії он-лайн

onlaynВпродовж 2015-2016 років Урядом прийнято низку змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Зокрема передбачено, що заява та декларація для призначення субсидії можуть бути надіслані структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики.

Також передбачена можливість подання заяви та декларації з використанням електронного підпису із застосуванням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків.

У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, в яких відсутній електронний цифровий підпис,  субсидія призначається лише після підпису зазначених документів заявником в управлінні соціального захисту населення.

Звертаємо увагу на те, що при поданні електронної заяви необхідно уважно заповнювати всі графи, вірно вказувати всі особові рахунки по оплаті житлово-комунальних послуг, в декларації вказувати всі види доходів, які мали члени домогосподарства за попередній календарний рік.

Після того, як заявник отримав в електронному вигляді відповідь, що його документи пройшли попередню реєстрацію, необхідно в найближчий час звернутись до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації для особистого підписання відповідних документів.

_______________________________________________

До уваги одержувачів субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу

subsydiiВ управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації станом на 01.12.2016 року перебуває на обліку 1244 сім’ї одержувачів субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 року № 540 ”Деякі питання надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу” з 2016 року змінено ціну на 1 тону  твердого палива. Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації зроблено перерахунок  розміру пільг та субсидій всім одержувачам за новою ціною.

Звертаємо увагу одержувачів житлової субсидії на те, що  Постановою від 27.04.2016 № 319 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” були внесені зміни до Постанови Кабінету міністрів України від 21.10.1995 року № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій  для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” в якій зазначається, що субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Тому у 2017 році мешканці нашого району мають право звернутися з новою заявою на призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу до управління соціального захисту населення, або до уповноваженої особи сільської ради.

_______________________________________________

Хто не має права на субсидію?

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб протягом 12 місяців перед зверненням про призначення субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив одноразову купівлю товарів, робіт та послуг на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тисяч гривень.

До переліку таких товарів та послуг входить: купівля земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплата послуг (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку.

Але виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районної комісії субсидія може бути призначена, як вийняток. Рішення про призначення субсидії, в таких випадках, приймається на підставі акта обстеження матеріально – побутових умов домогосподарства.

Громадянам, яким призначено субсидію, необхідно своєчасно (протягом місяця) повідомляти управління соціального захисту населення райдержадміністрації про зміни у складі зареєстрованих осіб, їх соціального статусу та купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує на дату оплати 50 тис. гривень.

_______________________________________________

Деякі роз’яснення щодо розрахунку субсидії

Для призначення субсидії сукупний доход обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб. До сукупного доходу не враховуються:

 • частина допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
 • винагорода «Мати-героїня»;
 • допомога на дітей-сиріт;
 • адресна допомога внутрішньо переміщеним особам;
 • сплачені аліменти;
 • доходи від депозитів;
 • оплата праці членів виборчої комісії;
 • допомога благодійних організацій;
 • грошове забезпечення отримане особами під час участі в АТО.

_______________________________________________

Що таке житлова субсидія?

subsydiaЖитлова субсидія – це допомога, яка надається державою з коштів бюджету тим родинам чи одиноким громадянам, у яких сукупна сума витрат на комунальні послуги перевищує встановлений державою відсоток від щомісячного доходу.

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. Кількість осіб визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія. У разі коли кількість фактично проживаючих осіб є іншою ніж кількість зареєстрованих – субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих осіб (осіб які фактично проживають) на підставі рішення районної комісії.

Також, в окремих випадках, на підставі рішення комісії, субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово–комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

_______________________________________________

Випадки, в яких рішення про призначення (непризначення) субсидії розглядаються на засіданні районної комісії по вирішенню питань, пов’язаних з наданням  населенню житлових субсидій та пільг

subsПостановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого  пічного побутового палива» визначені умови, коли субсидія не призначається на загальних підставах. Але  виходячи з конкретних обставин, що склалися, субсидія може бути призначена, як виняток,  на підставі рішень районних комісій.

Випадками, коли справи заявників можуть бути винесені на розгляд комісії є:

 1. Якщо непрацездатна особа проживає сама, субсидія може бути призначена на понаднормову площу.
 2. Субсидія може бути призначена в разі якщо будь–хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб які фактично проживають) здійснили купівлю або оплатили послуги на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тис.грн.
 3. Якщо особа не зареєстрована, але фактично проживає в житловому приміщенні  (будинку), субсидія може бути призначена на підставі договору  найму (оренди).
 4. Субсидія може бути призначена індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.
 5. У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні  (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих  у такому приміщені (будинку) осіб  субсидія може бути призначена виходячи з кількості фактично проживаючих (зареєстрованих) осіб.
 6. Якщо особи, зареєстровані у житловому приміщені (будинку), сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки, субсидія може призначатися окремо за розділеними особовими рахунками.
 7. Дитячим будинкам сімейного типу  (з моменту їх створення) та прийомним сім’ям а також сім’ям (крім багатодітних сімей), у яких не менше року проживає троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування  субсидія може бути розрахована виходячи з кількості дітей, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку) , з урахуванням дітей , які не зареєстровані в ньому.
 8. Для працездатних осіб, які проживають у сім’ях які опинились в складних життєвих обставинах та у яких відсутні доходи за обчислювальний період, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму замість двох.
 9. Коли кількість зареєстрованих осіб відрізняється від кількості осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, а відомості про склад зареєстрованих відсутні.
 10. Якщо громадяни, що перебувають у складних життєвих обставинах не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, призначення може бути проведено з дня виникнення відповідного права, але не більше ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії.

_______________________________________________

Отримати субсидію просто

Однією з ключових реформ, які здійснюються Урядом України у соціальній сфері, є реформування системи надання житлових субсидій, її вдосконалення та спрощення, з метою  надання можливості отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг всім, хто її потребує.

Звернення за призначенням субсидії стало дуже простим. Необхідно заповнити і подати до уповноважених осіб селищної та сільських рад  або  до управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації (далі – Управління) лише два документи – заяву і декларацію про доходи і витрати. Іншу необхідну інформацію спеціалісти Управління збиратимуть самостійно.

Розмір субсидії розраховується для кожної сім’ї окремо і залежить від її доходів. Чим менше доходи, тим більше субсидія.

На території Мелітопольського району мешкають понад 17 тис. сімей. На даний час житловими субсидіями користуються 8914 сімей Мелітопольського району, що складає 50 відсотків від загальної кількості сімей.

У жовтні поточного року Управлінням  зроблено перерахунок  на опалювальний сезон 4475 сім’ям на житлово-комунальні послуги та 1155 сім’ям зроблено перерахунок субсидії на тверде паливо та скраплений газ.

Крім цього з початку 2016 року прийнято 3884 нових заяв отримувачів житлової субсидії. Робота в цьому напрямку продовжується.

За консультаціями та роз’ясненнями стосовно надання житлової субсидії всі мешканці району можуть звернутися  в Приймальню громадян Управління, яка працює в робочі дні безперервно за адресою:  м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського,10 або за місцем проживання до уповноважених осіб селищної та сільських рад.

Роз’яснення та консультації також можна отримати за телефоном гарячої лінії 42 65 61.

_______________________________________________

 Нове в програмі надання субсидій

subs-gasПостановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 р. № 540 було прийнято рішення в 2016 році збільшити граничні показники цін на вугілля і скраплений газ, які беруться в розрахунок при призначенні субсидії та пільг. Ціна 1 тонни вугілля змінилася з 1532,89 грн. на 2000 грн., а ціна 1 балона газу з 196,66 грн. – на 200 грн. Відповідно розміри призначених з початку року субсидій збільшаться на 934,22 грн. (при нормі  – 2 тонни вугілля на домогосподарство), а для сімей, які користуються ще і скрапленим газом сума субсидії збільшиться ще на 3,34 грн. з розрахунку на кожен балон газу. Перерахунок субсидій, призначених на тверде паливо і скраплений газ відбудеться в жовтні місяці поточного року. Нараховані суми готівки підлягають до виплати до кінця 2016 року.

Крім того, органами соціального захисту населення буде зроблений перерахунок субсидій, призначених на послугу «опалювання» на опалювальний період. При цьому в розрахунок буде взята нова ціна на природний газ (прийнята з 1 травня поточного року у розмірі 6,879 грн. за 1 куб.метр газу) і нова ціна на електрику – з 1 вересня дорівнює 0,714 грн. за електроенергію до 150 КВ/час і 1,29 грн. за електроенергію понад 150 КВ/час. При розрахунку субсидії буде змінена і норма на природний газ. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2016 р. № 317 норма газу в опалювальний період  складає  5,5 куб.  природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі.

Важливо відзначити, що Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій визначено, що громадяни, яким призначено субсидію зобов’язані сплачувати вартість фактично використаної послуги з врахуванням розміру призначеної субсидії. Тому суми, що підлягають до оплати користувачами субсидії розраховують комунальні підприємства за фактом використання наданих послуг з врахуванням перерахованих їм сум субсидій органами соціального захисту та виставляють їх в щомісячних квитанціях.

Суми ж по оплаті за послугу «природний газ» можна визначити, скориставшись електронною системою «особистий кабінет», створеною  ДП «Газ Мелітополя». Кожен абонент, що реєструється на сайті цього комунального підприємства, може також побачити і суми грошей, які залишилися на його особовому рахунку на початок опалювального періоду.

_______________________________________________

image description

dodatok

1

2

_______________________________________________

Чергове спрощення і вдосконалення порядку призначення субсидій населенню

subs1 жовтня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів від 23 вересня 2015 року № 752 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», згідно якої значно спрощено і вдосконалено порядок призначення субсидій населенню.

Рішенням Уряду врегульовано такі питання:

 1. Скасовано необхідність обов’язкового оформлення особових рахунків на сплату послуг ЖКП на особу, що звертається по субсидію. Відтепер субсидія призначатиметься одній із зареєстрованих у житлі осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.

Зокрема, орендарям житла субсидія призначатиметься без необхідності відкриття на них особових рахунків – лише на підставі договору оренди.

 1. Визначено вичерпний перелік документів, які враховуються комісією при ухваленні рішення про призначення субсидії з урахуванням лише осіб, що фактично проживають у помешканні.

Комісії надано право призначати субсидію або на підставі документів, що підтверджують відсутність осіб з числа зареєстрованих, а у разі відсутності документів, що підтверджують непроживання осіб з числа зареєстрованих – на підставі акта обстеження умов проживання сім’ї.

Ця новація дозволить отримати субсидію, приміром, пенсіонерці, з якою зареєстровані дорослі діти, які виїхали за кордон чи не підтримують зв’язки з родиною.

 1. Надано можливість призначати субсидію сім’ям, що мешкають окремо у житловому будинку, розділеному на дві половини. Якщо особи, зареєстровані у житловому приміщенні(будинку), сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки, субсидія може призначатися окремо за розділеними особовими рахунками виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які сплачують за послуги на такі рахунки, на підставі рішення районної комісії.
 1. Надано змогу при призначенні субсидії дитячим будинкам сімейного типу і прийомним сім’ям враховувати кількість дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані.
 1. У разі розбіжності в даних про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги, для розрахунку субсидії використовуються дані про склад зареєстрованих.
 1. Приведено у відповідність до законів перелік доходів, які не враховуються для призначення субсидії – доходи учасників АТО та доходи від роботи у виборчій комісії.
 1. Якщо субсидія призначена рішенням комісії, то на наступний термін субсидія призначається на підставі того ж рішення, якщо у сім’ї не відбулося змін. Тобто питання не виноситься знову на комісію.

Ці зміни напрацьовані Мінсоцполітики на підставі моніторингу практичного застосування оновленого механізму надання житлових субсидій, що діє з 1 травня ц.р. Мета ухвалення змін – скасувати низку факторів, які унеможливлювали чи гальмували процес призначення субсидій.

Шановні громадяни району ! За роз’ясненнями та консультаціями, стосовно призначення житлових субсидій сім’ям, у яких з’явилась можливість в зв’язку з нововведеннями, можете звертатись до управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації за телефоном 42-65-61 або до уповноважених осіб Ваших сільських рад, де Вам нададуть професійні поради та допоможуть правильно заповнити заяву та декларацію.

_______________________________________________

Триває спрощення порядку призначення субсидій

prizn subsУрядом ухвалено рішення щодо подальшого спрощення і вдосконалення порядку призначення субсидій населенню.

Зміни напрацьовані Мінсоцполітики на підставі моніторингу практичного застосування оновленого механізму надання житлових субсидій, що діє з 1 травня ц.р. Мета ухвалення змін – скасувати низку факторів, які унеможливлювали чи гальмували процес призначення субсидій.

Рішенням Уряду врегульовано такі питання:

 1. Скасовано необхідність обов’язкового оформлення особових рахунків на сплату послуг ЖКГ на особу, що звертається по субсидію. Відтепер субсидія призначатиметься одній із зареєстрованих у житлі осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.

Зокрема, орендарям житла субсидія призначатиметься без необхідності відкриття на них особових рахунків – лише на підставі договору оренди.

Дотепер орендарі не можуть оформити особові рахунки на себе, бо власники житла не дають відповідної згоди, що унеможливлювало призначення субсидій, зокрема, внутрішнім переселенцям.

 1. Визначено вичерпний перелік документів, які враховуються комісією при ухваленні рішення про призначення субсидії з урахуванням лише осіб, що фактично проживають у помешканні. Скасовано необхідність обстеження домогосподарства у разі наявності одного з таких документів. Тобто віднині не враховуються особи, які зареєстровані, але фактично не проживають.

Крім того, комісії надано право призначати субсидію на підставі кількості осіб, що фактично проживають, у разі відсутності документів, що підтверджують непроживання осіб з числа зареєстрованих. Таке рішення приймається після обстеження умов проживання сім’ї.

Ця новація дозволить отримати субсидію, приміром, пенсіонерці, з якою зареєстровані дорослі діти, які виїхали за кордон чи не підтримують зв’язки з родиною.

 1. Надано можливість призначати субсидію сім’ям, що мешкають окремо у житловому будинку, розділеному на дві половини.
 2. Надано змогу при призначенні субсидії дитячим будинкам сімейного типу і прийомним сім’ям враховувати кількість дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані.
 3. У разі розбіжності в даних про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги, для розрахунку субсидії використовуються дані про склад зареєстрованих.

Зазначене нововведення суттєво прискорить надання субсидій.

 1. Приведено у відповідність до законів перелік доходів, які не враховуються для призначення субсидії:

– доходи учасників АТО

– доходи від роботи у виборчій комісії.

 1. Якщо субсидія призначена рішенням комісії, то на наступний термін субсидія призначається на підставі того ж рішення, якщо у сімї не відбулося змін. Тобто питання не виноситься знову на комісію.

Після отримання методичних рекомендацій, управління соціального захисту населення Мелітопольської державної адміністрації буде призначати субсидії на житлово-комунальні послуги з урахуванням змін.

_______________________________________________

В механизме предоставления субсидий населению вновь произошли значительные изменения.

Во-первых, упраschetchikзднили необходимость указания сумм доходов в декларации. Теперь достаточно только указать все виды доходов каждого члена семьи и организации, которые их начисляют. При этом, не нужно более указывать доходы по депозитам, а такие разовые выплаты, как вознаграждение матерям-героиням, выплата к 9 Мая, единовременное пособие при рождении или при усыновлении ребенка и другие одноразовые выплаты – на погребение, оздоровление или разовые из местных бюджетов. Не будет теперь учитываться и денежное обеспечение военнослужащим, задействованным в АТО. Для пенсионеров же размер пенсии в доход будет браться только за месяц, предшествующий месяцу обращения.

Во-вторых, лица, желающие предоставить справки о доходах сами, могут теперь декларировать свои доходы и подтверждать документально не за шесть предыдущих месяцев, а за три.

В-третьих, для предпринимателей «на едином налоге» установлен фиксированный уровень дохода – от одного до трех прожиточных минимумов для трудоспособных лиц. Для этого нужны будут только данные о том, к какой категории из трех данный предприниматель относится.

Завантажити документ Все про субсидії
Завантажити документ Що потрібно знати про субсидії

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить