Показати меню

Пільги

До уваги зацікавлених осіб

Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації нагадує щодо необхідності отримання посвідчень «Ветеран праці» пенсіонерам Мелітопольського району, які мають право на цей статус.

Ветеранами праці визнаються громадяни, які працювали на підприємствах, установах, організаціях, у об’єднаннях громадян або фізичних осіб, мають стаж роботи 40 років — для чоловіків і 35 років — для жінок і вийшли на пенсію.

Ветеранами праці визнаються також:

а) громадяни, яким призначені пенсії на пільгових умовах;

б) пенсіонери, нагороджені медаллю «Ветеран праці» за законодавством колишнього Союзу РСР;

в) особи з інвалідністю I і II груп, які одержують пенсії по інвалідності, якщо вони мають стаж роботи не менше 15 років.

Для подачі заяви на отримання посвідчень необхідно надати наступний пакет документів:

 • копію сторінок паспорта;
 • фотокартку розміром 30 на 40 міліметрів;
 • копію пенсійного посвідчення;
 • копію довідки МСЕК (за наявності).

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 4 Положення про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака «Ветеран праці», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 1994 р. № 521, посвідчення видаються ветеранам праці за місцем їх проживання.

Прийом документів та заяв на отримання посвідчень «Ветеран праці» здійснюється управлінням соціального захисту населення за адресою: м. Мелітополь, вул. Грушевського, буд. 10, кабінет № 4, контактний телефон: 42-30-72.

_______________________________________________________________________

Надання пільг з урахуванням доходів

У відповідності до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим  постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 зі змінами, окремим категоріям громадян пільги на житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ та телефон надаються з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

У зв’язку з чим у 2019 році управлінням соціального захисту населення автоматизовано проведено визначення права окремих категорій громадян на пільги на 2019 рік (з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року). Також, за зверненням громадян, їх право на пільги з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї визначалось на рік з дати звернення пільговика.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять: заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія та доходи від підприємницької діяльності, або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до управлінь соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про свої доходи та членів сім’ї за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за цей період.

У зв’язку з тим, що багатодітні сім’ї зазвичай складаються з працездатних осіб, то подача декларацій і довідок про доходи або їх відсутність  для таких пільговиків для отримання пільг є обов’язковими.

У декларації зазначаються доходи (нараховані заробітна плата, пенсія, стипендія, соціальні допомоги, доходи від підприємницької діяльності) тільки тих членів сім’ї пільговика, на яких поширюється пільги.

Непрацюючим пільговикам – пенсіонерам, які не мають інших доходів ніж пенсії, які вони отримують за місцем реєстрації (отримання пільг), заповнювати декларації та надавати довідки про доходи не потрібно. Їм розрахунок права на пільги на новий період проведено автоматизовано. Під автоматизований розрахунок не потрапляють пільговики у разі, якщо вони, чи члени їх сімей отримують пенсії  відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також ті пільговики, які отримують пенсії чи державні соціальні допомоги в інших містах, районах чи областях України. Таким пільговикам необхідно самостійно надати довідки про отримані суми пенсій чи соціальних допомог з установ Пенсійного Фонду чи соціального захисту населення інших районів (областей).

З 1 січня 2019 року граничний розмір доходу пільговика (1 члена сім’ї пільговика) для надання пільг складає 2690,00 гривень.

Для подання декларацій та довідок про доходи пільговики Мелітопольського району можуть звернутися до уповноважених осіб в сільських (селищної) радах району або безпосередньо до управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації за адресою: м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, буд. 10, каб. 3-4, тел: 42-30-72.

_______________________________________________________________________

Список пільгових категорій осіб, які мають право на безплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування в сільський місцевості, а також залізничним транспортом приміського сполучення

 1. інваліди війни (посвідчення);
 2. учасники бойових дій (посвідчення);
 3. інваліди (посвідчення, довідка або штамп у пенсійному посвідченні);
 4. пенсіонери за віком (посвідчення);
 5. реабілітовані особи (посвідчення);
 6. ветерани військової служби (посвідчення), ветерани органів внутрішніх справ (посвідчення), ветеран державної пожежної охорони (посвідчення), ветеран служби цивільного захисту (посвідчення), ветеран податкової міліції (посвідчення), ветеран Державної кримінально-виконавчої служби (посвідчення);
 7. батьки військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісті під час проходження військової служби (посвідчення);
 8. учасники ліквідації та потерпілі від Чорнобильської катастрофи 1 категорії (посвідчення), учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії (посвідчення), діти-інваліди потерпілі від Чорнобильської катастрофи (вкладник до посвідчення);
 9. діти з багатодітних сімей (посвідчення);
 10. жертви нацистських переслідувань (посвідчення згідно статей 6.1 і 6.2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»).

_______________________________________________________________________

Надання пільг з урахуванням доходів

У відповідності до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим  постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 зі змінами, окремим категоріям громадян пільги на житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ та телефон надаються з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

У зв’язку з чим у січні 2018 року управлінням соціального захисту населення автоматизовано проведено визначення права окремих категорій громадян на пільги на 2018 рік (з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року). Також за зверненням громадян, їх право на пільги з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї визначалось на рік з дати звернення пільговика.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять: заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія та доходи від підприємницької діяльності, або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до управлінь соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про свої доходи та членів сім’ї за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за цій період.

У зв’язку з тим, що багатодітні сім’ї зазвичай складаються з працездатних осіб, то подання декларацій і довідок про доходи або їх відсутність  для таких пільговиків для отримання пільг є обов’язковими.

У декларації зазначаються доходи (нараховані заробітна плата, пенсія, стипендія, соціальні допомоги, доходи від підприємницької діяльності) тільки тих членів сім’ї пільговика, на яких поширюються пільги.

Непрацюючим пільговикам-пенсіонерам, які не мають інших доходів ніж пенсії, які вони отримують за місцем реєстрації (отримання пільг), заповнювати декларації та надавати довідки про доходи не потрібно. Їм розрахунок права на пільги на новий період проведено автоматизовано. Під автоматизований розрахунок не потрапляють пільговики у разі, якщо вони чи члени їх сімей отримують пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також ті пільговики, які отримують пенсії чи державні соціальні допомоги в інших містах, районах чи областях України. Таким пільговикам необхідно самостійно надати довідки про отримані суми пенсій чи соціальних допомог з установ Пенсійного Фонду чи соціального захисту населення інших районів (областей).

З 1 січня 2018 року граничний розмір доходу пільговика (1 члена сім’ї пільговика) для надання пільг складає 2470 гривень.

Для подання декларацій та довідок про доходи пільговики Мелітопольського району можуть звернутися до уповноважених осіб в сільських (селищній) радах району, або безпосередньо до управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації за адресою: м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 10, каб. 3, 4, телефон для довідок: 42 30 72.