Показати меню

Допомога учасникам АТО

Про права, які мають захисники України

Одним з основних прав військовослужбовців є право на безоплатну правову допомогу.

Первинна допомога передбачає:

 • отримання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;
 • складання заяв, скарг та інших документів;
 • допомога в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

Вторинна допомога передбачає:

 • захист у кримінальних провадженнях;
 • представництво в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
 • складання документів процесуального характеру стосовно питань, пов’язаних з соціальним захистом.

Як отримати безоплатну правову допомогу?

Для цього треба підготувати наступні документи:

 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний номер
 • посвідчення учасника бойових дій.

Для того, щоб її отримати треба звернутись до найближчого центру з  надання безоплатної правової допомоги чи територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання.

Крім того, у захисників України є право на безоплатне медичне забезпечення. Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на:

 • безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
 • допомогу у військових госпіталях та інших лікувально-профілактичних закладах;
 • першочергове зубопротезування та інші.

Постановою Кабінету Міністрів України у 2018 році передбачено виплату щорічної разової грошової допомоги. Учасникам бойових дій — 1265 грн., особам з інвалідністю внаслідок війни:

 • І групи — 3 685 грн.;
 • ІІ групи — 3 265 грн.;
 • ІІІ групи — 2 845 грн.

Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге — 630 грн.

Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок для:

 • особистого селянського господарства — до 2 га;
 • ведення садівництва — до 0,12 га;
 • будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на отримання знижки за оплату користування житлом, комунальних послуг та вартості палива у розмірі: 100% для осіб з інвалідністю внаслідок війни; 75 % для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них; 50 % для учасників війни.

****************************

Соціальна підтримка учасників АТО

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, занесена інформація про 361 особу, яка приймала безпосередню участь в антитерористичній операції, у т. ч.: 8 інвалідів війни, 352 учасника бойових дій та 1 член сім’ї загиблого учасника АТО (дитина).

Усі учасники АТО мають право на пільги на житлово-комунальні послуги та отримують їх своєчасно та в повному обсязі.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації здійснено виплату щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги 223 учасникам АТО на загальну суму 337,7 тис. грн.

8 учасників АТО проходять професійну реабілітацію за спеціальністю: водій категорії «Б» — 3 особи, водій категорії «С» — 2 особи та 3 особи — електрогазозварники.

У жовтні поточного року 2 учасника АТО проходитимуть психологічну реабілітацію в санаторії «Орізонт» Одеської області.

23-м учасникам бойових дій АТО управлінням виплачені компенсації витрат, пов’язаних з розробкою документації по виділенню земельних ділянок у розмірі 48 тис. грн.

Проведена робота щодо призначення грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення 1 дитині — члену сім’ї загиблого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції. Загальна сума грошової компенсації на отримання житла склала 528,98 тис. грн. На сьогодні здійснюється вибір житла для його подальшого придбання. У серпні поточного року також визначено право на отримання грошової компенсації  за належне для отримання житло 1 особі — інваліду війни 2 групи, інвалідність якої безпосередньо пов’язана з участю в антитерористичнй операції, компенсація складатиме 784,4 тис. грн.

Протягом 2018 року управлінням проведена виплата щомісячної допомоги 9 особам з інвалідністю, яким інвалідність встановлена за безпосередню участь у антитерористичної операції на загальну суму 43,1 тис. грн.

За звітний періодів рахунок коштів різних бюджетів було оздоровлено 22 дитини учасників АТО.

В районі діє програма підтримки учасників АТО  та членів їх сімей, мешканців Мелітопольського району на 2017–2019 роки, затверджена рішенням районної ради від 23.03.2017 № 7. Згідно цієї програми у 2017 році була надана матеріальна допомога 23 особам на загальну суму 40,0 тис. грн. Відповідно до Програми на 2018 рік виділено 60 тис. грн. Станом на поточну дату надано допомогу 13 особам на загальну суму 25,0 тис. грн. Здійснено безоплатне поховання 3 померлих у 2017 році учасників АТО та 1 померлого у 2018 році на суму 6,5 тис. грн.

Відповідно до районної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, дітей війн, інвалідів, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах, Закону України «Про громадські об’єднання» виділяються кошти громадським організаціям з метою підтримки їх діяльності. На 2018 рік громадській організації «Центр «Побратим» виділено 55 тис. грн.

Також проводиться робота по вшануванню пам’яті загиблих учасників АТО, забезпечується покладання квітів до пам’ятних знаків, місць поховань учасників АТО. 5 вересня 2017 року на будівлі Полянівської загальноосвітньої школи була урочисто відкрита меморіальна дошка Олександру Мінченку, який трагічно загинув 21 січня 2017 року в зоні проведення АТО.

Напередодні Дня Збройних сил України було організовано благодійний марафон на підтримку ветеранів АТО, родин загиблих та поранених бійців. Мелітопольський район зібрав кошти у сумі 25 733 грн, які були передані громадській організції «Побратим» для надання адресної допомоги  бійцям АТО, в першу чергу, інвалідам і пораненим військовим, сім’ям загиблих героїв, ветеранам, які потребують поліпшення соціально-побутових умов або перебувають у складних життєвих обставинах.

Щорічно діти всіх учасників АТО  Мелітопольського району до Дня Святого Миколая отримують подарунки за рахунок коштів місцевого бюджету.

Крім того, згідно районної програми «Швидка соціальна допомога» була надана одноразова матеріальна допомога 3 учасникам АТО на загальну суму  понад 5 тис. грн.

****************************

Перелік суб’єктів, які надають послуги з психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції у 2018 році

Відповідно до Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1057, направлення для отримання послуг з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції здійснює управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації.

Для отримання направлення необхідно звернутись до управління та заповнити заяву про надання реабілітаційних послуг за адресою: м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 10 (тел. 42 65 61). До заяви додаються паспорт, пільгове посвідчення, довідка про безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції.

№ з/п Назва установи Адреса
1 Санаторій «Токарі» 42206 Сумська обл., м. Лебедин, с. Токарі, вул. Санаторна, 96
2 Санаторій «Орізонт» 67780 Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1 А

 ****************************

Посилення соціального захисту учасників Антитерористичної операції, учасників Революції Гідності

14 листопада 2017 року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що розширюють можливість встановлення статусу та відповідного надання пільг деяким категоріям осіб.

Відтепер до інвалідів війни також належатимуть особи:

 • які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення Антитерористичної операції до 1 грудня 2014 року, а з 1 грудня 2014 року на території проведення Антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення під час проведення Антитерористичної операції;
 • які стали інвалідами внаслідок захворювання, одержаного під час безпосередньої участі в Антитерористичній операції.

Зв’язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я, у тому числі захворювання, встановлюється за висновком медико-соціальної експертизи в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Чинність вищезазначеного Закону, а відповідно і надання пільг та інших соціальних гарантій, відтепер поширюватиметься також на:

 • сім’ї осіб, які померли внаслідок захворювання, одержаного під час участі в антитерористичній операції;
 • сім’ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

Верховна Рада України цим Законом затвердила соціальні гарантії постраждалим учасникам Революції Гідності, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року. Тепер, відповідно до законодавства, таким особам передбачено встановлення статусу та надання пільг.

Вищезазначені зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» набирають чинності через три місяці з дня їх опублікування, тобто з 24 лютого 2018 року.

****************************

Санаторно-курортне лікування учасників АТО

sul atoОдним з напрямків роботи органів соціального захисту населення щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції на сьогодні є надання їм послуг з оздоровлення в санаторно-курортних закладах України.

Так, учасники бойових дій АТО мають право на отримання щороку безоплатної санаторно-курортної путівки строком на 18–21 день, інваліди війни АТО — позачергово строком на 18–21 день, в т. ч. інваліди І та ІІ груп інвалідності із захворюванням спинального профілю — строком на 35 днів. Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Для взяття на облік особа, або її законний представник, подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №  070/о, копію посвідчення УБД та документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

З цього року змінено порядок забезпечення путівками до санаторно-курортних закладів. Відтепер особа, що перебуває на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, має можливість сама обирати санаторій, у якому вона бажає отримати послуги з оздоровлення за профілем захворювання, рекомендованим у його медичній довідці. Оплата послуг з оздоровлення  відбувається шляхом безготівкового перерахування коштів на рахунок відповідного санаторію за тристоронньою угодою між управлінням соціального захисту населення, санаторно-курортним закладом та учасником АТО на підставі акта наданих послуг в межах середньої вартості санаторно-курортного лікування, затвердженого відповідною бюджетною програмою.

Якщо вартість послуг з оздоровлення, які пропонує обраний особою санаторій перевищує встановлений розмір середньої вартості санаторно-курортного лікування, то різницю учасник АТО за бажанням сплачує  особисто (згідно укладеної угоди) або обирає інший санаторій.

Слід зазначити, що військовослужбовці, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ забезпечуються санаторно-курортним лікуванням за місцем служби.

За додатковою інформацією необхідно звертатись до відповідного управління соціального захисту населення або за телефоном 42 65 61.

****************************

Земля для учасників АТО: звітує Управління Держгеокадастру у Мелітопольському районі Запорізької області

У липні 2014 року розпочалися заходи з виділення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих воїнів. Військовослужбовці отримали можливість скористатися правом на безоплатну приватизацію землі у порядку, визначеному ст. 118 Земельного кодексу України, за сприяння Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування.

Управління Держгеокадастру у Мелітопольському районі Запорізької області в межах повноважень надає учасникам АТО допомогу при виборі місця розташування земельної ділянки, підготовці клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення землевпорядної документації щодо відведення земельної ділянки на території Мелітопольського та Веселівського районів Запорізької області за межами населених пунктів та передає клопотання до Головного Управління Держгеокадастру у Запорізькій області, яке у межах компетенції здійснює розгляд клопотань та приймає рішення щодо передачі земельних ділянок у власність.

На сьогодні (починаючи з 2014 року) по Мелітопольському району до Головного Управління Держгеокадастру у Запорізькій області із клопотаннями про отримання земельних ділянок для індивідуального садівництва та ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів звернулись 707 учасників АТО. На кінець 2016 року 75% (533) отриманих клопотань опрацьовано, ще 25% – в стадії розгляду. По Веселівському району звернулись 63 учасники АТО. 43% (27) клопотань опрацьовано, 57% – в стадії розгляду .

За цей період учасникам АТО, бажаючим отримати земельні ділянки у Мелітопольському районі надано 533 дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 480,39 га, по Веселівському району надано 27 дозволів на площу 53,25 га.

Зокрема, із земель державної власності для індивідуального садівництва на території Мелітопольського району воїнами АТО отримано 307 дозволів на відведення земельних ділянок на площу 36,84 га; для ведення особистого селянського господарства – 226 дозволів на площу 443,55 га.

По завершенню виготовлення проектів землеустрою, Управлінням Держгеокадастру у Мелітопольському районі Запорізької області проведено 96 державних реєстрацій земельних ділянок.

За результатами розгляду і затвердження розроблених проектів землеустрою Головним Управління Держгеокадастру у Запорізькій області прийнято 20 остаточних рішень про передачу у власність земельних ділянок площею 5,66 га.

За вищезазначеними показниками роботи Мелітопольський район займає друге місце по Запорізькій області.

****************************

Соціальний захист учасників АТО

sot-atoОдним з пріоритетних напрямків роботи органів соціального захисту населення на сьогодні є надання послуг з соціального захисту учасників бойових дій, які безпосередньо приймали участь у проведенні антитерористичної операції на сході нашої країни.

Так, учасники бойових дій в зоні проведення АТО мають право на отримання щороку безоплатної санаторно-курортної путівки строком на 18-21 день, інваліди-війни АТО –  позачергово строком на 18-21 день, в т.ч. інваліди І та ІІ груп інвалідності із захворюванням спинального профілю – строком на 35 днів. Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення  за зареєстрованим місцем проживання. Для взяття на облік особа, або її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію посвідчення УБД та документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Однак військовослужбовці, ветерани війни, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ забезпечуються санаторно-курортним лікуванням за місцем служби.

Всі учасники АТО мають право на отримання послуг  з психологічної реабілітації, які  надаються  безоплатно на базі санаторіїв та реабілітаційних центрів України. У листопаді та грудні 2016 року ці послуги вони можуть отримати у санаторії «Орізонт» Одеської області, санаторії «Новомосковський» Дніпропетровської області, ТОВ Укрреабілітація м.Київа та   ТОВ «Хирів-Рент-Інвест» Львівської області.

Управління соціального захисту населення також пропонує усім учасникам АТО безкоштовно скористатися послугами з професійної реабілітації, тобто пройти навчання та отримати одну із обраних спеціальностей на базі навчальних закладів м. Мелітополя.

За додатковою інформацією необхідно звертатись до управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації за адресою: м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 10 або за телефоном: 42-65-61.

****************************

До уваги учасників Антитерористичної операції

uva atoДоводимо до Вашого відому інформацію про діючі бюджетні програми у сфері соціального захисту, зокрема:

«Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221);

«Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення І втратили функціональні можливості нижніх кінцівок» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 407);

«Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (Порядок використання коштів, передбачених V державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200);

«Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179).

Додатково повідомляємо, що вичерпну і оновлену інформацію щодо соціального захисту ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції можна отримувати на офіційному сайті Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції обласної державної адміністрації: http://dsvv.gov.ua

****************************

До відома учасників АТО

vid atoЗ метою надання послуг з соціальної та професійної реабілітації учасникам антитерористичної операції управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації (далі – управління) вивчає можливості професійно – технічних закладів освіти та суб’єктів підприємницької діяльності, що мають освітню ліцензію, та попит серед учасників АТО Мелітопольського району щодо отримання цих послуг.

Закупівля вищезазначених послуг буде здійснюватись за бюджетні кошти (постанова КМУ від 31.03.2015р №179 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених в запас або відставку»).

Всім зацікавленим учасникам АТО, які бажають отримати не військову спеціальність або підвищити кваліфікацію у вже набутій невійськовій спеціальності пропонується звернутись до управління для отримання додаткової інформації з наступним направленням на професійне навчання.

Адреса управління : м. Мелітополь, вул. М.Грушевського,10; тел. 42 65 61.

****************************

Надання реабілітаційних послуг постраждалим учасникам антитерористичної операції

reab atoДержавна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба) інформує щодо надання реабілітаційних послуг постраждалих учасникам антитерористичної операції за кошти державного бюджету.

Органи соціального захисту населення організовують направлення учасників АТО (далі – отримувачі) до реабілітаційних установ.

Реабілітаційні послуги надаються отримувачу в реабілітаційних установах, з якими Службою в установленому законодавством порядку укладено відповідний договір про надання реабілітаційних послуг.

Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації, а отримувач або його законний представник, який переселився з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, та заповнює заяву.

До заяви додається:

 • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
 • копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. (Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду).

За результатами конкурсних торгів на закупівлю за державні кошти послуг з психологічної реабілітації учасників АТО Службою визначено 2 переможця (реабілітаційні установи) – ДП ”Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” ЗАТ “Укрпрофздоровниця” та ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт”. (По лотах, які не відбулися, Службою оголошена дозакупівля, розкриття пропозицій відбудеться 16.10.2015). З переможцями торгів Службою укладено договори щодо надання послуг з психологічної реабілітації учасникам АТО.

****************************

Про отримання послуг з психологічної реабілітації учасників АТО

reab atoУправління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації (далі – управління) приймає заяви для отримання реабілітаційних послуг від учасників антитерористичної операції, які безпосередньо залучались до виконання завдань АТО в районах її проведення.

За результатами закупівлі за державні кошти послуг з психологічної реабілітації учасників АТО (КМУ Постанова від 31 березня 2015 р. №221 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції») визначено 2 переможця: ТОВ «Санаторій «Феофанія» вул. Ак. Лебедєва, 27, Голосіївський р-н, м. Київ, 03143; Менський санаторій «Остреч» урочище Остреч, 0, Менський р-н, м. Мена, Чернігівська обл., 15600.

Тривалість отримання реабілітаційних послуг – 14 діб.

Всім зацікавленим учасникам АТО пропонується звернутись до управління та заповнити заяву про надання реабілітаційних послуг.

Адреса управління: м. Мелітополь, вул. К.Маркса, 10; тел. 423072, 67755.

****************************

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації учасникам бойових дій та інвалідам війни, які приймали безпосередню участь у антитерористичній операції надаються пільги, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
В районі діють програми, якими передбачені заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції, а саме:
– Програма пільгового зубопротезування в Мелітопольському районі, якою передбачено забезпечення своєчасної, кваліфікованої, стоматологічної допомоги с пільгового зубопротезування учасникам антитерористичної операції.
– Програма організації відпочинку (з наданням оздоровчих або санаторно-курортних послуг) демобілізованих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей (дружини, чоловіка та неповнолітніх дітей) на 2015 рік.
– Програма «Швидка соціальна допомога» на 2014-2017 роки, яка призначена для надання матеріальної допомоги громадянам Мелітопольського району, які знаходяться у складних життєвих обставинах, у т.ч. учасникам антитерористичної операції.

Про роботу щодо соціального захисту учасників АТО

Питання пов’язані з наданням учасникам бойових дій та інвалідам війни, які приймали безпосередню участь у антитерористичній операції пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та матеріальної допомоги.
Забезпечення своєчасної, кваліфікованої, стоматологічної допомоги з пільгового зубопротезування, організація відпочинку (з наданням оздоровчих або санаторно-курортних послуг) демобілізованих учасників анти терористичної операції та членів їх сімей.

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 20.07.2015 року перебуває на обліку 58 учасників антитерористичної операції, з яких 56 надано статус учасника бойових дій та 2 – статус інваліда війни. Інформація про них занесена до Єдиного державного автоматизованого реєстру .пільговиків. Також на території району налічується 21 демобілізований військовослужбовець, який приймав участь у антитерористичній операції, але на теперішній час ще не отримав статус та відповідне посвідчення учасника бойових дій, які надаються силовими відомствами.

Усім учасникам бойових дій та інвалідам війни, які приймали безпосередню участь у антитерористичній операції надаються пільги, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі пільги при сплаті за житло та житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку.

П’яти учасникам бойових дій призначено компенсацію на придбання твердого палива у розмірі 916,31 грн. кожному, та трьом призначено компенсацію на придбання скрапленого газу у розмірі 131.69 грн. кожному.

Учасники   антитерористичної  операції,   які   отримали   статус   учасника бойових дій чи інваліда війни до 5 Травня 2015 року мають право на виплату щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги. 9 учасникам АТО надана разова грошова допомога до 5 травня, а саме:

 • 7 учасникам бойових дій у розмірі 875 грн. кожному
 • 1 інваліду війни 2 групи у розмірі 2475 грн.
 • 1 інваліду війни 3 групи у розмірі 2200 грн.

Крім того 2 учасника бойових дій, які звернулись за виплатою зазначеної грошової допомоги у травні-червні поточного року, отримають її після надходження фінансування.

Станом на 20.07.2015 на обліку щодо отримання технічних та інших засобів реабілітації, згідно Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей – інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 зі змінами, в управлінні соціального захисту населення перебуває 1 інвалід війни-учасник АТО, який потребує забезпечення палицею.

На обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій, які безпосередньо брали участь у проведенні АТО та не є військовослужбовцями, згідно Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200, перебуває 2 особи.

Учасникам АТО, з числа інвалідів війни, пропонувалося пройти професійне навчання у центрах професійної реабілітації інвалідів.

1-на родина інваліда війни-учасника АТО приймала участь у заході «Школа сім’ї», який проходив у м.  Запоріжжі з 04 по 06 червня та був спрямований на групову коррекційну соціально-психологічну роботу з сім’ями демобілізованих учасників АТО.

В районі діють програми, якими передбачені заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції, а саме:

– Програма пільгового зубопротезування в Мелітопольському районі, якою передбачено забезпечення своєчасної, кваліфікованої, стоматологічної допомоги с пільгового зубопротезування учасникам антитерористичної операції.

Станом на 20.07.2015 року на облік щодо пільгового протезування до Мелітопольській центральній лікарні поставлено 1 учасника АТО.

– Програма організації відпочинку (з наданням оздоровчих або санаторно-курортних послуг) демобілізованих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей (дружини, чоловіка та неповнолітніх дітей) на 2015 рік. На реалізацію цієї Програми з районного бюджету виділено 30,0 тис. грн.

Станом на 20.07.2015 подали заяви для отримання послуг оздоровлення 5 демобілізованих військовослужбовців, з них 2 демобілізованих разом з родинами та 1 неодружений демобілізований вже отримують послуги оздоровлення на базі відпочинку «Меркурій», смт Кирилівка.

– Програма «Швидка соціальна допомога» на 2014-2017 роки, яка призначена для надання матеріальної допомоги громадянам Мелітопольського району, які знаходяться у складних життєвих обставинах, у т.ч. учасникам антитерористичної операції.

Розпорядженням голови Мелітопольської райдержадміністрації від 25.06.2015 року № 249 надано матеріальну допомогу 1 учаснику антитерористичної операції в сумі 200 грн.

Згідно Постанови КМУ від 01.10.2014 № 535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції» 2 інвалідів війни та 1 учасника бойових дій з числа учасників антитерористичної операції було внесено до реєстру для отримання грошової допомоги за рахунок грошей, які надходять від фізичних та юридичних осіб.

Розроблений та затверджений районний План заходів по організації роботи по наданню соціально-психологічної допомоги демобілізованим учасникам антитерористичної операції.

Розпорядженням голови Мелітопольської районної державної адміністрації від 03.06.2015 № 218 «Про організацію роботи з надання консультативної, юридичної, соціальної, медичної, психологічної допомоги демобілізованим учасникам антитерористичної операції» створено районну мультидисциплінарну команду з надання консультативної, юридичної, соціальної, медичної, психологічної допомоги демобілізованим учасникам антитерористичної операції та затверджено план заходів, спрямованих на вирішення “йагальних питань демобілізованих учасників антитерористичної

операції та членів їх сімей, надання їм консультативної, юридичної, соціальної, медичної, психологічної допомоги та упередження виникнення соціальної напруги. Проведено 2 засідання районної мультидисциплінарної команди з надання консультативної, юридичної, соціальної, медичної, психологічної допомоги демобілізованим учасникам антитерористичної операції, на яких розглядалися питання щодо потреб демобілізованих учасників АТО та можливості взаємодії органів виконавчої влади, волонтерського руху та військового комісаріату у вирішенні питань щодо надання допомоги та соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО.

З метою надання населенню району, у т.ч. учасникам АТО, роз’яснень з питань трудового, пенсійного законодавства та соціального захисту, на території району щомісячно здійснює прийом громадян робоча група «мобільний соціальний офіс».

Управлінням соціального захисту населення з квітня поточного року щомісячно, з Державного бюджету, провадяться компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період. Таку компенсацію нараховано 15 підприємствам на загальну суму 149298,21 грн. Станом на 20.07.2015 виплачено 120019,00 грн. зазначеної компенсації .

 ****************************

Про виділення земельних ділянок  учасникам АТО

Мелітопольська районна державна адміністрація надає пояснення щодо порядку виділення земельних ділянок учасникам АТО у відповідності до діючого законодавства.

1. Чим регламентується.

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  учасникам бойових дій надаються, серед інших,  такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо) при умові виконання вимог пункту 3 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

Тобто, передача (надання) земельних ділянок у власність чи користування фізичним та юридичним особам для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), для індивідуального дачного будівництва без плану зонування або детального плану території забороняється.

На даний час на території Мелітопольського району відсутні плани зонування  або  детальні  плани територій населених пунктів.

2. Цільове призначення та норми безоплатної приватизації 

Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:

для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.

3. Процедура виділення земельних ділянок

Відповідно до Земельного кодексу України, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного Кодексу України. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держземагентства України – управлінням Держземагентства у Мелітопольському районі (м. Мелітополь вул. Чернишевського, 28), а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, — із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.

Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Процедуру державної реєстрації земельної ділянки встановлено пунктами 107-115 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

4. Хто передає земельні ділянки у власність

Разом з тим зазначаємо, що згідно із частиною першою статті 122 Земельного Кодексу України сільські, селищні ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Згідно частини 3 ст.122 Земельного Кодексу України районні державні адміністрації передають земельні ділянки для індивідуального дачного будівництва за рахунок земель несільськогосподарського призначення державної власності.

Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України Головне управління Держземагентства у Запорізькій області відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах Запорізької області.

5. Пошагова інструкція для виділення земельних ділянок учасникам АТО:

5.1. У межах населеного пункту (враховувати обмеження ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»):

5.1.1 Громадянин звертається з клопотанням про надання дозволу на розроблення землевпорядної документації до відповідної сільської ради за місцем розташування земельної ділянки.

5.1.2. Сільська рада у термін до 30 днів приймає рішення про надання згоди на розроблення землевпорядної документації та надає громадянину

5.1.3. Громадянин звертається до землевпорядної організації та укладає договір на виконання проектної документації із землеустрою.

5.1.4. Погодження документації із землеустрою.

5.1.5. Громадянин звертається до Управління Держземагентства у Мелітопольському районі для реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі (до 14 робочих днів).

5.1.6. Сільська рада приймає рішення про затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки у власність.

5.1.7. Громадянин звертається до Держаної реєстраційної служби у Мелітопольському районі  для реєстрації права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

5.2. За межами населеного пункту за рахунок земель державної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва:

5.2.1 Громадянин звертається до відповідної сільської, селищної ради з клопотанням про отримання план-схеми земельної ділянки, бажаної до відведення.

У разі якщо на території відповідної сільської ради відсутні вільні землі запасу державної власності сільськогосподарського призначення, громадянин звертається до територіального органу Держземагентства – управління Держземагентства у Мелітопольському районі для розгляду можливості надання земельної ділянки за рахунок земель, розташованих на території іншої сільської ради у межах Мелітопольського району.

5.2.2 Громадянин звертається з клопотанням про надання дозволу на розроблення землевпорядної документації до Головного управління Держземагентства у Запорізькій області (м. Запоріжжя вул. Українська, 50) самостійно або через територіальний орган Держземагентства – Управління Держземагентства у Мелітопольському районі (м. Мелітополь  вул. Чернишевського,28)

5.2.3 Головне управління Держземагентства у Запорізькій області у термін до 30 днів видає наказ про надання згоди на розроблення землевпорядної документації.

5.2.4. Громадянин звертається до землевпорядної організації та укладає договір на виконання проектної документації із землеустрою.

5.2.5. Погодження документації із землеустрою.

5.2.6. Громадянин звертається до Управління Держземагентства у Мелітопольському районі для реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі (до 14 робочих днів).

5.2.7. Головне управління Держземагентства у Запорізькій області видає наказ про затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки у власність.

5.2.8. Громадянин звертається до Держаної реєстраційної служби у Мелітопольському районі для реєстрації права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

5.3. За межами населеного пункту за рахунок земель державної власності несільськогосподарського призначення для індивідуального дачного будівництва (враховувати обмеження ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» :

5.3.1 Громадянин звертається до відповідної сільської, селищної ради з клопотанням про отримання план-схеми земельної ділянки, бажаної до відведення.

У разі якщо на території відповідної сільської ради відсутні вільні землі запасу державної власності несільськогосподарського призначення, громадянин звертається до територіального органу Держземагентства – управління Держземагентства у Мелітопольському районі для розгляду можливості надання земельної ділянки за рахунок земель, розташованих на території іншої сільської ради у межах Мелітопольського району.

5.3.2 Громадянин звертається з клопотанням про надання дозволу на Мелітопольської районної державної адміністрації (м. Мелітополь вул. Крупської, 5).

5.3.3 Районна державна адміністрація у термін до 30 днів приймає розпорядження про надання згоди на розроблення землевпорядної документації.

5.3.4. Громадянин звертається до землевпорядної організації та укладає договір на виконання проектної документації із землеустрою.

5.3.5. Погодження документації із землеустрою.

5.3.6. Громадянин звертається до Управління Держземагентства у Мелітопольському районі для реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі (до 14 робочих днів).

5.3.7. Районна державна адміністрація приймає розпорядження про затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки у власність.

5.3.8. Громадянин звертається до Держаної реєстраційної служби у Мелітопольському районі для реєстрації права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

 

Сохранить

Сохранить

Сохранить