Показати меню

Питання сільського господарства

Умови проведення конкурсу по кредитам 2016

Протокол протиепізоотичної комісії

Програма отримання часткової (20%) компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання Українського виробництва

20% компенсація надається за придбання техніки, яка  входить у затверджений Перелік української техніки та обладнання для АПК, їх виробників та дилерів. Перелік включає 40 українських заводів-виробників – це майже 800 одиниць техніки та обладнання.

Перелік розміщений за посиланням: http://www.minagro.gov.ua/uk/ministry?nid=24055

Перелік затверджено міжвідомчою комісією, до складу якої входять фахівці МЕРТ, Мінагрополітики, Національного комітету з промислового розвитку, керівники галузевих наукових установ, підприємств українського машинобудування для АПК та представники громадських організацій

Купівля та отримання компенсації техніки здійснюється через державні банки та банки, у статусному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі.

Учасник програми (сільгоспвиробник) не повинен бути банкрутом/ не перебувати на стадії ліквідації/ не мати відкритої  справи про банкрутство/не мати прострочену більше ніж за 6 місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного отримання бюджетних коштів  в рамках програми, такі кошти протягом місяця повертаються до державного бюджету та часткова компенсація вартості техніки та обладнання на надається протягом трьох років від дати виявлення такого порушення.

Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років мають використовуватись за призначенням та не підлягають відчуженню. У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ 20% КОМПЕНСАЦІЇ

Ознайомитись із Переліком техніки та обладнання: http://www.minagro.gov.ua/uk/ministry?nid=24055

Визначитись із необхідною технікою та обладнанням, яка входить до вказаного Переліку.

Відкрити рахунок в одному із державних банків, або банків, у статусному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі та здійснити оплату за техніку чи обладнання через державний банк, або банк, у статусному капіталі якого 75 і більше відсотків належить державі .

Подати до банку заявку за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 № 228 “Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва” документи, а саме:

– копію платіжного доручення

– акт приймання-передачі техніки та обладнання.

– свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації).

– довідку, підтвердження ДФС: сільгосптоваровиробник відповідає вимогам, визначеним пунктом 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, а також про відсутність простроченої більше ніж шість місяців заборгованості перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України,фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

– витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з інформацією, що підприємство не перебуває на стадії ліквідації, щодо нього не порушено справу про банкрутство, не визнано банкрутом.

Державний банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.

Мінагрополітики формує реєстр сільгоспвиробників, які придбали техніку та обладнання і претендують на отримання часткової компенсації.

На підставі реєстру та у межах відкритих асигнувань протягом місяця Мінагрополітики перераховує кошти державним банкам.

Державні банки протягом одного операційного дня перераховують кошти на поточні рахунки учасникам програми.

************************

До уваги сільгосптоваровиробників!

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, з 1 липня 2017 року набрали чинності Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 № 157 «Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам на митному контролі та на митній території Євразійського економічного союзу», № 158 «Про затвердження єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу» та № 159 «Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу».

У зв’язку з чим, при здійсненні експортних операцій суб’єктами господарювання, спеціалістами управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, за ініціативи суб’єкта господарювання, проводиться процедура офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів відповідно до норм Порядку, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики і продовольства України від 07.08.2012 № 487.

Відповідальний за проведення даної процедури в Мелітопольському  районі ― спеціаліст управління фітосанітарної безпеки Пономаренко Сергій Володимирович, моб. т. 097-30-49-659 (Запорізька обл., смт Веселе, вул. Горького, 2 а).

************************

Проаналізовано соціально-економічний розвиток агропромислового комплексу за перше півріччя 2017 року

apcСьогодні під час засідання робочої групи управління агропромислового розвитку райдержадміністрації було проаналізовано соціально-економічний розвиток агропромислового комплексу району за перше півріччя 2017 року.

Фахівцями управління було зазначено, що виробництво м’яса в районі станом на 01.07.2017 становить 1055,4 т, у порівнянні з аналогічним періодом  2016 року цей показник збільшився на 531,9 т. Виробництво молока складає 1193,6 т. У зв’язку з високою собівартістю продукції великої рогатої худоби в живій вазі та низькою закупівельною ціною поголів’я великої рогатої худоби зменшилось на 207 голів і налічує 2412 голів.

Стосовно розвитку галузі тваринництва було поінформовано, що загальна площа збирання ранніх зернових культур складає 41,7 тис. га. Станом на 01.07.2016 до збирання врожаю ранніх зернових культур приступили 12 господарств району, масове збирання врожаю розпочато з 05.07.2017. На сьогодні скошено 23 579 га ранніх зернових (56 % до плану), обмолочено 23 440 га, намолочено 73 450 т зерна із середньою урожайністю 31,3 ц/га.

************************

До відома сільгоспвиробників

Повідомляємо, що на засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва під керівництвом голови облдержадміністрації Бриля К. І. було презентовано Інвестиційний портал Запорізької області.

Його створено для забезпечення всебічної адміністративної,  консультативної, інформаційної підтримки-допомоги з боку облдержадміністрації підприємствам, організаціям, установам області, наявним і потенційним іноземним інвесторам (усім учасникам інвестиційного процесу), безпосередньо процесу залучення іноземних інвестицій через безперервне супроводження проектів від початкової стадії (моменту укладання договору про інвестиційні наміри) до повної реалізації інвестпроекту на території регіону. Портал можна відвідати за адресою: http://www.investmentzp.org.ua/.

************************

Проведено моніторинг соціально-економічного розвитку району щодо розвитку тваринництва

zrg apkВ управлінні агропромислового розвитку проведено засідання робочої групи щодо моніторингу соціально-економічного розвитку району в частині агропромислового комплексу, яке стосувалось вивченню основних показників розвитку тваринництва по всіх категоріях господарств.

Так, було зазначено, що станом на 01.05.2017, виробництво молока в районі становить 707,4 тонн, м’яса — 591,9 тонн. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року останній показник збільшився на 226,9 тонн та склав 162 %.  Поголів’я великої рогатої худоби на зазначену дату складає 2340 голів, в тому числі 812 корів. Також в господарствах району налічується 1639 голів овець, 5899 свиней та 128495 одиниць птиці.

************************

Пам’ятка щодо безпеки медоносних бджіл від отруєнь

Вимоги законодавства України, щодо безпеки медоносних бджіл від отруєнь при використанні засобів захисту рослин в сільському і лісовому господарстві визначаються:

 • Законом України «Про бджільництво» від 22.02.2000 № 1492–III (зі змінами);
 • Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (затверджені Постановою № 1 Головного державного санітарного лікаря України від 03 серпня 1998 року);
 • «Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» ДСП 382-96, затвердженими наказом МОЗ України від 18.12.1996 № 382.
 • Наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини «Про затвердження Інструкції щодо попередження і ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» від 30.01.2000 № 9, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.02.2001 за № 131/5322.
 • Наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук № 184/82 від 20.09.2000 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.10.2000 за № 736/4957.

Юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин зобов’язані:

 1. Дотримуватися діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь (хімічного токсикозу) – ст. 30 ЗУ «Про бджільництво»;
 2. Завчасно, до початку проведення обприскування, попередити пасічників через засоби масової інформації (радіо, місцева газета, телебачення та інші засоби інформації), про кожне застосування ЗЗР, а саме:

2.1. Оповіщувати не менш чим за дві доби при використанні наземної апаратури, згідно пункту 6.1.7. Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»;

2.2.Оповіщувати не менш, чим за три доби при використанні авіаційної апаратури, згідно пункту 5.2. «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» ДСП 382-96;

2.3.Оповіщувати не пізніше ніж за три доби при застосуванні засобів захисту рослин на медоносних рослинах, згідно статті 37 ЗУ«Про бджільництво».

 1. В повідомленні про застосування ЗЗР сповіщати дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату (ст. 37 ЗУ «Про бджільництво»).
 2. При застосуванні хімічного обприскування на медоносних рослинах попередити пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ (ст. 37 ЗУ «Про бджільництво»).
 3. При авіаційному методі застосування пестицидів і агрохімікатів в повідомленні сповістити про необхідність вивозу пасік до іншого міста медозбору, на відстань більше 5 км від міста проведення авіаційних обробок на період до 5 діб. Не застосовувати авіаційні обробки пестицидами усіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур та інших угідь, що розташовані ближче 5 км від місць постійного перебування медоносних пасік. («Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» ДСП 382-96).
 4. Не застосовувати засоби захисту рослин, стимулятори їх росту, мінеральні добрива, інші препарати, що можуть призвести до фізичного знищення бджіл під час медозбору. (ст. 30 ЗУ «Про бджільництво»).
 5. Застосовувати у сільському та лісовому господарстві, на присадибних ділянках тільки тi пестициди i агрохiмiкати, що пройшли державну реєстрацію i включені в Перелік препаратів, дозволених до авіаційного та наземного застосування в Україні, роздрібного продажу населення (Перелік пестицидів і агрохімікатів і щорічні доповнення до нього видається Департаментом екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України відповідно до ст. 7 ЗУ «Про пестициди і агрохімікати» № 86/95 від 02.03.1995).
 6. Не допускати обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл, безпосереднього контакту покрову бджіл з робочим розчином інсектицидів.
 7. Використовувати не токсичні або слаботоксичні для медоносної бджоли інсектициди, такі як Моспілан ВП, Біская 240 OD, м.д., Маврік, ЕВ., Каліпсо 480SC, Омайт 570, в.е., Кораген 20, КС та інші.
 8. Суворо дотримуватися регламентів застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин. При використанні високотоксичних для бджіл піретроїдних інсектицидів паралельно застосовувати репеленти, що забезпечать збереження життя робочих бджіл на період токсичної дії інсектициду.
 9. Обмежувати застосування мікрокапсульованих препаративних форм   (мк.с.- мікрокапсульована суспензія, мк.е. – мікрокапсульована емульсія), бо бувають випадки, коли бджоли збирають капсули і відносять їх до вуликів, де препарат, поступово виділяючи діючу речовину, отруює всю бджолину сім’ю.
 10. Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами проводити в ранкові (до 10) і вечерні (18–22) години при мінімальних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 градусів (6.1.5. Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»).
 11. У випадку застосування пестицидів в умовах за­критого ґрунту обробки проводити увечері після закінчення льоту бджіл.
 12. Проводити обприскування наземним методом при швидкості вітру до 3м/с (дрібно крапельне) і 4 м/с (крупно крапельне), при цьому не порушувати зону санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м. При застосуванні аерозольних генераторів санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту. (6.3.1., 6.3.4. Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів).
 13. Проводити обприскування авіаційним методом в ранкові та вечерні години дня, при швидкості руху повітря, що не перевищує – 3м/с (дрібно-крапельне обприскування) і 4м/с (крупно-крапельне обприскування), температурі повітря не вище +22 градуса, робоча висота над об’єктом обробки повинна бути не менше 3 метрів. При цьому не порушувати зону санітарного розриву: 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік; 2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу свійських тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних та зоологічних заказників і т.п.); 1 км від населених пунктів, тваринницьких ферм і птахоферм, посівів сільськогосподарських культур, що використовуються у їжу без термічної обробки (цибуля на перо, сільдерей, кріп, огірки, помідори, полуниця, малина та інші), а також садів, виноградників та місць проведення інших сільськогосподарських робіт. («Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» ДСП 382-96).
 14. Всі проведенні хімічні обробки фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів на посівах, у садах, теплицях і інших об’єктах господарства. Журнал заповнюється і ведеться агрономом, бригадиром або іншою  особою, яка призначена наказом керівника господарства за відповідальність  безпечного застосування хімічних засобів захисту рослин. (Додаток 11 до  Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98).
 15. Допускати до роботи з пестицидами і агрохімікатами осіб, які не мають протипоказань по стану здоров’я і пройшли медичний огляд на право здійснення робіт з пестицидами і агрохімікатами у відповідності з «Положенням про медичний огляд працівників певних категорій», пройшли спеціальне навчання та мають допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами, відповідно до статті 11 ЗУ «Про пестициди і агрохімікати» № 86/95-Вр від 02.03.1995. Всі працівники при виконанні робіт з пестицидами і агрохімікатами повинні мати при собі медичну книжку, допуск (посвідчення) і наряд на виконання певних робіт з пестицидами і агрохімікатами. (Додаток 1, Додаток 2 до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98).
 16. Виконувати основні вимоги щодо захисту рослин відповідно до ст. 4 ЗУ «Про захист рослин» № 180XIV від 14.10.1998, а саме:
 • суворе додержання регламентів зберігання, транспортування, торгівлі та застосування засобів захисту рослин;
 • збереження корисної флори і фауни;
 • недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин.
 • додержання технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого ґрунту;
 • екологічне та економічне обґрунтування доцільності захисту рослин від шкідливих організмів;

Бджоляру з метою охорони медоносних бджіл від хімічного токсикозу необхідно:

 1. Виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук від 20.09.2000 №184/82.
 2. Зареєструвати пасіку за місцем проживання або за місцезнаходженням у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах у порядку відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук від 20.09.2000 №184/82.
 3. Розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно ст. 15 Закону України «Про бджільництво.
 4. При зміні назви чи адреси пасіки проінформувати  про це районне (міське) управління державної ветеринарної медицини протягом 10 днів. (Наказ Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук від 20.09.2000 №184/82).
 5. При розміщенні пасік на земельних ділянках інших власників або перевезенні (кочівлі) пасік за згодою інших власників або користувачів, поставити  пасіку на облік у сільській раді, на територію якої прибув на кочівлю, або на території якої розмістив пасіку.
 6. При отриманні повідомлення про проведення хімічних обробок сільськогосподарських угідь або присадибних ділянок на території сільської ради, де розміщена пасіка або в суміжних господарствах, ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

У випадку авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів вивезти пасіку до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місць проведення авіаційних обробок на період до 5 діб, а при проведенні наземних обробіток на відстань 3–5 км від місць проведення наземного обприскування.

************************

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

selhoz

Станом на 01.10.2015 збирання ранніх зернових культур господарствами району було завершено,  з площі 35369 га було намолочено 124865 тонн з урожайністю 35,3 ц/га.

– озима пшениця – зібрано з площі 24270 га (100%), намолочено 92947 тонн, урожайність склала 38,3 ц/га;

– озимий ячмінь – зібрано з площі 1321 га (100%), намолочено 4263 тонни, урожайність 32,3 ц/га;

– озиме жито – зібрано з площі 7 га (100%), 31 тонну, 44,3 ц/га;

– ярий ячмінь – зібрано з площі 6634 га (100%), намолочено 17099 тонн, урожайність  25,8 ц/га;

– яра пшениця – зібрано з площі 335 га (100%), 941 тонну, 28,1 ц/га;

– горох – зібрано з площі 2696 га (100%), намолочено 9205 тонн, урожайність 34,1 ц/га;

– овес – зібрано з площі 106 га (100%), намолочено 379 тонн, урожайність 35,8 ц/га.

Пізніх зернових культур (просо, гречка) з площі 887га (98%) намолочено 1344 тонни, середня урожайність 15,2 ц/га.

Станом на поточну дату проводиться збирання соняшника та сої. Соняшника зібрано  з площі 17517 га (83% до плану), намолочено 26350 тонн, урожайність складає 15,0 ц/га. Збирання сої проведено на площі 2085га (45% до плану), намолочено 7867 тонн з урожайністю 37,7 ц/га.

Для потреб тваринництва підприємствами району у 2016 році заготовлено сіна 1254 тонни, сінажу 846 тонн, силосу 3328 тонн , соломи 504 тонни.

Підготовка грунту для посіву озимих культур становить 29712 га (100%), підготовка грунту на зяб складає 3343 га (10 %) при плані 34018 га.

На поточну дату під урожай 2017 року посіяно 10069 га озимих зернових культур, що складає 34% до прогнозу, в тому числі 256 га посіяно озимого ріпаку. Озимі зернові площею 8,7 тис. га були посіяні з добривами з розрахунку 42 кг/га діючої речовини мінеральних добрив.

На протязі IIІ кварталу 2016 проведено 145 ярмарок з реалізації продукції сільськогосподарського виробництва.

В районі станом на 01.09.2016 року реалізація м’яса становить 910 тонн, молока – 1607 тонн.

Наявність поголів’я худоби в господарствах району становить: великої рогатої худоби – 2595 голів, в тому числі корів – 834 голови, свиней – 7805 голів, овець – 1772 голів, коней – 10 голів, народжено телят – 586 голів, поросят – 7067 голів.

Продуктивність худоби в господарствах району:

 • надій молока на 1 корову – 1940 кг;
 • приріст великої рогатої худоби – 520 гр;
 • приріст свиней – 480 гр.

Начальник управління агропромислового розвитку    М.В.Данченко

************************

В районі завершено збирання ранніх зернових культур

zaver zbirСьогодні в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації члени оперативної групи обговорювали питання стосовно завершення збирання ранніх зернових культур у 2016 році та визначення кращих підприємств за результатами збирання врожаю.

Так, за інформацією начальника управління агропромислового розвитку Михайла Данченка, станом на 26.07.2016 завершено збирання ранніх зернових культур в підприємствах Мелітопольського району. Поінформовано, що обмолочено 35362 га (100%), намолочено 124048 тонн зерна, урожайність становить 35,1 ц/га. Валове виробництво озимого ячменю складає 4263 тонни, урожайність – 32,3 ц/га;  гороху намолочено 9205 тонн, урожайність – 34,0 ц/га, ярої пшениці 941 тонна, з урожайністю 28,1 ц/га.

Крім того було зазначено, що озимої пшениці намолочено 92385 тонн з площі 24,270 тис. га, урожайність якої становить 38,1 ц/га. Ярого ячменю намолочено 16875 тонн з площі 6,6 тис. га з урожайністю 25,4 ц/га.

Незабаром, керівники та спеціалісти сільгосппідприємств зберуться на семінар-нараду щодо підведення підсумків збирання врожаю ранніх зернових культур, де будуть урочисто нагороджені найкращі хлібороби району.

************************

Підбито підсумки у галузі тваринництва

pids tvarynУправлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації проведено засідання робочої групи, де було підбито підсумки в галузі тваринництва за червень 2016 року.

За інформацією начальника управління Михайла Данченка станом на 01.07.2016 року  реалізація тварин на м’ясо сільгосппідприємствами склала 528 тонн, виробництво молока – 1183 тонн. Поголів’я великої рогатої худоби дорівнює 2619 голів, з яких 833 – корови. Поголів’я овець по району становить 1811 голів, свиней – 8171.

Слід зазначити, що район має другий показник у Запорізькій області по чисельності поголів’я великої рогатої худоби. На сьогодні в районі діє три підприємства з розведення та утримання поголів’я великої рогатої худоби молочного напрямку. Підприємство ПП «Могучий» має статус племінного підприємства з розведення великої рогатої худоби червоної степної породи, підприємства ТОВ «АФ «Мир», ПП «Цареводарівка» молочно-тваринні господарства. Протягом 2016 року господарства реалізували 117 телят.

Крім того, свинарські господарства реалізують населенню для розведення і вирощування племінних поросят, у червні поточного року було реалізовано 530 поросят.

************************

В районі розпочалась збиральна компанія

zbyr komНа полях Мелітопольського району йде збирання ранніх зернових культур, площа збирання яких складає у 2016 році 35,4 тисячі гектарів, в тому числі 25,6 тис. га озимих культур та 9,8 тис. га ранніх ярих зернових культур.

На сьогодні підприємствами Мелітопольського району зібрано 10% площ ранніх зернових культур, що становить 3360га,  намолочено 12035 тонн, середня урожайність складає 35,8 ц/га.

Інформація про хід збирання ранніх зернових культур

Найменування культур План збирання, га Скошено, га % Обмолочено, га % Намолочено, тонн Урож-ть, ц/га
Озима пшениця 24275 1532 6 1527 6 6238 40,9
Озимий ячмінь 1321 517 39 517 39 1447 28,0
Яра пшениця 335
Ярий ячмінь 6634 493 6 383 5 1122 29,3
Горох 2696 933 35 933 35 3228 34,
Овес 106
Всього ранніх зернових 35367 3475 10 3360 10 12035 35,8
Було у 2015 р. 39869
Працює комбайнів 37

************************

В районі збільшилось поголів’я свиней, овець та кіз

animalСьогодні відбулось засідання робочої групи під час якого, було проаналізовано кількість наявного поголів’я великої рогатої худоби у населення району.

За інформацією спеціалістів управління агропромислового розвитку райдержадміністрації реалізація тварин на м’ясо в господарствах населення за 2015 рік склала 2507 тонн, молока – 20820 тонн. У порівнянні з минулим роком реалізація молока зменшилась на 278 тонн з причини скорочення поголів’я корів. Виробництво яєць в домогосподарствах населення за 2015 рік дорівнює 11419 тис. штук.

Станом на 1 січня 2016 року поголів’я великої рогатої худоби становить 6264 голови, у порівняні з аналогічним періодом минулого року цей показник зменшився на 235 голів. Поголів’я корів становить 4345 голів, у порівняні з минулим роком теж спостерігається скорочення на 124 голови. Свиней налічується 6264 голови, на 312 голів більше, ніж в минулому році. Поголів’я овець та кіз теж збільшилось на 120 голів і на сьогодні становить 4380 голів.

************************

Відбулась нарада з головними агрономами сільгосппідприємств

agro naradaУправлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації за участі головних агрономів сільськогосподарських підприємств району проведено нараду, де було розглянуто питання щодо складання агрозвіту з посіву озимих культур під урожай 2016 року.

В ході наради начальник відділу організації виробництва, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції управління агропромислового розвитку Лідія Дяченко ознайомила присутніх з вимогами щодо оформлення агрозвіту по посіву озимих культур, підкресливши, що не всі господарства своєчасно надають інформацію щодо посіву та стану розвитку озимих культур.

Лідія Володимирівна зазначила, що в агрозвіті необхідно вказати попередники, по яких розміщено озимі культури. Найкращим попередником вважається чорний пар, якого на жаль все менше залишається в господарствах району. В поточному році з 26,0 тис. га озимих зернових, по пару розміщено 11,2 тис. га посівів, що складає 40% від загального обсягу посівів, це на 8% нижче минулорічного показника.

Крім того, присутніх поінформовано, що погодні умови осіннього періоду поточного року склалися дуже несприятливими – тривала посуха викликала відсутність продуктивної вологи в грунті, тому на посівах не спостерігалося протягом 1,5 місяця сходів (лише на зрошенні), і тільки після незначних опадів в листопаді почали з’являтися сходи на посівах озимини. Тому питання моніторингу за станом озимих культур залишається дуже актуальним.

Провідний фахівець управління контролю якості насіння ДІСГ Ірина Волкова підкреслила, що за останні роки стабільно витримується відсоток посівів насінням високих репродукцій в обсязі: 10-12% від загальних посівів – елітним та суперелітним насінням, 30-35% – першої репродукції, 45-50% – другої репродукції. В цілому, насінням високих репродукцій засіяно 85% площ, що на 15% менше, ніж у минулому році.

По закінченню наради керівникам сільськогосподарських підприємств було рекомендовано до 30 листопада поточного року надати до управління агропромислового розвитку агрозвіти з посіву озимих культур під урожай 2016 року відповідно до зазначених вимог.

************************

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Площа землекористування Мелітопольського району складає 160 тис. га., в тому числі сільськогосподарських угідь – 153,6 тис. га. З них рілля займає 133,6 тис. га, багаторічні насадження – 4 тис. га, сіножаті і пасовища – 16 тис. га.

З проведенням реформування та розпаювання землі майже 40% території вийшло із суспільного сектора економіки. Так, станом на 01.01.2015 р. в суспільному секторі економіки району залишилося 86,3 тис. га сільгоспугідь. З них рілля складає 79,6 тис. га, багаторічні насадження 2,4 тис. га, сінокоси та пасовища 4,3 тис. га. На решті території ведуть виробничу діяльність селяни, які самостійно обробляють свої паї та приватні підприємці, що орендують землі пайщиків.

В Мелітопольському районі у 2015 році функціонують 150 підприємств різної форми власності. З них:
– державних підприємств – 8 шт;
– приватних підприємств – 11 шт;
– кооперативів – 4 шт;
– товариств з обмеженою відповідальністю – 34 шт;
– фермерських господарств – 93 шт.

Основний напрямок розвитку підприємств – вирощування зернових і технічних культур. Із загальної кількості підприємств 4 підприємства мають розвинуте насінництво, в тому числі – 1 по вирощуванню елітного насіння; 15 підприємств району займаються вирощуванням плодово-ягідної продукції; 5 підприємств – вирощуванням овочевої продукції; 20 підприємств займаються тваринництвом.

Завантажити документ До відома землевласників

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить