Показати меню

Зробимо дітей щасливішими

четвер, 8 Серпень 2019, 12:00
turb ditey

Забезпечення та додержання прав дітей визначає майбутнє Української держави. Починаючи з 2005 року в Україні розпочато реформування державної системи захисту прав дітей, основними напрямками якої є розвиток сімейних форм виховання дітей, що не мають батьківської опіки (зокрема національного усиновлення, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), реформування державної системи влаштування таких дітей, підтримка сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, створення умов для реінтеграції дітей в сімейне оточення.

Сімейні форми влаштування забезпечують соціальний захист, захист майнових та житлових прав дитини, догляд, виховання, корекцію та компенсацію розвитку, вирішення медичних проблем, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини, яка залишилася без піклування батьків.

Без сумніву, сімейне чи родинне оточення є набагато кращим для дитини, ніж життя у спеціалізованому закладі. Любов і ласка, яку можуть дати батьки (рідні, прийомні, усиновителі), є надзвичайно потужним і незамінним чинником, що позитивно впливає на розвиток дитини.

В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Усиновлення — це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Встановлення опіки та піклування — це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян України, які перебувають, переважно, у сімейних, родинних стосунках із цими дітьми-сиротами або дітьми, позбавленими батьківського піклування, з метою забезпечення їхнього виховання, освіти, розвитку й захисту їхніх прав та інтересів. Опіка та піклування встановлюються над дітьми, які залишилися без батьківського піклування: опіка — над малолітньою дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування — над неповнолітньою дитиною віком від 14 до 18 років.

Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, то альтернативою біологічній родині може бути прийомна сім’я, до якої можна влаштувати до 4-х дітей, та дитячий будинок сімейного типу, де можуть проживати від 5-ти до 10-ти дітей, включаючи рідних дітей батьків-вихователів.

Шановні громадяни! Якщо Ви бажаєте взяти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, підтримати її, надати сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя, звертайтеся до Мелітопольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 5, каб. № 8, 42 (тел. 43 13 94).