Показати меню

Засідання колегії райдержадміністрації

четвер, 29 Листопад 2018, 13:10
koleg0

Сьогодні під керівництвом голови районної державної адміністрації Сергія Селевича відбулось засідання колегії. Участь у заході взяв заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін. До порядку денного було внесено три питання.

Перше, стосувалось стану реалізації завдань Нової української школи в закладах освіти району. За інформацією начальника відділу освіти райдержадміністрації Тетяни Безбородих, головна ідея Нової української школи полягає у навчанні, побудованому на компетентностях. Закладено новий підхід до підготовки вчителя Нової української школи, проведено масштабну перекваліфікацію всіх вчителів початкової ланки.

koleg1

Крім того, створюється нове освітнє середовище в кожній школі, якісне матеріально-технічне забезпечення. В результаті реформи освіти весь процес навчання і виховання підростаючого покоління став більш сучасним і наближеним до європейських стандартів. В класах Нової української школи проводяться різні види пізнавальної діяльності, функціонують ігровий, читацький, навчальний, музичний, інформаційний центри, а також центри відпочинку та творчості. Ці центри мобільні, легко трансформуються для колективної та групової роботи, забезпечені сучасними дидактичними матеріалами. На забезпечення якісної, сучасної та доступної Нової української школи відділу освіти райдержадміністрації виділено 3 875 682, 00 грн. Ці кошти витрачено у повному обсязі. Кожна школа району для організації освітнього середовища першокласників отримала сучасні меблі для учнів та вчителів, техніку для друкування та копіювання, різноманітний дидактичний матеріал, килимки з пазлів, розвивальні ігри, музичні інструменти тощо. На кожного першокласника отримано ігрові набори «Lego». Також Костянтинівська школа «ПРОМЕТЕЙ» та Орлівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів отримали новітню техніку: короткофокусний широкоформатний інтерактивний проектор, дошку-екран та ноутбук, які безумовно допоможуть вчителю викладати матеріал на сучасному рівні, як того вимагає Нова українська школа.

По завершенню доповіді слово для виступу взяв заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, який наголосив на штатному режимі роботи в умовах воєнного стану, не обмеженні конституційних прав і свобод громадян. Крім того, порушив основні положення концепції Нової української школи, процесу створення опорних шкіл, підвозу дітей до навчальних закладів та оптимізації закладів освіти в районі. Акцентував увагу на проведенні оздоровчої кампанії, а також зауважив на питання пенсійного забезпечення, зазначивши, що основні завдання полягають у боротьбі із заборгованістю виплати зарплатні на підприємствах різних форм власності та детінізації економіки в регіоні.

koleg2

Друге питання засідання колегії стосувалось підсумків організації оздоровлення та відпочинку дітей Мелітопольського району влітку 2018 року. В ході доповіді начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлани Узунової було поінформовано, що з метою організованого проведення оздоровчої кампанії поточного року на організацію оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки із районного бюджету виділено 105,000 тис. грн.  За рахунок коштів державного бюджету на базі УДЦ «Молода гвардія» оздоровлено 15 дітей, 22 дитини отримали послуги з оздоровлення та відпочинку на базі ДП «УДЦ «Артек». За рахунок коштів обласного бюджету 88 дітей району шкільного віку, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, пройшли оздоровлення на базі ДЗОВ «Меотіда» м. Приморськ, ДЗОВ «Аіст», ДЗОВ «Факел» м. Бердянськ. За рахунок коштів районного бюджету, бюджетів сільських рад 70 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, отримали послуги з оздоровлення та відпочинку. За рахунок районних профспілкових організацій забезпечено оздоровлення та відпочинок 200 дітям працівників бюджетних підприємств. Охоплено оздоровленням за рахунок батьків 2100 дітей.

koleg3

У ході розгляду останнього питання порядку денного щодо стану пенсійного забезпечення було зазначено, що станом на 01.11.2018 на обліку в управлінні Пенсійного фонду перебуває 13600 пенсіонерів, які мешкають в районі. Середньомісячний розмір пенсії становить 1974,82 грн, середньомісячна заробітна плата у січні–вересні 2018 року склала 5720,00 грн. З 25,9 тис. працездатного населення району офіційно працюють та декларують свої доходи 9,2 тис. осіб, тобто 35,5 %. У нинішніх умовах актуальною темою залишається боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах» та реалізація гарантій гідної оплати праці.

koleg4

За всіма питаннями засідання колегії були прийняті відповідні розпорядження.