Показати меню

Визначено план першочергових заходів щодо недопущення поширення африканської чуми свиней

середа, 12 Квітень 2017, 15:57
acs0

Сьогодні при районній державні адміністрації відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. За інформацією заступника начальника управління Держпродспоживслужби в Мелітопольському районі Ірини Грибіненко в селі Нове зафіксовано випадок захворювання африканської чуми свиней. Зазначено, що на подвір’ї приватного будинку в селі Нове було виявлено захворювання свиней з ознаками відмови від їжі та води, підвищення температури тіла. Спеціалістами ветеринарної медицини району було відібрано матеріал та направлено до Дніпровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, де було виявлено африканську чуму свиней.

З метою ліквідації та недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней на території Мелітопольського району було затверджено план заходів та прийнято цілу низку важливих рішень та доручень.

Так, з 12.04.2017 в с. Нове встановлено карантин по африканській чумі свиней. Територію у радіусі 3 км від епізоотичного осередку визначено зоною захисту, 20 км зону – зоною нагляду. У цих зонах заборонено подвірний забій тварин і птиці з метою реалізації продуктів забою на продовольчих ринках м. Мелітополя. Допускати до торгівлі дозволено м’ясо свиней лише промислового походження за умови наявності відповідних ветеринарних документів та дозволів.

Крім того, визначено місце безпечного спалювання вилученого поголів’я свиней та деякі організаційні моменти щодо проведення заходів з ліквідації наслідків спалаху захворювання.

Також, створено тимчасову комісію за участі представників Мелітопольського відділу поліції, державної служби надзвичайних ситуацій, державної служби ветеринарної медицини, органів державної влади та місцевого самоврядування.

acs1

Першочергові дії фахівців державних структур та відповідних установ будуть спрямовані на термінове виконання заходів із ліквідації захворювання та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на подальшу територію.