Показати меню

Вклонились живим й загиблим

вівторок, 23 Жовтень 2018, 13:47
votan0

Сьогодні — особливий день, 75 років тому Мелітопопольщина була звільнена від фашистських загарбників. Жорстокі бої точились за визволення нашої рідної України. Тільки на полях битв у Запорізькій області загинуло понад 124 тисяч солдатів.

Особливо запеклі бої відбувалися поблизу с. Мордвинівка на лінії німецької оборони «Вотан». У ті криваві часи поле стогнало від розривів снарядів, від смертоносних куль, понівечена земля кричала від болю.

Відтоді, щороку, на цьому священному місці збираються ветерани Другої світової війни, їх діти, онуки, правнуки, мешканці сіл, представники влади, щоб вшанувати пам’ять загиблих, віддати данину поваги живим легендам героїчної історії нашої країни.

votan1 votan3

Розпочався районний мітинг з нагоди 75–ї річниці визволення Мелітопольського району від нацистів виступами керівників району.

«Шановні ветерани, ми низько вклоняємося вам за мир і свободу. Кожен з вас — це жива історія нашого Мелітопольського краю, приклад мужності та патріотизму. Ви були і залишаєтесь взірцем відваги та безмежної відданості своєму народу», — зазначив голова районної державної адміністрації Сергій Селевич.

votan4

Також до мікрофону були запрошені голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, Мелітопольський міський голова Сергій Мінько, а також представники військкомату, церкви, районної ветеранської організації, ветерани та молодь.

votan5 votan6

Особливим гостем заходу став 94-річний воїн-визволитель нашої Мелітопольської землі Шуляк Михайло Спиридонович, який, незважаючи на поважний вік, завітав із далекого міста Одеси.

votan7

Протягом заходу відбулось урочисте внесення Державного Прапора України під виконання Державного гімну, хвилина мовчання та військовий салют, покладання квітів до меморіалу.

votan8 votan9 votan10

Крім того, глядачам були роздані солодощі, щоб пом’янути душі загиблих героїв. Учнівська молодь вручила ветеранам квіти та випустила в небо гелієвих голубів, які з давніх-давен є символом миру на землі.

votan11 votan12 votan13

Вже за доброю традицією закінчився мітинг пригощанням солдатською кашею.

votan14 votan15

Також цього дня Сергій Селевич взяв участь у заходах з нагоди визволення м. Мелітополя від фашистських загарбників.