Показати меню

Відбулось засідання оргкомітету

вівторок, 28 Січень 2020, 15:12
orgafgan0

Виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Ольга Станчевська провела засідання організаційного комітету з питань підготовки до відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

До складу організаційного комітету були включені керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради, Костянтинівський сільський голова Тетяна Горбань та голова Мелітопольської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Олександр Матюшко.

По-перше, присутні розглянули питання соціального захисту та надання медичної допомоги учасникам бойових дій на території інших держав.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Узунова доповіла, що До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, занесена інформація про осіб, які брали  участь у бойових діях на території інших держав, у т. ч. Афганістан — 95 учасників бойових дій, Угорщина — 4, Єгипет — 5, Ірак — 5, Лаос — 1, Чехословаччина — 25, Югославія — 9, Куба — 1 та осіб з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь на території Афганістану — 28, Анголи — 1, Чехословаччини — 1.

Усі учасники бойових дій, які приймали участь у бойових діях на території інших держав мають право на пільги на житлово-комунальні послуги та отримують їх своєчасно в повному обсязі у грошовій (безготівковій та готівковій) формі.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації проведено виплату щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги учасникам бойових дій, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав, на загальну суму 275 тис. грн.  (учасники бойових дій — 1295 грн, особа з інвалідністю внаслідок війни 1 групи — 3850 грн, особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи — 3400 грн, особа з інвалідністю внаслідок війни 3 групи — 2950 грн, член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни — 630 грн).

За звітний період 1 учасник бойових дій на території інших держав був забезпечений санаторно-курортним лікуванням.

Здійснено безоплатне поховання 2 померлих у 2019 році учасників бойових дій на територіях інших держав на загальну суму 9,73 тис. грн.

Згідно районної програми «Швидка соціальна допомога» була надана одноразова матеріальна допомога 29 учасникам бойових дій на територіях інших держав на загальну суму 8,9 тис. грн.

Згідно обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015–2019 роки, 2 особам – членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав, надана компенсація вартості житлово-комунальних послуг у розмірі додаткової 50-відсоткової знижки в межах норм, передбачених чинним законодавством.

Крім того, завідувачка поліклінікою КНП «Мелітопольська центральна районна лікарня» МРР Марина Юрків акцентувала, що учасникам бойових дій на території інших держав надається фахова медична допомога. У КНП «Мелітопольська  центральна районна лікарня» МРР обладнано 6 палат для стаціонарного лікування ветеранів війни, у яких протягом 2019 року проліковано 46 осіб зазначеної категорії громадян, з них 10 учасників АТО на загальну суму 32 362,23 грн. У шпиталі «Великий луг» протягом минулого року оздоровлено 36 осіб.

Згідно Програми пільгового зубопротезування в Мелітопольському районі на 2015–2019 роки за звітний період надані стоматологічні послуги 9 особам на загальну суму 10,75 тис. грн.

orgafgan1

Наостанок були обговорені пропозиції до сценарію проведення районного заходу до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, а також було визначено дату, час та місце проведення урочистостей.

orgafgan2 orgafgan3

За підсумками засідання оргкомітету було попередньо вирішено провести районний захід 14 лютого о 10 годині у великій залі засідань районної ради. Сценарій заходу та інші організаційні питання будуть розглянуті під час наступного засідання оргкомітету.