Показати меню

Важливий крок на шляху до здобуття освіти дітьми з особливими потребами

середа, 6 Грудень 2017, 12:09
inklosv1

Питання забезпечення доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами є одним із пріоритетів держави у сфері освіти. Відповідно до нового Закону України «Про освіту» держава створює умови для здобуття освіти дітьми з особливими потребами з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів, а також забезпечує виявлення та усунення факторів, що перешкоджають реалізації прав і задоволенню потреб таких осіб у сфері освіти.

У рамках реалізації соціальної програми «Інклюзивна освіта — рівень самосвідомості нації» Благодійним Фондом Порошенка ініційовано придбання універсальних сходових гусеничних підйомників для загальноосвітніх навчальних закладів Запорізької області, в яких запроваджено інклюзивну форму навчання, що стало важливим кроком на шляху до забезпечення доступності кожної «особливої» дитини не лише до першого поверху, а й усієї будівлі своєї рідної школи.

5 грудня 2017 року в Запорізькій обласній державній адміністрації голова Благодійного Фонду Марина Порошенко презентувала гусеничні підйомники, котрі будуть використовуватись для підняття дітей, які пересуваються на візочках, по сходинках навчального закладу. Нові пристрої передані в 9 закладів Запорізької області, серед яких Костянтинівська спеціалізована різнопрофільна школа «ПРОМЕТЕЙ».

За словами Марини Порошенко питання архітектурної доступності навчальних закладів є важливим елементом для розвитку інклюзивної освіти. Проте, на жаль, більшість громадських приміщень у країні все ще залишаються недоступними для маломобільних верств населення, а існуючі пандуси часто не відповідають державним будівельним нормам. При цьому будівництво нових потребує значних фінансових ресурсів та часу.

inklosv3 inklosv2