Показати меню

В Астраханці відкрито сквер на честь «Праведників народів світу»

п’ятниця, 3 Травень 2019, 12:39
astskver0

Щороку наша країна завмирає, згадуючи 6 000 000 душ знищених нацистами. Але ж ця цифра могла б збільшитися багаторазово, якщо б не знайшлися люди різних національностей, які, ризикуючи не тільки своїм життям, а й життям рідних, рятували євреїв.

У цій благородній справі брали участь люди різних національностей, походження, професій, соціального статусу. У цьому списку поряд із представниками королівських прізвищ, міністрами і дипломатами сусідять і прості люди. Жителі сіл і міст. Селяни, робітники, службовці, чиновники, священики, рибалки, діячі науки і мистецтва, вчителі, підприємці … Є серед них і жителі Мелітопольщини, а саме, мешканки с. Астраханка.

В Астраханці урочисто відкрито сквер, якому рішенням сільської ради було присвоєне ім’я Марії Панкратової та Феодосії Басаєвої. У роки Другої світової війни ці жінки рятували євреїв від знищення з боку нацистських загарбників, а через багато років були удостоєні звання «Праведник народів світу», яке надається Меморіальним комплексом історії Голокосту «Яд Вашем».

astskver1 astskver2

Під час урочистого заходу з нагоди відкриття скверу слово для виступу було надано голові районної державної адміністрації Сергію Селевичу, який зазначив: «Особливо зараз, коли ми даємо оцінку своєї гіркої історії, в черговий раз переосмислюємо дуже складні періоди свого шляху, дуже важливо, щоб поряд з цим болем, поряд з визнанням помилок ми бачили і тих людей, які зберегли, врятували нашу гідність. Адже ці люди назавжди стали духовною частиною нашого народу, адже завдяки їм, ми відродилися для нового життя, нової віри та нової історії».

astskver3 astskver4