Показати меню

Соціальний захист учасників бойових дій, які брали участь у бойових діях на території інших держав

четвер, 7 Лютий 2019, 16:48
sot-ato

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги по Мелітопольському району, занесена інформація про 182 особи, які брали участь у бойових діях на території інших держав (Республіка Афганістан, Угорщина, Єгипет, Ірак, Косово, Лаос, Чехословаччина, Югославія, Куба, Ангола) та про 19 сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій локальних війн в зазначених країнах.

Усі учасники бойових дій, які брали участь у бойових діях на території інших держав та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни користуються правом на отримання знижки за оплату користування житлом, комунальних послуг та вартості твердого палива та скрапленого газу в межах норм, передбачених чинним законодавством, у розмірі: 100 % для осіб з інвалідністю внаслідок війни; 75 % для учасників бойових дій, 50 % для членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

В приймальні громадян управління соціального захисту населення районної державної адміністрації (далі — управління) надаються безкоштовні консультації всім громадянам Мелітопольського району, в т. ч. і особам вищезазначеної категорії.

Управління щорічно проводить виплату разової грошової допомоги до Дня Перемоги ветеранам війни у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

У 2018 році 6 учасників бойових дій на території інших держав були забезпечені санаторно-курортним лікуванням. Згідно з районною програмою «Швидка соціальна допомога» була надана одноразова матеріальна допомога 18 таким особам. Здійснено безоплатне поховання 4 померлих у 2018 році воїнів-інтернаціоналістів. Згідно з Програми пільгового зубопротезування в Мелітопольському районі на 2015–2019 роки,  затвердженої рішенням районної ради від 25.06.2015 № 6, надані стоматологічні послуги 8 особам з цієї категорії. Згідно обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015–2019 роки 2 особам — членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав, щомісячно надається компенсація вартості житлово-комунальних послуг у розмірі додаткової 50-відсоткової знижки в межах норм, передбачених чинним законодавством.