Показати меню

Селянам компенсують вартість вилученого свинопоголів’я

п’ятниця, 14 Квітень 2017, 10:06
karantin

У зв’язку із зафіксованим випадком захворювання на африканську чуму свиней с. Нове визначено зоною захисту. Тому, згідно із законодавством, з метою недопущення розповсюдження хвороби, поголів’я свиней цієї зони підлягає знищенню.

На даний час в епізоотичному осередку (с. Нове) на центральній вулиці населеного пункту облаштовано дезбар’єр на в’їзд-виїзді з населеного пункту. З метою недопущення руху автотранспорту блоковано другорядні під’їзні шляхи, встановлено цілодобове чергування фахівців ветеринарної служби спільно з працівниками відділу поліції, які також здійснюють перевірки переміщення підконтрольних вантажів на основних шляхах району.

Створено тимчасову комісію для проведення подвірного обліку (перерахунку) свинопоголів’я з метою подальшого вилучення та знищення.

Вчора голова районної державної адміністрації особисто зустрівся із мешканцями села Нове. Він закликам селян до єднання у вирішенні спільної проблеми, оскільки всі зацікавлені у якомога найшвидшому завершенні карантину та недопущенні виникнення нових спалахів хвороби. Для цього, Олександр Мангул запропонував селянам провести добровільне декларування свинопоголів’я в кожному подвір’ї та в довільній формі надати інформацію до сільської ради. Після чого, спеціально створена комісія здійснить подвірний обхід з метою встановлення загальної живої ваги свиней, які підлягають знищенню. Районний керівник запевнив жителів Нового в тому, що вилучення свинопоголів’я передбачає грошову компенсацію їх вартості у розрахунку 24,32 грн за кілограм живої ваги. На ці потреби вже виділено кошти із резервного фонду районного бюджету.