Показати меню

Розпочато роботу по забезпеченню соціальним житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

середа, 9 Серпень 2017, 13:18
dity0

Однією із найактуальніших проблем сьогодення є забезпечення громадян України житлом. Існує безліч причин, які призводять до погіршення житлової політики в країні в цілому та породжують нескінчені черги осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Водночас, особливе занепокоєння викликають випадки, коли під загрозою залишитися на вулиці опиняється одна із найбільш вразливих категорій осіб, таких як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Сьогодні під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольги Станчевської відбулось засідання робочої групи з питань забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

На початку засідання Ольга Станчевська поінформувала, що у Мелітопольському районі проживає 179 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 149 дітей перебувають під опікою та піклуванням громадян, 16 ― виховуються у прийомних сім’ях,  22 дитини ― в державних закладах та 21 дитина ― проживає поза межами району.

Із загальної кількості дітей забезпечено житлом ― 12, мають рухоме майно – 9 дітей.

На квартирному обліку для поліпшення житлових умов в селищній та сільських радах перебувають 79 дітей, які досягли 16-річного віку.

Досягнуть повноліття у 2017 році 8 дітей, у 2018 ― 21.

Відповідно до чинного законодавства ці діти повинні бути забезпечені житлом. В рамках реформування системи інституційного догляду і виховання дітей Верховною Радою України прийнято рішення щодо виділення коштів на ці цілі.

Продовженням наради стало надання роз’яснень керівниками відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації з питань стосовно повноважень органів місцевого самоврядування у реалізації права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на соціальне житло відповідно до Закону України «Про житловий фонд соціального призначення», організаційних заходів щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом соціального  призначення, нормативів розрахунку житлової площі та граничної вартості придбання соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

dity1

Наостанок органам місцевого самоврядування для того, щоб мати можливість за рахунок субвенції з державного бюджету купувати будинки та створювати житловий фонд соціального призначення, було рекомендовано  розпочати роботу по формуванню соціальної черги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також визначити конкретні будинки, які можливо придбати.