Показати меню

Розглянуті моделі реформування адміністративно-територіального устрою та організації управління на районному рівні

понеділок, 27 Серпень 2018, 15:04
rayref0

Однією із знакових реформ в Україні є реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Головна стратегічна мета реформи ― створення комфортного та безпечного середовища для життя людини в Україні, створення умов для динамічного розвитку регіонів і надання якісних та доступних суспільних послуг громадянам.

Актуальним для державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування є питання реформування районного рівня. Наступний крок, який планує здійснити держава, це прийняття закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» та проведення відповідної реформи. У зв’язку з цим виникає багато питань щодо практичного застосування визначених законопроектом норм щодо порядку утворення, ліквідації, встановлення і змін меж адміністративно-територіальних одиниць.

З метою інформування представників Мелітопольської, Якимівської, Веселівської, Приазовської райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, вивчення проблематики цього питання за участі керівника апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко, голови районної державної адміністрації Сергія Селевича, голови районної ради Олександра Мордика, науковців, експертів Асоціації міст України, постійної комісії Запорізької обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою відбулося засідання круглого столу з обговорення моделей реформування адміністративно-територіального устрою та організації управління.

rayref2

Під час заходу кандидат юридичних наук, доцент, регіональний консультант з реалізації Стратегії розвитку регіонального відділення Асоціації міст України Маргарита Трипольська презентувала моделі реформування адміністративно-територіального устрою та організації управління на районному рівні Дніпропетровської та Запорізької областей.

rayref3

Під керівництвом голови постійної комісії Запорізької обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Дмитра Майстра, керівника проекту Дмитра Арабаджиєва, кандидата юридичних наук, доцента, регіонального консультанта з реалізації Стратегії розвитку регіонального відділення Асоціації міст України Маргарити Трипольської, були обговоренні проблемні моменти розподілу і виконання повноважень між районними радами, районними державними адміністраціями та сільськими, селищними, міськими радами ОТГ в районах, територія яких переважно або повністю охоплена створеними ОТГ.

rayref4

Також увага була приділена розгляду перспектив реформування адміністративно-територіального устрою України, моделей реформування адміністративно-територіального устрою на районному рівні Запорізької області (огляд різних підходів щодо формату перспективних районів), нового статусу району, організації управління на районному рівні, синхронізації реформи адміністративно-територіального устрою з секторальними реформами.