Показати меню

Реконструкція очисних споруд в селищі Фруктове наближується до завершення

п’ятниця, 6 Жовтень 2017, 14:35
osf0

Очисні споруди селища Фруктове були відкриті понад 40 років тому, у далекому 1976 році. У ході експлуатації, через зношеність обладнання, проводились численні ремонтні роботи, але ці заходи не забезпечували повноцінне функціонування очисних споруд, відповідно до їх технічного регламенту. Задля забезпечення якісної роботи каналізаційних очисних споруд виникла потреба у їх реконструкції.

У 2012 році Фруктовська сільська рада спільно з ВК «Фруктове»  замовила проектно-кошторисну документацію «Реконструкція очисних споруд каналізації продуктивністю 400 м3/добу селища Фруктове Мелітопольського району». Орієнтовна вартість на той час складала понад 11 млн грн. У 2013 році, завдяки фінансовим внескам з місцевого та обласного бюджетів, роботи з реконструкції очисних споруд були розпочаті, розпорядником коштів визначено управління капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації.

У зв’язку з підвищенням вартості виконання робіт, а також цін на будівельні матеріали, інвентар та устаткування, проектно-кошторисна документація неодноразово переглядалася, а загальна кошторисна вартість проекту збільшувалася. Для завершення будівельних робіт зазначеного об’єкту з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2016 році були виділені кошти у сумі 9,92 млн грн, загальна сума будівництва складала 16 млн 925 тис. 712 грн. Роботи виконувалися генеральним підрядником ТОВ «Мего-ТЕК» м. Запоріжжя.

osf1 osf2 osf3

Сьогодні представники обласної та районної державних адміністрацій відвідали с. Фруктове та ознайомилися із роботами на очисних спорудах, які наближуються до завершення. В ході зустрічі генеральний підрядник звітував щодо стану виконаних робіт перед управлінням капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації.

osf4 osf5 osf6

Оглядаючи очисні споруди заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Віктор Скобліков зазначив, що об’єкт готовий до експлуатації, наразі триває випробувальний термін функціонування споруд. Крім того, він акцентував, що дані очисні споруди — перший діючий об’єкт у Запорізькій області, який незабаром функціонуватиме в сільській місцевості задля покращення екологічної ситуації на відповідній території.

За результатами перевірки роботи очисних споруд були виявлені деякі недоліки, які було доручено усунути до 01.11.2017.