Показати меню

Реабілітація дітей з інвалідністю

середа, 12 Лютий 2020, 12:30
reab inv

Згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309, діти з інвалідністю за різними нозологіями захворювань мають право на отримання реабілітаційних послуг в реабілітаційних установах та закладах охорони здоров’я України, у яких відкриті відповідні відділення, за направленням управління соціального захисту населення безоплатно.

Для отримання направлення на реабілітацію один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення заяву про направлення дитини з інвалідністю до обраної реабілітаційної установи, копію свідоцтва про народження дитини (паспорта для дітей віком від 14 років), індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, та виписку з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації та реабілітаційні послуги (комплекс процедур). Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня становить 16 тис. грн, III ступеня — 25 тис. грн.

Перелік реабілітаційних установ та закладів охорони здоров’я, які здійснюють заходи з реабілітації дітей з інвалідністю, розміщений на веб-сторінці Фонду соціального захисту інвалідів ispf.gov.ua у розділі — «Реабілітація дітей з інвалідністю» — «Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я».

За додатковою інформацією зацікавлені особи, які проживають у Мелітопольському районі, можуть звертатись до управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області за адресою: м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 10 або за телефоном: 42-65-61.