Показати меню

Проведено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

п’ятниця, 26 Червень 2020, 16:19
zastebns

Під керівництвом голови райдержадміністрації Володимира Цапа відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Учасники засідання обговорили такі питання:

1) щодо ліквідації надзвичайної ситуації на території Мелітопольського району, внаслідок буревію та дощової зливи, яка трапилась 24.06.2020;

2) про дотриманням протиепідемічних заходів в Мелітопольському районі з мето недопущення поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На комісії було заслухано начальника відділу містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Андрія Здоріченка та заступника начальника, державного інспектора, державного інспектора ветеринарної медицини Мелітопольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Ірину Грибіненко.

По першому питанню комісією було вирішено:

  1. Визнати надзвичайну ситуацію природного характеру на території Терпіннівської, Вознесенської сільських рад та Мирненської селищної ради об’єднаної територіальної громади 24 червня 2020року подією, що сталась унаслідок буревію, за кодом класифікації 20311НС, що пов’язана з сильною зливою (кількість опадів 30 мм і більше, тривалістю 1 година і менше) 20331 НС, пов’язана з сильним вітром (швидкістю до 25 м/с і більше), охоплюючи шквали та смерчі за (класифікатор НС ДК 019-2010), об’єктового рівня.
  2. Рекомендувати Терпіннівській, Вознесенській сільським радам, Мирненській селищній раді об’єднаної територіальної громади:

1) провести обстеження та скласти дефектні акти, що підтверджують розміри завданих збитків;

2) скласти узагальнені кошторисні розрахунки на проведення першочергових (невідкладних) заходів щодо ліквідації надзвичайної ситуації (буревію);

3) Мирненській селищній раді об’єднаної територіальної громади провести ремонтно-відновлювальні роботи по покрівлям багатоквартирних житлових будинків;

4) Терпінівський сільський раді провести засипку зруйнованого колодязю в домоволодінні № 11 по вул. Українська;

5) Вознесенській сільській ради виділити кошти з резервного фонду бюджету сільської ради на проведення ремонтно-відновлювальних робіт по житловому будинку № 20 по вул. Молодіжна.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.200 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», протоколу позачергового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Запорізької області від 21.05.2020 № 18 та від 22.06.2020  № 20, в період з 09.06. 2020 по 17.06.2020 було обстежено ДНЗ «Теремок», ДНЗ «Веселка» Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району, ДНЗ «Теремок» Новенської сільської ради Мелітопольського району, КДНЗ «Черешенька» Фруктовської сільської ради Мелітопольського району, КДНЗ «Малятко» Новобогданівської сільської ради Мелітопольського району на предмет дотримання вимог Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної  хвороби, затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 28.05.2020 № 25.

В ході обстеження виявлено, що дошкільні навчальні заклади готові до роботи, але недостатньо забезпечено засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами на п’ятиденний термін.

В період з 24.06.2020 по 25.06.2020 спільно з працівниками Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області були обстежені заклади громадського харчування – ТОВ «Луганська ресторанна компанія», ТОВ «Параллель» М ЛТД, ФОП «Вест Петрол Маркет», ФОП Арутюнян А.А., заклади торгівлі продовольчими товарами – ФОП Трошенькіна А.М, ФОП Куніціна С.С., ПП Бєлєцька А.В., ПП Яценко А.Д., ТОВ «Діалог плюс», ПІІ «Амік Україна» на території Новенської та Семенівської ОТГ Мелітопольського району Запорізької області, на предмет дотримання вимог Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування, закладах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної  хвороби, затверджених Постановами Головного державного санітарного лікаря України від 12.06.2020 № 32 та від 09.05.2020 № 17.

В ході обстеження закладів громадського харчування та торгівлі продовольчими товарами виявлено, що операторами ринку вказані вимоги в цілому виконується, але на деяких об’єктах зокрема не проводиться температурний скринінг персоналу, не забезпечується обробка рук антисептиками перед входом у заклад. В ході обстеження працівниками Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області на відповідальну особу закладу громадського харчування ФОП Арутюнян А. А. було складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності.

Проведено роз’яснювальну роботу з адміністрацією та персоналом закладів та вказано на необхідність посилення протиепідемічних заходів, надано відповідні пропозиції.

Інформацію щодо обстеження надано до місцевих засобів масової інформації.

По другому питанню комісією було вирішено:

1. Структурним підрозділам Мелітопольської районної державної адміністрації, селищній та сільським радам, об’єднаним територіальним громадам Мелітопольського району, керівникам підприємств, установ та організаціям незалежно від форм власності:

1) акцентувати увагу, що на території району встановлено карантин та виконання протиепідемічних заходів є обов’язковим;

2) посилити проведення роз’яснювальної роботи щодо дотримання протиепідемічних заходів населенням регіону;

3) посилити контроль за виконанням попередніх рішень районної комісії ТЕБ та НС (протокол від 05.06.2020 № 17).

2. Селищній та сільським радам, об’єднаним територіальним громадам Мелітопольського району забезпечити всі дошкільні навчальні заклади засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами на п’ятиденний термін.