Показати меню

Проведено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

середа, 24 Червень 2020, 10:46
narada

Під керівництвом голови райдержадміністрації Володимира Цапа в онлайн режимі відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Учасники засідання обговорили такі питання:

1) про епідемічний стан на території Мелітопольського району;

2) про посилення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів в Мелітопольському районі з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На комісії було заслухано завідувача відокремленого підрозділу «Таврійський міжрайонний відділ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Андрія Мануйленка.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», (зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України») комісією було вирішено:

  1. Установити з 22 червня 2020 року до 31 липня 2020 року на території Мелітопольського району Запорізької області карантин.
  1. Структурним підрозділам Мелітопольської районної державної адміністрації, селищній та сільським радам, об’єднаним територіальним громадам Мелітопольського району, керівникам підприємств, установ та організаціям не залежно від форми власності в межах компетенції забезпечити:

1) безумовне виконання завдань, визначених законами України, актами Кабінету Міністрів, протокольними рішеннями державної, регіональної та районної комісії з питань ТЕБ та НС, Переліком щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19;

2) початок роботи:

– в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування о 8 годині;

– в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення о 10 годині;

3) з метою обмеження скупчення громадян в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування там, де це можливо, гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу;

4) опрацювання питання щодо можливості запровадження графіків роботи суб’єктів господарювання в залежності від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг з метою встановлення початку роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Зокрема, встановити початок роботи о 10 або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

– оптова та роздрібна торгівля;

– ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;

– поштова та кур’єрська діяльність;

– тимчасове розміщування та організація харчування;

– страхова діяльність;

– освіта;

– надання соціальної допомоги;

– мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

5) неухильне виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 20.06.2020 №37 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у деяких підприємствах, установах і організаціях молодіжної сфери та сфери національно-патріотичного виховання на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

  1. Керівникам організацій, що забезпечують автомобільне перевезення на території району разом з селищній та сільськими радами, об’єднаними територіальними громадами Мелітопольського району розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.
  1. ВП «Таврійський міжрайонний відділ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України»:

1) щоденно проводити моніторинг оцінки епідемічної ситуації на території району за такими ознаками:

– завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;

– середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

– коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків, який обраховується за формулою: показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків, який обраховується за формулою: Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

2) у разі наявності однієї із вищезазначених ознак вважати регіон із значним поширенням COVID-19;

3) у разі відповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для посилення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль готувати відповідне подання до районної комісії з питань ТЕБ та НС та ініціювати проведення її позачергового засідання;

  1. Відділу містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації за поданням завідувача відокремленого підрозділу «Таврійський міжрайонний відділ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» організовувати проведення районної комісії з питань ТЕБ та НС, на якому приймати рішення про застосування посилення/послаблення протиепідемічних заходів на території району або окремих адміністративно-територіальних одиниць.

Рішення про посилення протиепідемічних заходів може бути відмінено не раніше ніж через сім днів з дня його прийняття з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в районі.

  1. Структурним підрозділам Мелітопольської районної державної адміністрації, селищній та сільським радам, об’єднаним територіальним громадам Мелітопольського району, в межах компетенції, у разі посилення протиепідемічних заходів на території району надавати пропозиції до районної комісії з питань ТЕБ та НС для встановлення особливості діяльності та обмеження щодо:

– проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів;

– діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;

– здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у приміському сполученні;

– відвідування закладів дошкільної освіти;

– роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;

– діяльності закладів харчування.