Показати меню

Про тарифи на пасажирські перевезення

четвер, 6 Грудень 2018, 15:37
pass

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 240 з постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» вилучається норма про те, що органи державної виконавчої влади встановлюють тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху на приміському та міжміському сполученні.

Разом з тим, між Запорізькою обласною державною адміністрацією та перевізниками з 2015 року укладаються додаткові угоди до договорів про організацію перевезень пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, якими встановлюється верхній граничний рівень тарифів.

До облдержадміністрації від керівників автотранспортних підприємств, які працюють на внутрішньообласних маршрутах, надійшли звернення щодо підвищення верхнього граничного рівня тарифів, встановлених договорами на перевезення пасажирів, з 0,60 грн / пас. км до 0,70 грн / пас. км у зв’язку з ростом цін на паливно-мастильні матеріали.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про автомобільний транспорт» тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, сприяти збільшенню можливостей суб’єктів господарювання щодо забезпечення потреб споживачів у послугах, забезпеченню балансу між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання.

З метою приведення тарифів у відповідність до економічно обґрунтованих, облдержадміністрацією з автоперевізниками, що обслуговують внутрішньообласні автобусні маршрути загального користування, були укладені додаткові угоди до договорів на перевезення пасажирів, якими обумовлено верхній граничний рівень тарифів на рівні 0,70 грн/пас.км.

У зв’язку з вищевикладеним, повідомляємо, що підвищення тарифу обумовить зростання вартості проїзду на внутрішньобласних маршрутах загального користування.