Показати меню

Про підсумки роботи за 2017 рік Мелітопольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

вівторок, 6 Березень 2018, 12:28
ssd0

Головною метою діяльності Мелітопольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є створення соціальних умов для життєдіяльності, гармонійного та різнобічного розвитку сімей, дітей та молоді, захист їх конституційних прав, свобод і законних інтересів, задоволення культурних та духовних потреб.

У 2017 році в Мелітопольському районному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді працювало 7 фахівців із соціальної роботи та 2 за рахунок Семенівської та Костянтинівської сільських рад.

На територій району за участі соціальних працівників та осіб з числа працюючої молоді протягом року проводилися благодійна акція «Серце до серця», різноманітні профілактичні заходи серед сільської молоді, розповсюдження інформаційно-просвітницьких матеріалів різної соціальної тематики.

Крім того, здійснювався соціальний супровід 5 прийомних сімей, в які влаштовано 16 дітей. Центр тісно співпрацює з працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, як в частині підбору кандидатів на створення прийомних сімей, так і в процесі взаємодобору дітей, супроводження тощо.

ssd1

Ведеться  облік  сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Протягом звітного року на обліку в Центрі перебувало 96 осіб та 581 сім’я, в яких мешкає 1388 дітей. Протягом звітного періоду зазначеним особам було надано 5989 соціальних послуг.

Також працівниками Центру надаються соціально-педагогічні, психологічні, юридичні, інформаційні, соціально-економічні та соціально-медичні послуги не лише сім’ям, які перебувають під соціальним супроводом, але й за зверненнями за карткою отримувача послуг. 1672 отримувачам послуг надано 12227 індивідуальних консультацій.

ssd2

Одним з пріоритетних напрямків діяльності Центру є попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми. Під егідою Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» та фонду народонаселення ООН реалізується гуманітарний проект «Відповідь на гострі гуманітарні потреби найбільш вразливих жінок та неповнолітніх дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на сході України. Поєднання заходів гуманітарного реагування із вирішенням довготривалих наслідків кризи».

На базі Центру було забезпечено роботу Мобільної бригади, яка здійснює екстрені виїзди, надає консультації та інші послуги потерпілим. Психологами та соціальними працівниками мобільних бригади за звітний період  було здійснено 8 виїздів та надано 215 соціальних послуг. В рамках акції «16 днів проти насильства» проведені групові заходи на території Костянтинівської, Семенівської, Полянівської та Новобогданівської  сільських рад.

ssd3 ssd4

З  випускникам шкіл-інтернатів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування були проведені групові заняття щодо соціальної адаптації, спрямовані на набуття навичок самостійного життя.

Протягом звітного періоду фахівцями із соціальної роботи проведена   інформаційно-просвітницька робота з питань пропаганди здорового способу життя, протидії поширенню соціально-небезпечних хвороб та негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі серед учнів та молоді: 287 групових заходів, охоплено 1226 осіб.

ssd5

9 звільненим з місць позбавлення волі надано 89 соціальних послуг з питань профілактики правопорушень,  пропаганди здорового способу життя,  працевлаштування та соціальної адаптації.

Також соціальні послуги надавались внутрішньо переміщеним особам та учасникам антитерористичної операції з інформаційної та психологічної підтримки.

Триває інформаційна кампанія щодо популяризації сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, пошуку кандидатів в наставники та створення прийомних і патронатних сімей.