Показати меню

Презентація книги «Місцями пам’яті повстанських перемог у Запорізькому краї: Азовська операція Нестора Махна»

понеділок, 13 Листопад 2017, 15:52
mahno

На базі Мелітопольської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги Володимира Чопа та Ігоря Лимана «Місцями пам’яті повстанських перемог у Запорізькому краї: Азовська операція Нестора Махна», яка вийшла у Запоріжжі в 2017 році.

Присутні почули про Махновський рух 1917–1920 років: де почав він свою історію та де був заснований на ідеалах теоретичного анархізму і народного світогляду та традицій. Самі махновці вважали себе армією українською, головою якої був Батько революційних повстанців України — Нестор Іванович Махно. І саме під його керівництвом впродовж 1919–1921 років було проведено кілька широкомасштабних військових операцій проти армій російських політичних режимів, які завершилися блискучими перемогами української зброї.

Але з часом махновці не змогли повністю скористатися можливостями, які вони здобули. Покинувши рідні землі Приазов’я, повстанська армія вже не змогла відновити своєї величі.

Всі учасники заходу мали змогу ознайомитися з презентованою книгою, а також з іншими книжками про Нестора Махна та про революційні події в Україні  1917–1921 років.