Показати меню

Правила безпеки життєдіяльності серед дітей

четвер, 13 Вересень 2018, 13:41
pozhezhnik

Дбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях ― це актуальне завдання для всіх дорослих. Адже у нинішній час діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не можуть знайти вірно. З початком нового навчального року особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності  дітей.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Відомо, що людина може нескінченно дивитися на вогонь. Але, для того, щоб вогонь завжди залишався другом і ніколи не став вашим ворогом, треба пам’ятати й про величезну небезпеку, яку несе у собі вогняна стихія. Особливу увагу цьому питанню повинні приділяти батьки під час виховання дітей.

Нещастя стається саме тоді, коли діти залишаються напризволяще, а небезпека чатує на кожному кроці: вдома — коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників та запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці — в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку: у лісі, горах, біля водоймищ. Діти стають заручниками обставин, а їх легковажне ставлення до вогню, води, незнання елементарних правил безпеки нерідко стають першопричинами сумних та трагічних наслідків.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області звертається до батьків: не допускайте трагедії у Вашій родині! Розповідайте своїм дітям про небезпеку гри з вогнем, навчайте їх правил безпеки життєдіяльності. Особливо у літній період пильнуйте за дитиною біля водних об’єктів. Не залишайте дітей без нагляду, дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Навчайте дітей навичкам культури поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, водою, газо- та електроприладами, різного виду небезпечними речовинами та предметами. Шановні батьки! Пам’ятайте: безпека наших дітей залежить тільки від нас самих! Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо вирішити основну проблему людства, збережемо найцінніший скарб ― дитяче життя!

Правила поведінки при пожежі

Треба завжди пам’ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до великої біди ― пожежі.

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше ― не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 ― чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів. Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

– невеликі   джерела   пожежі   можна   гасити   мокрою   ганчіркою   (ударами зверху);

– не витягай з вогню предмети, що горять ― це сприяє поширенню пожежі;

– гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;

– при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь;

– якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами. Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору. При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика. За можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот, під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.

Ознаки отруєння чадним газом: запаморочення; блювота; головний біль; червоний колір обличчя; непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

– постраждалого необхідно винести на свіже повітря;

– негайно викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103.

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся  у  своїй  квартирі,   щільно  зачини  двері,  затули  щілини  мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ «101»!