Показати меню

Підписано меморандум про співробітництво

п’ятниця, 17 Травень 2019, 16:39
memorandum0

Сьогодні був підписаний меморандум про співробітництво між Мелітопольською районною державною адміністрацією, Мелітопольською міською радою, Новенською та Семенівською сільськими радами, Таврійським державним агротехнологічним університетом ім. Д. Моторного, ВКФ «Мелітопольська черешня», ТОВ «ССК-Інжиніринг», Запорізьким інформаційно-консультативним центром «Агро-Таврія», асоціацією виробників Мелітопольської черешні та Запорізькою торгово-промисловою палатою.

Відповідно до умов Меморандуму сторони домовились про спільні заходи задля розбудови регіональних економічних кластерів, сформованих на основі співробітництва територіальних громад.

Співпраця буде спрямована на активізацію розвитку агропромислового сектору, формування та впровадження механізмів соціально-економічної самодостатності місцевих громад, впровадження інноваційних технологій, налагодження діалогу між наукою, бізнесом та владою, підвищення конкурентоспроможності територій та підприємств регіону, підтримку вітчизняного виробника та збільшення експорту товарів та послуг, активізацію міжнародного співробітництва тощо.

Під час заходу голова райдержадміністрації Сергій Селевич зауважив на стані зайнятості та безробіття населення сільських територій та шляхах їх подолання. Так, він зазначив, що у цілому по Мелітопольському району середньомісячна заробітна плата у січні-березні 2019 року склала 6629 грн. Поряд з цим, середньомісячна зарплата сільгосптоваровиробників району складає 5930,520 грн, що більше на 243,51 грн. або 104,3 % від середньообласної по галузі (5686,69 грн.). З 26 тис. працездатного населення району офіційно працюють та декларують свої доходи 9,2 тис. осіб, тобто 35,4 %  (минулого року було 8,7 тис. осіб або 32,9 %), що є свідченням позитивної динаміки. Серед цих осіб: наймані працівники – 5,3 тис. осіб, приватні підприємці – 0,8 тис. осіб, інше зайняте працездатне населення – 3,1 тис. осіб. Легалізація лише 50 % непрацюючого працездатного населення Мелітопольського району з мінімальною заробітною платою буде давати щомісяця додаткові надходження до місцевого бюджету у сумі 6,3 млн. грн. підкреслив очільник району. Також Сергій Олексійович відзначив, що згідно із статистичними даними, середня вартість черешні у нашій країні складає приблизно 0,30 євроцентів, а у країнах Європейської спільноти – приблизно 10 євро. Тому, заходи із стандартизації продукції (ягід, фруктів) сільгоспвиробників району на ринку Східних країн та Європи зможе збільшити кількість найманих працівників, забезпечить створення логістичного центру на території району, функціонування відповідного холодильного устаткування, завдяки якому буде можливо реалізовувати фрукти та ягоди протягом року за більш вищою ціною. Здійснення зазначених заходів призведе до збільшення об’ємів фінансових находжень до бюджету, а отже і до покращення якості життя населення: будівництво сучасних об’єктів соціальної сфери, ремонт доріг, освітлення та інше.

memorandum1

Також присутніми були обговорені пріоритетні напрями розвитку сільських територій Мелітопольщини, питання партнерства міських та сільських територіальних громад в умовах децентралізації, необхідності впровадження політики кластеризації агропромислового розвитку, винахідницької та інноваційної діяльності агротехнологічного університету, важливості державної підтримки суб’єктів аграрної сфери.

memorandum2