Показати меню

Патріотичне виховання школярів району

вівторок, 14 Травень 2019, 15:27
patrvyh0

Громадська рада при Мелітопольській райдержадміністрації та її голова Олександр Литвин ініціювали проведення екскурсії до меморіалу загиблих воїнів при прориві лінії «Вотан» в селі Благодатне (Чапаєвка) на Пришибських висотах в Токмакському районі Запорізької області.

Вшановуючи пам’ять героїв-визволителів над нацизмом у Другій світовій війні, учні 7–11 класів Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи І–ІІІ ступенів «Прометей» та Мирненської ЗШ І–ІІІ ст. відвідали «Меморіал Чапаєвка» та  взяли участь в урочистих заходах, присвячених Дню Перемоги.

Під час екскурсії присутні дізнались, що меморіальний комплекс, відкритий у 2005 році, і досі не має аналогів в Україні. Сьогодні це великий комплекс різноманітних будівель, пам’ятників, зелених насаджень, різних комунікацій і складної системи алейок, доріжок, сходів, 50 гранітних католицьких хрестів і різних стел з іменами загиблих, розташованих на південному схилі так званих Пришибських висот. Центральна експозиція —солдат з похиленою головою, а на бетоні прості слова: «Ми пам’ятаємо про вас». Не залишає байдужим пам’ятник загиблим жінкам у вигляді зламаної троянди. На одному із пагорбів піднімає крила до неба лелека, намагаючись забрати у височінь залишки зброї та обладунків часів Другої Світової війни (саперні лопатки, продірявлені каски, іржаві гільзи, ручні гранати, уламки снарядів, мін, гармат).

Весь меморіальний комплекс потопає в зеленому вбранні запашних троянд, сосен, ялинок, декоративних дерев, кущів, які нагадують нинішньому поколінню про вічність життя, перемогу живого, добра над злом.

Представники ветеранської організації Олександр Литвин та Алла Фоменко провели цікаву, захоплюючу, змістовну екскурсію, яка залишила незабутні враження у кожного з присутніх.

patrvyh1