Показати меню

Опрацьовуються питання недопущення пожеж на території району

четвер, 25 Липень 2019, 16:23
shnarada0

Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Бабанін, за участі заступника директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра Ясинецького, начальника управління запобігання надзвичайних ситуацій Головного управління ДСНС України у Запорізькій області Євгена Водоп’янова, заступника начальника відділу екологічного контролю земельних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції у Запорізькій області Юрія Ільїна, голови районної державної адміністрації Сергія Селевича, голови районної ради Олександра Мордика, представників сільськогосподарських підприємств, фермерів району провів нараду з питань недопущення виникнення пожеж на полях, у лісах та заборони спалення стерні.

Під час наради було акцентовано, що на сьогоднішній день постає питання значної кількості пожеж, які виникають внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття. У переважній більшості випадків причиною виникнення пожеж є людський фактор. Щороку деякі сільгосппідприємства, фермерські господарства, незважаючи на заборони, спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється над тим, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до значних руйнівних наслідків, таких як: знищення біорізноманіття, тваринного світу, виникає загроза появи пожеж у полезахисних лісових смугах, а іноді й травмування або загибелі людей. Тому, постає необхідність посилення діяльності правоохоронних органів у цьому напрямку у співпраці із відповідними органами місцевого самоврядування, безумовного притягнення винних до відповідальності, застосування більш жорстких санкцій.

shnarada2

У ході наради було зазначено на проведеній роботі з цього напрямку на території району. Так, було поінформовано, що розпорядженням голови райдержадміністрації від 18.06.2019 № 190 «Про проведення збирання сільськогосподарських культур у 2019 році» створено та затверджено районний штаб з організації збирання сільськогосподарських культур та дотримання сільгосптоваровиробниками вимог пожежної безпеки у літньо-осінній період 2019 року. На першому засіданні штабу розглядалися питання щодо дотримання правил охорони праці та пожежної безпеки при проведенні збиральних робіт. Затверджено план взаємодії пожежних ланок сільськогосподарських підприємств, який доведено до керівників. Інформація стосовно заборони спалювання стерні та пожнивних рештків і дотримання правил пожежної безпеки була висвітлена в засобах масової інформації та доведена до відома керівників сільгосппідприємств. З метою надання практичної допомоги на місцях в організації збиральних робіт та контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки, фахівці районних установ закріплені за сільськими радами та ОТГ.

shnarada3

Також 19 червня поточного року з керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств району проведено семінар-нараду за участю представників територіальних органів Держгірпромнагляду, міськрайонного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, управління Держпродспоживслужби, на якій були обговоренні питання дотримання вимог охорони праці при проведенні жнив та питання організації і контролю протипожежних заходів на збиранні врожаю.

Крім того, під час наради було порушено питання щодо можливостей забору воду із природних або штучних водоймищ при ліквідації пожеж підрозділами ДСНС (дозволу власників таких водоймищ, забезпечення вільних під’їздів до них, утримання їх у належному стані).

Після завершення наради голова районної державної адміністрації Сергій Селевич дав доручення найближчим часом провести засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглянути порушенні питання за участі селищного та сільських голів, працівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, представників підрозділу ДСНС. Також оперативно опрацювати питання стосовно створення мапи водоймищ на території району, які можна використовувати під час ліквідації пожеж, із інформацією щодо їх власників, технічного стану, можливостей забору води.

shnarada4