Показати меню

Обговорювали сутність процесу децентралізації

середа, 19 Квітень 2017, 11:38
dets np 0

На даний час в країні реалізується багато ключових реформ: судова, медична, пенсійна, адміністративна та реформа місцевого самоврядування. Суть останньої реформи обговорювалась в Новопилипівській сільській раді  під час сходки громадян.

.

Місцевих мешканців турбували актуальні питання створення та функціонування об’єднаних територіальних громад, зокрема, особливості формування бюджетів об’єднаних громад, вплив реформи на розвиток освітньої, соціальної та медичної сфери, останні законодавчі зміни в частині децентралізації влади тощо.

dets np 1

З метою надання більш вичерпної та детальної інформації щодо особливостей та перспектив децентралізації до селян звернулися заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, голова Мелітопольської районної державної адміністрації Олександр Мангул, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, керівник Запорізького відокремленого підрозділу “Центр розвитку місцевого самоврядування” Олександр Свистун, начальник управління фінансів райдержадміністрації Наталя Супрун та голови прилеглих сільських рад.

dets np 2

Гості зібрання насамперед зауважили, що їх візит не є агітаційним, він носить скоріш роз’яснювальний характер, бо обізнаність громадян – це першочергова складова успіху. Населення повинно бачити всі сторони впровадження реформи, яке звичайно має певні складнощі та перепони. Основними факторами, які гальмують процес децентралізації в Україні на даний час, є необізнаність громадян з даного питання та певні розповсюджені міфи.

В ході заходу Олександром Мангулом було зазначено, що головна мета реформи децентралізації полягає у передачі значної частини повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Тобто, наділення територіальних громад більшими ресурсами та повноваженнями. Успішне проведення реформи напряму залежатиме від того, як буде організований процес створення громад і наскільки швидко відчують люди реальні позитивні зрушення.

dets np 3

Також присутнім було роз’яснено стосовно організаційної структури органів управління громади, її спроможності, бюджету та строків впровадження реформи.

Абсолютно всі мали змогу висловитися, почути певні пропозиції, зауваження та подискутувати щодо реалізації реформи місцевого самоврядування.

По закінченню зібрання голова районної державної адміністрації разом із обласними представниками подякував всім за продуктивний діалог та зацікавленість.

Після зустрічі з Новопилипівцями керівники обласної та районної влади завітали до Старобогдавнівської сільської ради Михайлівського району де взяли участь зборах, присвячених можливості об’єднання Старобогданівської сільської ради Михайлівського району та Новобогданівської сільської ради Мелітопольського району в об’єднану територіальну громаду. Питання, підняті на зібранні, стосувались наповнення бюджетів об’єднаних територіальних громад, функціонування навчальних та медичних закладів, маршрутів рейсових автобусів тощо.

dets np 4

Реформа спрямована на зміцнення місцевого самоврядування, передачу повноважень та ресурсів на місцевий рівень, можливість самостійно приймати рішення щодо пропорційного розподілу коштів на розвиток інфраструктури та утримання закладів освіти, охорони здоров’я, культури, благоустрій території. Проте, об’єднання має відбуватися з урахуванням інтересів громади, адже це основний принцип територіальної реформи, ―  підкреслив голова райдержадміністрації Олександр Мангул.

Маємо сподівання, що вже найближчим часом депутати Старобогданівської сільської ради підтримають пропозицію депутатів Новобогданівської сільської ради щодо створення об’єднаної територіальної громади.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить