Показати меню

Обговорені перспективи розвитку закладів охорони здоров’я в умовах медичної реформи

середа, 7 Листопад 2018, 15:37
medref0

Сьогодні в ході навчання працівників виконавчого апарату районної ради, селищного та сільських голів, їх заступників та секретарів було порушено питання щодо стану укладання договорів з лікарями первинної ланки.

Головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» МРР Олена Тверда надала роз’яснення щодо особливостей фінансування медичних закладів району первинної ланки, за умови укладання договору з Національною службою здоров’я, та перспектив розвитку цих закладів у 2019 році. Також Олена Тверда доповіла про стан реалізації урядової програми «Доступні ліки» та проаналізувала кількість підписаних декларацій із сімейними лікарями у розрізі кожного медичного закладу первинної допомоги.

medref1

Станом на 5.11.2018 22 лікаря первинної ланки, які працюють в районі, уклали 29 526 декларацій.

Під час обговорення зазначеного питання голова районної державної адміністрації Сергій Селевич звернув увагу сільських голів на повільні темпи підписної кампанії, зазначивши, що саме від кількості підписаних декларацій залежить розмір фінансування медичних закладів, включаючи розмір заробітної плати медичних працівників.

medref2

Відповідно до Медичної реформи у закладах первинної ланки впроваджено нові стандарти надання медичних послуг та нову модель фінансування. Відтепер прямі виплати будуть надходити з Державного бюджету за договорами з НСЗУ, а не за рахунок медичної субвенції, як це відбувалося раніше. Тому, сільським головам спільно з медичним персоналом закладів та Центром ПМСД треба вжити всіх можливих заходів задля пришвидшення темпів підписної кампанії із сімейними лікарями, що дозволить забезпечити належний рівень функціонування та сталий розвиток медичних установ первинного рівня у майбутньому.

medref3