Показати меню

НАЗК розробило рекомендації для усунення корупційних схем під час підготовки містобудівної документації

п’ятниця, 27 Серпень 2021, 10:58
stroybud

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розробило рекомендації, які допоможуть усунути корупційні схеми у процедурі розробки та затвердження містобудівної документації.

Під час планування забудови закладається основа для реалізації корупційних схем, наслідком яких стають хаотичні планування, відсутність шкіл та дитячих майданчиків поруч з житловими комплексами та некомфортні умови для проживання. Тому від підготовки містобудівної документації в першу чергу залежить комфорт життя мешканців.

Наразі розробка і затвердження документації є найбільш корупційно вразливою у сфері містобудування. Зокрема, через те, що складові системи державного контролю за розробленням містобудівної документації містять корупційні ризики, які роблять неможливим ефективний контроль та створюють умови для лобіювання інтересів окремих забудовників.

НАЗК проаналізувало основні корупційні схеми та підготувало рекомендації для їх подолання.

Так, найпоширенішими корупційними ризиками фахівці НАЗК визначають:

  • маніпуляції державними будівельними нормами під час розробки містобудівної документації в інтересах забудовника;
  • спотворення процедури проведення громадських обговорень задля уникнення врахування громадських інтересів;
  • зловживання під час розгляду проекту містобудівної документації на засіданні Архітектурно-містобудівної ради та інші.

Для подолання цих схем експерти НАЗК радять внести зміни до низки законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів. Зокрема, пропонується розробити законопроект, який зобов’язує Державну інспекцію архітектури та містобудування України (ДІАМ) проводити моніторинг проектів містобудівної документації щодо дотримання державних будівельних норм, і, якщо ці норми будуть порушені, зупиняти проходження таких проектів.

Детальний аналіз корупційних схем та рекомендації для їх усунення можна переглянути за посиланням. (https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/MistoBuDok_A4-18-1.pdf).

Джерело: офіційний сайт Національне агентство з питань запобігання корупції