Показати меню

На засіданні комісії ТЕБ та НС прийняті важливі рішення

вівторок, 17 Липень 2018, 17:28
tebns

Проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Крім членів комісії, участь у засіданні взяли представники Новгородківської, Новенської, Полянівської та Фруктовської сільських рад, експлуатаційного цеху водопостачання Західного групового водоводу КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради.

У ході засідання розглядалися питання стосовно недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, забезпечення якісного постачання питної води населенню та об’єктам критичної інфраструктури Мелітопольського району.

Так, було поінформовано, що підприємства водопровідно-каналізаційного господарства області (КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради, а також підприємства міст Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Енергодар) у водопідготовці застосовують або чистий хлор, або хлорвмісні препарати.

На сьогодні виникла загрозлива ситуація, яка пов’язана із припиненням виробництва хлору на АТ «Дніпроазот», що є єдиним в Україні виробником хлору. Підприємства водопровідно-каналізадійного господарства не мають можливості отримувати хлор, який їм потрібен для процесу виробництва питної води. При цьому у більшості підприємств альтернатива хлоруванню при виробництві питної води відсутня. Відсутність хлору та хлорвмісних препаратів може призвести до припинення надання послуг з водопостачання.

На території Мелітопольського району експлуатаційний цех водопостачання Західного групового водоводу КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради надає послуги з водопостачання у 13 населених пунктах Полянівської, Новгородківської, Новенської, Фруктовської сільських рад з населенням близько 6 тис. осіб.

За наявною інформацією, запасів хлору експлуатаційного цеху водопостачання Західного групового водоводу КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради вистачить на 5–7 днів.

Проте, за інформацією Запорізької обласної державної адміністрації, на сьогодні існує альтернатива у вигляді постачання рідкого хлору в контейнерах із-за кордону орієнтовною вартістю 45,0 тис. грн за тонну, але існують проблеми при закупівлі закордонного продукту.

За результатами обговорення вищезазначених питань комісія вирішила вжити заходів щодо оповіщення населення про можливість відключення водопостачання, тримати на постійному контролі ситуацію щодо водозабезпечення населених пунктів району, у разі припинення водопостачання організувати підвезення води  в населені пункти сільських рад згідно з нормативами, не допустити поширення захворювань серед населення району як інфекційної так і неінфекційної етіології.