Показати меню

На честь «Праведників народів світу» закладено сквер

п’ятниця, 12 Квітень 2019, 13:35
park-skver

Голова районної державної адміністрації Сергій Селевич відвідав Астраханську сільську раду. У ходу візиту він оглянув сквер, який нещодавно був закладений на знак вшанування пам’яті «Праведників народів світу».

Сквер розташовано біля будинку культури, на його створення було виділено близько 600 тис. грн з місцевого бюджету. За ці кошти було встановлено освітлення, території викладено тротуарною плиткою, розміщено дитячий майданчик, фонтан з підсвічуванням, лавки, флагшток з Державним Прапором, обладнано альтанки. Вже ведуться роботи із будівництва алеї закоханих у вигляді серця, на якій висаджені кучеряві троянди. Крім того, у сквері висаджено близько 260 саджанців дерев (дуби, липи, горіхи, платани, туї), понад 10 тис. різних видів квітів (царська  корона, іриси, тюльпани, нарциси, цинерарія, сальвія, портулак), засіяно 200 м² газонної трави, 150 кущів різних видів троянд.

При вході до скверу встановлена пергола, а згодом планується відкрити меморіальну дошку мешканкам с. Астраханка Марії Панкратовій та Феодосії Басаєвій. У роки Другої світової війни ці жінки рятували євреїв від знищення з боку нацистських загарбників, а через багато років були удостоєні звання «Праведник народів світу», яке надається Меморіальним комплексом історії Голокосту «Яд Вашем». На знак вшанування героїв, рішенням сесії  Астраханської сільської  ради  від  12.03.2019  скверу  було присвоєне ім’я  Марії Панкратової та Феодосії Басаєвої.