Показати меню

Карантинні обмеження тривають

п’ятниця, 21 Квітень 2017, 13:00
chpek

Питання щодо ліквідації та недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней на території Мелітопольського району тримається на особливому контролі районної влади.

В селі Нове, у зв’язку із зафіксованим випадком захворювання африканської чуми свиней, тривають карантинні обмеження: в населеному пункті встановлено дезбар’єр, здійснюється цілодобове чергування фахівців ветеринарної служби, з населенням проводиться роз’яснювальна робота щодо декларування свинопоголів’я з метою його подальшого вилучення, яке передбачає виплату грошової компенсації.

Сьогодні перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Журавльов провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

В ході засідання було поінформовано, що 11 тварин з одного подвір’я та 2 тварини із іншого подвір’я ліквідовано. У підсобному господарстві проведено дезінфекцію та механічну очистку всіх контактних речей.

Крім цього, в населеному пункті введено карантин, який буде скасовано за умови відсутності нових випадків загибелі свиней протягом 40 діб від дати останнього обстеження всіх подвір’їв у 3 км зоні.

Фахівці стверджують, що наразі це єдиний випадок захворювання в районі. Епізоотична ситуація в інших населених пунктах залишається контрольованою, здійснюється постійний моніторинг ситуації. Заходи безпеки продовжено.