Показати меню

Герої не вмирають… Пам’ять про них назавжди залишається у наших серцях

понеділок, 23 Жовтень 2017, 14:54
votan0

Минають роки, відлітають у вічність. У цей день, 74 роки тому, на території Мелітопольського району замовкли останні постріли гармат, прийшов довгоочікуваний мир — вистражданий, оплачений найвищою ціною  — ціною людського життя.

Битва на лінії оборони «Вотан» стала однією із знакових в ході Другої світової війни. Разом з тим, це був один з найтрагічніших її епізодів, бо саме тут велись найзапекліші бої, багато наших воїнів полягли на землях неподалік с. Мордвинівка.

Все далі відходять криваві та важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові та свого життя заради миру на нашій землі. Незважаючи на те, що минули десятки років, і нині неподалік «Вотану» знаходять останки славетних воїнів-визволителів.

votan1 votan2

Сьогодні з нагоди 74-ї річниці визволення району від фашистських загарбників на меморіальному комплексі «Вотан» відбувся районний мітинг та перепоховання останків 40 воїнів, загиблих при обороні лінії «Вотан» у часи Другої світової війни, знайдених представниками координаційної ради «Асоціації пошукових загонів Запорізької області».

votan2(1)

Участь у районному заході взяли ветерани Другої світової війни та праці, нинішні захисники України — учасники антитерористичної операції, керівники установ та організацій, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування,  учні шкіл та громадськість району. Традиційно на мітинг завітала і делегація з Маріуполя.

votan3 votan4

Слово для виступу було надано першому заступнику голови районної державної адміністрації Володимиру Журавльову, який зазначив, що подвиг визволителів — безсмертний, він вічно житиме в наших серцях. Також він висловив слова щирої подяки нашим переможцям, які відстояли незалежність своєї Вітчизни та принесли свободу її народу.

votan5

Особлива увага на заході була прикута саме до ветеранів, яким нинішнє й майбутні покоління зобов’язані життям, а наша Вітчизна — своїм існуванням. Спогадами про воєнні роки та щасливі миті перемоги поділився почесний гість — 93-річний мешканець Одеської області, безпосередній учасник штурму оборонної лінії «Вотан» Михайло Шуляк, який, незважаючи на поважний вік та далеку дорогу, вже за доброю традицією, бере участь у районних заходах з нагоди Дня визволення району.

votan6

Жоден ветеран присутній на заході сьогодні не залишився без належної уваги: букети осінніх квітів та повітряні кульки від школярів району, безмежні слова подяки від представників нинішнього покоління лунали сьогодні саме для почесних ветеранів.

votan7 votan8

Скорботною миттю заходу стала траурна церемонія перепоховання знайдених останків воїнів, полеглих при прориві німецької оборонної лінії «Вотан».  Під жалобні звуки скрипки всі присутні низько схилили голови перед могилами, де відтепер спатимуть вічним сном воїни-визволителі, що полягли в смертельному двобої з фашистами за визволення Мелітопольської землі. На завершені церемонії поховання учасники мітингу вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання.

votan9 votan10 votan11

У цей день на честь всіх визволителів пролунали військові залпи, було покладено «Гірлянду слави», відбулось пригощання традиційною солдатською кашею, а у небо запущені білі повітряні кульки  — білосніжні хмаринки пам’яті.

votan12 votan13

votan14 votan15

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить