Показати меню

До уваги працюючих пенсіонерів!

середа, 16 Травень 2018, 14:21
zaborg

Чи зобов’язаний пенсіонер інформувати про своє працевлаштування?

Мелітопольське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області попереджає, що згідно зі статтею 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застрахована особа зобов’язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку, протягом 10 днів із часу їх виникнення.

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, у разі працевлаштування (навчання) особи, якій призначено пенсію, така особа протягом 10 днів подає в орган, що призначає пенсію, довідку про прийняття на роботу (навчання).

У разі працевлаштування (початку діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, (наприклад, реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності) після призначення пенсії особа повідомляє управління Пенсійного фонду  за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування  (початок діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), вид зайнятості (на умовах трудового договору, цивільно-правового договору, реєстрація як фізичної особи-підприємця, здійснення незалежної професійної діяльності) через подання заяви. Заяву може бути подано особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або надіслано поштовим відправленням.

Разом із заявою особа подає документи, що посвідчують відповідні відомості (зокрема копію (витяг) трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору).
Заява про працевлаштування реєструється у визначеному порядку.

Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) передбачено кілька варіантів здійснення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам (частина четверта статті 42 Закону 1058).

У разі якщо особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв і заробітної плати за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії здійснюється не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) і заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув повний стаж (жінки —30 років, чоловіки — 35), то за його зверненням здійснюється відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після її призначення (попереднього перерахунку), з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Для здійснення такого перерахунку особа подає відповідну заяву.

Обчислення страхового стажу, який дає право на такий перерахунок, здійснюється з дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з урахуванням набутого страхового стажу не здійснюється пенсіонерам, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», і які не досягли загальновстановленого пенсійного віку (на сьогодні чоловіки — 60 років, жінки — 59 років 6 місяців).