Показати меню

«День об’єднаних територіальних громад»

п’ятниця, 31 Липень 2020, 14:51
zapotg0

30 липня 2020 року голова Мелітопольської райдержадміністрації Володимир Цап взяв участь у заході «День об’єднаних територіальних громад». У заході взяли участь голова облдержадміністрації Віталій Боговін, заступники голови облдержадміністрації (стажування) Віталій Тишечко та Олександр Свистун, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, голови райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад Запорізької області, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Учасники заходу обговорили хід та впровадження реформи децентралізації у Запорізькій області, а також діяльність райдержадміністрацій та громад.

В області затверджено 67 територіальних громад, ліквідовано 20 та створено 5 районів: Бердянський, Василівський, Запорізький, Мелітопольський та Пологівський.У Мелітопольському районі затверджено 5 об’єднаних територіальних громад — Мирненська, Новобогданівська, Новенська, Семенівська, Костянтинівська та Терпівннівська.

Учасники заходу обговорювали необхідність спростування чуток і міфів про те, що громади нібито будуть позбавлені ресурсу та нібито через великі відстані мешканці не зможуть отримати сервіси та послуги в районах. Однак, це не так, зміна районів не погіршить якість надання послуг, всі необхідні послуги мешканці отримуватимуть не в райцентрі, а в своїй громаді.

Райдержадміністрації продовжують виконувати свої повноваження на територіях ліквідованих районів. Зараз на розгляді парламенту знаходиться законопроєкт, який передбачає створення центрів надання адміністративних послуг в кожній громаді, як це є сьогодні у багатьох об’єднаних громадах.

Одна із важливих тем обговорення — це Забезпечення організації проведення місцевих виборів. У Запорізькій області 25 жовтня на місцевих виборах будуть обиратися 67 голів громад, 5 районних рад та 1 обласна рада, у тому числі в Мелітопольському районі — районна рада та 6 голів районних рад. Голова облдержадміністрації Віталій Боговін відзначив, що після виборів та з нового бюджетного періоду всі громади матимуть однакові повноваження та ресурси.

Також учасники заходу обговорили питання підготовки до місцевих виборів, підготовку до нового навчального року в умовах карантину та комунальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період тощо.

Станом на 31.07.2020 у Мелітопольському районі Запорізькій області працює 33 закладів загальної середньої освіти всіх типів і форм власності. Загальна чисельність учнів понад 4300 осіб.

З 1 серпня 2020 року залежно від епідемічної ситуації буде встановлено один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки: “зелений”; “жовтий”; “помаранчевий”; “червоний”.

«Помаранчевий» та «червоний» — два рівні, які мають обмеження для діяльності закладів освіти. Рівень визначає Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за результатом оцінки епідемічних показників у регіоні. На сьогодні Запорізька область входить до «зеленої» зони.

Підбиваючи підсумки, Віталій Боговін наголосив, що на території Запорізької області є сподівання на збереження цього рівня та діти підуть до школи 1 вересня і новий навчальний рік розпочнеться вчасно, а вже з 1 серпня почнуть роботу дитячі оздоровчі заклади.

zapotg1

zapotg2